Корисні властивості, показання та протипоказання до застосування Адапален. Інструкція з використання та побічні ефекти. Адапален – це синтетичний аналог вітаміну А. Його широко застосовують в косметології для лікування прищів на обличчі і акне. В аптеках продається кілька препаратів на основі даної речовини, що підходять для догляду за обличчям.
Лікування прищів на обличчі. Корисні властивості Адапалену
Основне призначення препарату – позбавити від прищів і вугрової висипки. Речовина відмінно справляється з таким завданням. Але це не єдина корисна властивість Адапалену. Як синтетичний аналог ретинолу даний препарат насичує дерму молекулами, які сприяють розщепленню капсул жиру.
Користь Адапалену:
Перешкоджає появі комедонов. Це пов’язано з ефектом кератинізації згустків шкірного сала. Препарат не дозволяє частинкам шкірного жиру злипатися і утворювати пробки, закупорюючи волосяні фолікули. Відповідно, комедон не утворюється.
Сприяє зменшенню жирності шкіри. Частинки Адапален зв’язуються з молекулами жиру і виводять його з пір. Згодом кількість виробленого шкірного жиру зменшується. Адапален не просто зчищає шкірний жир, а регулює його вироблення.
Знімає запалення. У складі Адапален містяться частинки, які працюють за принципом антибіотиків. Препарат стримує зростання колоній Propionibacterium вугрів, які є виною появи і поширення акне.
Перешкоджає впливу вільних радикалів. Частина молекули Адапален може вступати в реакцію з вільними радикалами, що перешкоджає процесу старіння епідермісу і його сухості.
Лікування прищів на обличчі. Протипоказання до застосування Адапалену
Адапален – ефективна і безпечна речовина, але існують стани, при яких використовувати препарат не бажано. Адже на вітаміни теж буває алергія.
Список протипоказань:
Вагітність і період лактації. Через шкіру в кров всмоктується незначна кількість Адапалену. Але навіть невелика кількість препарату може привести до порушень розвитку плода.
Екзема. При мокрій і сухій екземі Адапален використовувати не варто. Це пов’язано з тим, що препарат покриває дерму тонкою плівочкою, яка може перешкоджати її загоєнню.
Суха себорея. При сухій себореї Адапален не можна наносити. Речовина може сушити епідерміс, це в свою чергу посилить проблему.
Дуже суха і чутлива дерма. Препарат розчиняє частинки жиру і виводить його з пір. Відповідно, шкіра стає сухішою.
Дитячий вік. До 13 років препарат використовувати не бажано. У цьому віці тільки формуються шкірні покриви, тому він може вплинути на стан шкіри.
Лікування прищів на обличчі. Види препаратів з Адапаленом
Адапален є ретиноїдом четвертого покоління. Дана речовина – єдина в своїй групі, що повністю відрізняється від похідних ретиноєвої кислоти. Всі типові ретиноїди 1-3 покоління показали себе відмінно для лікування прищів на обличчі і акне. Але, як і більшість вітамінних препаратів, можуть викликати алергічну реакцію.
Адапален, на відміну від всіх похідних ретинолу, є результатом розпаду нафтоєвої кислоти. Завдяки цьому речовина краще всмоктується і віддає більше корисних частинок. Крім того, зв’язки у нафтоєвої кислоти в молекулі слабші, відповідно, елемент швидше вступає в реакцію з вільними радикалами і амінокислотами.
Огляд препаратів на основі Адапалену:
Адаклін. Реалізується препарат у вигляді крему і гелю. Склад цих речовин – однаковий, вони відрізняються лише консистенцією. Гель швидше всмоктується, і шкіра при цьому не жирніє і не залишається липкою. Реалізується препарат в тубах, 30 г масою, Концентрація діючої речовини – 1 мг/Т. Виробляється в Індії.
Адол. Це теж гель, діючою речовиною якого є Адапален. Концентрація діючої речовини становить 0,1%. Реалізується Адол в тубах по 5, 10, 15 і 30 г. Речовина відрізняється приємною і нежирною консистенцією.
Діфферін. Препарат, що містить Адапален в кількості 0,1%. Речовина має приємний аромат. Консистенція препарату – досить в’язка, що дозволяє економити ліки. На полицях в аптеці можна побачити крем і гель Діфферін. Гель рекомендують використовувати тим, у кого жирна шкіра, а крем ідеальний для пацієнтів з дуже сухим епідермісом. Це новинка на ринку, і синтез діючої речовини обходиться дорого.
Клензіт С. Препарат реалізується у вигляді гелю, що містить 0,1% Адапалену і Кліндаміцину. Завдяки присутності антибіотика Кліндаміцину вдається знизити активність патогенних і умовно патогенних організмів. За допомогою цього гелю можна швидко позбутися від прищиків. При цьому немає необхідності використовувати препарати на основі антибіотиків. Відповідно, його краще застосовувати тим, у кого жирний епідерміс. Гель не розтікається і швидко вбирається, не залишаючи жирних слідів. Виробляється Клензіт в Індії.
Лікування прищів на обличчі. Інструкція по застосуванню Адапалену
Застосовувати препарат досить просто. В інструкції зазначено, що гель або крем варто наносити щодня. Але деякі дерматологи рекомендують наносити препарат невеликими порціями з певною періодичністю.
Інструкція з використання препаратів на основі Адапален:
Необхідно у вечірній час зняти залишки косметики, найкраще це робити нейтральним косметичним засобом. Ідеальним варіантом стане молочко або вершки. Не вмивайтеся з милом або пінкою для видалення косметики. Ці речовини містять основу і сушать дерму, відповідно, до моменту нанесення Адапалену епідерміс може бути роздратований.
Після цього невелику кількість крему або гелю нанесіть на палець. Точковим методом розподіліть препарат на обличчі.
Після цього втирайте ліки по масажних лініях. Дайте речовині повністю ввібратися.
Дерматологи рекомендують почати використовувати Адапален 2-3 рази в тиждень. Через два тижні можете сміливо переходити на щоденне застосування крему або гелю.
Скасовувати ліки теж необхідно плавно, поступово знижуючи частоту його використання. Не наносьте Адапален кілька разів на день. Це може стати причиною алергічної реакції.
Перші результати вже видно після 4-9 тижнів застосування. Щоб добитися стійкого терапевтичного ефекту, препарат необхідно застосовувати не менше 3-4 місяців. Після скасування ліків прищі можуть знову з’явитися.
Зверніть увагу! Наносити препарат необхідно перед сном. Після цього виходити на вулицю не варто. Це буде сприяти повторному забрудненню шкіри.
Лікування прищів на обличчі. Особливості використання Адапалену
Варто зазначити, що існує багато тонкощів, пов’язаних із застосуванням Адапалену. Ця речовина може вступати в реакцію з алкоголем або основою.
Не застосовуйте препарат після використання мила або гелю для душу. У цей період епідерміс і так може свербіти і бути роздратованим.
Після нанесення засобу не варто відвідувати солярій або засмагати на пляжі. Адапален робить покрив сприйнятливим по відношенню до ультрафіолетового випромінювання.
Не варто разом з Адапаленом застосовувати лосьйони, що містять спирт або кислоти. Ці косметичні засоби можуть підсушувати шкіру і викликати роздратування. Разом із застосуванням даної речовини може виникнути свербіж або роздратування.
Ні в якому разі після Адапалену не наносьте декоративну косметику. Тільки вранці можна зробити мейк ап. Адапален може вступати в реакцію з речовинами, що входять до складу пудри або тонального крему.
Після нанесення засобу бажано не приймати душ і не вмиватися. В іншому випадку ви можете змити частину гелю або викликати роздратування.
Не застосовуйте ліки після пілінгу або скрабування шкіри. Це може стати причиною свербіння, почервоніння і роздратування.
Спільне використання Адапалену і антибіотиків дозволено. Але варто врахувати, що препарати необхідно наносити в різний час. Це пов’язано з недостатньою інформацією про взаємодію Адапалену з антибіотиками. Добре поєднується препарат з кліндаміцином і Еритроміцином. Рекомендується наносити антибіотик вранці, а препарат на основі Адапалену – ввечері.
Не можна спільно з застосуванням Адапалену наносити препарати, що містять сірку, саліцилову кислоту і духи. Ці речовини сприяють виникненню кумулятивного, тобто накопичувального ефекту.
Лікування прищів на обличчі. Побічні ефекти після застосування Адапалену
При дотриманні всіх правил і умов по нанесенню гелю побічні ефекти виникають вкрай рідко. В основному роздратування і алергічна реакція з’являються після неправильного застосування препарату, коли на дерму наносять спиртовмісні речовини або приймають сонячні ванни.
Перед придбанням засобів на основі Адапалену визначте тип шкіри. Бажано на жирну наносити гель, а на сухий епідерміс – крем.
Список побічних ефектів після використання Адапалену:
Свербіж, печіння, відчуття дискомфорту. При правильному підборі крему або гелю цей побічний ефект проявляється досить рідко. Зазвичай він виникає після застосування мила і нанесення засобу.
Хворобливість шкіри і припухлість. Даний побічний ефект може з’являтися на самому початку використання Адапалену. Це пов’язано з взаємодією речовини з частинками шкірного жиру.
Еритема і висип. Часто виникає після застосування великої кількості препарату. Відповідно, наносити гель або крем необхідно дуже тонким шаром, так, щоб речовини було достатньо лише для вбирання епідермісом. Тобто, ніякої видимої плівки на обличчі бути не повинно. Це призведе до подразнення і виникнення висипу.
Сонячний опік. Це трапляється відразу після застосування Адапалену і прийому сонячних ванн. Після використання Адапалену має пройти більше 24 годин. Тільки після цього можна засмагати або відвідувати солярій. На час лікування прищів на обличчі препаратом відмовтеся від поїздки на море або відвідування солярію.
Набряк повік або кон’юнктивіт. Намагайтеся не наносити препарат в області повік і під очі. Це може стати причиною опухання повік. Часто використання Адапалену супроводжується свербінням в цій області.
Зміна кольору шкіри. Пігментні плями виникають після використання препарату і прийому сонячних ванн. Адапален може сприяти накопиченню меланіну в областях максимального нанесення крему або гелю. Саме тому варто з обережністю застосовувати засіб пацієнтам з веснянками і пігментними плямами.
Як використовувати Адапален від прищів і акне – дивіться на відео:
Адапален – ефективний синтетичний препарат, дія якого схожа з вітаміном А. Але на відміну від нього, речовина краще засвоюється і сприяє швидкому позбавленню від прищів.