Home / Твоя краса / Тіло / Лікування алергії – ефективність в домашніх умовах

Лікування алергії – ефективність в домашніх умовах

Життя неможливе без контакту з предметами і пилом, без запахів, їжі і пиття. Найнеприємніше, що в один прекрасний день улюблена їжа може стати причиною появи ознак алергії. Небезпека для здоров’я може виникнути і від спілкування з улюбленим котом, і навіть звичайна ранкова пробіжка стане протипоказана. Невже тепер доведеться до кінця свого життя залежати від щоденного лікування алергії  медикаментами і обмежувати себе від контакту з домашніми тваринами? Виявляється, це зовсім необов’язково. Звичайно, існують і досить небезпечні і гострі види алергії, які проявляються в дуже важких і раптових нападах. Набагато частіше алергія супроводжується виснажливою нежиттю, сильною сльозотечею, появою подразнення на шкірі та іншими малоприємними явищами, які можна усувати народними засобами.

Лікування алергії народними засобами

Лікування алергії - ефективність в домашніх умовах

Найуніверсальніший і доступний в домашніх умовах спосіб лікування алергії – приготування відварів і настоїв з лікарських рослин, що продаються в аптеці. Рецепти відварів і настоїв можуть складатися з однієї рослини або утримувати цілий список лікарських трав, які можна зібрати і самому в незабруднених місцях – полях, лісосмугах і лісових зонах.

Ось перелік відомих і популярних лікарських рослин для лікування алергії :

кропива пекуча і глуха (в першому випадку відвар готують з листя, в другому – з квіток);

комірник вязолистний (відвар);

чистотіл (відвар для пиття і прийому ванн);

полин гіркий (відвар або настоянка аптечна);

польовий хвощ (настій для пиття);

кріп запашний (з плодів готують настій для пиття при дерматитах алергічного характеру);

м’ята перцева (настій для пиття);

лопух і кульбаба (з суміші коренів готують відвар для внутрішнього застосування);

біла береза (з юруньок і молодого листя готують відвар для пиття);

шипшина (готують відвар для пиття з плодів, молодого листя і пагонів, можна використовувати під час вагітності);

пустирник (відвар з трави використовують для промивання носа і полоскання горла для лікування алергії на кішок);

малина (відвар з коріння для пиття)

Прикладом більш складних відварів і настоїв служать трав’яні збори. Ось один з них:

калина (квітки) – 10 частин;

шавлія лікарська – 5 частин;

корінь солодки – 2 частини;

корінь оману – 5 частин;

низка (квітки) – 5 частин;

пирій (коріння) – 5 частин

Необхідно дотримати строгу пропорцію в процесі запарювання: 250 грам водички на одну столову ложечку збору. Лікарські рослини засипають в термос і заливають окропом на 8 годин. Перед вживанням проціджують. П’ють настій чотири рази на добу перед їдою, поступово збільшуючи кількість цих ліків до 600 грамів на добу. Приймати цей збір можна не більше трьох тижнів, продовжувати прийом тільки після тижневої перерви.

До народних засобів, які допомагають лікувати алергію в домашніх умовах, можна віднести деякі настоянки з цілющих речовин:

волоський горіх з прополісом (успішно бореться з деякими видами роздратування на шкірі і знімає свербіж);

валеріана з глодом (м’який заспокійливий і зміцнюючий засіб – незамінна настоянка для вживання всередину);

муміє з успіхом лікує алергію у дітей (один грам розчиняють в одному літрі водичк)

Лікування алергії – правила поведінки алергика

Лікування алергії  в домашніх умовах неможливе без дотримання декількох елементарних і нескладних правил: не варто користуватися вікном для провітрювання, якщо в приміщенні є кондиціонер або хороший вентилятор – протяг обов’язково затягне в квартиру нову порцію алергенів. Це правило особливо строго повинні дотримуватися ті, хто живе на перших поверхах.

Для фізичних вправ на вулиці найзручніший час – ранній ранок. Саме вранці всі рослини насичують навколишнє повітря своїм пилком.

Тільки очищувач повітря при взаємодії з кондиціонером допоможе на 30% краще очистити повітря в будинку від алергенів.

Варто зменшити в будинку кількість речей, здатних на своїй поверхні збирати й утримувати пил. До них відносять пухнасті килими, важкі гардини, м’які меблі з величезною кількістю деталей, оббитих тканиною.

Прийняття душу після чергової прогулянки або роботи в городі допоможе змити алергени з шкіри, вгамувати черговий напад головного болю, трохи заспокоїти нерви.

Це важливо! Вибираючи для лікування алергії  народні засоби, не варто забувати про те, що  лікарська рослина теж може виявитися таким же алергеном, як пил або шерсть домашньої тварини.

І ставитися до підбору природного цілющого зілля потрібно дуже обережно, не нехтуючи ретельним обстеженням і регулярними консультаціями у фахівця – лікаря-алерголога. Особливо необхідна консультація і ретельний огляд на початку прийому лікарських трав. Адже деякі інфекційні захворювання за своїми ознаками дуже схожі з алергічними. Наприклад, висип на шкірі.

Для приготування різних відварів, настоїв і настоянок краще застосовувати аптечні збори. Тільки якщо є повна впевненість, що зібрана своїми руками трава є саме тією сировиною, яку потрібно було зібрати, можна починати готувати з неї лікарський препарат.

Лікування алергії у немовляти на дитячу суміш

Як відомо, найкращим харчуванням для новонародженого малюка є молочко його матері. На жаль, далеко не кожна молода мама має можливість годувати свою дитину грудьми. У одних жінок лактація дуже швидко припиняється, у інших так мало молочка, що вони змушені годувати дитину спеціальним дитячим харчуванням. Крім того, зустрічаються такі ситуації, при яких молода мама не може годувати новонародженого своїм молочком через наявність певних захворювань або прийому деяких лікарських препаратів. Так чи інакше, але питання вибору адаптованої молочної суміші досить часто постає перед жінками і їх маленькими дітьми. Підібрати відповідне для малюка харчування буває вкрай важко. Новонароджені діти, особливо у віці до одного року, бувають дуже схильні до проявів різних алергічних реакцій. Нерідко причиною подібної чутливості стає суміш, яку не переносить малюк. За якими ознаками це можна визначити, і що робити в такій ситуації піде мова далі.

Лікування алергії – як виявляється алергія на суміш?

Алергія на суміш може проявлятися у вигляді різних симптомів. Як правило, у малюка, який їсть невідповідне для нього харчування, виникає висип на різних ділянках тіла. Щічки червоніють, стають блискучими, можуть покриватися неприємними кірочками. Подібні ознаки в більшості випадків з’являються найпершими.

Трохи пізніше до них приєднуються алергічні прояви з боку ШКТ. Крихітку можуть почати турбувати кишкові кольки, закрепи, проноси, нестійкі випорожнення, а також часті відрижки і блювота фонтаном. Нарешті, при важкому ступені захворювання, коли контакт з алергеном не припиняється протягом довгого часу, виникають неполадки в роботі дихальної системи – алергічний риніт, задишка, утруднення дихання.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *