Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Лікувальні властивості глини і як вона справляється з проблемами ніг

Лікувальні властивості глини і як вона справляється з проблемами ніг

Глина – це гірська порода, що утворюється в результаті розпаду глинистих мінералів. В останні роки глина активно використовується для усунення численних проблем, пов’язаних зі здоров’ям, а також як косметологічного засобу. Існує навіть напрям під назвою «геотерапія», яке вивчає вплив грязей та видів глини на організм людини. Глина є засобом, використовуваному при більшості захворювань, так само як і у випадку синдрому втомлених ніг і варикозного розширення вен.

В історії лікувального застосування глини, як і в становленні інших напрямків альтернативної медицини, були часи, коли способи її використання обгрунтовувалися на забобонах всякого роду.

Справа в тому, що багато галузей науки розвивалися таким чином. У країнах Азії, таких як Китай і Індія, тисячі років тому вже застосовували глину для лікування ревматичних процесів. Видатні лікарі стародавності Гіппократ і Емпедокл рекомендували не тільки використовувати глину у вигляді аплікації, в косметичних цілях, але і приймати її всередину для лікування різних захворювань.

Наприкінці 19 століття були зроблені перші спроби наукового обгрунтування лікувальних властивостей грязі і глини на основі експериментів. В даний час найбільш відомим у всьому світі медичним центром, де практикується використання бруду і глини з метою оздоровлення, залишається Хунгборн, що по-німецьки означає «центр здоров’я». Він знаходиться в Собернгейме (Німеччина) і заснований Адольфом Хустом. Саме цей лікар використовував глину при лікуванні великої кількості захворювань. До речі, письменник Франц Кафка провів на курорті Хунгборн досить тривалий час, і можливо, що саме там він написав частину свого знаменитого роману «Америка».

Лікувальні властивості глини

Сильним лікувальним засобом глину робить те, що вона містить різні мікроелементи та мінеральні солі, до її складу входить алюміній, один з найпоширеніших мінералів на Землі. Залежно від походження глина може містити в різних пропорціях наступні елементи: залізо, кремній, фосфор, селен, магній і т.д. В даний час для лікування та оздоровлення найбільш придатними є два види глини: біла і зелена. Біла глина застосовується в основному при болях в животі і як косметичний засіб. Зелена глина необхідна для усунення симптомів синдрому втоми ніг і варикозного розширення вен.

При внутрішньому застосуванні 2 чайні ложки глини треба розчинити у склянці води. Завдяки тому, що в зеленій глині міститься магній і вапно, вона надає загоюючу, очищаючу дію, а також сприяє зменшенню запалень.

Основні дії, надавані глиною:

При прикладанні глиняної аплікації до шкіри втомлених ніг глина швидко поглинає тепло, оскільки володіє великою теплопровідністю. Таким чином, вона забезпечує швидке і ефективне зняття занепокоєння відчуття печіння.

Приклеюючись до шкіри, глина здатна витягати з неї невелику кількість токсинів і виділень.
Глина є прекрасним естетичним рішенням. Всі хочуть мати гарні ноги зі здоровою, пружною і гладенькою шкірою. Синдром втомлених ніг і варикозне розширення вен не кращим чином позначаються на зовнішньому вигляді ніг і до порушення кровотоку додаються естетичні недоліки. У цьому випадку глина є чудовим лікарським засобом, оскільки крім поліпшення кровообігу повертає шкірі здоровий вигляд. Багато методик лікування включають в себе прийняття глиняних ванн та аплікацій, які нормалізують циркуляцію крові в ногах, сприяють глибокому очищенню і зменшенню жирових відкладень.

Як застосовувати аплікації з глини

Дуже просто в домашніх умовах приготувати глиняні аплікації для прикладання до зон, де з’являється запалення і варикозне розширення вен. Крім того, щоб підсилити дію цих аплікацій, ви можете додати до глиняної суміші один або кілька настоїв, зроблених, наприклад, з календули, каштана, гемамеліса, білого дуба, алое вера або червоного винограду.

Приготувавши лікувальну суміш, нанесіть її на ноги за допомогою шпателя або щіточки, наклавши шар товщиною приблизно в 1 см. Як тільки ви помітите, що глина нагрівається і втрачає свою здатність поглинати тепло, аплікацію слід змити і нанести новий шар. Ще одна порада: якщо ви оберне аплікацію тканиною, то час її впливу збільшиться.

Глиняні ванни

Ванни з глиняною водою – це засіб, що дозволяє відчути полегшення при набряклості і болях, які доставляють занепокоєння, тобто при симптомах синдрому втомлених ніг і варикозного розширення вен.

Ви можете використовувати глиняні ванни для всього тіла або тільки для ніг. Пам’ятайте про те, що глина повинна бути прохолодною, і про те, що коли вона нагрівається, її слід міняти. У той час як ваші ноги будуть занурені в лікувальну рідину, виконуйте легкий масаж ніг від щиколоток до колін.

Крім уже згаданих дій, які чинить глина при прийнятті ванн, вироблений нею тиск на ноги стимулює повернення венозної крові до серця.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.