Home / Здоров'я / Лікувальні ванни з розчином бішофіту – показання та протипоказання

Лікувальні ванни з розчином бішофіту – показання та протипоказання

Природний мінерал бішофіт з давніх часів відомий своїми цілющими властивостями для людського організму. По суті, він є водним хлоридом магнію, також мають в своєму складі домішки інших солей та мікроелементів. Цей мінерал добувають з надр землі для застосування в медичних цілях.

Оскільки він добре розчиняється у воді, найчастіше його використовують для приготування бішофітних ванн. У більшості випадків, лікувальні ванни з розчином бішофіту  проводять в санаторіях та інших медичних установах. Тим часом сьогодні в різних аптеках можна придбати концентрований розчин бішофіту, за допомогою якого таку процедуру можна легко організувати і вдома.

Лікувальні ванни з розчином бішофіту: цілющі властивості

Лікувальні ванни з розчином бішофіту - показання та протипоказанняОскільки бішофіт містить велику кількість мінеральних сполук, які надають благотворний вплив на людський організм, він сприяє зміцненню і підтримці здоров’я пацієнтів. Під дією магнію, що входить до складу бішофіту, активізується безліч важливих біологічних процесів, клітини насичуються цінними речовинами, тканини регенерують, підвищується імунітет і захисні сили організму.

Завдяки високому вмісту брому лікувальні ванни з розчином бішофіту  зміцнюють нервову систему і допомагають розслабитися. Крім того, такі процедури мають знеболювальну, протизапальну та протимікробну дію. При регулярному застосуванні бішофітових ванн, шкіра стає більш пружною і гладкою, зникають дрібні зморшки.

Лікувальні ванни з розчином бішофіту : показання та протипоказання

Звичайно лікувальні ванни з розчином бішофіту  призначають при наявності таких захворювань:

остеохондроз, артроз, ревматоїдний артрит та інші захворювання, пов’язані з порушеннями роботи опорно-рухового апарату;

неврит, радикуліт та інші ураження неврологічного характеру;

вегето-судинна дистонія, гіпертонія, атеросклероз судин;

люмбалгія, ішіас;

різні запальні захворювання жіночих статевих органів.

Такі лікувальні процедури протипоказані при виникненні будь-яких алергічних реакцій і індивідуальної нестерпності бішофіту, загостренні хронічних захворювань, важкому клінічному перебігу хвороби, а також будь-яких дерматологічних захворюваннях. У тих випадках, коли мінеральні ванни протипоказані, для лікування багатьох захворювань добре допомагають бішофітні компреси.

Лікувальні ванни з розчином бішофіту: приготування вдома

Щоб приготувати лікувальні ванни з розчином бішофіту  у себе вдома, необхідно придбати розчин бішофіту і добавити його в теплу воду (температура 36-37 градусів) зі співвідношення 2 літри розчину на 100 літрів води. Потім вміст ванни слід ретельно перемішати. У перший раз приймати ванну потрібно 5-10 хв. Під час лікування необхідно постійно контролювати артеріальний тиск і пульс, а також загальне самопочуття пацієнта. При появі нездужання, дискомфортних відчуттів або будь-яких інших побічних ефектів лікувальні процедури  потрібно припинити і звернутися до фахівця.

Якщо процедура переноситься нормально, по закінченні потрібного часу необхідно змити мінеральні солі за допомогою теплого душу і насухо витертися чистим рушником. Наступного разу тривалість ванни з добавлянням бішофіту повинна бути збільшена до 15-20 хв. Повторити процедуру необхідно через день. Курсове лікування включає в себе від 10 до 12 сеансів. Крім того, вдома можна проводити і місцеві бішофітові ванни.

Для цього концентрований розчин бішофіту розводять в потрібній кількості теплої води в співвідношенні 1:50, а далі опускають туди стопи або кисті. Тривалість такої процедури повинна складати не більше 30 хв., якщо температура подібної ванночки не перевищує 40 градусів, і 20 хв., якщо ви використовуєте гарячу воду. Курс лікування звичайно складає  від 10 до 15 процедур, що проводяться щодня.

Бішофітові компреси також можна з легкістю приготувати у себе вдома. Для цього слід нагріти розчин бішофіту до 40 градусів і змочити в ньому невеликий шматочок тканини. Далі тканину слід трохи віджати, накласти на хвору область, накрити поліетиленовою плівкою, а зверху – теплим шарфом. У перший раз компрес краще потримати близько 15-20 хв., а в подальшому, якщо процедура добре переноситься, час впливу можна збільшити до 2 годин. Після видалення компресу хворе місце потрібно вимити чистою теплою водичкою і закутати вовняним шарфом. Повторювати процедуру необхідно щодня, по 15-20 сеансів за курс.

Лікувальні ванни з розчином бішофіту: чи можна часто приймати?

У разі значного лікувального ефекту багато людей починають приймати бішофітові ванни занадто часто. За великим рахунком, це не небезпечно, але в деяких випадках може виникати подразнення шкірних покривів, яке здатне доставити будь-якому пацієнтові масу дискомфортних відчуттів. Саме тому лікувальні ванни з розчином бішофіту, як і будь-які іншу лікувальні процедури, слід проводити курсами не більше 15-20 сеансів з обов’язковими тривалими проміжками між ними.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *