Home / Здоров'я / Лікуємо і попереджаємо грип в домашніх умовах перевіреними способами

Лікуємо і попереджаємо грип в домашніх умовах перевіреними способами

Грип – найпоширеніше вірусне захворювання. Хоча б однин раз ним перехворіла кожна людина – від дитини до літньої людини. Грип при своїй уявній простоті, дуже небезпечне захворювання.

Симптоми його вельми схожі з симптомами простудних захворювань. По-друге, вірус цей постійно мутує, тому щорічно його не можна лікувати однаковим засобом. І, по-третє, люди часто починають запізніле і не завжди грамотне лікування, що призводить до плачевних результатів. Тому потрібно серйозно поставитися до нездужання, пройти обстеження і почати лікування правильними способами.

Спосіб перший: Харчування

Правильне, тобто, збалансоване і регулярне харчування – запорука того, що всі процеси в організмі злагоджені і регулярні. А тому організм міцний і здатний протистояти інфекціям і вірусам.

І якщо хвороба таки наздогнала людину, це зайвий раз нагадує їй, що пора налагодити харчування. Зробити це не складно, головне не відкладати. Тоді й хвороба швидко відійде.

Щоб швидше вилікувати грип, крім переходу на здорове харчування, необхідно збагатити свій раціон фруктами, горіхами, медом і кисломолочними продуктами.

Додатково до основного раціону, необхідно щодня з’їдати:

1 банан

1 будь який  цитрус за смаком

1 ст.л. ложку горіхів

1 ч.л. меду

1 стакан кисломолочного продукту (не жирного)

Щоб цінні речовини з цих продуктів максимально засвоїлися, зміцнили імунну систему, необхідно вживати їх окремо від основних прийомів їжі. Наприклад, в якості перекусів.

Денний раціон з включенням описаних продуктів може виглядати так:

Ранок: стакан води, чай з ложкою меду, сніданок.

Перекус: склянку води, банан.

Обід: склянку води, чай або каву, основне блюдо.

Перекус: склянку води, улюблений напій (корисний), горішки.

Вечеря: склянку води, цитрус і через півгодини основне блюдо.

За годину до сну випити кефір або натуральний нежирний йогурт без добавок.

Взявши за правило вживати запропоновані продукти, можна швидко перемогти вірус і зміцнити організм. При цьому потрібно знати, що основні страви також повинні бути цінними для організму. Навряд чи, введення імуностимулюючих продуктів допоможе, якщо в якості основних страв будуть бутерброди, смажена картопля і так далі.

Правильне поєднання продуктів, щона користь або проти здоров’я і міцного імунітету. Наприклад, найпопулярніша помилка, це поєднання білкових продуктів з тими, що містять крохмаль. Цю звичку потрібно викорінити, якщо здоров’я важливіше.

Крім перерахованих продуктів, введіть додатково часник, цибулю і червоний гострий перець. Всі ці овочі знамениті своїми антисептичними властивостями і високим вмістом вітаміну С. Тому готуйте салати, вживайте самостійно. Наприклад, можна приготувати намазки з додаванням часнику і подавати їх з овочами, лавашем.

Рецепт 1. Сирно-часникова намазка

Це знаменита ситна намазка, яка готується в холодний період року. Вона не тільки насичує організм і зігріває, а також надає дезинфікуючу дію на організм.

Інгредієнти:

200 г плавлених сирків

100 г сметани або домашнього майонезу

Жменя волоських горіхів

0,5 середнього часнику

Сирки розрізати на 4 частини кожен і скласти в блендер. Добавити сметану або майонез, збити все до однорідної маси.

Часник очистити, пропустити через прес і добавити до сирної пасти. Збити ще раз.

Очистити горіхи, трохи подрібнити їх у ступці і добавити до сирної маси, збити до однорідної еластичної маси.

Готову пасту викласти в піалу і подати на стіл з овочами і лавашем.

Пасту можна готувати про запас, але не більше ніж на 2 – 3 дні. Зберігати її потрібно в скляній баночці з щільно кришкою, що закручується в холодильнику.

Рецепт 2. Сирно-часникова намазка із зеленню

Пікантна і дуже корисна намазка, яку можна також використовувати як начинку для пирогів і м’ясних страви або як соус.

Інгредієнти:

250 г сиру

50 г соняшникової нерафінованої олії

2 зубчики часнику

0,5 ч.л. солі

Пучок кропу

Кріп і часник вимити і подрібнити у блендері. Сир змішати з маслом і сіллю, добавии в блендер до укропної суміші і збити до одержання еластичної ніжної маси. Подати пасту з лавашем або овочами. Паста виходить дуже ароматною, тому зберігати її потрібно в закритій ємності не більше доби.

Так у вас вийдуть смачні і корисні закуски. А щоб не було «перегару» після їх вживання, заїжте листям петрушки. Аналогічно потрібно вчинити, після вживання пікантних овочів окремо.

Поради фахівця:

Порада 1. Щоб швидко вилікувати грип і більше не хворіти, звикайте раціонально харчуватися. Обов’язково вводіть в раціон сезонні овочі, ягоди і фрукти. Наприклад, взимку не відмовляйтеся від журавлини, яка багата вітаміном С.

Порада 2. Щоб не запустити грип, всі нововведення вводите поступово. Крім того, не переїдайте, так як великий разовий об’єм їжі забирає сили в організму і він просто хоче спати, а не протистояти хворобі. Дробове і часте харчування з великою кількістю овочів допоможе швидко вилікувати грип.

Спосіб другий: Пиття

Під час грипу, як і інших хвороб, дуже важливо багато пити. Якісне питво виводить шлаки з організму, очищає кров і попереджає утворення тромбів в ній. Крім того, надає потогінну дію, що також сприяє очищенню організму.

Як правило, для лікування грипу призначаються потогінні, жарознижуючі та вітамінні чаї та настої. Існує безліч рецептів таких напоїв, які дуже просто приготувати самостійно.

Чай протигрипозний

1 ч. л. збору – кора верби білої, квіти ромашки аптечної, плоди шипшини, взяті в рівних кількостях – залити склянкою гарячої води і настояти 10 хвилин, прикривши кришкою.

Процідити, віджати рослинну масу і приймати по 1/3 склянки в теплому вигляді 3 рази на день за 15 хвилин до прийому їжі.

Чай сосновий

1 ст. л. бруньок сосни залити склянкою окропу, накрити і поставити на водяну баню. Кип’ятити півгодини, після чого прибрати з вогню, охолодити, процідити і віджати. У готовий настій добавити теплої води, щоб отримати склянку чаю. Приймати по півсклянки 3 – 4 рази на день за півгодини до їди.

Чай малиновий потогінний

100 грам свіжих ягід або 2 ст. л. сушених ягід малини залити склянкою гарячої води і настояти 15 хвилин. У готовий настій добавити 1 ст. л меду і розмішати. Приймати чай перед сном.

Аналогічно можна заварити малинове варення з розрахунку 2 ст. л. ласощів на склянку води. Мед в цьому випадку не потрібен, а от часточку лимона добавити можна.

Молочно-цибулевий коктейль

Молоко довести до кипіння і прибрати з вогню. Добавити в нього попередньо натерту на дрібну тертку цибулю і дати настоятися. Далі добавити в коктейль 1 ст. л. меду, розмішати і трохи нагріти, якщо охололо.

Пити коктейль гарячим до повного зникнення симптомів грипу.

Поради фахівця:

Порада 1. Пийте настої та чаї до 6 разів на день. При цьому намагайтеся не запивати ними їжу. Адже дотримання питного режиму також важливо для швидкого одужання, як і правильне харчування.

Порада 2. Готуючи трав’яні чаї та настої, дотримуйтеся рецептури і рекомендацій, зазначених на упаковці з сировиною. Також не перевищуйте позначені дози пиття. Адже саме в зазначених дозах обраний рецепт надасть позначений ефект. В іншому випадку лікування буде не ефективним і не безпечним.

Спосіб третій: Вітамінний

Щоб швидко вилікуватися від грипу, почніть прийом вітамінів. Особливо організму потрібен вітамін С, який зміцнює імунітет і здатний протистояти вірусам.

Використовувати для одужання можна як натуральні джерела, так і синтетичні. Найкращими натуральними джерелами вітаміну С є:

Ацерола

Смородина

Солодкий перець

Цитрусові

Вживайте їх в їжу як в цілісному вигляді, так і у вигляді салатів, чаю, варення і морсів.

Джерелами синтетичного вітаміну С є:

Таблетки

Капсули

Пастилки і цукерочки

Будь-які з перерахованих препаратів, потрібно приймати строго по інструкції. Купувати їх також потрібно проконсультувавшись з лікарем.

Поради фахівця:

Порада 1. Читайте уважно інструкції до вітамінних препаратів. Не всі виробники рекомендують поєднувати прийомом таблеток із природними джерелами вітамінів. Як правило, це стосується комбінованих препаратів, так як гіповітамінозу С практично не буває. Але часто в препаратах містяться додаткові вітаміни і мінерали, які сприяють засвоєнню вітаміну С. Тому уважність – запорука одужання і безпеки.

Порада 2. Будь який синтетичний препарат, в тому числі і БАД, приймайте строго по інструкції та рекомендації лікаря. В іншому випадку ліки або не подіє, або виявиться небезпечним для здоров’я.

Спосіб четвертий: Медикаменти

Грип – захворювання інфекційне і аж ніяк, небезпечне. Небезпека криється в ускладненнях, які часто дає грип. І першою групою ризику є люди з ослабленою імунною системою.

Тому дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря, який призначить правильне лікування. І лікування повинно бути комплексним, що включає прийом медикаментів, рясне пиття, правильне харчування і спокій. Грип часто супроводжується температурою, слабкістю, а тому «на ногах» його не варто переносити.

Також важливо ізолювати хворого, щоб уберегти оточуючих від поширення вірусу. Для цього хворому потрібно надягати маску, якщо спілкування виключити повністю не можливо і намагатися більше перебувати у своїй кімнаті.

Що стосується препаратів, то призначаються противірусні, жарознижуючі і знеболюючі препарати. А ось антибіотики безсилі перед грипом, тому навіть не варто намагатися лікуватися за їх допомогою.

Найбільш популярні препарати для лікування грипу:

Амізон – противірусний, протизапальний і жарознижуючий засіб. Препарат призначається лікарем і повинен прийматися відповідно до інструкції. Він протипоказаний дітям до 6 років і вагітним жінкам у першому триместрі. Випускається у формі таблеток.

Афлубін – гомеопатичний препарат широкого спектру дії, який призначається як для лікування, так і для профілактики грипу та застуди. Препарат не має протипоказань, може прийматися дітьми будь-якого віку, вагітними жінками і матерями, що годують. Але, незважаючи на це, перед прийомом цих ліків потрібна консультація з лікарем. Випускається у формі крапель.

Арбідол – противірусний препарат широкого спектру дії. Він призначається як для лікування, так і для профілактики грипу та ряду респіраторних захворювань. Дозволений до прийому дітям від 2-років і вагітним жінкам, але тільки за призначенням лікаря. Випускається у формі капсул.

Таміфлю – противірусний препарат, який призначається, як правило, з метою профілактики грипу та респіраторних захворювань. Препарат дозволений для лікування дітей, які досягли 12 річного віку. Також він може призначатися вагітним жінкам, але тільки лікарем після консультації. Випускається препарат у формі капсул.

Колдрекс – протизапальний і жарознижуючий препарат, який також усуває закладеність носа. Призначається при перших симптомах грипу або застуди. У цьому випадку допомагає швидко повернути здоров’я. А от якщо прийняти його в розпал хвороби, то ефект буде зовсім незначний. Препарат може призначатися дітям старше 12 років і дорослим по кілька пакетів в день, але не більше 6 – 8 штук. Випускається у формі порошку, розфасованого в порційні саше. Перед застосуванням потрібно дізнатися про сумісність препарату з іншими ліками і вітамінами.

Терафлю – препарат широкого спектру дії, який призначається для зняття симптомів грипу та застудних захворювань. Засіб ефективно усуває головний біль, знижує температуру, позбавляє від ознобу. Призначається дітям від 12 років і дорослим. Приймати його потрібно через кожні 4 години. Випускається у формі порошку, розфасованого в порційні саше. Перед застосуванням потрібно дізнатися про сумісність препарату з іншими ліками і вітамінами.

Є й інші ліки, які допомагають вилікувати і попередити грип.

Поради фахівця:

Порада 1. Перш ніж приймати будь-який препарат, необхідно упевнитися, що він сумісний з іншими ліками або вітамінами. Тому дуже важливо уважно читати інструкції, щоб не нашкодити власному здоров’ю.

Порада 2. Не варто зловживати навіть профілактичними препаратами, зокрема такими, як колдрекс, гарячий чай і Ттерафлю. Інакше можна порушити чутливість до ліків і нашкодити своєму здоров’ю.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *