Легка весняна дієта – інший варіант меню
Овочів можна їсти скільки захочеш, але варто відмовитися від солодких фруктів і бананів.
Перший сніданочок
125 г сирка, 2-3 крекери або тости, ложечка меду, чайок або кава без цукру.
Другий сніданочок
1-2 фруктика і зелененькі овочі (болгарський перчик, огірочки).
Обід
тарілочка супчику без жиру (окрошка, овочевий, борщик). Пісна яловичина, телятинка або куряче філе без шкірочки – відварене. Гарнір – 3 великі ложечки зелененького горошку і свіжесенькі овочі.
Полудень
1-2 крекери або тостик, овочі + 1 маленька ложечка рослинної олії, 125 г сирочка
Вечеря
1-2 фруктика, 1 дієтичненький йогуртик.
Перед будь-якенькою їжею потрібненько випивати скляночку (200 мл) негазованої мінеральної водиці.
Легка весняна дієта. Капустяно-овочева
Цю дієточку можна вживати тим, у кого немає шлунково-кишкових захворювань. Вона застосовується 1 раз на місяць, протягом 3 днів, повторювати її можна за бажаннячком, але не частіше 1 разу на місяць.
Легка весняна дієта складається в основному з капусточки в будь-якенькому вигляді і різненьких овочів у вигляді добавочок.
Сніданочок
салат зі свіженької капусточки, свіжої моркви, огірочка, кропу, часничку (не добавляти при цьому цукор і сіль). Вживати салатик в необмеженій кількості.
Обід
Тушковані овочі (капусточка, кабачки, цибулька ріпчаста, морквина, білий корінь, помідори, яблучко, різна зелень. Варити на рослинній олії.
Вечеря
Фруктовий салат на основі капусточки (капусточка, солодке яблучко, ягоди, смородина чорна, малина, полуниця, попередненько добренько їх розім’явши і перемішавши з салатиком.
Легка весняна дієта
Запропонована дієточка має такі основненькі правила:
– Можна вживати скільки завгодненько простої і мінеральної водички.
– При кожненькому прийомчику їжі намагайтеся вживати величеньку порцію салатику. Його можна приготувати з селерочки, салатику-латуку, огірочків, скибочок яблучок, стручків бобів, кукурудзяних зерняток і помідорчиків. Заправляється він великою ложечкою йогуртику, змішаного з соком лимончика, оцтом і спецієчками.
Такої дієточки можна дотримуватися триваленький час. Головне, ви не будете відчувати почуття голоду. Результат проявиться через парочку тижнів: ви позбавитеся від 2 до 4 кілограмчиків, добре запрацює кишечничок (завдяки величезненькій кількості клітковини), дерма очиститься, а оченятка – заблищать.
Постарайтеся розтягнути “сезончик салатиків” на довготриваленький термін: адже вітамінчиками не можна наїстися про запасик. Та й відображення в дзеркальці скаже дякую за стрункеньку фігурочку, яка віддає перевагу салатикам зі свіженької, хрусткої зелені!
Легка весняна дієта. Рецепти
Огірочок з тархунчиком
2 середніх огірочка подрібнити на тертці, добавити дрібненько порізаний пучечок тархунчика. Заправити йогуртиком або маложирною сметанкою, добавити сіль.
Салатик з креветочками
Листя салатику дрібненько пірвати руками (при різанні металевеньким ножичком дає окислювальненьку реакцію, що вбиває частинку вітамінчиків), добавити відварені креветочки, маслинки і кріпчик. Заправити соком лимончика.
Сирок з зеленню
1 пачечку знежирененького сирку змішуємо з 2 великими ложечками молочка або йогурту, добавляємо дрібненько порізані петрушечку, кріп, кінзу, часничок (на вибір) і сіль. Отриманеньку масу можна намазати на хлібчик грубенького помолу і отримати вкрай корисненький і смачненький бутербродик, який можна запити скляночкою томатного соку.
Салатик “Літній” з вівсяночкою
Класичний “літній салатик” – це помідори, огірочки, зелень, сіль. Все поріжте і залиште на декілька хвилиночок, щоб з’явився сік. Тепер добавте пару великих ложечок пластівців геркулесику, перемішайте і подавайте до столу.
Бринзочка з зеленню і помідорками
Мокреньким ножиком (щоб не кришилася) ріжемо бринзочку кубичками. Найкраще для цього салатику підходить бринзочка “фета” – вона більш ніжненької консистенції і не дуже солоненька. Тепер ріжемо кріпчик, петрушечку і помідорки. Змішуємо та добавляємо 1 маленьку ложечку рослинної олії і соку лимончика. Можна добавити маслинки або каперси.
Салатик “Легкий”
Потрібно дрібненько нарізати білокачанну капусточку і обов’язково промяти її з сіллю. Багатенько господинь цього не здійснюють, і салатик у них виходить прісним, – доводиться добавляти в нього багато соусику (тоді він буде більш калорійненьким). Помідорки порізати дольками, добавити петрушечку і кріпчик, і все змішати з йогуртиком або маложирною сметанкою.
Черемша і картопелька
1 відварну або запечененьку картоплинку ріжемо з 1 пучечком черемші. Сіль і добавляємо 1 маленьку ложечку рослинної олії.
Редисочка з огірочком і зеленню
2 середненьких огірочка, 400 г редисочки, 100 г листового салатику, 2 яйця, зелена цибулька. Все нарізаємо і добавляємо1 велику ложечку йогуртику. Добавляємо кріпчик і сіль.
Огірочок з яйцем
1 огірочок, 1 варененьке яйце, зелена цибулька. Все ріжемо і добавляємо 1 маленьку ложечку рослинної олії.
Салатик “Весняний”
Відваріть картопельку, очистіть її і наріжте на дрібненькі кубики. Потім збризніть її рослинною олією. Також наріжте свіжі огірочки і цибульку, можна добавити і яблучко для пікантненького смаку. Останненький штрих – зелененький горошок. Посоліть, поперчіть і ретельненько перемішайте все з маложирною сметанкою або йогуртиком.
Рукола з пармезанчиком і помідорками
Листочки рукколи змішуємо з дрібненькими помідорами-вершками, добавляємо тертий або нарізаний тоненькими пластиночками сир пармезанчик. В якості заправочки – 1 велика ложечка лимонного соку
Заправочка із зелені
Змішуємо дрібненько посічену зелень (на вибір: кріпчик, петрушечка, кінза, селера, черемша) з йогуртиком і сіллю. Використовуємо як заправочку для салатів або замість майонезику для гарячих страв – рибки, м’яса або пасточки.
І наостанок два секретики смачненького меню: спробуйте заправити салатики рослинними оліями холодненького віджиму – оливи, лляною, гарбузовою, кунжутною або олією волоського горішка. Крім того, що вони нормалізують обмінні процеси в організму, такі олії добавляють стравам нові відтіночки смаку.
Добре використовувати замість звичайненької кухонної – морську сіль, яка володіє зовсім іншеньким відтінком смаку і, звичайненько ж, дуже корисна завдяки високому вмісту йоду, активно впливає на роботу щитовидної залози, від якої багато в чому залежить гарнесенька струнка фігурка.