Жодна пору року не підходить так ідеально для боротьби з кілограмами, як літня пора. Саме влітку можна сідати на дієту, не боячись позбавити організм необхідних поживних речовин, адже свіжі овочі, ягоди і фрукти завжди можуть бути присутніми на столі. Таким чином літня дієта буде сприяти не тільки поліпшенню обрисів фігури, але і оздоровленню всього організму.
Літня дієта. Ефективність літньої дієти?
Як відомо, велика частина овочів і фруктів відрізняються більш низькою калорійністю в порівнянні з іншими продуктами харчування. Деякі з них навіть мають негативний показник калорійності: це означає, що при їх переробці організм може використовувати набагато більше енергії, ніж він отримає її натомість від їх засвоєння. Наприклад, такою їжею є селера і капуста.
Крім того, овочі – на відміну від іншої їжі – займають в шлунку досить великий об’єм, що сприяє усуненню голоду. Отже, можна включати в свій літній раціон значний відсоток таких низькокалорійних продуктів та при цьому завжди відчувати себе ситим. Крім усього іншого, в овочах присутня велика кількість клітковини, яка не піддається процесу розщеплення в організмі. Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, волокна клітковини стимулюють роботу кишечника, покращуючи його моторику, а також сприятливо впливають на секрецію травного соку. Все це сприяє очищенню організму.
Також волокна клітковини можуть частково пов’язувати жири, перешкоджаючи їх повному засвоєнню. Звичайно, при цьому ніколи не завадить і високий вміст в ягодах, овочах і фруктах різних вітамінів і мінералів: будь-яка дієта є для організму своєрідним стресом, а тому додатковий об’єм поживних речовин буде в цей період дуже доречним і надасть істотну допомогу під час процесу схуднення.
Для того щоб почати дотримуватися такої літньої дієти, не потрібно освоювати якісь складні секрети: насправді правила цієї програми харчування дуже прості. У раціон включаються найбільш доступні і відповідні індивідуальні переваги фруктів і овочів, які можна буде вживати протягом дня.
Проте, перед тим як приступити до цього способу схуднення, потрібно уточнити наявність будь-яких протипоказань. Так люди, які страждають хворобами кишечника або шлунка, не можуть дозволити собі вживати фрукти і овочі у великих кількостях. І особливо якщо це овочі в сирому вигляді. Справа в тому, що клітковина – це досить груба за своєю структурою речовина, яка може загострити наявні порушення функцій ШКТ. Таким чином, перед тим, як сісти на літню дієту, має сенс проконсультуватися з лікарем.
Якщо ж протипоказання відсутні, можна сміливо приступати до процесу схуднення, пам’ятаючи, що по закінченню дієти не слід відразу ж повертатися до солодких і жирних страв: в цьому випадку скинута зайва вага може дуже скоро повернутися, а до неї приєднаються і додаткові кілограми. Сідати на літню дієту можна раз на місяць і, якщо після її закінчення продовжувати розумно ставитися до вибору вживаних страв, то можна не тільки без праці скинути від 3 до 4 кілограмів, але і продовжувати залишатися в чудовій фізичній формі.
Літня дієта. Отже, які ж продукти повинні входити в меню літньої дієти?
- В першу чергу, це будуть овочі
Хоча можна вживати всі овочів, тим не менш, найбільшу перевагу слід віддати таким як редис і брокколі, білокачанна і кольорова капуста, зелені боби і горох, морква і кабачки, спаржа і помідори, а також огірки. До слова сказати, вважається, що овочі, що володіють темно-зеленим кольором, є найбільш низькокалорійними і засвоюються швидше, ніж інші види овочів.
- Також у літній дієті повинна бути присутня велика кількість свіжих фруктів і ягід
Як відомо, майже всі ягоди і фрукти – це дуже цінні джерела антиоксидантів і вітамінів. Рекомендується включити в раціон більше абрикосів і полуниць, груш і чорниці, яблук і малини, ожини та слив та інших сезонних ласощів.
- Меню також має включати соки фруктів і овочів
- Дуже корисний буде і нежирний кефір
Дієту, що включає в себе виключно продукти рослинного походження, витримати до кінця буває досить непросто, а тому низькокалорійний кефір стане відмінною допомогою і доповненням, адже це дуже цінне джерело вуглеводів, жирів і білків. Завдяки вживання кефіру, можна підтримувати мікрофлору кишечника в нормі.
Тепер варто поговорити і про те, які види продуктів не можна включати в раціон під час процесу схуднення.
Літня дієта передбачає присутність рослинних продуктів, таких як овочі, фрукти, а також зелень. Однак такий овоч як картопля тут буде заборонена: справа в тому, що серед овочів вона займає перше місце по калорійності – 80 ккал на 100 грамів продукту.
Літня дієта. Отже, в цілому меню на тиждень буде виглядати приблизно наступним чином
- Перший день – овочевий. Вибирається один вид овоча і вживається протягом усього дня.
- Другий день – фруктовий. Можна вибрати будь-які два види фруктів і їсти їх протягом дня.
- Третій день – ягідний. У цей день раціон буде складатися з різноманітних ягід.
- Четвертий день – кисломолочний. Рекомендується вживання виключно кефіру або ж нежирного йогурту.
- П’ятий день – овочевий. Дієта наказує вживання овочів у відвареному вигляді.
- Шостий день – ягідний. Можна їсти будь-які види ягід, розділивши добову кількість на кілька прийомів їжі.
- Сьомий день. Дозволено включати в своє меню тільки один певний вид свіжовичавленого фруктового соку. Слід попередити тих, хто має проблеми з кислотністю шлункового соку: їм не слід віддавати перевагу соку ананаса або грейпфрута. Також не варто забувати і про вживання достатньої кількості водички, адже сік в даному випадку виступає в ролі їжі, а не пиття.
Слід зазначити, що і кожен день, крім вживання запропонованих продуктів, необхідно випивати не менше півтора літрів водички: мінеральної або очищеної.
Перед вами корисні поради, дотримуючись яких можна зробити проходження літньої дієти ще більш ефективною.
Кожен може встановлювати ступінь жорсткості дієти, виходячи зі своїх особистих можливостей. Так, якщо буде складно протриматися добу на одних овочах або фруктах, то можна буде випити незадовго до сну скляночку нежирного кефіру. Крім того, з обраних овочів можна приготувати салат, заправивши його невеликою кількістю олії.
Не слід нехтувати рекомендацією про вживання достатньої кількості рідини. У день необхідно випивати до півтора літра чистої водички. Рідина потрібна організму особливо в літній період: в цей час року потрібно регулярно заповнювати її втрати. Також, випиваючи значну кількість водички, можна сприяти очищенню організму, виведенню з нього токсинів і шлаків.
Нарізавши овочі, слід з’їсти їх відразу, так як тривалий контакт з повітрям зменшить корисні властивості цих продуктів харчування. Якщо ви захочете відварити такі овочі як морква або буряк, то варто пам’ятати: відварювати їх потрібно тільки в шкірці, не очищаючи.
В цілому більшість хто пробували скинути зайві кілограми за допомогою літньої дієти залишилися задоволені таким способом схуднення і дають безліч позитивних відгуків. Так, більшість з них відзначають, що при дотриманні певних приписів їм вдалося позбутися від зайвих 2-4 кілограмів всього за один тиждень, а загальне самопочуття при цьому не просто залишалося нормальним, але і значно покращиловся. Проте, варто сказати і про ті побічні ефекти літньої дієти, які спостерігалися в окремих випадках. Так, деякі скаржилися на слабкість і проблеми з кишечником, що супроводжували їх протягом всього курсу. Швидше за все, таким людям даний вид схуднення протипоказаний за станом здоров’я, і їм слід було віддати перевагу іншій програмі харчування.
Пропонуємо інші ефективні літні дієти для схуднення.
Сокова літня дієта
Зовсім не важливо овочеві соки будуть або фруктові. Фреш можна готувати з селери, шпинату, апельсинів, полуниці, смородини, капусти, буряка, грейпфрута, абрикосів, огірків або винограду. Словом, з усього, що зустрінете на ринку або дачній ділянці. Пакетовані соки не підійдуть, в них багато цукру і консервантів!
Як правильно: Два дні на тиждень ви замінюєте всі прийоми їжі свіжими соками. Протягом дня необхідно випити 600 мл соку, розведеного 200 мл водички. Пити маленькими ковтками, потримавши рідину в роті. На одну склянку соку вам знадобиться 300-350 мг фруктів, овочів або ягід.
Як часто: Сокові дні можна влаштовувати раз в 2-3 тижні. В інші дні можете підтримувати форму за допомогою склянки соку, випитої за 20-30 хвилинок до їжі, або замінивши ним вечерю.
Результат: Можна втратити близько 5% початкового ваги.
Салатна літня дієта
Підійдуть всі сезонні овочі, з яких можна зробити салат!
Як правильно: Дієта розрахована на два тижні. Протягом першого ви можете їсти тільки салати з овочів і фруктів. На другому тижні до них додається 100 грамів нежирного м’яса в обід. В якості заправки використовуйте нежирний йогурт, лимонний сік, рослинну олію. Під час дієти дозволяється пити нежирний кефір або йогурт, зелений чай або водичку з лимоном.
Як часто: Якщо ви себе добре відчуваєте, то дієту можна повторювати щомісяця.
Результат: Дієтологи стверджують, що можна скинути до семи кілограмів.
Огіркова літня дієта
Свіжі, хрусткі огірочки мало того, що смачні, так ще і виводять шлаки з організму.
Як правильно: Берете кілограм огірків і ріжете великими шматками. Заправляєте нежирною сметанкою, а краще лимонним соком. Це ваш основний раціон на цілий день. Можете ввечері додатково з’їсти одне яйце або 50 г м’яса, або банан, апельсин, яблуко або грушу. Усе! Так харчуєтеся три дні.
Як часто: Не частіше, ніж раз на місяць.
Результат: Втрата ваги до п’яти кг.
Ягідна літня дієта
Найсвятковіша літня дієта – адже ягід так багато і вони такі різні! За день потрібно з’їдати не менше півкілограма ягід. Також можна їсти нежирний сир, нежирне м’ясо, овочевий суп, трав’яні чаї.
Як правильно: За день ви повинні поїсти п’ять разів: на сніданок – обов’язково свіжі ягоди, можна мюслі і чай, другий сніданок – свіжий овочевий сік, обід – овочевий супчик, м’ясо або риба з овочами, полуденок – ягоди, вечеря – овочі.
Як часто: Дієту можна тримати не довше місяця. Результат: 2-4 кг за місяць
Кавунова (динна) літня дієта
Смугаста ягода – джерело заліза, магнію, нікелю, вітамінів групи В і С. Диня містить вітаміни груп А, В, С і Е, а також бета-каротин.
Як правильно: За три-п’ять днів ви з’їдаєте щодня по 2,5 кг кавуна. А потім поступово вводите легкі каші, нежирне м’ясо і рибку, овочеві салати. Вечеря стабільно замінюєте кавуном.
Важливо! Обов’язково додавати в кавунові дні щось солоненьке або мінеральну водичку, оскільки сіль сповільнить виведення рідини з організму. З динею треба бути більш акуратним, оскільки вона не поєднується з іншими фруктами, молочними продуктами, водичкою її також не слід запивати.
Як часто: Чисто кавунова дієта повинна тривати не більше 5, все разом максимум 14 днів. Повторити можна через місяць.
Результат: Втрата ваги не менше 8 кг.
У висновку наведемо ще одну корисну пораду від тих, хто вже випробував на собі дієвість дієти. Після закінчення курсу не варто відразу ж повертатися до вживання хлібобулочних виробів, цукру та інших продуктів харчування, які є головними «постачальниками» вуглеводів. Якщо дозволити собі відразу ж включити в раціон подібну їжу, то колишні кілограми знову повернуться, і найімовірніше до них додасться ще й додаткова вага. Таким чином, хоча б протягом двох тижнів після закінчення проходження дієти варто складати меню тільки з низькокалорійних страв, завдяки чому результат буде закріплений.