Кожна жінка одного разу стикається з такою проблемою – ламкість нігтів. Руки це наша візитна картка. Споглядаючи їх, співрозмовник складає свою думка про людину. А красиві і доглянуті нігті – це прикраса наших рук.
Ламкість нігтів – причини ламкості
Насамперед, нігті нам кажуть, що людина здорова, живе в достатку, так як для догляду, необхідно витрачати багато коштів і часу. І ще людина завжди звертає увагу на деталі.
І раптом виникає проблема ламкості нігтів. Саме час поставити собі питання – що робити? Насамперед, потрібно зрозуміти, чому ламаються нігті?
Ламкість нігтів – причини
Перша причина – це порушення в стані здоров’я. Якщо нігті сильно ламаються, то можливо це один із симптомів того, що організму може не вистачати білків, вітамінів або мікроелементів. Для того що б розуміти чому ламаються і шаруються нігті, потрібно мати уявлення з чого ніготь «побудований».
Основним будівельним матеріалом для нігтя є білок кератин, який у свою чергу, складається з амінокислот. У амінокислоті цистеїн, містяться атоми сірки, які і роблять нігтьову пластинку твердою. Кількість цистеїну в нігтьової платівці у людей різний, але найчастіше цей фактор і визначає наскільки буде твердим ніготь у людини. Часто у людей ламкі і шаруються нігті, якщо в нігтьовій пластині мало сірки.
Крім сірки в нігтях містяться такі мікроелементи: цинк, кальцій, селен, фосфор, хром. І недостатнє надходження в організм перерахованих мікроелементів або порушення їх всмоктування може стати причиною того, що шаруються нігті на ногах і руках.
Ще однією з причин, чому ламаються нігті, є нестача заліза в крові. У цьому випадку потрібно звертатися до лікаря для лікування залізодефіцитної анемії.
Друга причина, чому з’являється ламкість нігтів – це вплив хімічних речовин і втрата води з нігтьової пластинки. Для розуміння цієї причини повернемося до будови нігтя. Молекули жирів, що розташовуються між кератином, можуть вимиватися під впливом поверхнево- активних речовин. До того, що будуть ламатися і розшаровуватися нігті може привести використання неякісних косметичних засобів для догляду за нігтями. Чи не якісні засоби, у складі містять формальдегід, ацетон, толуол та їх похідні – висушують молекули води, що входять в структуру нігтя, і призводять до того, що нігті дуже сильно шаруються.
Третя причина, чому ламаються нігті на руках – це можливе механічне пошкодження. При стукоті нігтями з будь-якого приводу це може бути набір тексту на клавіатурі, гра на клавішах музичних інструментів або телефону на нігтьової платівці з’являються тріщини, які й ведуть до того, що, ламаються і шаруються нігті. Дуже важливо ще, яким чином коригується довжина нігтя. Для того щоб не утворювалися подряпини і тріщини, фахівці рекомендують ніготь тільки спилювати, а не обрізати ножицями. І вже звичайно не гризти їх.
Необхідно пам’ятати, що крім перерахованих причин, сильне шарування нігтів, може бути симптомами деяких захворювань: діабет, анемія, обмінні та ендокринні порушення, ураження грибком. Можуть свідчити про гормональну перебудову і виникати після перенесених хірургічних втручань і стресів.
Розібравшись в причинах можна і визначитися, як лікувати ламкі нігті та які шаруються Отже …
Ламкість нігтів – лікування
Для того щоб відійтти від проблеми сильно ламкості нігтів, дотримуйтеся загальних принципів, які дозволять змінити ситуацію: збалансоване харчування, здоровий сон, тривалістю 7-8 годин, виключити шкідливі звички – куріння і алкоголь, стреси, вплив шкідливих речовин. І, звичайно ж, якісний догляд за нігтями.
Якщо ламкість нігтів проявляється в нестачі мікроелементів, то необхідно їх заповнити. Зробити це можна за допомогою корекції харчування або вживання якісних медичних препаратів – вітамінів. Найчастіше вітаміни випускають у комбінації з мікроелементами, або існують цілі комплекси, розроблені спеціально для усунення причин ламкості нігтів.
Якщо в організмі недостатня кількість кальцію, фосфору, як правило, їх надходження в організм взаємопов’язано, можна використовувати препарати кальцію. Зверніть увагу, що кальцій сам по собі засвоюється дуже погано. Для поліпшення всмоктування вибирайте препарати з додаванням вітаміну Д. Так, ваші нігті будуть розшаровуватися менше.
Можна пробувати відкоригувати дефіцит за допомогою продуктів, що містять кальцій і фосфор. Це молоко, сир, твердий сир, м’ясо, яйця, риба, горіхи, квасоля, соя, сухофрукти, агрус, капуста, брокколі, селера, мак, мигдаль. Загалом, є свобода вибору, навіть не дивлячись на гастрономічні пристрасті. До того ж лікування ламких нігтів та шарування стане приємним.
Якщо ж нігті стали шаруватися в результаті браку цинку, то можна поповнити свій раціон такими продуктами: креветки, морська капуста, сири, соя, буряк, апельсин, помідор, часник, малина, чорниця, імбир.
Для поповнення нестачі хрому – можна ласувати бразильськими і лісовими горіхами, фініками, насінням соняшнику, сливами, вишнями та багатьма іншими продуктами харчування.
Але, як кажуть, найлегше лікування – це профілактика. Адже завжди легше запобігти шарування і ламкість нігтів, ніж лікувати. А тим більше, якщо профілактика може складатися з таких смачних продуктів. І задоволення і організму користь!
Якщо причиною ламкості нігтів стало вплив хімічних речовин – то найпростіше, що потрібно зробити – запобігти їх контакт з ніжними руками і нігтями. Тому, потрібно мити посуд обов’язково в рукавичках!
Якщо ламаються нігті – ніякого ацетону при знятті лаку! Чіткостежити, щоб у складі лаків для нігтів, масел і кремів для рук і ніг, були відсутні формальдегід, толуол. Якщо ви відвідуєте заняття з плавання, то намагайтеся, що б ваші нігті були захищені кількома шарами лаку від хлору. Він може роз’їдати нігтьову пластинку і привести до того, що нігті будуть дуже сильно шаруватися .
У разі якщо нігті слабкі, стали крихкими і ламкими, то їм необхідний делікатний догляд. До нього можна віднести оздоровчі процедури, які можна зробити вдома і в салоні краси.
Ламкість нігтів на руках
Для лікування нігтів, що шаруються потрібно живити нігті і нігтьову кутикулу маслом або кремом для кутикули. Наноситься таке масло на кутикулу і ніжними обертаючими рухами втирається. При цьому ще й посилюється кровопостачання кореня нігтя, поліпшується його харчування і стимулюється ріст нової і здорової нігтьової пластинки. Вдома з легкістю можна приготувати ванночки з морською сіллю. Для лікування ламкості нігтів, можна застосовувати такі методи курсом – 10 днів, щодня. Після, проведення процедури скорочують до 2 разів на тиждень. Надалі, для профілактики – 1 раз на 7 днів . Для цього в 1 склянці теплої води розчиніть 15 – 20 грам морської солі і потримайте в розчині руки, до того часу поки вам приємно. Для посилення ефекту можна сюди ж додавати аромомасла, попередньо опустивши 1 – 2 краплі на сіль, а потім розчинивши у воді. Для лікування ламких нігтів застосовуються масло сосни, пачулі, іланг- ілангу, бергамоту, кедра і сандала.
Якщо ламаються нігті на руках, то можна вдома робити обгортання з оливковою олією. Для цього знадобитися підігріту на водяній бані оливкову олію, з невеликою кількістю соку лимона. Приготована емульсія перед сном наноситися на руки, потім надягають бавовняні рукавички, і так залишається до ранку.
Навіть не дивлячись на те, що нігті на руках дуже сильного шаруються, фахівці рекомендують робити манікюр не рідше одного разу на 14 днів. Але обережність тут не завадить. У таких випадках лак знімається тільки засобами, які не містять ацетон.
Особлива вимога пред’являється пилочці. Металеві пилочки роблять ніготь ще більш вразливим до появи шаруватих тріщин, тому перевага віддається пилочкам зі спеціальним покриттям. При цьому пилочку тримають під кутом і роблять рух від бокового краю нігтя до центру. Робиться це для того, щоб не з’являлися дрібні тріщини, які можуть призводити до того, що нігті будуть знову ламатися і шарувуватися. Тому ж ніготь не підпилюється з боків, йому надають овальну або заокруглену форму.
Для сильно ламких нігтів існують спеціальні лакові покриття, до їх складу входять мінерали, зволожувачі, вони ж можуть містити волокна шовку або нейлону. Це робить ніготь менш уразливим і для механічного впливу і захищає від хімічних шкідливих речовин.