Home / Твоя краса / Догляд за руками / Кутикули – правильне видалення і догляд

Кутикули – правильне видалення і догляд

Для красивого манікюру дуже важливо мати акуратну і доглянуту кутикулу. Але це не єдина причина, щоб звертати увагу на щільні валики шкіри, прилеглі до нігтьової пластинки. Призначення кутикули – захищати ніготь від попадання інфекції, тим самим сприятливо впливаючи на ріст і стан нігтя. Сторонні тіла під її захистом захищені від проникнення сторонніх тіл до росткової зоні.

Але у неї є і кілька мінусів. Запалена і пересушена кутикула ділиться на «живу» і « неживу». Основний акцент у догляді робиться на видалення ороговілої частини, яка і називається неживої кутикулою Робити це потрібно дуже акуратно, спеціальними щипчиками, щоб ранки або подряпини не спровокували появу інфекції і не викликали пошкодження поверхні нігтьової пластинки.

Кутикули: Навіщо їх потрібно видаляти?

Кутикули - правильне видалення і доглядНайкраще кутикулу видаляти обрізанням або відсуванням. Робиться це для того, щоб зайва шкірка навколо нігтя не чіпляла за нігтьову пластинку, гальмуючи її зростання. Наслідком такого «гальмування» може бути утворення борозенок і нерівностей на нігті. Нерівна поверхня – наслідок захворювання нігтів. До того ж наростаючи на ніготь, кутикула може пересихати або розтріскуватися, даючи можливість інфекції потрапляти всередину організму. Запальні процеси деформують формуючу частину нігтя.

Кутикули: Сучасні способи догляду

Деякі фахівці вважають, що обрізати кутикулу зовсім не варто. Альтернативою обрізному класичного манікюру може слугувати європейський манікюр, який проводиться сухим (необрізним способом). Але такий різний догляд за кутикулою має свої плюси і мінуси, і однозначно, своїх шанувальників.

Необрізний варіант дійсно безпечніший. Обрізання кутикули робить манікюр більш акуратним, якщо ороговілий шар занадто великий, хоча й провокує ще більше заростання шкірки. Якщо видаляти зайві місця спеціальними засобами, лак на нігті тримається не дуже довго, він стискається через пористу структурі і нерівну поверхню. Найкраще проблему попередити – тому просто необхідно вибирати час для догляду за кутикулою. Тим більше, що косметична промисловість пропонує нам достатньо засобів.

Хороший ефект дають засоби з великою кількістю ефірних олій, тим більше що терапія для рук в цьому випадку буде супроводжуватися ароматерапією, яка знімає стрес і сприяє психологічному розвантаженню. Не сподівайтеся тільки на майстрів манікюру, а навчіться елементам правильного самостійного догляду . Необхідно розуміти, що майстер манікюру не має чарівної палички, щоб подарувати вічний результат. У домашніх умовах варто обмежитися лише доглядом, без обрізання, щоб не заподіяти шкоди нігтьовому ложу.

Як проводиться обрізний манікюр

Незважаючи на те, що більшість переходить на безпечні способи манікюру, якщо кутикула дуже запущена, без ножиць обійтися складно. Повністю перейти на необрізний манікюр можна після 5-6 сеансу.
Шкіру слід розпарити і розм’якшити, щоб відокремити ороговілі клітини і живий епітелій. Воду можна не використовувати.

Якщо зачіпаються живі клітини, захисна реакція може призвести до того, що не зможе триматися довго. Апаратне шліфування допомагає вирівняти поверхню нігтя.

– Проводячи пілінг шкіри, першою справою добре обробити зону росту. Використовуйте скраб – засіб для делікатного очищення, з частинками невеликий абразивності.
– Процедура закінчується нанесенням на кутикулу і бічні валики крему, здатного утримувати вологу.
– Проблемні пальці з великою кількістю задирок і порушенням шкірного покриву потрібно обробляти протизапальними або антисептичними заживляющими засобами. Добре допомагають засоби з олією зеленого чаю, екстрактом листя гінкго, розмарином. Привести в порядок місця можливої появи задирок здатні лише крапельки олії зародків пшениці, жожоба або персика.

Як розм’якшити кутикули

1 . Прекрасним засобом догляду за кутикулою є масаж рук, який спрриятливо впливає на кровообіг і здатний зробити шкіру м’якою і еластичною, попереджаючи появу задирок. Пом’якшити епідерміс можна різноманітними оліями, кремами або бальзамами для живлення і зволоження шкіри. Масаж кутикульної зони запобігає появі задирок, допомагаючи доставити до нігтів кисень і необхідні компоненти для зростання.

2 . Підтримуйте нігті вітамінами. Щоб забезпечити їх повноцінно, використовуйте олії, еліксири і креми з вітамінами Є.

3 . Якщо відбувається запальний процес або грибкове захворювання, обробіть нігті протизапальним, антисептичним і охолоджуючим засобом і зверніться до дерматолога.
Іноді незначне почервоніння на кутикулі виникає в результаті впливу побутової хімії, і проходить при зміні такого засобу. Слідкуйте за тим, щоб побутова хімія не викликала алергію, намагайтеся використовувати пом’якшувальні миючі засоби або використовувати рукавички.

Види корисних, дієвих і якісних засобів для кутикули

Олія для кутикули

І рослинні і ефірні олії добре допомагають незалежно від ступеня здоров’я кутикули, забезпечуючи прекрасний догляд. Успішно застосовується олія з паростками пшениці, а також живлять і пом’якшують касторова, реп’яхова, мигдальна, жожоба, абрикосова.
Щоб просочити місце біля нігтя, досить нанести пару крапель і масажними рухами втерти її в ніготь.

Пом’якшити сухий і ороговілий шар можна абрикосовою або мигдальною олією, яка здатна підлікувати і утворити невеликі задирки. Найкращим вважається касторова олія. Швидке вбирання і відсутність слідів на предметах і одязі дуже зручно у використанні. Також можна відзначити гарний вплив оливкової і реп’яхової олії при профілактичному догляді за здоровими нігтями.

Потрібно відзначити, що розм’якшити роговий шар неспеціалізованим засобом не вдасться. Якщо розглядати гелі та креми, то косметологи відзначають, що принципових відмінностей у їх дії майже немає. Діюча речовина – це лужний компонент, при размягченні кутикули під його дією шкіра стає піддатливою і готова до безболісного видалення.

Інші засоби для кутикули:

– У гелях підвищений вміст олій і різних екстрактів. Найкраще вибирати засоби з натуральними інгредієнтами.
– Великою популярністю користується натуральний зрушувач кутикули у вигляді зручного, компактного капілярного олівця, швидко розчиняє роговий шар. Ми звикли, що подібні засоби випускаються у вигляді тюбика або бульбашки з пензликом, тепер є можливість спробувати щось нове і вибрати для себе найбільш зручний варіант.
– Еліксир для кутикули – капілярний олівець, доглядає комплексно, одночасно і живлячи шкіру.
– Пілінг для кутикул – відлущуючий засіб для омертвілої шкіри, що сприяє легкому диханню нігтя.
– Для зрушування шкірки і корекції застосовуються манікюрні палички з апельсинового дерева.

Догляд за кутикулою – рецепти

1 . Олійна суміш для догляду за пошкодженою кутикулою.

Склад: базисна олія (абрикосова або паростків пшениці) 1 столова ложка. Ефірна олія чайного дерева (3 краплі), олія лаванди ( 2 краплі). Змішати інгредієнти до повного розчинення в теплому вигляді, нанести і втерти в кутикулу. Повторювати щодня, на тиждень мінімум 5 разів.

2 . Ванночка кетамін з йодом.

Склад – олія ( 20 мл), йод (7-10 крапель). У пляшечку з олією покапати йод і добре перемішати, струшуючи. Наносити акуратно на подушечку пальців і акуратно втерти в ніготь і кутикулу до повного вбирання. Використовувати щодня.

3 . Ванночка для розм’якшення.

Склад: Харчова сода (1 ложка), вода (1 склянка). Розчинити соду в теплій воді і занурте пальці на 15-20 хвилин. Відсуваємо шкіру спеціальною паличкою і якщо потрібно, зрізаємо зайвий шар. Застосовувати 1 раз на тиждень.

4 . Ванночка з рідким милом.

Склад: абрикосова або персикова олія (кілька крапель), рідке мило (1 чайна ложка), вода (стакан). Нанести декілька крапель олії на кутикулу. У теплу воду додати кілька крапель абрикосової олії і мило. Опустити пальці і залишити їх у розчині на 15-20 хвилин. Потім можна легко відсунути або зрізати зайву шкірку.

Ефект від цих засобів просто приголомшливий. Вже через тиждень шкіра біля нігтів стає м’якою та гнучкою, стійкою до появи пошкоджень.


Check Also

Місячний календар манікюру на листопад 2018 року

Будь-яка жінка хоче виглядати гарною і доглянутою. А доглянуту жінку неможливо уявити без доглянутих рук. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *