Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Кукурудзяні рильця: лікувальні властивості

Кукурудзяні рильця: лікувальні властивості

Кукурудзяними рильцями називаються ниткоподібні волокна, що ростуть навколо качана кукурудзи. Їх слід збирати в той момент, коли початок набуває молочно-білий колір. Нитки збирають руками, після чого висушують за допомогою спеціальних апаратів, а в деяких випадках «по-старому» – на відкритому повітрі. При цьому важливо захистити кукурудзяні рильця  від впливу прямих сонячних променів.

Кукурудзяні рильця – показання до застосування

Кукурудзяні рильця лікувальні властивості

Родом кукурудза з Центральної Америки, де її називали «маїсом». В Європу цю харчову культуру привіз Христофор Колумб, після чого вона стала нарощувати популярність, в тому числі – через свої корисні властивості і відмінні смакові якості. У лікувальних цілях кукурудзяні рильця  слід застосовувати обережно, з огляду на протипоказання і дотримуючись рекомендованого довідниками народної медицини дозування.

В основному рильця кукурудзи використовують для лікування наступних хвороб:

захворювання сечових шляхів, цистит;

холецистит;

гепатит;

камені і пісок у нирках, нефрит;

набряки різної етіології;

гастрит;

холангіт, дискінезія жовчних шляхів;

ожиріння;

залізодефіцитна анемія;

туберкульоз;

дерматит і акне;

варикоз;

цукровий діабет;

гінекологічні кровотечі, болі при місячних;

сильні пролежні, виразки, опіки;

гіпертонія;

діарея;

імпотенція і безпліддя;

проблеми зі сном, нервовий розлад, підвищена тривожність;

для профілактики атеросклерозу і онкозахворювань.

Це далеко не повний список захворювань, при яких показано застосування кукурудзяних рилець. Але в лікувальних цілях застосовувати даний засіб слід тільки після того, як ви проконсультуєтеся з лікарем. У цього натурального продукту також є протипоказання.

Кукурудзяні рильця. Лікувальні якості

Кукурудзяні рильця  застосовуються як в традиційній, так і в народній медицині. Також іноді їх використовують для схуднення. Вони приборкують апетит, прискорюють метаболізм, знижують рівень холестерину, допомагають прискорити обмінні процеси, а також відновлюють водно-сольовий баланс організму.

Гіпоглікемічні властивості ефективні для профілактики і лікування ожиріння і діабету. Іншими словами, кукурудзяні рильця  нормалізують вміст цукру в крові і збільшують вироблення інсуліну.

Продукт славиться своїми сечогінними властивостями. На відміну від лікарських засобів, що мають значний список протипоказань (в тому числі – при захворюваннях ШКТ), кукурудзяні рильця  не дратують слизову оболонку. Тому лікарі часто призначають їх своїм пацієнтам як сечогінний засіб при набряках, викликаних порушеннями в роботі серцево-судинної системи або нирок.

Позитивний ефект спостерігається при лікуванні запаленого сечового міхура або сечокам’яної хвороби. За допомогою цього засобу збільшується діурез (об’єм виділеної сечі в одиницю часу), зменшується дискомфорт, при цьому частота позивів до сечовипускання знижується.

Продукт вважається хорошим лікувальним і профілактичним засобом при каменях у нирках. Він виводить уратні з’єднання, фосфати і оксалати, які провокують каменеутворення.

Кукурудзяні рильця  відомі своїми кровоспинними лікувальними властивостями, так що їх часто використовують при рясних місячних і маткових кровотечах в гінекологічній практиці. З їх допомогою кров очищається і починає краще згортатися, а кількість протромбіну підвищується.

Жовчогінні властивості пов’язані з утриманням в рильцях флавоноїдів та інших біологічно активних речовин. Під їх впливом зменшується в’язкість і щільність жовчі, підвищується її секреція і знижується кількість білірубіну.

Заспокійливі лікувальні властивості. Кукурудзяні рильця  насичують нервові клітини життєво важливими мікроелементами, що допомагає заспокоїти нервову систему. Внаслідок регулярного прийому препарату спостерігається приплив енергії і сил, зникає дратівливість і безсоння.

Кукурудзяні рильця. Лікарські форми і дозування

Рідкий екстракт

Для його приготування сировину потрібно змішати зі спиртом (70%) в рівних пропорціях. Розвести в невеликій кількості водички 30-40 крапельок і приймати двічі в день за 20 хвилинок до їди.

Відвар

5 г кукурудзяних волокон заваріть у склянці окропчику, а потім поставте на хвилинку на невеликий вогонь. Після залиште ненадовго настоятися. Приймайте до їжі по 80 мл.

Настоянка

3  столових ложечки сухої сировини (приблизно 10 г) залийте склянкою окропчику і залиште в закритому посуді на годину, потім процідіть. Приймайте за 20 хвилинок до їди по чверті склянки до 5 разів на день.

Кукурудзяні рильця при нирковокам’яній хворобі

Спосіб приготування: Одна столова ложечка кукурудзяних рилець поміщається в половину склянки рідини і кип’ятиться протягом однієї години, остуджують і проціджують.

Вживати по одній або дві столові ложечки до прийому їжі, протягом дня – чотири прийоми.

Заварюємо рильця так, як заварюємо собі ранковий чай. Приймати щодня протягом півроку.

1 столову ложечку кукурудзяних рилець заливаємо склянкою водички і кип’ятимо, залишаємо настоюватися. Настоянку приймаємо по одній столовій ложечці кожні три години.

Одна столова ложечка рилець, стільки ж ягідок шипшини, квіток ромашки заливаються окропчиком (1 л) і залишаємо настоюватися на ніч.

Вранці проціджуємо і п’ємо по 100 мл перед вживанням їжі за 30 хвилинок.

Одна чайна ложечка рилець заливається рідиною і ставиться на вогонь до кипіння.

Перед їжею приймати в кількості пів-склянки.

Жменька рилець заливаємо водичкою (1 склянку) і кип’ятимо 30 хвилинок.

Вживаємо в кількості пів-склянки перед прийомом їжі.

Кукрудзяні рильця від запального процесу у печінці

Заварюємо рильця так, як заварюємо собі ранковий чай. Приймати щодня протягом півроку.

Кукурудзяні рильці при гепатиті

Одну столову ложечку кукурудзяних рилець заливаємо склянкою водички і кип’ятимо, залишаємо настоюватися. Настій приймаємо по одній столовій ложечці кожні три години.

Кукурудзяні рильця при діабеті

Одна чайна ложечка рилець заливається рідиною і ставиться на вогонь до кипіння.

Перед їжею приймати в кількості пів-склянки.

Кукурудзяні рильця для збільшення апетиту

Жменьку рилець заливаємо водичкою (1 склянку) і кип’ятимо 30 хвилинок.

Вживаємо в кількості пів-склянки перед прийомом їжі.

Кукурудзяні рильця для схуднення

Найчастіше в боротьбі із надлишковою вагою застосовують відвар. Його можна приготувати одним з двох способів:

В склянку окропчику засипте 1 чайну ложечку сухої сировини. Варіть одну хвилинку, потім приберіть на годину в темне місце (не забудьте накрити ємність кришкою). Процідіть і приймайте за півгодини до їжі третину склянки. Готуйте щодня новий відвар, бо старий швидко втрачає свої лікувальні властивості.

Залийте 4 столових ложечки рилець склянкою окропчику і залиште на 3 години в темному місці (бажано в термосі). Після цього візьміть марлю і процідіть напій через неї. Приймайте по 1 столовій ложечці за півгодини до їди. Такий відвар можна використовувати кілька днів поспіль, головне – зберігати його в холодильнику.

Відвар з кукурудзяними рильцями зменшить апетит і прискорить метаболізм, так що для схуднення не доведеться докладати титанічних зусиль. Тривалість курсу від 2 до 4 тижнів. Між курсами важливо робити перерву такої ж тривалості.

Кукурудзяні рильця при вагітності

Медична практика визначає, що в такому положенні дозволено застосовувати лише відвар. Беручи до уваги вміст етилового спирту, вживати екстракт кукурудзяних рилець заборонено. Етиловий спирт – це той же алкоголь, при надходженні в організм якого відбувається потрапляння і до плоду. Можна нанести величезну шкоду ще не сформованій печінці дитини. Також вживання екстракту рилець може викликати викидень або вроджені патології у дитини.

Якщо у вагітної спостерігається цистит, то вживання кукурудзяних рилець буде надавати діуретичну та протизапальну дію. Відвар кукурудзяних рилець сприяє прискоренню одужання при циститі, а також полегшеннюя симптоматики захворювання. Так, вагітна жінка в разі циститу повинна вживати відвар в кількості двох або однієї склянки за день. У будь-якому випадку починати вживання відвару при циститі необхідно лише за згодою свого провідного лікаря. Як правило, лікування циститу кукурудзяними рильцями має тривати 10 днів, але не більше. Остання порція відвару приймається за 5 годин перед сном, інакше відбувається частий позив в туалет в нічний час доби. Не тільки такий відвар корисний при циститі вагітній жінці. Так, журавлинний сік має аналогічну дію.

Кукурудзяні рильця. Протипоказання

Якщо у вас погане згортання крові, небажано вживати цей засіб. З його допомогою можна погіршити ситуацію. Крім того, кукурудзяні рильця  вимивають калій і магній з організму, так що людям з дефіцитом зазначених мікроелементів слід застосовувати кукурудзяні рильця  з особливою обережністю.

При поганому апетиті не варто пити відвар, бо апетит може повністю зникнути. Також варто враховувати індивідуальну непереносимість і ймовірність алергії на кукурудзу.

Необхідно дотримуватися рекомендованого дозування. При їх перевищенні з’являються проблеми з засвоєнням вітаміну РР, який більш відомий широкій публіці як нікотинова кислота. Недолік цього вітаміну може негативно позначитися на здоров’ї, а також викликати пелагру.

Не можна приймати засіб після закінчення терміну придатності. Зберігати рильця потрібно в прохолодному і сухому місці без доступу світла. Екстракт слід зберігати не більше 3 років, а стовпчики з рильцями – всього 2 роки.

Якщо з’явиться будь-яка негативна реакція, потрібно негайно звернутися до лікарні. Але при дотриманні всіх рекомендацій і правильно розрахованого дозуванні, використання кукурудзяних рилець в лікувальних цілях рідко викликає побічні ефекти. Бажано проконсультуватися перед застосуванням з лікарем, щоб він виявив можливі протипоказання.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *