Часто для приведення волосся в порядок зовсім не потрібні дорогі ліки. Їх чудово замінюють природні методи лікування травами, навіть бур’яновими – наприклад, кропивою. Можна використовувати свіжу траву, можна сушену, ефект гарантований: швидко зростаюче, блискуче, пишне волосся.
Кропива для волосся
Раніше кропива входила в список трав у будь-якого лікаря. І для шлунка, і для схуднення, і для очищення шкіри, і як засіб для лікування сезонного авітамінозу, і для купання малюків … В арсеналі кожної жінки була маска для волосся з кропиви. Зараз її використовують рідше. А дарма: її цілющі властивості нітрохи не зменшилися.
Потрібно тільки знати, що заготівля трави проводиться далеко від проїжджої частини, краще всього – в сільській місцевості. Час збору – травень-червень. Сушка – на папері, в затіненому місці, поки стебло не почне ламатися. Зберігання – в пластиковій або скляній банці, в затемненому місці. Список її корисних властивостей виглядає переконливо:
- позбавлення від лупи, зняття свербіння;
- нормалізація кислотно-shtelochnogo баланс шкіри;
- зміцнення волосся і захист від їх випадання;
- «Лагодження» структури пошкодженого волосся;
- стимуляція зростання.
Кропива для волосся, для зростання і зміцнення
-
кропив’яний сік для зміцнення волосся
Свіже листя кропиви, надівши рукавички, обірвати зі стебла, промити і викласти на серветку підсушитися. Пропустити через соковижималку або м’ясорубку. Скласти в марлю, віджимаємо сік. Чисто вимиті пасма, підсушені до ступеня легкої вологості, розділяти гребінцем і втирати сік в корені волосся. Залишки соку можна розподілити по всій довжині волосся (не обов’язково). Кропива для волосся – ліки дієві, особливо якщо витримати її на волоссі кілька годин, під шапочкою для душу. Курс – 10 процедур.
-
кропив’яний відвар для росту волосся
Засіб, не тільки стимулюючий ріст волосся, але і зміцнюючий. Одягнувши на руки рукавички, подрібнюємо 3 стол.л. листя і верхівок стебел свіжої кропиви (можна замінити 2 стол.л. подрібненої сушеної кропиви). На вогонь ставиться каструлька з 600 г води. У киплячу воду кидаємо листя кропиви, зменшуємо вогонь до мінімуму, варимо протягом 15 хвилин. Додаємо стакан яблучного або винного оцту, кип’ятимо ще 15 хвилин. Відвар остудити, процідити. Після миття волосся з м’яким шампунем волосся цим відваром слід промити в тазу або кілька разів обполоснути. Відвару з волосся дати стекти природним чином протягом 2-3 хвилин, потім обернути волосся рушником на 10-15 хвилин. Після цього волосся сушиться природним шляхом і розчісується.
-
кропива для зниження жирності волосся та позбавлення від лупи
Пропустити листя кропиви через м’ясорубку. Має вийти близько ¾ склянки кропив’яної кашки. Додати 1 чайн.л. крупної солі, перемішати, нанести на корені волосся (розчісуючи по пасмах). Потім масажними рухами втерти суміш у шкіру голови. Одягти шапочку для душу, пов’язати волосся хусткою, залишити суміш на годину. Змити водою з шампунем, прополоскати розчином лимонної кислоти. Волосся сушити природним шляхом.
Курс – від 12 до 15 процедур.
Найчастіше використовуються відвари або свіжовичавлений сік. Але можна приготувати і масло кропиви для волосся. Пропустити через м’ясорубку листя і верхівки стебел свіжої, ретельно промитої кропиви, наповнити нею півлітрову банку. У банку влити 150-200 г підігрітого до 40о оливкової або кісточкового масла. Банку закрити кришкою, укутати теплою хусткою або рушником. Поставити в темне місце на 10 днів, струшуючи 1-2 рази на добу, потім процідити, віджати гущу. Масло матиме ніжно-зелений або темно-зелений колір. З його допомогою можна запобігати випадінню волосся, втираючи їх в проблемні зони за 30 хвилин до миття.
Кропива допоможе, кропива зцілить, кропива додасть красу!