Коли шкірі не вистачає вітамінів, вона тьмяніє, втрачає пружність і здоров’я, тобто, красу, яка так потрібна будь-якій жінці. Вітаміни для шкіри обличчя здатні створити диво: головне, знати, чим “підгодувати” шкіру, дозування і правило їх прийому.
Вітаміни для шкіри обличчя
Кращий спосіб зрозуміти, чого ми недодаємо шкірі і які вітаміни нам потрібні, – здати аналізи.
Наша шкіра може розповісти про всі свої біди не менше, аніж лікар: варто тільки придивитися до неї уважніше.
Вітаміни для шкіри обличчя
Коли є нестача вітаміну А, шкіра буде сухою, блідою і шорсткою, можуть бути як майже непомітні зморшки, так і більш серйозні, трапляються і вугрі: без цього вітаміну шкіра стає беззахисною перед інфекціями і бактеріям. Нерідко розвиваються всілякі дерматити, через які припадають еластичність і пружність.
Якщо є потреба у вітамінах з групи В, можуть спостерігатися і сверблячі дерматози, і надмірна сухість (винна відсутність вітамінів В3 і В6).
Якщо шкіра жирна і лущиться, має землистий колір, на губах не проходять тріщинки, а на обличчі вугрі, явно не вистачає вітаміну В2.
Вітамін В 12, точніше, його нестача, роблять шкіру жовтуватою.
Брак вітамінів всієї групи В, а також біотину (вітамін Н, або В7) призводить до алергії і гіперпігментації (плями, родимки)
На брак вітаміну С натякає те, що найменші синці та інші пошкодження на шкірі довго не хочуть гоїтися, надмірна чутливість шкіри, а також негарний колір обличчя.
Вітамін Е – це золотий ключик до молодості і свіжості шкіри. Тому при його недоліку шкіра перестає бути гладкою і пружною, вкриваючись зморшками.
Вітамін В. Тільки він один і виробляється в організмі самостійно. Але його не вистачатиме при нестачі сонячного світла.
Які потрібні вітаміни для шкіри обличчя?
Насправді, нам і нашій шкірі потрібні всі 13 вітамінів, що існують у природі: кожен за щось відповідає.
Вітамін А. Допомагає в боротьбі із запаленнями на шкірі, а також сухістю і лущенням, гіперпігментацією, розтяжками. Заспокоює шкіру, але при цьому стимулює активність її клітин, дозволяючи шкірі швидко регенерувати і виробляти більше колагену.
В1, він же тіамін. Борець з передчасним старінням шкіри.
В2, також відомий як рибофлавін. Прискорює всі обмінні процеси, в тому числі в шкірі, відповідає за клітинне дихання.
В5. Розгладжує зморшки.
Вітамін В6. Необхідний для боротьби із захворюваннями шкіри.
Вітамін В9. Необхідний для поліпшення гормонального фону жінки, а це позначається і на шкірі. Рятує від вугрового висипу.
Вітамін В 12. Потрібен для швидкого відновлення шкіри.
Вітамін С. Допомагає виробляти колаген, швидко загоює ранки і сліди від прищів.
Вітамін D. Підтримує тонус.
Вітамін Е. Рятує від ультрафіолету, оновлює клітини, робить шкіру рівною.
Вітамін К. Непоганий засіб для боротьби з різними пігментними плямами і темними колами під очима.
Вітаміни РР і Н. Стимулюють клітини, беручи участь в їх регенерації.
Де шукати вітаміни для шкіри обличчя і як їх вживати
Вітамін А міститься не тільки в рослинах червоного кольору (морква, обліпиха, хурма, горобина та ін.), Хоча його в них і багато.
Рекордсменами по його вмісту все ж є глід, капуста брокколі, щавель, кульбаба, черемша, зелень петрушки і селери.
Серед продуктів тваринного походження лідирує вершкове масло, жирні молочні продукти, риб’ячий жир, маргарин, яловича печінка, яйця, особливо жовток.
Вітамінів групи В достатньо в рибі, дріжджах, гречаної, ячної і рисової крупи, бобових, яйцях, зародках пшениці, молочних продуктах.
Вітаміни В3 і В6 також містяться в капусті (кожної), бананах, моркви, маслинах, помідорах.
Всупереч популярній думці, найбільше вітаміну С зовсім не в цитрусах і навіть не в шипшині, а в звичайній капусті.
І все ж найкращим способом заповнити дефіцит вітамінів є навіть не вживання їх з їжею (хоча куди без них, головне знати, що купуєте натуральні продукти), а саме вітамінні комплекси.
Найпопулярнішим комплексом для краси є Аевіт, в порівняння з яким не йдуть ніякі іноземні вітаміни.
По-перше, вітаміну А і Е в ньому більше, ніж в будь-яких інших найбільш розрекламованих комплексах: в одній капсулі міститься 100 мг вітаміну Е і 100 000 МО вітаміну А.
Вони зміцнюють капіляри, покращуючи циркуляцію крові, а значить, покращують кровопостачання шкіри, боряться з висипом вугрів, покращують живлення клітин шкіри, прискорюють регенерацію тканин, в т.ч. шкіри.
Внутрішньо аевіт вживають раз на добу по одній капсулі.
Популярність зовнішнього застосування аевіта теж обгрунтована: він живить шкіру не гірше будь-якого крему, покращує колір обличчя, нормалізує роботу сальних залоз, прибирає зморшки навколо очей і губ, та й на шкіру губ діє як бальзам, якщо не краще.
Для того щоб зовнішнє застосування було найбільш ефективним, потрібно старанно очищати шкіру і наносити аевіт перед сном.
Інші вітамінні комплекси потрібно підбирати разом з дерматологом і виходячи зі своїх потреб.
Головне, дотримуватися деяких правил їх вживання і запобіжні заходи:
Для початку подумайте, для чого конкретно вам потрібні вітаміни. Якщо потрібно просто усунути проблеми зі шкіри обличчя, можна обмежиться окремо взятим вітаміном (важливо визначити, якої саме речовини вам не вистачає). Якщо ж є необхідність у профілактиці та поліпшенні загального стану шкіри, краще застосовувати комплекс.
Окремо взяті вітаміни не можна комбінувати з комплексами: вибираємо щось одне.
Не забуваємо про повноцінне і правильне харчування: не можна покладатися тільки на таблетки.
Робіть перерви (2-3 місяці) між курсами вітамінотерапії.
Способи і засоби лікування куперозу на обличчі. Це неестетичні прояви на шкірі, які виникають на тлі порушення кровообігу.
Мені дуже допомогли таблетки Натубiотин відновити шкіру обличчя. Там у складі коензим R який сприяє виробленню кератину і колагену і тим самим покращує стан не тільки шкіри, але й волосся і нігтів. Пила протягом місяця.
Я завжди користуюся хорошими кремами, але для кращого ефекту стала ще пити Натубiотин, щоб поліпшити стан шкіри. Там в складі є коензим R, який зменшує прояв зморшок. Моя шкіра стала виглядати набагато краще і цього всього за місяць прийому.