У колишні часи існувала ціла серія косметичних засобів на основі рожевих пелюсток. Це рожева вода, рожеве масло і навіть рожевий мед. Для підвищення ефективності косметика з троянд робилася під час зростаючого місяця.
Косметичні рецепти краси з пелюсток троянд в домашніх умовах
Рецепти приготування натуральної косметики з використання пелюсток троянд садових або диких, або пелюсток шипшини, але ні в якому разі не покупних, голландських троянд.
Лосьйони, відвари і настоянки з рожевих пелюсток позитивно впливають на шкіру, надаючи їй свіжість і еластичність.
Рожева вода
Будуть потрібні пелюстки не менше, ніж чотирьох троянд (червоні або бордові) на 0.5 – 1 літр окропу. Настояти дві години, потім збовтати і процідити. Вмивати обличчя рожевою водою вранці і ввечері. Зберігати в холодильнику. Термін придатності води – не більше трьох днів.
Рожеву воду можна розлити у формочки і заморозити. Крижаними кубиками протирати обличчя.
Крем-маска з пелюсток троянди
4-6 бутонів троянд пропустити через м’ясорубку. Розтопити 50 грам вершкового масла або маргарину на водяній бані. Змішати з отриманою рожевою масою. Додати розчин вітаміну А і розчин сухої лимонної кислоти (або кілька крапель свіжого лимона). Перекласти суміш у стерильну баночку з щільною кришкою.
Зберігати в прохолодному місці. Термін придатності крему – не більше 3-4 днів.
Єгипетський крем «Клеопатра» (для сухої шкіри)
Це засіб для сухої шкіри, а також профілактичний засіб проти передчасних зморшок.
Вичавити сік з двох листків алое, додати 2 ст.л. рожевої води і 2 чайної ложки бджолиного воску. Нагрівати суміш на водяній бані, поступово вводячи 2 столової ложки масла какао. Отриману масу викласти в стерильну баночку (неметалеву), додати 2 краплі ефірної олії троянди, 3 краплі спиртової настоянки прополісу і щільно закрити кришкою.
Застосування: наносити крем тонким шаром на обличчя. Термін зберігання – 1 тиждень в холодильнику.
Рожеве масло
Пелюстки червоної троянди залити оливковою, мигдальною, кунжутною, персиковою або виноградною олією так, щоб покрити їх. Поставити суміш на парову баню і нагрівати, поки пелюстки знебарвляться.
Настоювати 2-3 тижні у стерильній баночці, в прохолодному темному місці. Час від часу необхідно струшувати банку. Отримане масло процідити і використовувати в косметичних цілях.
Інший, більш трудомісткий спосіб приготування рожевого масла, це настоювання пелюсток свіжої троянди у вищевказаних видах масел без попереднього нагрівання. При цьому посудину ставиться на світлі до тих пір, поки рожеві пелюстки не побіліють. Коли пелюстки “віддадуть” маслу свій приємний рожевий пігмент, їх віджимають від масла і викидають, потім кладуть нову порцію рожевих пелюсток. Так проробляється до семи разів, у результаті чого масло набуває пахощі.
Рожеве масло – прекрасний засіб для пом’якшення та омолодження шкіри, а також для видалення косметики з обличчя.
Протирання рожевим маслом після ванни або душу робить шкіру ніжною і шовковистою. Крім того, масло троянди застосовується для антицелюлітного масажу.
Рожевий лосьйон
М’якоть персика або авокадо змішати з пелюстками чотирьох великих троянд або двома склянками пелюсток рожевої шипшини. Залити пів літра горілки, дати настоятися 3 тижні в темному місці. Отриманий настій процідити і знову помістити в посудину (пляшку).
Застосування: налити трохи настою в блюдце, розвести однією столовою ложкою лимонного соку і гліцерину. Намочити ватний диск і протерти обличчя. Цей лосьйон живить і освіжає шкіру, попереджає появу передчасних зморшок.
Рожевий тонік
Пелюстки чотирьох великих троянд або дві склянки пелюсток рожевої шипшини залити літром яблучного оцту. Настоювати в скляній посудині із закритою кришкою, в темному місці протягом трьох тижнів. Настій процідити, розбавити рівною кількістю води. Тонік підходить для будь-яких типів шкіри, добре очищає і тонізує.