Плоди апельсинового дерева відомі людству з найдавніших часів: науково встановлено, що його вирощували в країнах стародавньої Азії більше 4000 років тому. В Європу помаранчевий соковитий плід потрапив тільки в 16 столітті, але швидко набув популярності в якості десертного фрукта.
Існує безліч сортів яскравого фрукта, однак основна градація передбачає поділ всього на два види – солодкий апельсин (помаранч) і гіркий апельсин. Гіркий різновид в їжу не вживають, а застосовують як косметологічну і фармацевтичну сировину.
У наші дні апельсинові дерева вирощуються цілими плантаціями, так як у всьому світі люди цінують і смак цитруса і його корисність, що не менше затребуваний апельсин і в косметології.
З м’якоті, листя, квітів і кірки видобувається ефірне масло, насичена вітамінами і мікроелементами, які так необхідні шкірі для здорового та повноцінного функціонування.
У виготовленні масляного продукту використовується сировина і гіркого і солодкого апельсина, але в смачних сортах його міститься значно більше.
Корисна інформація про масло апельсину
Для видобутку ароматного масляного концентрату в промисловості застосовують два основні методи:
За допомогою процесу холодного віджиму, для якого потрібно свіжа шкірка оранжевого цитруса. Кінцевий продукт віджиму виходить ароматним, насиченим вітамінами, але виробництво таким способом не можна назвати економічним: щоб отримати один кілограм масляної сировини потрібно переробити понад п’ятдесят кілограм свіжих цитрусових шкурок;
За допомогою дистиляційної обробки парою сушеної цедри фруктів. Такий метод значно економічніший але його якість в рази гірша, ніж у масла, отриманого шляхом прямого холодного віджимання.
Для переробки використовуються і солодкі і гіркі плоди, залежно від того, якими якостями повинен володіти кінцевий продукт виробництва, так як у різних сортів апельсинів різний компонентний склад.
Відрізнити масло гіркого фрукта від концентрату, отриманого з солодких плодів можна досить легко: продукти розрізняються за кольором і по запаху. Масляний склад з солодкого сорту завжди має яскраво-помаранчеве насичене забарвлення, з гірких сортів олії виходять більш коричневих і темних відтінків.
Кращими ефірними маслами вважаються концентрати, отримані в процесі переробки іспанських і гвінейських апельсинових сортів.
Апельсиновий масляний концентрат – один з найбільш дешевих і доступних продуктів такого типу, але якщо у вас є бажання заощадити на його покупці, то спробуйте приготувати масло апельсину в домашніх умовах.
Для цього необхідно буде придбати кілька великих і соковитих плодів, очистити їх від шкірки і отриману шкірку скласти в банку або іншу посудину з товстим склом.
Шкірку заливають зверху будь – яким рослинним маслом без запаху так, щоб воно закрило шкірки приблизно на сантиметр, закривають ємність кришкою і прибирають в темне прохолодне місце на три доби.
Через зазначений термін кип’ятять настій на водяній бані, проціджують і ретельно вичавлюють шкірку: в ній залишається значна кількість масляного продукту. Отриману суміш охолоджують і застосовують як косметичний засіб.
Властивості і користь масел апельсинових плодів
Перш ніж перейти до розповіді про те, чим масло апельсина корисне для обличчя поговоримо про склад концентрату і розглянемо деякі важливі властивості масел яскравого цитруса.
Якщо говорити про хімічний склад апельсинового цитрусового концентрату, то він містить у собі більше 500 різних речовин і мікроелементів. Масло або концентрат солодкого апельсина для обличчя, зокрема, корисні тим, що збагачені вітаміном С і вітамінами групи В, в сукупності підвищують загальний тонус епідермісу, що поліпшують живлення шкірних клітин і насичення їх мінералами.
Антиоксиданти, також удосталь наявні у складі цитрусового препарату, чудово працюють на підтримання молодості шкіри, повертають обличчю гладкість і приємний здоровий колір.
До числа корисних властивостей ароматного масляного продукту можна також віднести можливість змішування його з іншими різновидами масел, що забезпечує концентрату саме широке застосування в професійній і домашній косметології.
Чим корисне масло апельсина ніжній шкірі обличчя?
Ефірне концентроване масло апельсина для обличчя з успіхом застосовується для профілактики та усунення вікової та іншої пігментації з поверхні епітелію. Також воно робить корисний вплив на нормалізацію роботу сальних залоз і звужує надмірно розширені пори.
Біологічно активні компоненти соковитого фрукта підсилюють вироблення колагену в тканинах епітелію обличчя, за рахунок чого процес регенерації та оновлення клітин відбувається в рази швидше.
Важлива властивість продукту полягає в тому, що його можна використовувати для догляду за будь-яким типом шкірного покриву. Нормальну шкіру дистилят цитруса активно живить, суху наповнює необхідною кількістю вологи, призводить зів’ялий епітелій в норму і допомагає залікувати запалення і подразнення на дермі, схильної до жирності.
Високий ефект цитрусового концентрату спостерігається в боротьбі з набряками і припухлостями на обличчі. Продукт володіє яскраво вираженим ліфтиговим впливом і успішно розправляється з мімічними і віковими зморшками.
Існує безліч народних рецептів масок з добавлянням апельсинового масляного концентрату, поділимося найбільш перевіреними і ефективними.
Домашні маски з маслом апельсина
Освіжаючий і тонізуючий склад можна приготувати на основі цитрусового масла і м’якоті огірка. Візьміть одну чайну ложку ефірного продукту і змішайте її з огірковою м’якоттю (приблизно в тій же пропорції), добавте стільки ж сметани, вимішайте до однорідності і нанесіть на шкіру обличчя. Суміш тримають близько чверті години, далі видаляють прохолодною водою.
Для глибокого зволоження дерми підійде наступна суміш натуральних інгредієнтів: візьміть кілька великих ягід стиглої полуниці, розімніть їх ложкою в пюре, капніть 3 краплі ароматного цитрусового складу, розведіть чайною ложечкою жирних вершків. Цю маску можна наносити не тільки на обличчя, але і на чутливу зону повік, так як суміш прекрасно прибирає мімічні зморшки.
Для ліквідації ефекту сухості і стягнутості дерми обов’язково приготуйте наступний масляний коктейль: за основу візьміть концентрат авокадо – його потрібно близько 10 мілілітрів, а до нього добавте по одній крапельці ефірних масляних складів апельсина, сандалу, чайного дерева і ромашки.
Маску наносять на обличчя за допомогою стерильного ватного диска, витримують півгодини і акуратно видаляють новим диском, змоченим в живильному лосьоні або відварі трав.
Маски з апельсиновим концентратом дають неперевершений ефект в косметичному догляді за епітелієм обличчя. Однак важливо знати і розуміти, що продукт має ряд протипоказань.