В наш час доречно зауважити, що засмага на тілі з ознаки приналежності до селянської праці еволюціонувала в елемент розкоші. Смаглявий колір шкіри є частиною тенденцій привабливості в сучасному суспільстві. Проте в гонитві за модою люди схильні зловживати кількістю і тривалістю сеансів в солярії і бажання стати «симпатичною мулаточкою» може обернутися неприємними, а часом і важкими проблемами зі шкірою.
Незалежно від мотивів перед відвідуванням подібних закладів рекомендується звернутися до фахівця. Нерідко і лікарі в якості способу лікування деяких хвороб і розладів рекомендують відвідування солярію. Медичними показаннями для штучної засмаги є: псоріаз, ревматизм, болі в м’язах, знижений рівень кальцію і вітаміну D та ін.
Протипоказання
Відвідування солярію не рекомендується:
при наявності великої кількості родимих плям на тілі;
в разі наявної схильності до обгорання шкіри;
в поєднанні з вживанням транквілізаторів, антибіотиків, протизаплідних, антидепресантів;
при проблемах з грудьми;
в період вагітності і грудного годування;
при яскраво виражених захворюваннях кровоносної та серцево-судинної системи;
при наявності онкологічних проблем;
якщо помічені серйозні психічні розлади, наприклад, знаходження всередині капсули для засмаги може спровокувати напад клаустрофобії.
Позитивний ефект
Відвідування солярію приносить відчутну користь, яка виражається в наступному:
Можливість придбати бажаний відтінок шкіри незалежно від пори року і місця проживання. Відпадає необхідність їхати в сонячні країни.
Можливість контролювати поширення засмаги по всіх ділянках тіла. Трапляється так, що солярій не в силах гарантувати ідеальну рівномірність накладення засмаги. Пояснюється це унікальністю шкірної будови окремих ділянок тіла людини.
Випромінювання всередині капсули підсушує і знезаражує шкіру. Ці сеанси здатні допомогти у вирішенні проблеми появи вугрів і прищів.
Збільшується опірність організму інфекціям.
Сприяє зміцненню кісткової і м’язової тканини (підвищує вироблення організмом вітаміну D).
Допомагає впоратися з депресією за рахунок викиду в кров гормону радості.
Негативний ефект
Відвідування солярію має і зворотний бік:
Меланома. Це найтяжчий наслідок засмаги як природної, так і штучної. До раку шкіри найбільшою мірою схильні ті ділянки, на яких є невуси (родимі плями). При виявленні будь-яких змін родимки (асиметричність, збільшення розміру, зміна кольору, поява нових плям) потрібно негайно звернутися до лікаря.
Опік. Виникає при надмірному перебуванні в солярії або при помилці у встановленні залежності тривалості сеансу від потужності використовуваних ламп.
Зморшки. Дія ультрафіолетових (УФ) променів руйнує колаген, що призводить до підвищеного зносу шкіри. Вона старіє, втрачає пружність.
Правильний загар
Для правильного вибору тривалості і частоти сеансів слід користуватися класифікацією людей по типу шкіри:
«Кельтський» – світле волосся і шкіра з веснянками. Люди цього типу схильні до швидкого обгорання, під час відвідування солярію варто користуватися захисними косметичними засобами. Сеанси – 1-2 рази по 10 хв., В тиждень в кількості не більше 8.
«Нордичний» – волосся русяве, шкіра світла. Як і у першого типу, є схильність до опіків. Сеанси – 2-3 рази по 10 хв., На тиждень не більше 6.
«Середньоєвропейський» – волосся темно-русяве, каштанове, шкіра світла. Сеанси – 2-3 рази по 20 хвилин, в тиждень кількість – не більше 6.
«Середземноморський» – темне волосся, смаглява шкіра. Людям цього типу досить одного разу (20 хвилин) на тиждень. Шикарний загар гарантований вже після 3 відвідувань.
Допоміжні заходи захисту
При відвідуванні солярію необхідно користуватися спеціальними сонцезахисними окулярами для захисту кришталика і повік від УФ випромінювання. Для захисту волосся використовується шапочка (при впливі променів волосся стає ламким). Загоряючи топлес, також не буде зайвим подбати про захист найбільш чутливих ділянок грудей – наклейки і конуси для сосків.
Варто пам’ятати про те, що небезпечно загоряти в солярії після душу, ванни або басейну. Це викличе додаткове зневоднення шкірних покривів. До і після процедури можливе використання косметичних засобів (лосьйон, масло, крем) для зволоження шкіри і прискорення засмаги, а також закріплення й утримання «шоколадного» пігменту.