Home / Твоя краса / Тіло / Кому і навіщо потрібно приймати грязьові ванни

Кому і навіщо потрібно приймати грязьові ванни

Кожна поважаюча себе панянка щодня замислюється про те, як продовжити свою молодість і підтримати красу, через що починає все більше приділяти уваги своєму здоров’ю і стану тіла.

Приємно відзначити і той факт, що підростаюче покоління також культивує здоровий спосіб життя, даючи можливість випробувати всі методи омолодження. Численні спа-салони пропонують нам чудодійні церемонії для збереження краси і зміцнення здоров’я.

Але як зробити правильний вибір у всьому різноманітті послуг, щоб одночасно отримати бажаний результат, і не витратити гроші задарма? Якщо ви ще не пробували, але вже начулися про грязьові ванни саме час дізнатися про них більш докладно.

Пелоідотерапія – так називається природне лікування грязями, і відбулося воно від грецького слова «пелосі» – бруд. Використовуються грязьові ванни в салонах краси і санаторіях, хоча їх можна спокійно застосовувати і вдома, але про це пізніше.

Кому і навіщо потрібно приймати грязьові ванни: користь грязелікування

Кому і навіщо потрібно приймати грязьові ванниЩе стародавні єгиптяни використовували в народній медицині грязі великої ріки Ніл, а їхня легендарна цариця Клеопатра вирішила приймати грязьові ванни з метою продовження молодості.

До складу лікувальної грязі входить пісок, грунт і різні мінерали. Вода і драглиста органіка склеюються воєдино, утворюючи мул, і насправді це складний, багатовіковий хіміко-біологічний процес. У сучасній медицині лікування пелоїдами визнано ефективним і широко застосовується серед пацієнтів.

Чим корисні і як впливають на організм грязьові ванни? У відповідь на це можна сказати наступне: вони роблять позитивний вплив на згортання крові, несуть протизапальну та відлущувальну дію.

Ефективність лікування обумовлюється розмірами ділянки, на яку наноситься цілюща грязь, температурою, хіміко-фізичними властивостями і тривалістю процедури.

Досить довго існувала думка, ніби температура має найважливіше значення в цілющості, але з часом було доведено, що низькі температури (38-41°С) теж дають сприятливі результати.

Кому і навіщо потрібно приймати грязьові ванни: види цілющої грязі

За походженням в природі існує 6 типів грязей: торф’яні, сапропелі, сульфідні мулові, сопочні і гідротермальні. Але для лікування потрібно приймати такі основні грязьові ванни:

Сапропелі. Утворюються в прісноводних водах, на дні, в мулі. За забарвленням вони бувають зеленуваті, сірі, рожеві, коричневі і чорні. Застосовуються для лікування нервової системи, порушень в суглобах опорно-рухового апарату і шкірних захворювань, таких як екзема і псоріаз;

Торфи. Їх добувають в болотах, і, в порівнянні з іншими типами грязей, у них найбільший вміст органічних речовин, завдяки чому вони найпластичніші, і найдовше утримують тепло. Торфи прискорюють хімічні процеси, стимулюють етапи оновлення клітин, завдяки чому виникає виражений протизапальний ефект;

Сульфідні мулові грязі. Вони переважно виникають в солоних водоймах, і містять в собі сірководневі і залізисті з’єднання. Цим пояснюється їх різкий аміачний запах сірководню.

Колір у них, як правило, чорний. У цьому типі грязей міститься багато води, від 30 до 80 відсотків, тому вони м’які і податливі, легко наносяться на шкіру. Але найголовніше те, що вони відмінно тримаються на шкірі протягом всієї процедури, завдяки чому мають високу проникаючу властивість.

Різні елементи потрапляють в кров, оптимізують її склад, а заодно і роботу нирок, печінки і всіх інших органів людини. Все це нормалізує обмінний процес, покращує роботу травної та нервової систем, зменшується навантаження на судини і серце.

Кому і навіщо потрібно приймати грязьові ванни: показання та протипоказання

Лікування пелоїдами призначається при найрізноманітніших недугах. Однак способи застосування грязей залежать від певного спектру захворювань: у вигляді аплікацій або ванн – це визначає тільки фахівець, тому як грязьовим ваннам існують також і протипоказання.

Основними показаннями, що потрібно приймати грязьові ванни є:

захворювання центральної нервової системи;

порушення роботи сечостатевої системи;

захворювання опорно-рухового апарату;

хвороби ЛОР органів;

шкірні проблеми;

захворювання ШКТ;

захворювання інших внутрішніх органів.

Кому і навіщо потрібно приймати грязьові ванни: протипоказання до грязьових ванн виглядають наступним чином:

загострення хронічних недуг;

відновлення після травм;

кровотечі;

злоякісні та доброякісні утворення;

хвороби крові;

гіпертонія;

дефіцит кровообігу;

серцева, печінкова, ниркова недостатність;

стенокардія;

порушенням серцевого ритму;

інфекції;

туберкульоз;

ендокринопатії;

фіброміома матки,

гіперестрогенія,

ендометріоз.

У нетрадиційній медицині стало популярним застосування специфічної нафти, з якої роблять нафталанові ванни. Цю густу чорну речовину з характерним запахом також використовують для лікування різних хвороб. Варто брати до уваги токсичну властивість нафти, і обережно користуватися нею, попередньо вивчивши всі протипоказання.

Кому і навіщо потрібно приймати грязьові ванни: грязелікування вдома

Грязьові ванни сміливо можна приймати і вдома, адже не у кожного є можливість відправитися на досить дорогі курорти. Лікувальну масу можна придбати в аптеках і косметичних магазинах, зараз вибір широкий і різноманітний. Але є і такий варіант, як зібрати її самостійно!

Торф’яна грязь цілком підійде для процедур вдома, а нею рясніють всі торф’яні болота. Ту масу, яку ви зібрали, потрібно висушити, що не тільки спростить транспортування, але і дозволить довго її зберігати, використовуючи проти широкого спектру захворювань.

Для приготування суміші потрібно взяти 1 частину грязі на 7 частин води, ретельно перемішати до однорідної консистенції і використовувати одним із таких способів:

Грязьові аплікації, які є дуже результативними при болях у суглобах або кістках. Раз на пару днів можна проробляти наступне: нагріти суміш, нанести її на тривожачу вас ділянку, обернути харчовою або поліетиленовою плівкою і укутати рушником. Далі лягти під ковдру, і змити через півгодини;

При гіпотонії, тобто зниженому артеріальному тиску, грязі також корисні. Якщо ви відчуваєте млявість, сонливість і стали швидше втомлюватися, накладайте приготовлену суміш на руки до ліктів, і на ноги до колін на 15 хв.; Також цілющі «грязьові» властивості справляються і з застудами: при нежиті зігріту масу загортають у марлю і тримають на переніссі до повного охолодження; Якщо долає кашель, перед сном, нагріту до близько 40 градусів, масу товстим шаром розподіляють по грудях і спині, замотують плівкою і загортають у рушник. Через 30 хв. можна змивати, а повторювати слід через день;

Грязьові ванни. Потрібно приймати грязьові ванни у воді, яка відповідає температурі тіла, тобто, нагрітою до +37 градусів. Не слід лежати в ній більше 20 хв., і після необхідно обов’язково відпочити не менше 40 хв. За цей час відбувається сильне виділення поту, що, насамперед, допомагає схуднути і боротися з целюлітом. Судини очищаються і звужуються, шкіра розгладжується. Один з найпопулярніших напрямків, який використовує цей метод – косметологія;

Грязь чудово діє на запалену проблемну або в’янучу шкіру обличчя із зморшками. Але також не варто тримати маски з неї більше півгодини, а повторювати сеанси рекомендують не частіше 1-2 разів на тиждень. Багатьох цікавить чи можна вагітним приймати вдома або на курортах грязьові ванни. На це питання немає однозначної відповіді, так як досі фахівці з різних країн не можуть прийти до єдиної думки. У Європі цю процедуру вагітним не забороняють.

Останньою порадою щодо того, як потрібно приймати грязьові ванни, є рекомендована для змивання температура води. Вона повинна бути не холодною і не обпікаюче гарячою, а теплою. По можливості попросіть близьких зробити вам легкий масаж після завершення заходів.

Також грязьові ванни не потрібно приймати відразу після їжі або на порожній шлунок. І, звичайно, не варто негайно хапатися за справи, спокій бажаний від півгодини до години.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *