Кажуть, що мозолі – є не що інше, як природні захисні утворення шкіри. У тих місцях, де вона відчуває постійний тиск чи тертя, роговий шар поступово потовщується. Таким чином, мозолі – органічне потовщення рогового шару шкіри від тривалого тиску або тертя.
Однак, найчастіше мозолі виростають в найніжніших і хворобливих місцях – на шкірі між пальцями і п’ятах і доставляють нам масу незручностей.
Кілька рецептів засобів від мозолів.
Компрес з хліба (при незастарілих мозолях)
Для цього вам буде потрібно хлібний м’якуш і столовий оцет. Змочіть хліб оцтом, прикладіть до мозоля і прикрийте поліетиленом або компресним папером. Надіньте щільний носок, залиште на ніч. Тривалість лікування – 8 днів.
Компрес з картоплі
Очистіть сиру картоплю, подрібніть в кашку і нанесіть на розпарену мозоль. Зверху прикладіть компресний папір або поліетилен, обмотайте бинтом. Залиште компрес на ніч. Вранці обполосніть ноги теплою водою, розм’якшений шар шкіри обережно зчистіть стерилізованим ножем або пемзою (облийте окропом з усіх боків), потім нанесіть крем для ніг. Повторюйте до зникнення мозолі.
Компрес з лимона
Вимийте лимон, зріжте з обох сторін лимона верхівки з невеликою кількістю м’якоті. Розпарьте ноги. Прибинтуйте половинки лимона на мозоль, залиште на ніч. Повторюйте процедуру протягом 2-5 днів (залежно від «застарілої» мозолі). Потім зробіть гарячу ванночку, зніміть мозоль за допомогою пемзи або щітки.
Компрес з ріпчастої цибулі
Очистіть цибулину, наріжте тонкими скибочками (або подрібніть в кашку). Прикладіть на ніч до мозолів (розпарені), ноги оберніть поліетиленом і забинтуйте або надіньте щільні шкарпетки. Вранці видаліть розм’якшений шар шкіри, потім обполосніть ноги теплою водою. Добре просушіть рушником і припудріть тальком.
Компрес оцтово-цибулевий
Цибулину очистіть, розріжте навпіл, покладіть в стакан і залийте оцтом, щоб покрило. Залиште на добу в теплому місці. Вийміть цибулю, прикладіть до мозолів по одному шару цибулини і прив’яжіть марлевою серветкою або бинтом. Повторюйте 2 рази на день – вранці і ввечері, поки мозолі не вилікуються.
Компрес з цибулиння
Покладіть чисте лушпиння цибулі в банку, залийте оцтом, щоб злегка покрило, і залиште на 2 тижні. Накладіть на мозоль шар лушпиння в 1-2 мм, примотайте бинтом, залиште на ніч. Повторіть кілька разів, поки мозолі зійдуть.
Компрес з часнику
Спечіть в духовці зубки часнику, остудіть і очистіть. Навколо мозолі добре повапните шкіру дуже жирним кремом, потім прикладіть до мозоля печений часник, обмотайте бинтом, залиште на ніч. Вранці змийте теплою водою.
Компрес бобовий
Для цього компресу знадобляться свіжі боби або горох. Вимийте ноги, потім занурте на 2-3 хвилини в холодну воду. Витріть рушником і прикладіть товстим шаром розтерті в кашку свіжі боби або горох. Залиште на добу, прикривши поліетиленом або компресним папером і обмотавши бинтом. Змініть компрес, продовжуйте процедуру кожен день до зникнення мозолі.
Компрес томатний
Склад: лейкопластир звичайний, саліциловий порошок, густий томатний сік. Візьміть шматок лейкопластиру більше, ніж мозоль. Проріжте отвір, що відповідає розміру мозолі, наклейте так, щоб мозоль виявилася в отворі. Прикладіть до неї мазь, приготовану з суміші саліцилового порошку і томатного соку. Закрийте зверху шматочком компресного паперу, замотайте бинтом, залиште на добу. Потім зскребіть відійшовший шар шкіри ножицями, змастіть шкіру жирним кремом. Повторюйте щодня до повного лікування.