Home / Сім'я / Коли можна займатися коханням після пологів та після кесарева

Коли можна займатися коханням після пологів та після кесарева

Поява на світ дитини повністю змінює життя сімейної пари, і статеве в тому числі. Секс після пологів – це одна з найбільш суперечливих тем, що стосуються глибоко особистих взаємин. Особливо важко доводиться тим парам, у яких народився первісток. Про те коли можна займатися коханням після пологів спробуємо розібратись далі.

Коли можна займатися коханням після пологів. Скільки часу потрібно почекати

Коли можна займатися коханням після пологів та після кесарева

Питання, коли можна займатися коханням після пологів,  вирішується індивідуально в кожному конкретному випадку.  З урахуванням встановленого лікарями-акушерами та гінекологами «карантину» тривалістю від 6 до 8 тижнів.

З точки зору медицини, саме такий термін потрібен для того, щоб статеві органи жінки прийшли в стан, що передував вагітності.

Після закінчення півтора місяців можна займатися коханням. Однак, як би прекрасно себе ні відчувала молода мама, бажано все-таки відвідати перед цим свого гінеколога. Візит до лікаря потрібен для того, щоб він після огляду підтвердив готовність організму до сексу або порадив почекати в тому випадку, якщо післяпологові фізіологічні зміни ще не завершилися. Зазвичай в останньому випадку потрібно почекати від двох тижнів до місяця, після чого прийти на повторний огляд.

Терпіння і увага

При поверненні до допологової статевої активності має велике значення такий фактор, як поєднання фізіологічної та психологічної готовності до сексу. Простіше кажучи, щоб жінка і хотіла, і могла зайнятися коханням з чоловіком.

Коли можна займатися коханням після пологів не повинно супроводжуватися ніякими негативними відчуттями, особливо болючими.

Чоловік зобов’язаний проявити особливу тактовність і увагу, якщо жінка навіть після належного терміну відмовляє в сексі або стверджує, що їй боляче або вона боїться вагітності. Якщо це відбувається протягом  довгого часу, краще звернутися до лікаря, і це може бути не тільки гінеколог, але і сексопатолог.

Не потрібно лякатися слова «сексопатолог». Цей лікар може побачити те, чого не бачите і не розумієте ви, і підказати часом дивно прості рішення питань, які вам здаються нерозв’язними. Наприклад, можна спробувати займатися сексом в певному положенні, щоб жінка не відчувала больових відчуттів.

У будь-якому випадку чоловік не може форсувати події. Спроби умовити жінку зайнятися коханням тоді, коли вона ще боїться або не хоче цього, можуть бути сприйняті нею як психологічне насильство. А якщо ситуація ця закріпиться в свідомості, може розвинутися фригідність – статева холодність жінки. Вона здатна займатися сексом, але, як мінімум, не буде відчувати від цього задоволення.

Чому потрібно почекати певний термін

Раннє статеве життя після пологів – це повне табу. Причин, чому не можна займатися коханням в цей період, кілька. Головні з них:

небезпека кровотечі;

можливість інфікування.

Відразу після народження дитини матка являє собою рану, що кровоточить.

Перший час у жінки спостерігаються кров’янисті виділення, звані лохіями. Якщо знехтувати всіма правилами гігієни і здорового глузду і приступити до задоволення чоловічих бажань, то перший секс після пологів може згодом обернутися таким важким захворюванням, як ендометрит – запалення матки. Це ускладнення може відсунути наступний секс на дуже тривалий час.

Крім того, при статевому акті можлива кровотеча, так як пологові шляхи пронизані кровоносними судинами, і деякі з яких можуть бути пошкоджені.

Інтимне життя після пологів також іноді відстрочене на період більш як півтора місяця і довше, якщо в процесі пологів мали місце:

оперативне втручання (кесарів розтин);

післяпологове вишкрібання матки;

ручне відділення посліду;

накладення швів при розривах піхви;

розсічення промежини при пологах великим плодом (операція називається епізіотомія).

У цих випадках потрібно буде чекати рівно стільки, скільки скаже акушер-гінеколог. Пологові шляхи повинні повністю відновитися і зажити, як до вагітності, і визначати ступінь фізіологічної готовності до статевого життя повинен тільки лікар. Особливо це стосується епізіотомії і накладення швів. При таких обставинах стриманість може тривати до 3 місяців, іноді й довше.

Відновлення інтимної сфери життя після народження дитини – процес тривалий і дуже складний. У ньому переплелися різні причини і мотивації, фізіологічні та психологічні. Виникаючі перешкоди, коли можна займатися коханням після пологів, потрібно долати спільно.

Перелічимо основні проблеми, що виникають на шляху повернення до допологового статевого життя:

втома жінки;

підсвідома (а іноді і свідома) образа і помста чоловікові;

післяпологова депресія;

домінуючий материнський інстинкт;

зміни жіночого організму;

зовнішні зміни жінки;

боязнь нової вагітності.

Розглянемо всі ці проблеми докладніше.

Коли «не хочу» і «не можу» потрібно розрізняти

З’явилося немовля, особливо первісток, в перший час без перебільшень виснажує свою матір у всіх сенсах слова.

Психологи стверджують, що від того, наскільки швидко налагодиться інтимне життя, залежить і подальша гармонія пари в цій сфері. Але при цьому потрібно враховувати, що відновлення гармонії неможливо без рівноцінної участі батька в клопотах про дитину.

У перші дні і тижні після пологів жінка відчуває не тільки тривогу про свою дитину, але і образу, переходить у відчуття нерозуміння і самотності, але ж під час вагітності вона була в центрі уваги. Їй здається, що ніхто її не розуміє. І коли на тлі всіх цих переживань чоловік пропонує займатися сексом, часто йому доводиться вислуховувати різку відмову.

Чоловікові потрібно проявити максимальний такт і терпіння.

Він повинен зрозуміти, чому жінка так відреагувала на його пропозицію. Для нього це складно, так як раніше такої реакції не було.

Іноді корисно на час забути про те, як було раніше, щоб відновити відносини, які були до вагітності. Головна помилка чоловіків – форсувати цей процес: «Лікар сказав, що тобі можна!» Головне тут – щоб жінці це було не тільки можна, а й потрібно, щоб вона захотіла інтимної близькості.

Для цього потрібно не тільки частіше робити їй компліменти, говорити ніжні слова, просто торкатися до її тіла, даючи їй зрозуміти, що вона так само бажана, як і раніше, але і допомагати їй в домашніх клопотах. Робити це необхідно постійно, а не тільки тоді, коли хочеться сексу.

Зміни зовнішні і внутрішні

Під час вагітності і після народження дитини жінки міняються, дуже часто вони повніють. Це викликано гормональною перебудовою організму. Якщо додати до цього ще й недоглянутість, то можна зрозуміти що виникає у деяких жінок психологічний бар’єр «я йому вже не подобаюся», який ускладнює секс після пологів.

Це проблема, коли можна займатися коханням після пологів, але вона вирішувана. Напевно знайдеться хтось із родичів, хто зможе посидіти з малюком, поки мама сходить в перукарню, зробить манікюр. Якщо післяпологова фігура не дозволяє поміститися в гарну білизну, яка так подобалася чоловікові до вагітності, можна, по-перше, злегка схуднути, а по-друге, купити нову, не менш сексуальну.

Чоловік же повинен пам’ятати, що гарні груди годуючої дружини в найнесподіваніший момент можуть  бризнути фонтанчиками молока. Тому краще займатися сексом після годування малюка.

Внутрішні зміни теж можуть вносити сум’яття в душу жінки і в секс після пологів. Це стосується піхви, яка:

збільшується в розмірі;

стає сухішою.

Після проходження дитини по пологових шляхах м’язи піхви дуже сильно розтягуються, втрачають свою пружність, еластичність. Це вносить зміни в відчуття обох партнерів при статевому акті.

Але можна знайти спеціальні вправи, які допоможуть відновити тонус піхви.

Що стосується сухості, то вона обумовлена недостатнім виробленням в організмі естрогену. Недостатня вологість слизової зовсім не означає, що жінка не хоче сексу. Уникнути неприємних відчуттів можна, вибравши лубрикант для змащення.

Обов’язкове використання контрацептивів. Жінка повинна бути впевнена, що секс після пологів не обернеться новою вагітністю.

Коли можна займатися коханням після пологів. Чи можливий секс після кесаревого розтину

Секс після кесаревого розтину, як і після природних пологів, є тимчасово недоступним для всіх породіль. Справа в тому, що в процесі пологової діяльності відбувається травмування репродуктивних органів. Через такі пологові травми статеве життя відразу після кесарева здатна завдати додаткової шкоди жінці, вплинувши на процес регенерації.

Крім того, інтимна близькість буде викликати певний дискомфорт. Він проявляється не тільки у вигляді больового синдрому. Багато представниць прекрасної статі навіть після того, як заживуть всі шви, відчувають страх, що вони розійдуться. Також деяких новоспечених мам бентежить шрам. Вони вважають, що через його присутність вони стали менш привабливими.

Рекомендації гінекологів

За статистикою, жінкам дозволяється вступати в статеву близькість не раніше, ніж через 6-8 тижнів після того, як були пологи. Але даний термін не є показником для всіх породіль. Приймати рішення про те, коли можна займатися коханням після пологів, кесаревого розтину, повинен лікар для кожної пацієнтки в індивідуальному порядку. В облік береться безліч факторів:

вік породіллі;

ускладнення в процесі операції;

швидкість заживання операційних швів;

відновлення матки;

психологічний стан.

По завершенні пологової діяльності, навіть якщо вона відбувалася не природним способом, а за допомогою операції, у жінок ще деякий час будуть виділятися лохії (післяпологова кровотеча). Даний процес характеризує загоєнням і очищенням внутрішньої поверхні матки. У цей період статеві контакти небажані навіть для жінок, які народжували природним чином, так як існує загроза занести інфекцію.

Як під час виношування, так і по завершенні пологів жіночий організм відчуває велике навантаження з боку гормонального фону. Тому навіть якщо операційний шов на матці зажив, ще певний період часу жінці секс може бути неприємний через сухості піхви. Для того щоб усунути цей дискомфорт за умови, що гінеколог дозволив статеві контакти, в перший раз рекомендується скористатися спеціальним інтимним мастилом.

Остаточно отримати відповідь, коли можна займатися коханням після пологів, а саме після кесаревого розтину, можна буде не раніше, ніж через місяць після пологів. Для цього потрібно буде відвідати жіночий кабінет. По завершенні огляду лікар дасть рекомендації коли можна займатися коханням після пологів.

Після закінчення двох місяців, якщо немає ускладнень, інтимна близькість вважається цілком допустимою, але вона не повинна викликати болю. Слід очікувати, що перший раз може супроводжуватися невеликим дискомфортом, причини якого в більшості випадків спровоковані ушкодженням нервових закінчень під час операції.

Але якщо жінка все ж відчуває біль, і тим більше сильний, їй рекомендується повторно відвідати лікаря для більш детальної діагностики. Як правило, в таких ситуаціях рекомендується пройти УЗД репродуктивних органів і черевної порожнини.

Якщо у жінки будуть діагностовані якісь відхилення від норми, їй буде призначено відповідне лікування. У тій ситуації, коли діагностика не виявить патологій, лікар дасть рекомендації, що робити парі, щоб статеве життя після кесаревого розтину стало колишнім.

На думку багатьох фахівців, після кесарева можна займатися сексом, коли обидва статевих партнера будуть готові до інтимної близькості як фізично, так і морально.

Інтимна близькість

Перше, що потрібно зрозуміти обом статевим партнерам – це те, що перший сексуальний контакт після таких пологів повинен бути акуратним. Чоловік повинен брати до уваги стан жінки і тому йому слід бути ласкавим і акуратним.

Статевий акт повинен проходити неквапливо. Партнеру рекомендується не робити різких рухів. Перевагу слід віддавати такій позі, в якій буде зручно жінці. Сприятливими, тобто максимально безпечними є позиції, коли жінка зверху ( “наїзниця”) або лежачи на боці, при цьому чоловік ззаду. Такі пози дають можливість легко контролювати глибину проникнення.

Якщо жінка почне відчувати дискомфорт і біль, слід поміняти позицію або спробувати зайнятися сексом через кілька днів.

Анальний секс після кесаревого розтину має такі ж протипоказання, як і класичний. Не слід вважати, що проникнення чоловічого статевого органу через анальний отвір менш безпечно після операції. Всі органи малого тазу знаходяться поблизу один від одного, тому навіть при такому варіанті існує ймовірність пошкодити шви, що здатне спровокувати повторну кровотечу.

Оральні ласки з боку чоловіка рекомендується теж відкласти до регенерації тканин матки. Справа в тому, що кульмінацією сексуального збудження є оргазм в результаті якого м’язи матки починають певним чином скорочуватися. Крім того, навіть оральні ласки можуть стати причиною занесення інфекції та розвитку запального процесу в місцях накладення швів.

Але, як правило, питання коли займатися коханням після пологів  не виникає до тих пір, поки у жінки не припиниться післяпологова кровотеча.

У тому випадку, якщо у жінки в процесі або після закінчення статевого акту відкрилася кровотеча, їй слід негайно відправитися в лікарню. Існує ймовірність порушення цілісності післяопераційних швів.

Не слід забувати про безпеку. Перед тим як вступати в сексуальний контакт, партнеру рекомендується пройти обстеження для виявлення різних захворювань. Варто пам’ятати, що деякі хвороби поширюються побутовим шляхом, тому не варто виключати шанс того, що чоловік має одне з таких захворювань.

Жіночий організм на даному етапі життя є вразливим до різних патогенів. Секс при наявності статевих інфекцій і запальних процесів у обох статевих партнерів є неприпустимим до тих пір, поки не буде проведено відповідне лікування.

Психологічні моменти

Слід враховувати, що больовий синдром може виникати в результаті емоційного стану жінки. Під впливом страху того, що може статися розбіжність швів, навіть через 3-4 місяці після пологів, деякі представниці прекрасної статі просто не можуть розслабитися належним чином.

М’язи жінки можуть навіть стискатися ще сильніше і тому статевий акт буде їй неприємний і завдавати болю. Перший статевий контакт після пологів необов’язково повинен бути доведений до кінця. Можна обмежитися прелюдією.

Гормональні зміни в жіночому організмі після пологів часто призводять до того, що жінка відмовляється від сексу не через її фізіологічні відхилення або ускладненьня після кесаревого. Часто молоді мами відмовляються від близькості, так як вважають себе непривабливими через те, що їх фігура ще не повернулася в колишню форму.

Якщо ця відмова жінки не бентежить її другу половину, тобто чоловік готовий чекати, поки його дружина відновиться після пологів, то питання коли займатися коханням після пологів вирішується само собою.

В іншому випадку, якщо фізичне здоров’я жінки задовільне, і лікар не бачить перешкод для інтимної близькості, але новоспечена мама відмовляється протягом тривалого часу, рекомендується звернутися за допомогою до фахівця, такого як психолог. Справа в тому, що такі дії з боку подружжя можуть привести до руйнування сімейних відносин, тобто до розлучення.

Ще один важливий момент, який не варто упускати, як тільки сімейна пара після народження дитини планує відновити інтимну близькість – це контрацепція. Перш за все, після кесаревого розтину жінці не рекомендується народжувати ще протягом трьох років.

Даний період часу необхідний для того, щоб організм відновився. З питанням про безпечну інтимну близькість після кесарева слід звертатися до гінеколога. Справа в тому, що не всі методи запобігання небажаній вагітності можуть бути дозволені жінці  після таких пологів.


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *