Home / Маски для обличчя / Колагенова маска для обличчя

Колагенова маска для обличчя

Колаген – це один з найважливіших білків в людському організмі, від нього залежить міцність і еластичність шкірного покриву. Але цей білок дуже чутливий, тому вироблення колагену може різко зменшитися  внаслідок стресу, авітамінозу, застуди, при загостренні хронічних захворювань і при інших несприятливих умовах. У таких випадках шкіра потребує радикальної підтримки, і для цього відмінно підходять колагенові маски.

Користь колагену для обличчя

Колаген є головним структурним елементом шкіри, він становить приблизно три чверті всіх білків шкіри. Від цього білка залежить еластичність, пружність і здоров’я шкіри, без нього не відбувається відновлення і оновлення шкірного покриву. На жаль, з віком синтез колагену в організмі сповільнюється, тому колагенова маска є одним з найкращих засобів для підтримки тонусу шкіри обличчя, вона допомагає боротися зі старінням шкіри.

Колагенова маска для обличчя

У косметології застосовують колаген тваринного і рослинного походження. Перший вид колагену за структурою схожий на синтезований в людському організмі білок, але молекули тваринного колагену через великі розміри не можуть проникати в дерму – внутрішній шар шкіри. Тому колаген тваринного походження переважно використовують для поліпшення зовнішнього вигляду шкіри. Рослинний колаген діє на внутрішні шари шкіри.

Також в косметології застосовують гідролізований колаген – білок тваринного походження, розщеплений на більш дрібні молекули. Такий колаген можна отримати тільки в хімічних лабораторіях. Він є активним видом колагену.

Рецепти колагенових масок для обличчя

Відновлювальний ефект колагену помітно навіть після першої процедури: шкіра виглядає відпочилою і свіжою.

Колагенову маску для обличчя можна приготувати на основі магазинного засобу – виробники косметики пропонують широкий вибір колагенових масок, бальзамів і поживних лосьйонів для різних типів шкіри. Великою популярністю користуються просочені колагеном серветки і розчинний порошок. Ці косметичні засоби містять в собі концентрований колаген та вітамінні добавки.

Колагенові серветки потрібно просто накласти на очищену шкіру. Але ні в якому разі не можна використовувати одну серветку або маску на тканинній основі двічі – це може призвести до подразнення шкіри, також можна занести інфекцію.

При приготуванні коллагенової маски з порошку потрібно слідувати інструкції, щоб у результаті вийшла желеподібна однорідна кашка. Суміш наносять на обличчя тонким шаром. Якщо маска приготовлена не ​правильно, через кілька хвилин на шкірі утворюється плівка.

Оскільки джерелом колагену є харчовий желатин, в домашніх умовах можна приготувати омолоджуючі маски на основі цієї речовини. Насамперед, потрібно приготувати желатинову масу відповідно до інструкцій на упаковці. Столову ложку харчового желатину розводять 5-6 столовими ложками води. Після того, як желатин повністю розчиниться, можна додавати інші інгредієнти.

Від зморшок допоможе маска з желатину, натурального меду і оливкової або мигдальної олії. Інгредієнти беруть в пропорціях 2:1:1, ретельно змішують і нагрівають на водяній бані.
Якщо на шкірі є чорні крапки і акне, можна додати до желатинової маси дві подрібнених таблетки активованого вугілля.
Для зволоження і омолодження роблять желатинову маску з молока. Для приготування маски столову ложку гранульованого желатину розводять 6 столовими ложками свіжого теплого молока. Якщо шкіра жирна або сильно пошкоджена, можна додати до маски чайну ложку натурального меду.
Також можна приготувати маску з морської капусти – цей продукт є джерелом рослинного колагену. Потрібно змішати подрібнену ламінарію зі свіжим молоком в рівних пропорціях.

Щоб колагенові маски дали приголомшливий ефект, потрібно правильно провести процедуру. Незалежно від того, магазинна або домашня маска, потрібно дотримуватися нескладних правил.

Перед нанесенням колагенової маски слід застосувати скраб глибокої дії і помасажувати шкіру обличчя.
Під час процедури варто уникати активних рухів і лежати, щоб м’язи обличчя розслабилися і краще сприйняли колагенову маску.
Колагенову маску можна тримати більше півгодини; маску змивають теплою водою. Потім шкіра повинна висохнути природним шляхом, не рекомендується користуватися рушником.
Для закріплення ефекту після коллагенової маски на шкіру наносять живильний крем.
Не слід наносити колагенову маску на область очей і губ, оскільки там дуже чутлива і дратівлива шкіра; щоб захистити ці ділянки, можна скористатися зволожуючим або дитячим кремом.
Колагенові маски потрібно зберігати в холодильнику.

Для зів’ялої шкіри можна провести місячний курс колагенових масок – процедуру повторюють два рази на тиждень, в профілактичних цілях можна робити колагенову маску раз на три-чотири тижні.

Не рекомендується робити колагенові маски до 25 років, оскільки до цього віку шкіра самостійно синтезує достатню кількість колагену. Додаткова порція цього білка буде стресом для шкіри і може порушити нормальний обмін речовин. Також не варто робити маски з колагену при відкритих ранах, екземі, запаленнях на обличчі, алергії на компоненти маски і при індивідуальній непереносимості колагену.


Check Also

Перепелині яйця – користь, шкода, норма вживання

Перепелині яйця  вживали ще в Стародавньому Єгипті – згадки були знайдені археологами в папірусах єгиптян. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *