Правда про кокосову олію

1. Корисно для шкіри

Дослідження довели, що кокосова олія зволожує шкіру, а також володіє сонцезахисним ефектом. Кокосова олія блокує близько 20% ультрафіолетових променів. Правда, кунжутна олія показала ще більш високий результат – 30%.

2. Захищає волосся від пошкоджень

Також вчені з’ясували, що кокосова олія може проникати в стрижень волосини і зміцнювати його.  А ось соняшникова та мінеральні олії не підтвердили свою ефективність.

3. Покращує здоров’я порожнини рота

Ще одне недавнє дослідження довело, що використання кокосової олії допомагає боротися з зубним нальотом і покращує стан ясен. Ефект був відзначений після тижня застосування.

Міфи про кокосову олію

1. Знижує ризик серцево-судинних захворювань

Шанувальники кокосової олії посилаються на дослідження, які свідчать про те, що насичені жири, що містяться в кокосовій олії, підвищують рівень «хорошого» холестерину. А це, в свою чергу, знижує рівень «поганого» і зменшує ризик серцево-судинних захворювань.

Насправді кокосова олія в кращому випадку ніяк не впливає на здоров’я серця.

згідно з даними  видання Каліфорнійського університету в Берклі, все залежить від того, що саме олія замінює в раціоні. Якщо мова йде про вершкове масло або свиняче сало, то кокосова олія може мати або нейтральний ефект, або незначно підвищити рівень «поганого» холестерину. Якщо ж вона займе місце рослинна олій, в яких є поліненасичені жири, то рівень «поганого» холестерину значно виросте.

Що стосується зв’язку між високим рівнем «хорошого» холестерину і зниженням ризику серцево-судинних захворювань, то останні дослідження HDL and cardiovascular disease кажуть: поки рано робити однозначні висновки.

2. Допомагає скинути вагу

Легенда з розряду «Їж і худни». Основний аргумент на її підтримку: кокосова олія містить  тригліцериди, на засвоєння яких організм витрачає більше калорій.

У чому підступ? По-перше, різниця в спалюваних калорій мінімальна. По-друге, просто додати кокосову олію в раціон недостатньо: потрібно замінити інші жири. Інакше замість того, щоб втратити, ви придбаєте зайві калорії, яких в олії кокосу чимало.

3. Лікує від хвороби Альцгеймера

Теорія заснована на тому, що кетони, які виробляються в організмі завдяки кокосовій олії, можуть забезпечити альтернативне джерело енергії для клітин мозку. І, отже, поліпшити стан хворого.

Як зазначає Berkeley Wellness, ця теорія стала популярною завдяки книзі неонатолога (тобто лікаря, який займається немовлятами і новонародженими!) Мері Ньюпорт (Mary Newport). Ньюпорт описала досвід лікування свого чоловіка (!) Від хвороби Альцгеймера за допомогою кокосової олії. Досвід, природно, виявився позитивним. Ніяких інших досліджень на людях не проводилося.

Іншими словами, достовірних наукових фактів про вплив кокосової олії на людей з хворобою Альцгеймера поки немає.

А навіть якщо користь олії і буде доведена, малоймовірно, що чудодійні кетони будуть володіти значним ефектом. У будь-якому випадку вони не зможуть запобігти хворобі Альцгеймера.

Правда, яка нічого не доводить

Найздоровіші люди на планеті їдять багато кокосової олії

Жителі Полінезії і Шрі-Ланки, які кожен день вживають в їжу кокосову олію, мають міцне здоров’я і порівняно низьким рівнем серцево-судинних захворювань. Але варто зазначити, що, крім масла, раціон цих людей багатий і іншими корисними продуктами, наприклад рибою. Крім того, не останню роль відіграють щоденні фізичні навантаження і генетичні особливості.

Висновки

Кокосова олія не створить диво, але і не принесе шкоди, якщо вживати її в розумних кількостях. Головне – пам’ятати, що це не панацея, бо нічого не подарує стрункість і не вилікує від серйозних захворювань. Але може стати непоганою заміною мазей тваринного походження або деяких косметичних засобів.