При нерегулярному харчуванні в кишечнику людини накопичується до 15-ти кг калових мас, залишків неперетравленої їжі, що виділяє токсичні речовини. Токсини проникають в кров і буквально отруюють організм, призводячи до порушень метаболічного процесу. В результаті провокуються захворювання і набір зайвої ваги. Щоб знизити масу тіла часто пропонується схуднення за допомогою клізми. Наскільки воно ефективно?
Чи варто використовувати для схуднення очищаючі клізми
Дійсно, процедура дозволяє швидко звільнити порожнину органу від накопичених шлаків.
У цьому випадку відбуваються такі зміни:
стимулюється метаболізм;
оновлюється епітелій кишечника;
після процедури вага знижується в середньому на 1,5 кг;
нормалізується сон;
знижується апетит;
підвищується фізична активність.
Рекомендується проводити схуднення курсами, що включають 5-10 маніпуляцій. Кількість процедур прямо пов’язане з об’мом надмірної ваги.
Однак у примусовому очищенні для кишечника криється певна небезпека. Офіційна медицина категорично проти використання подібного способу.
Можна перерахувати причини, які призводять до негативних наслідків при безконтрольному виконанні процедури:
Слизова кишечника вистелена особливими ворсинками, що просувають калові маси. Часті клізми порушують їх структуру, що призводить до зниження перистальтики. Чим частіше виконується клізма для схуднення, тим більша ймовірність, що людина регулярно буде стикатися з запорами;
Примусове очищення робить орган «ледачим». Якщо захоплюватися очисними процедурами, можна домогтися повного припинення функціональності кишкового відділу травної системи, що представляє загрозу життю;
Разом з каловими масами вимиваються бактерії, які забезпечують переробку їжі. Порушення мікрофлори загрожує захворюваннями, які можуть вразити практично будь-яку систему організму, так як не відбувається засвоєння достатньої кількості поживних речовин;
Клізми для схуднення живота не допоможуть підтягнути ослаблі м’язові тканини і відновити еластичність шкіри. Для цього рекомендується більше часу приділяти фізичним вправам;
Швидке зниження ваги відбувається тільки за рахунок вимивання калових мас. Після завершення курсу очищувальних процедур вага не менш швидко відновиться, якщо нехтувати правильним харчуванням.
У більшості випадків для очищення кишечника досить ввести в раціон більше продуктів, насичених грубою клітковиною. Якщо є показання до застосування клізм, найкраще робити їх зі схвалення лікуючого лікаря, який порадить препарати для відновлення нормальної мікрофлори.
Крім того, варто врахувати, що примусове очищення заборонено, коли у людини діагностовано геморой, захворювання кишечника або нирок.
Бажано не проводити процедуру частіше 2-3-х разів на місяць. Цього буде достатньо для стимуляції перистальтики. Особливо якщо одночасно використовувати дієтичне харчування та посилити фізичну активність. Курс з декількох очищувальних процедур рекомендується виконувати не частіше 1-2-х разів протягом року.
Як робити клізму для схуднення: загальні поради
Перш ніж приступати до виконання клізми, необхідно підготувати розчин з температурою 28-30° С. Кружка Есмарха повинна бути стерильною. Розчин готують з трав’яних відварів, морської солі і навіть йогурту.
Але простіше використовувати звичайну попередньо прокип’ячену або дистильовану воду:
1-2 літри теплої води заливають в кухоль, який встановлюють вертикально;
Кінець трубочки змащують вазеліновим маслом;
Лежачи на боці і зігнувши обидві ноги в колінах, кінчик трубки обережно вводять в анальний отвір обертовими рухами;
Під час процедури можна втягнути м’язи в області живота або виконувати легкий круговий масаж. Вважається, що це допоможе розчину проникнути глибше в кишечник і рівномірно розподілитися по органу;
Як тільки кружка Есмарха спорожніє, кінчик трубки виймають і стискають сідниці, щоб запобігти підтікання розчину;
По завершенні процедури необхідно полежати 7-10 хвилин. У перші сеанси буде складно витримати потрібний час. Не варто себе мучити, слід спорожнити кишечник, коли позиви стануть нестерпними. Надалі очищення проходитиме легше;
Після очищення потрібно пару годин полежати в ліжку, щоб організм адаптувався до нових відчуттів.
Якщо під час процедури з’явилися болі, слід негайно припинити очистку! Біль найчастіше виникає при наявності запального процесу або ерозивних ушкоджень слизової кишечника. У цьому випадку варто пройти медичне обстеження.
Очищувальні процедури – ефективні розчини
Існує кілька варіантів розчинів, які вважаються найбільш ефективними для очищення кишечника з метою зниження ваги. Серед них особливо варто відзначити сольову клізму для схуднення.
Ефект забезпечується більш тривалим перебуванням розчину в органі, так як сіль перешкоджає всмоктуванню рідини стінками кишечника. Це дозволяє розм’якшити навіть скам’янілі калові маси.
Готується сольова клізма швидко. Досить в літрі кип’яченої та охолодженої до температури тіла води розчинити всього 1 десертну ложечку морської не йодованої солі. За бажанням в розчин добавляють суміш із столової ложки яблучного оцту, свіжовичавленого соку половинки лимона і столової ложки натурального меду.
Можна використовувати для процедури медовий розчин, який готують, розводячи в 1-2-х літрах теплої води по столовій ложці натурального меду і лимонного соку.
Трав’яні засоби запарюють з ромашки, календули, шавлії. Слід врахувати, що цілком нешкідливі на перший погляд трав’яні настої можуть викликати алергію. Попередньо варто переконатися у відсутності протипоказань до їх застосування.
Відібрану рослину запарюють. На 2-і столові ложки трави беруть склянку закипілої води. Через 15-20 хвилин відвар проціджують і доводять його об’єм до 2-х літрів.
Особливою популярністю в останні роки користується для схуднення клізма з кавою. Кажуть, для підтримки потрібної ваги саме цей спосіб практикують багато зоряних персон. Розчин, приготований з кави, дозволяє очистити кишечник і може застосовуватися при проведенні процедури навіть у лікувальних установах.
Виявляється, кофеїн, що міститься в благородному напої, активізує продукування жовчі. Одночасно з цим відбувається розширення жовчної протоки і розслаблення гладкої мускулатури. Завдяки цьому жовч безперешкодно виходить з кишечника, захоплюючи з собою токсичні речовини, накопичені печінкою.
В області ануса венозні судини близько підходять до поверхні. Тому всмоктування активної речовини, кофеїну, відбувається практично миттєво. Це і дозволяє забезпечити жовчогінний ефект.
Печінка – один з основних органів, що регулює процеси метаболізму. Її очищення підвищує функціональність і дозволяє істотно прискорити обмін речовин. Однак далеко не кожній людині показані кавові клізми.
Необхідно переконатися, що великих каменів немає в жовчному міхурі, перш ніж проводити процедуру. Об’ємне виділення жовчі здатне спровокувати вихід каменю в жовчний протік. Не виключено, що в цьому випадку очищення закінчиться оперативним втручанням.
Якщо протипоказань до жовчогінних засобів немає, кавова клізма може застосовуватися для регуляції метаболізму. Готують розчин з натуральної кави. Зерна краще змолоти самостійно. У 1-ій склянці закип’яченої води заварюють 3 столові ложки порошку. 20 мг процідженого міцного кавового напою розбавляють літром теплої води.
Можна приготувати кавову клізму іншим способом. Для цього в невелику каструльку заливають 500 мл дистильованої води і засипають 2 чайні ложечки натуральної меленої кави. Кип’ятять розчин 10-15 хвилин і далі добавляють в каструльку ще 1 літр води. Засіб знімають з вогню, ретельно проціджують і залишають остигати до температури тіла.