Кератин є основою волосся. Він являє собою протеїн, що володіє особливою міцністю, і повністю складається з білка.
Кератин важливий не тільки для волосся. Він необхідний нігтям і іншим ороговілим частинам шкіри.
Якщо в організмі знаходиться його недостатня кількість, виникає безліч проблем – нігті і волосся стають слабкими і млявими. Нігті починають ламатися і розшаровуватися, а кінчики волосся стають сіктися.
Для того щоб заповнити недолік кератину, необхідно робити відновлюючі кератинові маски, які надають і оздоровчу дію.
Вплив кератину на волосся
Як відомо, волосся має пористу структуру. Якщо в ньому не дістає кератину, то виникають пошкоджені ділянки, заповнити які й покликані даною речовиною. Завдяки цьому відбувається відновлення структури волосся, і вони набувають прекрасний зовнішній вигляд – стають гладкими, блискучими і шовковистими.
Слід зазначити, що для досягнення стійкого результату однієї процедури буває занадто мало, адже склад маски впливає лише на поверхню волосся, не зачіпаючи його внутрішньої структури. Курс проведення кератинових масок повинен бути регулярним і супроводжуватися додатковим лікуванням, наприклад, прийняттям вітамінів.
На утримання кератину у волоссі впливає безліч факторів. Найголовніші з них – несприятлива екологічна обстановка, використання високотемпературних засобів для укладання та сушіння, нарощування волосся та багато іншого. Щоб заповнити зміст кератину, застосовують маски, склад яких містить штучно створені молекули даної речовини.
Кератинові маски для волосся в салоні і вдома
Професійна кератинова маска для волосся
Кератинові маски можна робити в професійному салоні або вдома, приготувавши їх самостійно. У будь-якому випадку результат буде позитивним і при регулярному використанні таких масок порадує будь-яку жінку.
Якщо робити кератинові маски в салоні, то процедура буде досить тривалою. Першим ділом фахівець ретельно вимиє волосся, використовуючи особливий шампунь. Він звільнить волосся від жиру, забруднень, лаку, силікону і фарби.
Далі волосся необхідно висушити і розділити на пасма, на кожне з яких нанести кератиновий засіб.
Завершує процедуру проглажування кожного локона «утюжком», що зробить ефект від кератинової маски більш значущим. При цьому волосся обволікаються захисним складом, завдяки чому стають гладкими, об’ємними і густими.
Така маска повинна бути присутньою на волоссі деякий час – не менше трьох днів. По закінченні цього часу волосся можна вимити. Через пару місяців процедуру рекомендується провести повторно.
Кератинова маска вдома
Звичайно, салонні процедури є дорогими і не всім припадуть «по кишені». У цьому випадку може допомогти домашня кератинова маска для волосся, яка є не менш ефективною в порівнянні з професійною. Рецепт її досить простий.
Для приготування складу необхідно змішати 50 грамів соку алое і сік половини лимона. У цю суміш потрібно добавити трохи ефірного масла, наприклад, розмарину.
Перед нанесенням маски волосся слід вимити і злегка підсушити. Час проведення процедури – не більше десяти хвилинДалі суміш змивають звичайною водою кімнатної температури.
У нанесенні кондиціонерів і бальзамів немає необхідності. Маска утворює на волоссі плівку, яка є своєрідним захистом для волосся. Завдяки їй волосся стають шовковистими, гладкими і набувають здоровий блиск.