Готова страва з запеченої картоплі має чудовий смак. Картопля по селянськи може запікатися, як для тихої сімейної вечері, так і для веселого святкового банкету.
Картопля по селянськи в духовці рецепт
Кілька слів про рецепт: картопля по селянськи в духовці. Готується така картопля просто без особливого клопоту. На підготовку йде не більше 15 хвилин плюс 30 хвилин на очікування. Картоплю для цього рецепта не треба чистити, не треба стежити за її приготуванням, постійно перевертати.
Запікаючи картоплю в фользі з шкіркою, ви зберігаєте всі її корисні властивості.
Складові:
900 гр картоплі(розрізати на дві частини);
3 ст. л. рослинного масла будь-якого без запаху;
1 – 1,5 ч. л. чебрецю сушеного;
сік 1 лимона;
2 зубчики часнику подрібнити;
сіль велика;
чорний мелений перець
зелена цибуля дрібно порізана
гілочки чебрецю
Для рецепта картопля по селянськи вибираємо невеликі за розміром і рівні бульби (в ідеалі підійде молода картопля з тонкою шкіркою, при запіканні молодої картоплі її можна їсти разом з шкіркою.)
Картопляні бульби добре миємо, використовуючи щіточку, обсушуємо. Потім кожну бульбу розрізаємо на дві частини.
У маленькій мисці змішуємо рослинне масло, сіль, чебрець, часник, чорний мелений перець і сік лимона.
Картоплю поміщаємо в фольгу (при бажанні можна розділити на 2 -3 окремі порції), зверху поливаємо картоплю лимонною заправкою. Формуємо з фольги щільно закриті конвертики і відправляємо в духовку.
Запікаємо картоплю в духовці при 200 градусах 30 хвилин (час запікання може бути різний і залежить від розмірів картопляних бульб).
Подаємо картоплю по – селянськи відразу ж, за бажанням можна прикрасити її перед подачею гілочками чебрецю і зеленою цибулею.
Картопля по селянськи – відеорецепт від шеф-кухар
Ви помічали, як наші діти люблять картоплю з Макдональдса. Та й дорослі не відмовляться від порції цієї смакоти. Звичайно, всі розуміють, що шкідливо, але заспокоюють себе тим, що не часто собі дозволяють похід в Макдональдс.
У той момент, коли похід в кафетерії подібного роду починають входити в звичний ритм життя, і діти все частіше і частіше від домашньої їжі відмовляються. Пора задуматися – чи варто привчати їх до фаст-фуду і як знайти вихід з ситуації, що склалася.
Чи варто їсти фаст-фуд
Давайте з цим питанням розберемося докладніше. Кожен з нас чув, що їсти таку їжу шкідливо. Але чому і що саме там шкідливого, спробувати з’ясувати причину цих заборон і зрозуміти, що й до чого, мало хто пробував.
У кожної людини своя думка на цей рахунок. В основному все населення ділиться на три частини, в залежності від поглядів на фастфуд. Одна вважає, що це шкідливо і ніколи не ходить в Макдональдс. Інша вважає, що це нормально.
Адже вдома ми теж їмо смажену картоплю, котлети, гамбургери і запиваємо лимонадом. А третя частина населення розуміє, що це шкідливо, але вважає, що зрідка побалувати себе можна.
Звичайно, якщо взяти поверхнево, смажену картоплю по-селянськи і котлети шкідливі, але це ще не означає, що тепер це не потрібно їсти.
Чим відрізняється їжа з Макдональдса від домашньої
Само собою відрізняється. Це всі розуміють, але наскільки і як це позначається на здоров’ї. Давайте розберемо саме елементарне:
Чому їжа з Макдональдса ніколи не псується? Це, правда, реклама не бреше. Вона нам говорить, що їжа з Макдональдса завжди свіжа і не псується. Але чим десять разів почути, краще один раз перевірити і переконатися своїми очима.
Купіть гамбургер і покладіть його на стіл. Такий експеримент вже проводився неодноразово. І протягом багатьох днів гамбургер залишався в незмінному вигляді. А тепер спробуйте це зробити з домашньою їжею і подивіться, що буде з нею через 137 днів.
А відбувається це тому, що в гамбургерах з Макдональдса міститься ГМО, що дозволяє їм залишатися свіжими завжди.
Чому від їжі в Макдональдсі товстіють? Статистика показує, що люди, які харчуються в Макдональдсі, страждають ожирінням. Не просто набрав пару кілограмів, а справжнє ожиріння. Вже доведено, що фастфуд дуже калорійний, а в поєднанні з ГМО і виходить такий результат.
Чому їжа з Макдональдса така смачна? Крім того, що вона смачна, вона має певний і одноманітний смак всього фастфуду. І як би ви не старалися вдома повторити цей смак, нічого не вийде.
Попросіть в Макдональдсі подивитися склад замовлених страв, і ви все зрозумієте. Справа в тому, що в кінці стоять – харчові добавки та барвники. Ну, тепер зрозуміло, чому у фастфуду такий особливий смак.
Приймати рішення, ходити в Макдональдс чи ні, кожен дорослий повинен самостійно. А ось діти, це вже інша справа. У цьому віці за них приймають рішення батьки, які відповідають за їхнє здоров’я. Звичайно, так складно відмовити своїй коханій дитині, яка так проситься в Макдональдс.
Але альтернативу можна завжди знайти. Наприклад, картопля по селянськи як в Макдональдсі може бути приготовлена вдома, своїми руками і без всяких ГМО, барвників та консервантів.
А ваша дитина може насолоджуватися і хвалитися друзям, що мама вміє готувати точно таку ж картоплю і навіть ще й кращу.
Тому спеціально для мам, які люблять своїх малюків і піклуються про їх здоров’я, ми дамо рецепт приготування картоплі по селянськи.
Нам знадобиться:
5 шт. картоплі
сіль
соняшникова олія
приправа: перець, карі, орегано
Порада: картопля обов’язково повинна бути молодою!
Починаємо готувати картоплю по селянськи:
Беремо картоплю і ретельно її миємо. Оскільки картопля молода і добре вимита, то чистити її не потрібно. Це потрібно для того щоб вийшла така ж корочка як в Макдональдсі.
Розрізаємо картоплю на 2-4-8 частин. Це залежить від розміру картоплі. Згадайте, які шматочки в Макдональдсі.
Беремо миску і змішуємо в ній всі інгредієнти: сіль, перець, карі, орегано, рослинну олію.
В отриману суміш ми занурюємо кожен шматочок картоплі, щоб він був весь в приправі і спеціях.
Розігріваємо духовку до 180 градусів.
Викладаємо на протвинь шматочки картоплі, обкачані в суміші.
Запікаємо хвилин 20.
Потім ще 30 хвилин, але температуру в духовці доводимо до 200-220 градусів.
Картопля по селянськи – відгуки
Написав Іліар. Я проводив експеримент з їжею з KFC (але думаю в Макдака, бургеркінге і інших аналогічних мережах яких розвелося купа готують приблизно однаково). Всього через пару тижнів їжа перетворилася у щось, що не те що їсти, торкатися не хотілося. Так що їжа з макдака яка не псується роками, імхо це міф.
Написав Гість. Рецепт хороший, але текст жахливо безграмотний і брехливий. Якась домогосподарка вирішила всіх просвітити про ГМО))
Написав Картопля. Дякую за рецепт. Але писати про те, в чому не розбираєшся, та ще так настирливо … Цікаво, Ви хоч знаєте, як розшифровується абревіатура “ГМО”? Де докази, що продукти ГМО хоч якось впливають на організм людини? Перш ніж так різко висловлювати негатив до них, варто було б почитати наукові статті хоча б.
Написав DR2073. Та вже про ГМО та інше страшне гонево нагнати =) Їжа з макдака дуже навіть псується і вельми швидко. Але Фастфуд зрозуміло шкідливий, зокрема в першу чергу колою і іншими солодкими напоями та іншими швидкими вуглеводами.
Картопля теж не найкорисніша їжа – через крохмаль, але безумовно смачна і рецепт цікавий – я зараз його тестую з деякими модифікаціями – прибрав сіль (вкрай не корисний компонент і вона все одно є в суміші каррі котру я використовував). Подивимось що вийде.
Написав Гість. Немає жодного наукового дослідження, яке показало шкоду ГМО. ГМО не шкідливо, це стереотип.
Картопля по селянськи в мультиварці
Картопля – улюблений гарнір в кожній родині. Приготувати картоплю по-селянськи в мультиварці легко і просто.
Виберіть улюблений рецепт і вивчіть нюанси приготування страви.
Картопля по селянськи
Складові:
0,5 кг картоплі;
2 зубчики часнику;
20 гр. подрібненої зелені петрушки або кропу;
масло;
сіль;
1 ложка столового хрону.
Обов’язково додайте приправи для ароматності страви. Підготуємо картоплю. Обполосніть картоплю, обсущіть паперовим рушником.
Бульби розріжте на 4 частини. Якщо картопля невеликого розміру, то навпіл. Не рекомендується готувати дуже маленькі бульби для цього рецепта. Зовні страва вийде не апетитною, а смакові якості постраждають.
Дуже велику картоплю розділіть відповідно на 8 частин. Використовуйте оливкову, рослинну або кукурудзяна ну олію. Якщо у вас є домашня олія, то страва вийде ідеальною.
Підготуйте чашу. Влийте туди масло, додайте подрібнену зелень, пропущений через прес часник. Всипте прованські трави. Додайте розмарин, тоді страва вийде більш ароматною.
Додайте сіль і викладіть овочі на дно мультиварочної чаші. Вона обов’язково повинна бути чистою і абсолютно сухою. Виливаємо заправку, ретельно перемішуємо.
Натискаємо кнопку «Випічка», час приготування – 30-50 хвилин.
Щоб картопля приготувався рівномірно, відкрийте кришку і перемішайте овочі 2-3 рази.
Картопля по селянськи з прованськими травами
Складові:
500 гр. картоплі;
2 л. оливкового масла;
щіпка каррі, орегано;
3 зубчики часнику;
сіль;
прованські трави.
Картоплю промийте під проточною водою. Якщо бульби сильно забруднені, скористайтеся щіточкою. Якщо у картоплі щільна шкірка, її необхідно видалити.
Овочі розрізаємо на 4 частини. Щоб страва виглядала апетитно, підбирайте бульби приблизно одного розміру.
У чаші перемішайте спеції з маслом. Часник очистіть від лушпиння, пропустіть через прес, додайте в миску.
Всипте сіль. Кладемо картоплю, ретельно перемішуємо. Залиште маринуватися на 7-10 хвилин.
Мультиварочну чашу вимийте, висушіть. Помістіть мариновану картоплю в чашу, закрийте кришку. Натисніть кнопку «Випічка», таймер – 40 хвилин.
Через 20 хвилин відкрийте кришку і перевірте готовність страви. Перемішайте овочі для рівномірного запікання. Ще через 10 хвилин відкрийте кришку, спробуйте картоплю. Регулюйте підсумковий час приготування.
Готова картопля по селянськи розкладається по тарілках, присипається рубаною зеленню. Покладіть ложку сметани і подавайте до столу.
Картопля по селянськи з печерицями в мультиварці
Складові:
0,7 кг молодої картоплі;
300 гр. грибів;
сіль, суміш перців;
2 зубчики часнику;
соняшникова олія;
пучок цибулі або свіжої петрушки.
Віддайте перевагу молодим бульбам. Картоплю ретельно промити, обсушити. Розріжте на 4-6 частин.
У чашу влийте трохи соняшникової олії. Гриби промийте, почистіть, проваріть в підсоленій воді і відкиньте на друшляк. Наріжте на шматочки середнього розміру і обсмажте в мультиварці на відповідному режимі.
Цибулю чистимо, ріжемо дрібними кубиками. Зелень миємо, подрібнюємо. Часник пропускаємо через прес, всипаємо сіль і перець. Можна додати улюблені спеції. Залийте соняшниковою олією.
Картоплю кладемо в заливку. Ретельно перемішуємо, залишаємо на кілька хвилин. Викладаємо в мультиварку. Виберіть 1 з 2-х режимів: «Варіння» – час приготування складе 20 хвилин або «Випічка» – 10 хвилин.
За 10 хвилин до кінця приготування відкрийте кришку, додайте гриби, акуратно перемішайте пластиковою або дерев’яною лопаткою. Закрийте кришку, готуйте до оповіщаючого сигналу.
Картопля по селянськи
Складові:
1 кг. молодої картоплі;
2 ложки зернової гірчиці;
соняшникова олія;
спеції, мелений перець.
Картоплю промийте, почистіть щіткою шкірку, промийте під струменем води, витріть насухо.
Кожну бульбу розрізати на відповідну кількість частин, покладіть в глибоку чашу.
В окремій мисці приготуйте заливку. Змішайте гірчицю, сіль, спеції. Всипте дрібку меленого орегано, додайте розмарин. Влийте соняшникову олію і ретельно перемішайте.
Заливку вилийте в чашу з картоплею, перемішайте. Залиште на 10 хвилин. Овочі повинні просочитися ароматами спецій.
Через відведену кількість часу перекладіть інгредієнти в чашу, натисніть кнопку «Випічка», таймер – 50 хвилин. Через кожні 15 хвилин відкривайте кришку і перемішайте картоплю для рівномірного запікання.
Після звукового сигналу відкрийте кришку, перемішайте страву, подавайте до столу.
Картопля по селянськи зі свинячими реберцями
Складові:
700 гр. картоплі;
4 свинячих реберця;
2 зубчики часнику;
сіль, мелений перець;
спеції, пучок свіжої зелені;
2 волоських горіха;
100 гр. сиру твердого сорту;
3 ложки сметани;
соняшникова олія.
У чаші мультиварки обсмажуємо цибулю, очищену і нарізану півкільцями, на відповідному режимі. Додайте свинячі реберця.
М’ясо трохи посоліть і поперчіть. Обсмажте до рум’яної скоринки.
Картоплю вимити, обсушити і розрізати на 4-6 частин. Покладіть на дно мультиварочної чаші. Обсмажуйте до напівготовності. Слідкуйте, щоб зайва рідина випарувалася, а картопля по селянськи підрум’яниться.
Всипте спеції, сіль, перемішайте. Натисніть на кнопку «Випічка», готуйте чверть години. Потім встановіть програму «Варіння», готуйте ще 20 хвилин.
Поки смажиться картопля, приготуємо соус. Чистимо волоські горіхи, тремо на тертці. Додаємо рубаний кріп, солимо, перчимо. Додаємо ароматні спеції (базилік, орегано або розмарин).
У процесі приготування страви відкривайте кришку і перемішайте картоплю кілька разів.
Гарячу картоплю присипте зеленню і подавайте з приготовленим соусом.
Картопля з часником і паприкою по селянськи
Складові:
500 гр. картоплі;
4 л. оливкової олії;
пучок кропу;
сіль, спеції, мелений перець;
3 зубчики часнику;
щіпка орегано;
паприка.
Готуємо продукти. Картоплю миємо, зішкрябуємо шкірку. Якщо шкірка тонка, можна запікати разом з нею.
Велику картоплю ріжемо на брусочки середнього розміру. Картоплю дрібного розміру можна запікати цілою.
Приготуємо маринад. У чаші змішуємо масло з сіллю і перець. Додаємо часник, пропущений через прес, спеції. Ретельно перемішуємо. Свіжу зелень залиште для подачі.
Скибочки викладіть в миску з глибокими бортиками. Полийте їх приготовленою заливкою, ретельно перемішайте руками. Соус повинен рівномірно розподілитися по бульбах.
Викладіть картоплю в чашу мультиварки. Полийте залишками заливки.
Натисніть кнопку «Плов», час – півгодини.
Готову страву подавайте, присипавши нарізаним кропом.
Картопля по селянськи. Секрети приготування
Картоплю по селянськи можна подати як самостійну страву або приготувати з м’ясом, куркою, грибами. Для цього продукти слід обсмажити до напівготовності на відповідному режимі, потім додати картоплю.
Для приготування страви підійдуть як молоді бульби, так і старі. З молодої картоплі зчищати шкірку не потрібно. Ретельно промийте її під проточною водою. Картопля по селянськи нарізається шматочками, бульби невеликого розміру запікаються цілком.
Бруд з картоплі легко змиється, якщо скористатися губкою або щіткою.
Щоб страва вийшла ідеальною, слід ретельно випарувати рідину з м’яса або грибів, а картоплю просушити рушником. В іншому випадку, картопля не підрум’яниться.
Використовуйте ароматні трави і спеції, прянощі, часник і зелень. Замаринуйте картоплю в прянощах. Зелень порубати, посипте вже приготовану страву і подавайте до столу.
Для обсмажування інгредієнтів використовуйте режим «Жарка», для приготування картоплі – програму «Випічка». Дотримуйтесь час, автоматично налаштований для конкретної програми.
Підбирайте бульби приблизно одного розміру. Страва вийде більш апетитною і рівномірно просмаженою.