Home / Здоров'я / Йога як засіб від гіпертонії

Йога як засіб від гіпертонії

Дійсно, одного тільки правильного харчування, відмови від куріння і дбайливого ставлення до себе при підвищеному тиску недостатньо. Всі лікарі в один голос називають відмінним засобом від гіпертонії рух. Це може бути фітнес, правда, при дотриманні особливих правил, а може бути і йога.

Йога від гіпертонії

Перевага йоги як засобу від гіпертонії полягає в тому, що практику можна вибудувати з урахуванням всіх особливостей вашого організму, щоб вона приносила тільки користь. На початкових стадіях хвороби йога може позбавити від неї, на більш пізніх – відчутно полегшити.

Перед першим заняттям необхідно проконсультуватися з тренером, розповісти йому, в чому полягає ваша проблема і якого результату ви хочете досягти. Залежно від цього тренер складе для вас індивідуальну програму, яка буде коригуватися у міру зміни вашого стану.

Протягом декількох занять вам допомагатиме інструктор: показувати, як входити в позу і виходити з неї, використовувати допоміжні пристосування. Ви можете відвідати одне або кілька занять, щоб навчитися займатися самостійно.

Дихальні вправи від гіпертонії

Ми пропонуємо вам комплекс дихальних вправ і асан від інструктора спеціально для тих, кому знайома проблема підвищеного артеріального тиску.

Але спочатку хочемо нагадати про протипоказання для тих, хто збирається практикувати йогу як засіб від гіпертонії.

По-перше, слід уникати шіршасани (стійки на голові), поз з великим прогином в спині і підйомів тазу і ніг з положення лежачи. Виконуючи пози стоячи дивитися потрібно вниз.

По-друге, важливо стежити за диханням: практики з переривчастим диханням при гіпертонії неприпустимі.

І по-третє, не варто допускати занадто інтенсивного навантаження. Стежте, чи не червоніє ваше обличчя і не частішає пульс.

Інструктор розповідає, як правильно дихати і виконувати асани:

Перша вправа — дихання  уджайї:

Друга вправа – на витягування:

Третя – дихальна вправа


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *