Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Інгаляції при вагітності – дозволено чи ні?

Інгаляції при вагітності – дозволено чи ні?

«Що мені тепер можна, а чого не можна?» – саме таке питання починає мучити жінку, яка дізналася про свою вагітність. Причому стосується воно абсолютно всього: бажання носити обтягуючий одяг, їсти суші, пити мінеральну воду і навіть кататися на велосипеді. Якщо послухати молоду майбутню маму, можна подумати, що їй легше прожити всі 9 місяців в барокамері.

Найвеличезний материнський страх з’являється разом з необхідністю приймати будь-які ліки, будь вони промислового або домашнього виготовлення.

Масла у вогонь підливає розуміння своєї відповідальності за здоров’я майбутнього малюка, і це стає важкою ношею для майбутньої породіллі.

Чи дозволено робити інгаляції при вагітності?

Інгаляції при вагітності - дозволено чи ні

Чи знаєте ви, яку найголовнішу перевагу несуть з собою інгаляції від нежиті та кашлю при вагітності? Вони надають локальний вплив, а тому абсолютно нешкідливі для плода, незалежно від терміну його виношування.

Хоча є свої винятки, наприклад, інгаляції на основі ефірних масел і лікарських рослин. Багато хто з них протипоказані майбутнім матерям, оскільки можуть провокувати алергію і набряки слизових.

Як і чим робити інгаляції при вагітності?

Інгаляції при вагітності  від нежиті та кашлю можна робити декількома способами, найпопулярнішим з яких є вдихання вологих парів, нахилившись над каструлею або іншою ємністю.

При невмілому підході, подібне самолікування цілком може закінчитися опіками шкірних покривів обличчя або слизових носа і рота. Тому результативнішими і нешкідливими вважаються інгаляції при вагітності  зі спеціальним небулайзером, які застосовувати набагато зручніше, ніж схилятися над паровою посудиною.

Небулайзер розбиває пар на мікроскопічні частинки, які здатні досягати найдрібніших і віддалених бронхів. Хоча пар набуває безпечну температуру, але це зовсім не означає, що процедуру можна робити годину поспіль.

Оптимально, якщо вона триватиме не більше 10 хвилин, після чого мінімум пару годин не варто залишати будинок. Справа в тому, що розпарені і розширені судини, що знаходяться в дихальних шляхах, стають дуже сприйнятливими до мікробів, вірусів та інфекцій.

Традиційні рецепти і склади

На питання, чи можна робити інгаляції під час застуди при вагітності, якщо застуда супроводжується температурою, відповісти можна тільки категоричним «ні». Ваш максимум – це вдихання ефірів лаванди, ромашки або масла евкаліпта, а також насолоду ароматом свіжої часникової часточки.

У тому випадку, якщо температура тіла не підвищена, від кашлю і нежиті можна позбавлятися за допомогою того ж небулайзера, покупних інгаляторів.

Традиційно, застуда лікується наступними видами інгаляцій:

Інгаляції з фізіологічним розчином, які призначаються при вагітності, призначені для позбавлення від мокрого кашлю. На відміну від трав’яних зборів і аромамасел, фізрозчин нездатний викликати алергічні реакції, і швидко усуває закладеність носа;

Найпростіший інгредієнт для інгаляцій – це кухонна або морська сіль, яку перед розчиненням у воді можна змішати з евкаліптовим ефіром в кількості 2-3 крапель. Такий засіб відмінно справляється з мокрим кашлем;

Крім евкаліптової олії, рекомендується користуватися і настойкою або відваром цієї рослини. Важливо знати, що при виношуванні дитини організм жінки може змінювати своє «ставлення» до звичних речей, і навіть евкаліпт іноді стає причиною алергій;

Для майбутніх мам, які страждають сухим кашлем, буде корисно вдихати пару тільки що звареної картоплі. Подібна методика перевірена століттями, і дійсно допомагає при сухому кашлі, прискорює відходження мокротиння і знімає симптоми запалення;

Інгаляції з содою рекомендуються при вагітності, ускладненою застудою з сухим і затяжним кашлем. Для їх приготування досить змішати 2 ст.л. порошку соди і 1 літр гарячої води або просто залити в небулайзер підігріту воду «Боржомі»;

Відвар квіток липи – ще один інгредієнт для отримання лікувального пару, здатного позбавити від сухого кашлю.

Правила безпеки інгаляцій при вагітності

Незалежності від інтенсивності нежитю, терміну виношування і обраного способу і рецепта інгаляції, важливо не забувати про те, що пар стає своєрідним медикаментом, і використовувати його потрібно правильно.

Якщо ви збираєтеся користуватися небулайзером і подихати фізіологічним розчином, радимо не забувати про наступні моменти:

Процедуру можна робити не довше 15 хвилин, і повторювати її доведеться кожні 4 години;

Якщо потрібно вилікувати кашель або хворе горло, пари з ромашкою або содою слід вдихати ротом, тоді як при нежиті дихати варто носом;

Інгаляції з ромашкою або ефірними маслами, які часто призначаються при вагітності, неприпустимо робити відразу після прийому їжі, так само як і не рекомендується їсти негайно після сеансу.

Утримайтеся від їжі і просто полежіть;

Протягом двох годин від закінчення інгаляції заборонено виходити на холод, курити чи вести гучну розмову.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *