Home / Діти / Інгаляції при сухому кашлі

Інгаляції при сухому кашлі

Інгаляції при сухому кашлі  з мінеральною водичкою – відмінний засіб від застуди, який за своєю ефективністю перевершує багато медикаментозних препаратів. Він абсолютно безпечний, тому підходить як дорослим, так і дітям. Інгаляції при сухому кашлі  також доречні під час вагітності, і не несуть ніякої небезпеки для зростаючого всередині вас малюка.

Інгаляції при сухому кашлі – простота, користь і доступність в одному флаконі!

Інгаляції при сухому кашлі

Медики кажуть, що даний спосіб домашньої терапії справляється із захворюваннями верхніх і нижніх дихальних шляхів набагато краще відхаркувальних таблеток і сиропів. Якщо вдаватися до нього регулярно, можна вилікувати навіть хронічний бронхіт!

Крім того, всі дихальні органи швидко очистяться від патогенного слизу і стануть буквально «недоступними» для проникнення вірусів. Таким чином, ви досягнете не тільки разового одужання, але і надійної, фіксованої протекції власного організму від різних застудних недуг.

Не можна не підкреслити, що даний метод лікування також є найпростішим і доступним. Все, що вам потрібно – мінеральна водичка, придбана в найближчому магазині. Якщо ви віддаєте перевагу проводити інгаляційні процедури з небулайзером, вам також буде потрібний даний прилад.

В іншому, ви звільнитеся від непотрібних витрат на сумнівні ліки і додаткові компоненти, які важко знайти в місті (наприклад, справжні фітотерапевтичні збори). Проведення інгаляції при сухому кашлі  з мінеральною водичкою швидко полегшать ваш стан, активують вироблення мокротиння, нададуть на легені в’яжучу і відхаркувальну дію, швидко і м’яко звільняючи їх від слизу.

Чому це працює? Справа в тому, що мінеральна водичка містить безліч нутрієнтів, які при випаровуванні миттєво проникають в організм і роблять на уражену систему сприятливий зцілюючий вплив. Пара, що утворюється миттєво починає циркулювати в легенях, звільняючи їх від мокротиння. Крім цього, виявляється потужний імуностимулюючий і імуномодулюючий ефект на верхні дихальні шляхи, що дуже важливо при респіраторному захворюванні.

Різновиди технік проведення інгаляції при сухому кашлі

Перше, на що ви повинні звернути увагу – головний компонент лікувального методу. Мінеральна водичка – продукт натуральний і абсолютно нешкідливий, проте він повинен бути правильно підібраний. Справа в тому, що сучасні виробництва часто реалізують звичайну джерельну або скважинну (а в гіршому випадку і проточну хлоровану) водичку під виглядом «мінералки».

Якою ж мінеральною водичкою робити інгаляції? Якщо у вас виникають сумніви щодо «достовірності» того чи іншого продукту, рекомендуємо вам зупинитися на старій добрій воді «Єсентуки». Також можна використовувати відому «Боржомі», або «Нарзан». Не скупіться на покупку якісного товару, в іншому випадку, лікування не дасть вам ніякої позитивної динаміки.

Всі інгаляції можна умовно розділити на три види:

Парові;

Компресорні;

Ультразвукові.

Найпростіший варіант – перший. Він означає, що ви будете дихати парою над ємністю, наприклад, каструлею. Цим методом може скористатися кожен, хто не має в своєму розпорядженні спеціалізованого обладнання. Для цього необхідно прогріти мінеральну водичку, довівши її до кипіння на плиті. Для посилення терапевтичного ефекту, в неї можна додати різні трави (шавлію, ромашку, звіробій), або готові фітотерапевтичні збори (наприклад, «грудний»).

Деякі вважають паровий спосіб проведення інгаляцій застарілим, інші ж, більш консервативні персони, не бачать користі в небулайзері. Проте, компресорні інгаляції зарекомендували себе добре. Проводячи інгаляцію з мінеральною водичкою небулайзером, ви забезпечуєте собі рівномірне осідання корисних речовин на органах дихальної системи.

Більш прогресивні люди вважають, що даний метод демонструє швидші результати, ніж класичний паровий За їх словами, полегшення при сухому кашлі настає практично відразу після проведення першої ж процедури. До того ж, витрата «лікарського» засобу (в нашому випадку – мінеральної водички) набагато більш економічний, ніж в паровому варіанті. Практичність методу поширюється і на вікову категорію пацієнтів. Лікування інгаляціями з небулайзером можливо проводити дітям з перших днів життя. Притому терапія доречна не тільки при кашлі, а й при нежиті, запаленні гайморових пазух, вірусних інфекціях.

Ультразвукова техніка проведення інгаляції при сухому кашлі  практично ніколи не виправдовує себе, особливо якщо мова йде про лікування в домашніх умовах. Справа в тому, що обладнання для даної процедури дуже дороге, і його недоречно купувати для побутових цілей. Крім того, під впливом ультразвуку багато корисних речовин руйнуються ще до потрапляння в дихальні шляхи. Зазвичай цей варіант використовується в медичних установах. Який спосіб проведення інгаляції вибрати – вирішувати вам. Все залежить від ваших особистих переваг і конкретних цілей.

Однак для проведення інгаляцій з мінеральною водичкою дітям ми радимо вам придбати небулайзер – паровий метод в даному випадку небезпечний, навіть якщо малюк вже підріс. Проведення інгаляцій з мінеральною водичкою при вагітності також оптимально з використанням небулайзера – це збереже вас від перепадів тиску. Однак ця умова не обов’язкова, і багато майбутніх матусь задовольняються «бабусиним» паровим способом лікування.

Як првильно виконувати інгаляції при сухому кашлі на основі «мінералки»?

Якщо ви вже придбали мінеральну водичку, перше, що вам слід зробити – випустити з неї газ. При можливості, придбайте негазований напій. Якщо ви використовуєте небулайзер, напевно вам відомо, що робити далі. Якщо ж ні – прочитайте інструкцію до апарата, оскільки нюанси його використання можуть різнитися для кожної моделі.

Вибираючи паровий метод проведення інгаляції при сухому кашлі,  ви повинні враховувати температуру нагрівання водички. Вона повинна досягати приблизно 50 градусів за Цельсієм. Якщо температура буде нижчою, швидше за все, ефекту чекати не доведеться. А якщо перевищить цю позначку – є ризик дістати опік верхніх дихальних шляхів.

Дійте згідно простої інструкції:

Влийте в термостійку ємність об’ємом 250 мл водичку;

Випустіть з неї газ (це можна зробити за допомогою зворотного боку вилки);

Поставте каструлю на плиту і прогрійте рідину до оптимальної температури;

Далі помістіть ємність на рівну поверхню і нахиліться над нею;

Можна накрити голову великим рушником, або шматком тканини, щоб пари потрапляли безпосередньо до вас в дихальні шляхи, а не розсіювалися в повітрі;

Намагайтеся дихати максимально глибоко, як би «просуваючи» пар по всьому об’єму легенів;

Витримайте процедуру не менше 7 хвилинок;

Дитині необхідно проводити процедуру протягом 3 хвилинок. Врахуйте, що він повинен знаходитися під вашим чуйним контролем;

Для прискорення ефекту, проводьте процедуру інгаляції регулярно, аж до 5-7 разів в день (дитині буде достатньо 3-4 процедур). Коли ви відчуєте виражений лікувальний ефект, не зупиняйтеся, і продовжуйте закріплювати свої результати за допомогою інгаляцій. Зазвичай весь курс лікування триває лише кілька днів.

Врахуйте, що під час «парової терапії» вам необхідно відмовитися від прогулянок на свіжому повітрі. Особливо це стосується холодної пори року. Безпосередньо після проведення процедури виходити з дому категорично заборонено, в іншому випадку, ви ризикуєте захворіти ще сильніше. Якщо ж вам потрібно відправитися у справах, почекайте кілька годин після вдихання гарячої пари.

Проводити процедуру краще за конкретною схемою, щоб заздалегідь спланувати свій день. Не можна проводити процедуру в одязі, стискує область розташування дихальних органів. Після інгаляції небажано їсти і розмовляти протягом однієї години. Не забувайте про те, що до проведення інгаляції при сухому кашлі  існують конкретні протипоказання. До них відноситься жар і висока температура (вище 37,5-38 градусів), дихальна недостатність, носові кровотечі, важкі патології серця і легенів.


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *