Індія – країна древня і загадкова, таємнича і принадна своїми незвичайними традиціями і багатою культурою. Про неї ми всі знаємо не з чуток з колись знаменитих фільмів з драматичними сюжетами, довгими піснями і красивими жінками з розкішним волоссям. Дивлячись на екран, напевно багато хто заздрісно зітхали, мріючи про такі ж шикарні локони – завжди довгі, об’ємні, сяючі. Сьогодні, коли кордони між країнами стали більш прозорими, а побут і традиції інших народів досліджуються і вивчаються багатьма, стали відкриватися завіси над неземною красою волосся індійських жінок. Справа виявилася не в професійних шампунях і лаках, а в старовинних рецептах засобів по їх догляду. Сьогодні легко можна приготувати в домашніх умовах індійські маски для волосся: натуральна косметика, яка дозволить наблизитися вам до свого ідеалу.
Особливості індійських масок для волосся
Домашні індійські маски для волосся відрізняються від всіх інших подібних косметичних засобів своїм складом. В них використовуються інгредієнти, які широко поширені в побуті у жителів Індії:
хна – фарба з сушеного листя лавсона, традиційно використовувана в Індії в якості косметичного засобу;
басма – порошок з сушеного листя індиго, що є популярною фарбою серед індіанок;
спеції: кориця, імбир, аджван, гвоздика, фенхель, чилі, кардамон, коріандр, кумін, каррі, шафран, куркума і ін .;
масла: жожоба, іланг-іланг, кокосове, мигдальне, амла та інші.
З одного боку, інгредієнти всі знайомі. З іншого боку, не зовсім звичайні в якості косметичних засобів по догляду за волоссям. Всім відомі зафарбовуючі властивості хни і басми, тому з ними потрібно бути гранично акуратними: або використовувати виключно брюнеткам, або застосовувати тільки безбарвний сорт хни. Зі спеціями потрібно бути ще обережнішими, оскільки вони володіють потужним подразником шкіри голови. Максимальний час витримки масок з індійськими спеціями – не більше 20 хвилин, а то й менше і тільки масла (косметичні та ефірні) м’яко, дбайливо і безпечно готові в будь-який час привести ваше волосся в порядок.
Рецепти масок з хною
Щоб уникнути зафарбовуючі дії хни використовуйте для приготування домашніх індійських масок безбарвну хну.
Хна + лимонний сік + сир + жовток
Пакетик безбарвної хни (25 гр) залити концентрованим лимонним соком (5 столовими ложками), добавити максимально жирного сиру (вище 10%), попередньо збитий 1 сирий жовток. Все це потрібно ретельно вимісити і нанести на всю довжину волосся, не торкаючись шкіри голови і коріння. Час дії – близько 40 хвилин. При змиванні використовуйте дитячий шампунь без всяких добавок і зволожуючий кондиціонер: без них локони після такої індійської маски з хною можуть бути занадто жорсткими.
Хна + тютюн + какао + жовток + оливкова олія + вітаміни
Перемішати між собою порошок безбарвної хни (4 столових ложки), розсипчасте какао (2 столових ложки), сухий тютюн (1 чайну ложечку). Залити всю цю незвичайну суміш окропом (150 мл), залишити під кришкою настоюватися хвилин на 40. Після цього в маску додається збитий 1 сирий жовток і тепла оливкова олія (2 столових ложки). Перед нанесенням вливаються в загальний склад масляні вітаміни ретинол і токоферол (по 1 чайній ложечці). Цю багатокомпонентну індійську маску можна втирати в шкіру голови і наносити на саме волосся. Час дії – близько 2 годин, хоча індіанки з такими масками звикли лягати спати. Змивається засіб без проблем за допомогою шампуню. Щоб від локонів не пахло тютюном, при останньому обполіскуванні використовуйте ефірне масло розмарину.
Хна надає волоссю дуже красиве природне сяйво, насичує колір локонів, навіть якщо вони пофарбовані, зміцнює коріння, перешкоджаючи тим самим випаданню. Дуже комплексну та ефективну дію надає безбарвна хна на всю структуру волосся, починаючи з коренів і закінчуючи кінчиками.
Рецепт маски з басмою для брюнеток
Басма здатна не тільки фарбувати волосся в синяво-чорні відтінки: крім цього, вона робить їх міцнішими, густішими, товщими і об’ємнішими. Пощастило брюнеткам, які можуть регулярно використовувати домашні індійські маски з басмою не тільки для свіжості і яскравості кольору своєї зачіски, а й для повноцінного догляду за своїм волоссям.
Басма + хна + яйце + оливкова олія
Змішати між собою пакетики басми і безбарвної хни (по 25 гр), залити гарячою водою (100 мл), остудити, добавити 1 заздалегідь збите сире яйце і теплу оливкову олію (2 столових ложки). Індійські маски з басмою наносяться на шкіру голови і на саме волосся. Час дії – до півтори години. Змиваються легко за допомогою шампуню.
Результат такої маски не змусить себе довго чекати: еластичні, пружні локони насиченого кольору будуть мимоволі приковувати до себе погляди оточуючих..
Рецепти масок зі спеціями
Маски зі спеціями в Індії найбільш популярні, проте з ними потрібно бути гранично акуратними. По-перше, не забувайте тестувати їх на наявність алергенів для вашої шкіри. По-друге, час їх дії повинен бути обмеженим: не більше 20 хвилин. При першому ж почутті печіння шкіри голови маску рекомендується негайно змити і до неї більше не повертатися.
Мед + кориця + перець + гвоздика + мигдальне масло
Мед (100 мл) злегка підігрівається на водяній бані. Порошок кориці, мелена гвоздика і мелений перець (по половинці чайної ложки кожної спеції) заливаються теплим медом, мигдальним косметичним маслом (2 столовими ложками). Дана індійська маска втирається тільки в шкіру голови, так як впливає безпосередньо виключно на корені. Маску змити за допомогою шампуню, при необхідності дозволяється скористатися кондиціонером.
Імбир + банан + кефір + лимон + кокосове масло
Змішати кефір максимальної жирності (3 столових ложки), подрібнений в порошок корінь імбиру (2 столових ложки), лимонний сік (1 столову ложку), тепле кокосове масло (1 столову ложку), перетворену в пюре м’якоть 1 банана середнього розміру. Вся кашка підігрівається злегка на водяній бані і наноситься виключно на корені волосся. Змивається за допомогою шампуню і бальзаму-ополіскувача (він потрібен, щоб вимити з пасом шматочки банана, які можуть там застрягти).
Мета масок зі спеціями – ріст волосся і припинення їх випадання. Обидві цих функції індійські маски зі спеціями виконують на всі 100%: при їх регулярному застосуванні за 1 місяць реально відростити косу більш, ніж на 4-5 см за відсутності протипоказань.
Рецепти компресів з маслами
Найулюбленішими у індійських дівчат є маски з косметичними маслами. Вони безпечні в застосуванні і дуже ефективні. Після них волосся стає м’яким, ніжними, шовковистим і гладким. Найдієвішим домашнім засобом, які прийшли до нас з Індії, вважається масляний нічний компрес.
Масла
Береться одне з косметичних масел, популярних в Індії: жожоба, іланг-іланг, кокосове, мигдальне або амла. 100 мл буде цілком достатньо. Розігріваєте його на водяній бані до теплого стану (можна градусів до 50), обробляєте ним коріння, шкіру голови, волосся, кінчики, закриваєте наглухо целофановим пакетом, зверху пов’язуй теплий шарф або хустку і спокійно лягайте спати. Змивати на ранок за допомогою шампуню.
Хочете, щоб ваше волосся блищали і сяяли так само, як у індійських загадкових красунь з голлівудських фільмів? Тепер ви знаєте, що для цього потрібно: хна, басма, масла і спеції – з набором таких інгредієнтів нескладно приготувати справжні індійські маски для волосся. Довгі, розкішні, об’ємні, вони незмінно будуть радувати вас своїм зовнішнім виглядом і міцним здоров’ям. З такими унікальними косметичними засобами можна забути про багато проблем зі шкірою голови.