Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Імбирний чай – корисні властивості і протипоказання

Імбирний чай – корисні властивості і протипоказання

Переваги імбирного чаю можна перераховувати до безкінечності. Даний продукт відрізняється ефективним впливом на загальний стан організму в цілому. Імбирний чай – є відмінним засобом для очищення кишечника, боротьби з простудними захворюваннями і набряками. Даний засіб чудово зігріває взимку і тонізує влітку. Багато гурманів віддають перевагу доповнювати імбиром японську їжу, а молоді дівчата пити чай з кореня як засіб для схуднення. Смак імбирного чаю яскраво виражений і незвичайний. Східна пряність поєднується з величезною кількістю різних спецій і цитрусових композицій, створюючи неповторні і незабутні аромати.

Імбирний чай. Рецепт

Імбирний чай - корисні властивості і протипоказання

Книги по ведичній кулінарії містять класичний рецепт імбирного чаю. Приготований напій радує око, «лоскоче» ніс і розбурхує смакові відчуття.

Для приготування чаю слід взяти такі інгредієнти:

1,2 літра водички;

3 столові ложечки подрібненого імбиру;

6 столових ложечок цукру або 5 столових ложечок меду;

1 щіпка чорного меленого перчику;

Листя м’яти (за смаком).

В окріп потрібно помістити імбир і розчинити тут же мед або цукор. Потім весь склад необхідно ретельно процідити, після чого добавити в нього перчик.

Подавати чай слід гарячим.

Імбирний чай з лимоном

Зміцнює імунітет, освіжає голову і тонізує тіло. Цей напій можна вживати як лікарський засіб від простудних захворювань, а також для зниження апетиту.

Для приготування цього напою слід взяти в рівних пропорціях зелений чай і мед, п’ять скибочок кореня імбиру і кілька часточок лимона.

Заварювати чай необхідно за стандартною загальноприйнятою схемою. Лимон можна замінити апельсином, лаймом або грейпфрутом.

Імбирний чай з медом

Для тих, у кого проблеми з травленням і обміном речовин, а накопичення надлишкової ваги відбувається занадто швидко, існує можливість позбутися від цієї недуги за допомогою імбирного чаю з медом.

Імбир сприяє посиленню кровообігу і стимуляції обмінного процесу, а мед дає організму корисні вітамінчики і мікроелементи, що дуже важливо в період схуднення.

У приготовлений напій не потрібно додавати занадто багато меду, достатньо всього однієї чайної ложечки і ефект гарантований.

Тільки мед слід добавляти після того, як напій злегка охолоне, тому що  при нагріванні в 40 градусів його цілющі властивості перетворюються на отруту.

Імбирний чай з корицею

Імбирний чай  з корицею є засобом, який комплексно впливає на організм, спалюючи жирові відкладення, тому дає більш дієвий ефект на зниження маси тіла.

Завдяки кориці чай набуває прекрасну ароматну композицію і масу корисних властивостей. Додавання в напій кулінарної спеції сприяє зниженню апетиту і вгамуванню почуття голоду.

Користь

Зміцнення пам’яті;

Поліпшення травлення;

Підвищення апетиту;

Лікування внутрішніх органів і простудних захворювань;

Посилення потенції.

Всіх позитивних властивостей даного напою не перелічити, так як завдяки йому, можна позбутися багатьох захворювань і запобігти появі різних недуг. Регулярний прийом напоїв з імбиру зміцнює імунітет, сприяє постачанню організму киснем і позбавлення від головного болю. Приголомшливих результатів можна досягти при використанні даного кореня для схуднення, просто додаючи його в чай. Рецептів цього напою безліч, а варіантів для додаткових інгредієнтів – нескінченна кількість. Використовуючи даний продукт можна поліпшити стан волосся і дерми, а також проявити себе в якості «шеф-кухаря», експериментуючи зі складовими чайних напоїв.

Імбирний чай від застуди

При перших ознаках застуди не слід поспішати приймати різні медикаментозні препарати, що підвищують імунітет і позбавляють від перших проявів недуги. У подібній ситуації можна скористатися цілющим напоєм – імбирним чаєм.

Імбирний чай  від застуди, не тільки лікує простудні захворювання, а й надає профілактичну дію на організм. Володіє корінь наступними властивостями:

знеболюючими;

протизапальними; з

антибактеріальними.

Для приготування цього напою можна використовувати різні інгредієнти: цитруси, чорнослив, спеції і навіть вино. При використанні народних засобів для лікування захворювань слід пам’ятати про те, що попередня консультація з лікарем захистить від появи побічних ефектів. В даному випадку слід побоюватися алергічних реакцій, так як корінь є продуктом, який може викликати алергію.

Імбирний чай. При вагітності і грудному вигодовуванні

Вживати імбирні чаї при вагітності слід тільки після консультації з фахівцем, оскільки деяким жінкам в положенні даний корінь може завдати шкоди. Це обумовлено тим, що на останніх місяцях вагітності даний напій може посилити токсикоз, а для жінок, у яких раніше траплялися викидні – стати причиною переривання вагітності.

Імбирний чай. Протипоказання вживання при вагітності

Алергічні реакції;

Висока температура;

Захворювання кишечника і ШКТ;

Внутрішні кровотечі;

Гіпертонія;

Гепатит;

Залізокам’яна хвороба;

Запалення шкіри.

Імбир не приносить шкоди плоду, але на організм жінки може вплинути негативно, посилюючи загальний стан або викликаючи ускладнення. Вживати  імбирний чай  під час вагітності слід в невеликих кількостях і тоді,  коли  раніше цей продукт не викликав ніяких побічних ефектів. Інакше, у жінки можуть початися симптоми передозування і побічних дій: блювота і нудота, діарея або алергія.

Імбирні чаї сприятливо впливають на лактацію, збільшуючи приплив грудного молочка і очищаючи його, тому цінуються серед годуючих матерів. На здоров’я малюка східна пряність також впливає позитивно – позбавляє від кишкових кольок, усуваючи больові відчуття в животі.

Імбирний чай. Протипоказання

Корисність напоїв з імбиром, безперечно, перевищує протипоказання, але знати про них повинен, мабуть, кожен, хто вживає чай з імбиром або тільки збирається. При запальних захворюваннях шкіри пити подібні напої не слід, так як це може погіршити ситуацію, загостривши захворювання. Висока температура також є протипоказанням, так як складові чаю сприяють підвищенню циркуляції крові, що при подібній симптоматиці тільки погіршує самопочуття.

Загострення виразки шлунка і внутрішні кровотечі теж не слід лікувати даним засобом. При вживанні напою з імбиром для схуднення також слід пам’ятати про існуючі протипоказання, особливо про порушення обміну речовин в організмі, так як в подібній ситуації користі засіб не принесе, а тільки погіршить ситуацію.

Властивості

Імбирні чаї володіють густим ароматом і насиченим смаком. Вони сприяють виведенню з організму шлаків і поліпшенню обміну речовин. Дані властивості сприятливо позначаються на роботі організму, і допомагаю при схудненні.

Білий корінь, як його ще називають, покращує травлення, зміцнює пам’ять і підсилює статеву потенцію. Напій знімає головний біль, розчиняє в шлунку шкідливий  слиз, розсіює газоутворення в кишечнику, знімає больові відчуття при ударах і розтягненнях, а також покращує зовнішній стан організму. Імбир, як в свіжому вигляді, так і в чаї освіжає смакові рецептори при вживанні декількох страв одночасно. Чай з додаванням білого кореня допомагає прибрати набряк слизової оболонки горла і полегшити відхаркування, що дає знеболюючий ефект. Даний засіб ефективно позбавляє від кашлю та бронхіту.

Як пити імбирний чай

Пити будь-який напій з додаванням імбиру слід до їжі і відразу ж після закінчення трапези, в залежності від мети його вживання. Зазвичай напій вживається до прийняття їжі, а ті, хто дотримується дієти, може зняти всілякі обмеження і пити імбирний чай  в будь-який момент. Використовувати на ніч даний засіб не слід, тому що він непогано бадьорить і може перешкодити природному настанню сну. Денний об’єм імбирного напою не повинен перевищувати двох літрів, тільки слід заварювати свіжий чай або ж настоювати його в термосі. Дуже важливо дотримуватися правил приготування чаю, оскільки імбир має різні властивості, які можна отримати тільки при дотриманні пропорцій і проходження правил.

Чай необхідно пити гарячим для зігрівання та позбавлення від застуди. Як прохолодний напій – слід доповнити коктейль кубиками льоду і листям м’яти.

Імбирний чай. Поради з приготування та його вживання

Імбирний напій необхідно проціджувати після приготування, що дозволить трохи зменшити терпкість і насиченість. Вживання імбиру має стати звичкою, так як завдяки йому можна зберегти молодість і здоров’я на довгі роки. Ефект від чаю з імбиром триває до місяця після останнього вживання.

Пити слід тільки свіжоприготований напій, так як при зберіганні втрачається половина корисних властивостей. Вживати напій слід невеликими ковточками, що сприяє кращому засвоєнню організмом. Використовувати в якості лікувальних цілей імбирні чаї слід окремо від прийому лікарських препаратів.


Check Also

Як поширюється коронавірус. Головні питання про COVID-19

Ми підготували масштабну візуалізацію даних про те, як поширюється коронавірус  і способи боротьби з ним. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *