Home / Діти / Виховання та психологія / Ігри на паску. Цікава підбірка

Ігри на паску. Цікава підбірка

Великдень – воістину, особливе свято. І для того, щоб розрядити обстановку серйозності і важливості, Вам на допомогу прийдуть ігри на паску. А так, як свято – Великдень, вважається святом, яке прийнято відзначати в колі сім’ї, великодні конкурси, стають ще більш актуальними.

Ігри на паску

Тепер, Вашим діткам не доведеться нудьгувати за столом, вони зможуть приймати участь в конкурсах, іграх, заздалегідь продуманих Вами. Реквізитом, для таких ігор можуть служитти: крашанки, паски або щось тематичне, на Ваш розсуд. Великодні ігри – стануть для Вас, відмінною сімейною традицією, яку приємно повторювати з року в рік.

Великодній конкурс “В’юнок”

Проводилась гра в суботу пасхального тижня. Характер гри нагадує різдвяні колядки, але зміст інший – знайти потенційних женихів і наречених. Гравці плели «в’юнок» – за формою який нагадує дугу – з гілок верби, берізки. Наречений і наречена називалися в’юнок  і вьюниця. Ватага йшла по вулиці, питаючи у зустрічного чи є в їхньому селі або будинку з живучими в ньому в’юнком і в’юнкою. Зустрічні, наприклад, відповідали: «Є в’юн. А будинок вгадати – як пити дати ». І описували дорогу, вдаючись до народної символіки, загадуючи загадки. Ватага йшла до описуваного будинку, зупинялася під вікнами і різні голоси просили: «В’юн (або в’юнкау), віддайте наші яйця» і заспівувала пісню:

Молода молодиця, молода ти в’юниця!

Яйця на полиці, в коробочці.

Чи не даш яйце, пирога кінця –

Втратиш молодця! Буде вітряниця …

Ті, до кого була звернена пісня, зобов’язані були видавати з вікна розфарбовані яйця, пригощати вином або пивом. А ті, хто «розжився» частуванням, дякували в’юна або вьюнку, бажали здоров’я і добра. А потім продовжували шлях по селу, відшукуючи нового «в’юнця».

Великодній конкурс “Фанти”

Помічник включає веселу музику. Доки лунає музика, ведучий крутиться на місці проти годинникової стрілки, а хоровод йде за годинниковою стрілкою. Помічник несподівано вимикає музику. Та людина, навпроти якої в результаті зупинився ведучий, виконує фант – нескладне завдання, запропоноване йому ведучим. В нагороду він отримує пасхальне яйце. Фанти краще підготувати заздалегідь.

Великодній конкурс “Дачник-щасливчик”

Необхідно 3 учасника та реквізит – 3 яйця. Для початку тримайте по одному яйцю і скажіть, навіщо древні слов’яни катали фарбовані яйця по землі? (Це сприяло родючості.) Отже, на розміченій відстані вам необхідно прокатати яйця носом, хто зробить це першим, той отримує титул – “дачник-щасливчик”.

Великодній конкурс “Вікторина”

  1. Щороку це свято відзначають в різні дні, з чим це пов’язано? (Великдень святкується в першу неділю після повного місяця.)
  2. В який день святкували Великдень євреї? (Четвер, п’ятниця – причому ці два дні вважалися одним днем.)
  3. Як з’явилася традиція фарбувати яйця? (Традицію пов’язують з Марією Магдалиною. Після воскресіння Христа вона прийшла до Пилата, сповістивши про воскресіння, на що він відповів, що це так само неможливо, як і те, що яйця можуть стати червоними. В цю мить все яйця почервоніли.)
  4. Коли святкували першу Пасху? (Першу Пасху святкували 1500 років до Різдва Христового у зв’язку з тим, що Мойсей вивів ізраїльтян з Єгипту).

“З ложки в ложку”

Ведуча набирає для гри стільки людей, скільки є розписних дерев’яних ложок. Діти утворюють маленьке коло. У ложку одному з гравців ведучий кладе дерев’яне яйце. Звучить музика, діти перекладають яйце з ложки в ложку. Гравець, у якого яйце впало, вибуває. Гра триває до останньої людини, який стає переможцем.

Естафета з писанками

Суть естафети проста: дві команди учасників по черзі намагаються перенести писанки від старту до фінішу.

Найвеселіше в тому, як вони будуть переносити яйця. На столовій ложці в витягнутій руці, затиснувши під підборіддям або між плечем і вухом, поклавши на голову. З кожним етапом естафети завдання стає складніше, а змагання – веселіше і азартніше.

Не забувайте про призи для всіх учасників.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *