У французькій мові, звідки воно, власне, і запозичене, слово «желе» означає в’язку драглисту масу. Цим словом називали два продукти: по-перше – холодець з м’ясного бульйону, по-друге – фруктовий десерт, який готувався з соку, желатину і цукру.Про те, як зробити желе правильно піде мова далі.
Як зробити желе. Користь ласощі
Перш ніж розповісти про те, як зробити желе молочне або фруктове в домашніх умовах, необхідно знати про властивості натурального продукту. Найчастіше желе готується на основі желатину, який благотворно впливає на організм.
Страви на основі желатину благотворно впливають на людей із захворюваннями суглобів. Медики радять людям з травмами хребта або кінцівок побільше їсти страв з високим вмістом цієї речовини: холодцю, заливного та сальтисону. Ягідне желе теж відноситься до переліку рекомендованих страв.
Желатин сприяє зменшенню згортання крові. Їжа з його високим вмістом обов’язково має бути присутня в раціоні людей з низьким гемоглобіном.
Фахівці радять замінити шкідливі ласощі на желе. Смакота відноситься до числа легкозасвоюваних, але в цьому криється небезпека. Людині, що худне десерт може здатися легким після великої кількості страв з швидких вуглеводів в меню. Тому, коли їмо желе, можна не помітити, що ви перебрали з калоріями.
Желатин – це природний колаген, який необхідний жінкам для молодості обличчя і краси волосся. Можна кожен день їсти желатин, запиваючи його водою, але краще частіше балувати себе желе вдома.
Як зробити желе. Яке буває желе
Поласувати цією стравою можна не тільки в кафе, не тільки купити його в магазині, але і приготувати самостійно. Адже це зовсім нескладно, і рецептів, як зробити желе в домашніх умовах величезна кількість!
По складу желе буває різним. І справа тут не тільки в використовуваних фруктах. Желюючі речовини також можуть відрізнятися. За походженням вони можуть бути тваринного і рослинного походження.
Наприклад, до перших належить желатин – витяжка з кісток, жил, хрящів і шкіри тварин. Желюючі речовини рослинного походження – агар-агар, що отримується з деяких видів водоростей, і пектин, який можна добути з яблук, смородини та інших ягід, кістянок і фруктів.
Рослинні речовини, пектин і агар-агар, служать джерелами енергії для нашого організму. Крім цього, пектин здатний виводити з організму не тільки важкі метали, а й зв’язувати багато інших шкідливих речовин.
Агар-агар має іншу здатність – розбухати в кишечнику, ніж стимулювати його перистальтику. Саме завдяки цьому ефекту з кишечника виходять багато токсичних речовин.
Желатин тваринного походження сприяє відновленню хрящових і сполучних тканин. Також він благотворно впливає на волосся, нігті і кісткову тканину.
Недоліком тваринного желатину в кондитерському його застосуванні може служити те, що він, якщо перевищити дозування, може давати неприємний присмак солодкої страви. Тому в промисловості він часто поступається за частотою застосування агар-агар.
Як зробити желе в домашніх умовах
Тепер розберемося, як зробити желе вдома. Найпростіше зробити відвар з ягід або фруктів, після чого розвести в ньому желатин. Акуратно довести розчин до кипіння. Розмішувати безперервно. З’єднати з фруктовим соком і охолодити.
Не варто брати для приготування посуд з алюмінію, інакше желе може потемніти. Щоб не було грудок, посуд, куди
заливається желе, повинен бути теплим. Щоб поліпшити смак продукту, можна додати трішки лимонного соку або вина.
Шоколадне желе
Зазвичай в рецептах говориться, що потрібно використовувати порошок какао. Але ми наважимося запропонувати вам варіант десерту в домашніх умовах з чорним шоколадом. Рекомендуємо вибирати продукт з високим вмістом какао бобів. Особливо красиво желе виглядає в листковому вигляді.
Для приготування вам потрібно:
1 ст. л. харчового желатину;
чорний шоколад;
500 мл. молока;
1-2 ст. л. цукрового піску.
Як приготувати:
Замочіть желатин як сказано в інструкції.
У вогнетривку ємність влийте молоко, підігрійте його, а потім додайте в рідину шоколад. Зачекайте поки він повністю розтопиться. Всипте цукор і добре перемішайте шоколадне молоко.
За цей час желатин повинен встигнути набрякнути, тому відправляємо його на водяну баню і гріємо до повного розчинення.
Додайте теплий желатин до молока, перемішайте суміш.
Отриману масу розлийте по порційних формах. Бажано вибрати прозорі вироби. Тоді желе буде виглядати більш ефектно. Поставте злегка теплі ласощі в холодильник.
Цей чудовий десерт має не тільки незабутній аромат, але і неповторний смак. Ним можна здивувати справжніх гурманів.
Молочне желе для гурманів
Для того щоб зробити його вдома, використовуйте молочний продукт із середнім відсотком жирності.
Вам знадобиться:
500 мл. коров’ячого молока;
0.5 склянки води;
близько 2 ч. л. желатину;
3-4 ст. л. цукрового піску;
кориця – до смаку.
Етапи приготування:
Підготуйте желатин. Залийте його водою і дайте набрякнути.
Доведіть до кипіння молоко і відразу ж зніміть з вогню. У гаряче молоко добавляємо цукор і даємо закипіти. Відставляємо і даємо рідині охолонути.
Тонкою цівкою вливаємо розчинений желатин в тепле молоко, перемішуємо. Можна додати трохи кориці або ваніліну.
Знову перемішайте заготівлю майбутнього желе, процідіть суміш і поставте в холодильник. Багато ласунів дуже люблять цей десерт, приготований в домашніх умовах, за його яскравий вкус.
Рецепт кокосового десерту
Ви вже знаєте, як зробити желе фруктове, настав час познайомитися з екзотичним рецептом. Приготування і вживання ласощів показано людям з непереносимістю білка коров’ячого молока.
Для желе вам знадобиться:
400 мл. кокосового молока;
склянка води;
30 г кокосової стружки;
20 г сухого желатину;
за бажанням – 0.5-1 ст. л. цукру;
5 ст. л. варення або джему.
Як готувати:
Залийте желатин склянкою води. В окремій ємності з’єднайте молоко з цукром і проваріть на повільному вогні до повного розчинення цукрового піску.
Зніміть молоко з плити, всипте кокосову стружку, перемішайте. Залиште масу до повного охолодження.
Нагріваємо желатин на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Повільно вливаємо желатин в остиглу молочну суміш.
Розливаємо масу по формах і ставимо в холодильник. Цей домашній десерт за смаком нагадує панна-котту, що не дивно. Адже по суті ця вершкова смакота є желе.
Десерт «Райдужний апельсин»: відеорецепт
Вишукане багатошарове желе «Невагомість»
Для цього рецепта вам так само знадобиться полуничне або смородинове варення.
Для приготування вам знадобиться:
100 г. варення;
стандартний пакет желатину;
по 1.5 склянки цукрового піску і води;
500-600 г сметани;
1 ч. л. порошку какао;
третина чайної ложки розчинної кави;
2 яйця;
лимонна кислота і ванілін на кінці ножа.
Порядок приготування:
Дивуєтеся, як зробити желе з даного набору продуктів? Рецепт говорить, що перш за все потрібно залити желатин водою. Залиште його набухати на 40-60 хвилин.
Потім нагрійте желатин до повного розчинення, розлийте його по трьом склянках. Накрийте їх, щоб не допустити застигання.
Для першого шару змішайте 200 г сметани з половиною цукру. Розмішайте суміш до повного розчинення. Додайте каву, порошок какао і лимонну кислоту з ваніліном. Перемішайте масу і додайте в неї порцію желатину. Тепер її необхідно збити за допомогою вінчика до отримання однорідної, гладкої консистенції. Поставте креманку на 40 хвилин в холодильник.
Для наступного шару збийте яйця з частиною цукру і 200 г сметани. Повторіть все те ж саме, але тепер відправте креманку в холодильник на 1 годину 30 хвилин.
Фінальний третій шар готується шляхом збивання цукру зі сметаною і варенням. Якщо останнє дуже густе, можете розбавити його невеликою кількістю води. Процес залишається незмінним, але креманку з солодкістю поміщаємо в холодильник на 2-2.5 години.
Завдяки додатковим компонентам, кольорове желе стає повітряним, а його смак набуває кремову нотку.
Желе дієтичне з желатином
Люди, які худнуть, живлять особливі почуття до ніжного десерту. Адже він є справжнім порятунком і віддушиною для них. Хоча худ антам протипоказано приготування фруктового желе в домашніх умовах з желатином і цукром, пропонуємо приготувати смачні ласощі з приємною кислинкою, яка не відіб’ється на фігурі.
Для приготування желе знадобиться:
3-4 ст. л каркаде;;
400-450 мл води;
2 ст. л. меду;
15 г желатину.
Як приготувати:
Залийте каркаде окропом, відставте на 10 хвилин. Те ж саме зробіть з сухим желатином, розмішуємо його до повного розчинення.
Проціджуємо червоний чай, додаємо в нього желатин і рідкий мед. Перемішуємо рідину.
Виливаємо желе в підготовлені форми, які попередньо потрібно злегка заморозити. Відправляємо десерт на пару годин на полицю холодильника.
При бажанні, можете додати в рецепт, як зробити желе нарізані шматками фрукти. Чай каркаде гармонує з цитрусами. Можете підняти собі настрій під час дієти мандариновим желе на основі каркаде.
Вітамінне лимонне желе з м’ятою
Готують ласощі в домашніх умовах і з зеленим чаєм. Пропонуємо рецепт з желатином і ківі. Такий десерт стане справжнім порятунком від літньої спеки. Калорійність такої ласощі вище попередньої, але «полегшити» рецептуру можна замінивши цукор порошком медової трави.
Для приготування вам необхідно:
4 ч. л. сухого желатину;
200-250 мл. води;
50 г. цукру;
1-2 ч. л. зеленого листового чаю;
2 ківі;
кілька гілок м’яти.
Порядок приготування:
Залийте желатин водою, залиште до набрякання.
Зелений чай і цукор змішайте з декількома ложками води.
Доведіть до кипіння півлітра рідини, всипте вимиті і висушені листки м’яти. Зменшіть вогонь, настоюйте протягом 4-5 хвилин. Далі необхідно вийняти м’яту і додати в киплячу воду чай з цукром.
Додайте желатин, попередньо розтоплений в мікрохвильовці або прогрітий на водяній бані. Перемішайте і процідіть рідину.
У креманки помістіть шматочки ківі і залийте їх остиглим желе. Поставте в холодильник. При подачі можете полити зверху ласощі соком лайма чи лимона.
Відомо, що зелений чай рятує від спраги, а м’ята в поєднанні з «китайським агрусом» володіє охолоджуючим еффектом.
Як зробити желе на зиму
Желе – це не тільки гарний і смачний десерт, приготований в формі. Це ще і заготівля на зиму. Таке желе можна зробити з деяких ягід – малини, агрусу, смородини (червоної і чорної) і обліпихи. Добре виходить желе з яблук і слив.
Все тому, що ці плоди самі по собі містять пектин. Якщо ж ви хочете приготувати желе з інших ягід або фруктів, що не володіють властивістю желювання, то додайте до них пектинову витяжку, яку можна отримати з серцевин яблук. Треба просто зварити їх, як варення, після чого процідити.
Наприклад, желе з агрусу можна отримати, взявши літр його соку і перемішавши з кілограмом цукру. Все це потрібно проварити протягом 10 хвилин і розлити по стерильним банкам, після чого закупорити.
Обліпихове желе робиться приблизно так само, тільки цукру береться не кілограм, а 600 грамів. Перед тим, як розлити в банки, розчин треба злегка уварити.
Рецепт святкового желе
З тропічних плодів – фініків і апельсинів – можна приготувати святкову страву.
Фініків (5 шт.) розмочити протягом півгодини і збити в блендері.
З З-ьох апельсинів вичавити сік у кількості 200 мл.
Розвести агар-агар в воді, сік нагріти і додати збиті фініки.
Суміш не треба доводити до кипіння, досить нагріти до 65-85 гр.С і додати розведений агар-агар, постійно помішуючи.
Після цього можна розлити розчин у форми.