Home / Здоров'я / Як відбілити зуби – підбірка найкращих способів

Як відбілити зуби – підбірка найкращих способів

Білосніжна усмішка – еталон краси і привабливості. Напевно, кожна людина мріє про здорові, міцні, білі зуби. Але емаль має властивість темніти з часом під впливом різних зовнішніх факторів. Та й не кожному природа подарувала гарні зуби. Про те як відбілити зуби  найкращими та дієвими способами дізнаємось з даної статті.

Як відбілити зуби. Показання до відбілювання

Як відбілити зуби – підбірка найкращих способів

На сьогоднішній день стоматологія пропонує безліч варіантів, за допомогою яких можна відбілити емаль. Для кожного випадку індивідуально підбирається спосіб відбілювання, виходячи зі стану зубів, переваг клієнта і його фінансових можливостей.

Процедура не з дешевих і доступна не кожному, тому бажаючі отримати білосніжну усмішку шукають інші способи як відбілити зуби, що цілком реально зробити в домашніх умовах.

Перед тим як відбілити зуби, варто зважити всі за і проти і добре подумати, чи потрібно це насправді. У деяких випадках відбілювання в домашніх умовах може принести більше шкоди, ніж користі.

Процедура відбілювання рекомендована кращим людям. Тютюновий дим містить масу речовин, які осідають на зубній емалі, вбираються в неї і змінюють відтінок. Зубні пасти недостатньо ефективні щоб видалити утворений наліт повністю. Повернути природний колір зубної емалі можна в домашніх умовах, а зберігається він тільки в разі, якщо відмовитися від паління.

Надмірне вживання солодкого також призводить до потемніння емалі. Легкозасвоювані вуглеводи, що надходять в підвищеній кількості, інтенсивно виділяють продукти життєдіяльності, які роз’їдають зубну поверхню. В результаті емаль стає тонкою і починає просвічуватися жовтуватий від природи дентин.

Білизна втрачається також внаслідок вживання спиртних напоїв з природними харчовими барвниками. Коричневий відтінок зубів властивий любителям червоного вина, чорного чаю, міцної кави.

Жовтувате забарвлення властиве так званим тетрацикліновим зубам, що формуються в дитячому віці.

Під час вагітності у жінок також може жовтіти емаль в результаті надлишкового надходження в організм тетрацикліну. Свідченням надлишку фтору є зуби рябого відтінку. У підвищеній кількості фтор надходить в організм через неякісні продукти харчування, питної води, забрудненої атмосфери.

Білуваті або жовтуваті плями є ознакою захворювання гіпоплазії.

Як відбілити зуби. Протипоказання

Відбілювання зубів протипоказане людям з підвищеною чутливістю зубів. Не варто відбілювати зуби, якщо на видних ділянках є пломби, так як вони більш білими не стануть і будуть контрастувати з відтінком емалі. Серед інших протипоказань:

молодий вік;

прийом лікарських препаратів;

період грудного вигодовування, вагітність;

карієс, захворювання ротової порожнини;

алергія на перекис водню.

Як відбілити зуби вдома

Відбілювання в стоматологічному кабінеті або в домашніх умовах не принесе користі здоров’ю, тому потрібно спрямувати всі зусилля на мінімізацію шкідливого впливу шляхом вибору найвідповіднішого варіанту.

Відвідати лікаря перед здійсненням процедури все ж варто, так як він оцінить стан зубної емалі з професійної точки зору і дасть необхідні рекомендації. Зуби можна обробляти відбілюючими речовинами тільки в разі, якщо вони досить міцні і тверді.

Перед застосуванням домашньої системи відбілювання необхідно вивчити стан пломб, адже з часом між ними і основою зубів утворюються мікроскопічні зазори, які є шляхами проникнення всередину агресивних речовин. Варіантів як відбілити зуби  існує декілька і всі вони мають свої переваги й недоліки. Чим відбілювати зуби людина вирішує сама.

Відбілюючі смужки

З їх допомогою можна досягти швидкого косметичного ефекту. Спеціальні смужки, на які нанесено активну відбілюючу речовину, призначені для відбілювання зубів в домашніх умовах і є одним з найсучасніших варіантів. Поряд зі звичайними в продажу доступні також смужки для чутливих зубів. Придбати продукт можна в аптеці або в інтернеті.

Користуватися смужками досить просто: їх слід наносити на півгодини щодня, здійснивши попередньо ретельну гігієну ротової порожнини. Цей метод допомагає освітлити зуби на 2-3 тони. Ефект не відрізняється стійкістю, білосніжна посмішка зберігається протягом двох місяців, потім емаль знову темніє.

Більш дорогі смужки дозволяють відбілити зуби навіть на 6 тонів, а результат може зберігатися до року. Недоліком процедури є те, що відбілювання не поширюється на проміжки між зубами.

Відбілюючі гелі

Освітлити зубну емаль в домашніх умовах можна, використовуючи спеціальні гелі. Речовина наноситься на поверхню зуба за допомогою м’якої щітки, застигає, потім розчиняється поступово, змиваючись слиною.

Різновидом гелевого відбілювання є капа. Це конструкція з пластику, яку потрібно надіти на нижній або верхній зубний ряд, заповнивши вільний простір активною речовиною у формі гелю. Капа забезпечує щільний контакт засобу з поверхнею зуба і захищає слизову оболонку.

Відбілювати зубну емаль в домашніх умовах рекомендується за допомогою гелю на основі перекису карбаміду. Цей спосіб один з найбільш швидких, так як дозволяє отримати хороший результат вже через кілька тижнів після застосування.

Ще одним різновидом гелю є відбілюючий олівець, в якому концентрація активних речовин нижча, ніж, наприклад, в капи. Використовується олівець швидше для підтримки білизни зубної емалі, ніж для її відбілювання. З його допомогою можна позбутися на деякий час від плям, що утворилися на поверхні зубів в результаті паління або вживання їжі і напоїв, що містять барвники.

Перекис водню

Ефективно видалити з емалі темний наліт можна за допомогою перекису водню. Цей спосіб вважається одним з найбільш дієвих і дешевих. Відбілюючий засіб можна купити в будь-якому аптечному кіоску за доступною ціною. Перед тим як приступати до відбілювання, слід провести ретельну гігієну ротової порожнини.

Для здійснення процедури знадобиться 3% перекис, який  розводять в теплій воді і застосовують для полоскання рота. Потім нерозбавленим перекисом потрібно змочити ватний тампон і протерти ним всі зуби. Нарешті, ротову порожнину потрібно прополоскати водою і почистити зуби, не використовуючи при цьому пасти.

Посилити відбілюючий ефект допоможе звичайна харчова сода, чайну ложку якої змішують з перекисом. У результаті повинна вийти своєрідна паста. Сумішшю потрібно почистити зуби і прополоскати ротову порожнину чистою водою. Вже після першого застосування помітний ефект.

Перекис водню допоможе отримати швидкий і стійкий результат, але не слід занадто часто проводити процедуру або використовувати для полоскання нерозбавлений засіб. Передозування може негативно вплинути на стан ротової порожнини аж до появи опіків ясен і пошкодження зубної емалі.

Також необхідно стежити за тим, щоб речовина не потрапила всередину. Нормальною реакцією на перекис є тимчасова підвищена чутливість зубів і печіння ясен.

Відбілювання лимоном

У лимонах міститься велика кількість аскорбінової кислоти, без якої неможливе нормальне функціонування кісткової і сполучної тканини. Цитрус здавна відомий своїми відбілюючими властивостями, він часто отримує позитивні відгуки людей, що боролися з пігментацією шкіри, його часто використовують з метою відбілювання зубної емалі.

Перший, і, напевно, найпростіший спосіб, як відбілити зуби, полягає в протиранні зубів скоринкою фрукта. Додавання соку лимона в зубну пасту не тільки допоможе відбілити зуби на кілька тонів, але і запобіжить кровоточивості ясен.

Відбілюючий ефект можна отримати, навіть якщо просто пожувати шматок цитруса. Необхідно пам’ятати, що зуби з підвищеною чутливістю не радітимуть контакту з лимоном, тому в такому випадку від його використання краще відмовитися.

Інші способи відбілювання зубів в домашніх умовах

Існують і інші визнані методи, які допомагають відбілити зубну емаль в домашніх умовах. Їх перевагою є безпека, доступність і дешевизна.

Суміш лимонного соку і кілька крапель олії чайного дерева слід використовувати для чищення зубів протягом 5 хвилин.

 Видимі плями з емалі можна усунути за допомогою харчової соди, солі та оцту, які ретельно перемішуються і застосовуються для полоскання рота.

Після основної чистки зубів можна їх прополоскати сумішшю з перекису водню, харчової соди і лимонного соку.

Відбілюючий ефект можна також отримати, якщо додати в звичайну зубну пасту трохи солі, соди і перекису.

Ще можна додати в пасту кілька крапель соку лимона і порошок активованого вугілля.

Освітлення зубів по Неумивакіну

 Складові:

Харчова сода – 0,5 ч. л.

Перекис водню 3% – 15 крапель.

Лимонний сік – 5 крапель.

Як приготувати: Ретельно перемішайте інгредієнти.

Як використовувати: вмокають ватний тампон в рідину і ретельно протерти зуби.

Результат: Поступове відбілювання зубів і освіження дихання.

Хоч і не найефективнішим, але найприємнішим і безпечним способом очистити зуби від нальоту завжди були яблука. Яблучний сік містить органічні кислоти, які витягають кальцій з зубного каменю, твердого та м’якого нальоту, завдяки чому він легко видаляється з поверхні емалі під час чищення зубів. Однак не варто вживати яблука безпосередньо після чищення зубів – це загрожує пошкодженням і самої емалі.

Лазерне відбілювання зубів

Лазерне відбілювання – найшвидший і ефективний на сьогоднішній день спосіб позбавлення від нальоту на зубах. До того ж професійне відбілювання допомагає освітлити не тільки поверхню, але і більш глибоку частину зуба, за рахунок чого до повторного відбілюванню вдатися доведеться ще не скоро (гарантія до 7 років, в разі відмови від паління і надмірного вживання кави).

Лазерне відбілювання засноване на використанні атомів вільного кисню. Для цього на поверхню зубів наноситься спеціальний гель глибокого проникнення, який через емаль досягає верхнього шару дентину.

Дентин являє собою каркас зуба, матеріал який за властивостями схожий з кістковою тканиною, але завдяки високій мінералізації має більш щільну структуру. Саме на поверхні дентину осідає стійкий пігмент (наліт, який проникає усередину крізь емаль), який неможливо видалити щіткою і домашніми відбілюючими засобами.

Після того, як гель досяг дентину, на зуби направляється промінь концентрованих фотонів з стоматологічного лазера. Під впливом цього світла з гелю починає вивільнятися активний кисень, який руйнує наліт.

Процедура може займати, як один сеанс, так і кілька. Все залежить від того, який ступінь білизни зубів ви хочете отримати. Для порівняння відтінків використовується спеціальна шкала білого кольору. За один сеанс вдається відбілити зуби до 5 тонів.

Фахівці відзначають максимальну нешкідливість лазерного відбілювання. Процедуру повинен проводити досвідчений стоматолог, який також врахує і всі протипоказання, серед яких вагітність, алергічна непереносимість складових гелю і ін.

Одним з різновидів видалення нальоту на зубах є відбілювання системою Zoom. Проводиться воно за описаною вище схемою, за винятком застосування в якості джерела світла не лазерної трубки, а спеціальної лампи. Сама ж процедура виконується не за один раз, за 3 підходи по 20 хвилин.

Zoom став настільки популярний, що багато виробників сьогодні випускають на продаж портативні набори для відбілювання за цією системою. У набір входить лампа концентрованого кольору і гель, який містить менше активної речовини, ніж той засіб, який використовують стоматологи. Завдяки меншій концентрації відбілювача, ви не обпалите м’які тканини в разі потрапляння гелю на ясна при самостійному використанні.

Механічне відбілювання

Така методика, як відбілити зуби, дозволяє повернути білизну білим від природи зубах.

Під час сеансу використовуються певні насадки, які очищають зуби сумішшю з миючого порошку з водою і стиснутим повітрям.

Цей спосіб дозволяє усунути міжзубні відкладення, наліт, згубні мікроорганізми, пігменти чаю і кави, тютюну.

Стоматологи рекомендують проводити таку процедуру один раз в рік.

Хімічне відбілювання

Цей спосіб отримання білозубої посмішки є найпопулярнішим. Ефект від процедури зберігається протягом 2-5 років.

При цій методиці фахівці застосовують хлориди, перекис водню, сечовину, карбаміди. Відомий ефект від процедури вже помітний після кількох сеансів, тривалість яких становить півгодини.

До протипоказань можна віднести наявність вінирів, штифтів і т.д. Вони не допускають однакового освітлення, так як інакше реагують на хімічні елементи.

Ультразвукове відбілювання

При цій методиці відбувається очищення емалі, видалення нальоту, боротьба з зубним каменем.

Під час процедури застосовується спеціальний апарат, який видаляє різні відкладення з емалі. Потім на зуби наносять певну пасту, зміцнюючу емаль і поліруючу зуби.

Фотовідбілювання

Під час сеансу застосовують галогенове світло, яке направляють на зуби. Їх попередньо покривають певною речовиною, з якої в подальшому починає виходити кисень, що видаляє темні плями.

Проводити таку методику можна при високій чутливості зубів, наявності тріщин, сколів, нещільних пломб.

При дотриманні рекомендованого догляду за зубами ефект від процедури може зберегтися на десятки років. Недоліком процедури як відбілити зуби  є неприродність отриманого кольору зубної емалі.

Як відбілити зуби – рецепти зубої пасти

Рецепт відбілюючої пасти

При з’єднанні яблучного оцту з харчовою содою ви отримаєте хорошу відбілюючу пасту. Але в разі її неправильного використання велика ймовірність швидкого стоншування емалі.

Складові:

Яблучний оцет – 10 г.

Сода – 10 г

Як приготувати: Для приготування засобу змішайте компоненти до отримання пастоподібної консистенції.

Як використовувати: Нанесіть засіб на зубну поверхню на 10 хвилин. Після процедури очистіть порожнину рота.

Результат: Білі зуби.

Шкірка апельсина і лавровий лист

Ці продукти ви можете використовувати як разом, так і окремо один від одного.

Замість апельсинової шкірки можете використовувати мандаринову, ефект буде аналогічним.

Шкірка добре видаляє наліт, лавровий лист може ввібратися в будь-яку поверхню і знебарвити будь-яку пляму.

Рецепт шкірки апельсина  і лаврового листя

Складові:

Апельсинова шкірка – 1 штука.

Лавровий лист – 2 листи.

Як приготувати: Подрібніть лаврушку.

Як використовувати: При проведенні процедури втирайте внутрішню частину кори в емаль. Після процедури обробіть лавровим листом поверхню зубів. Через 5 хвилин обполосніть рот.

Результат: Відбілювання емалі.

Базилік

Листя базиліка мають відбілюючий ефект, володіють протизапальним впливом.

Продукт освіжає подих і не пошкоджує емаль, тому його можна використовувати для щоденного догляду за зубами.

Рецепт для відбілювання

Інгредієнти: Листя базиліка – 10 шт.

Як приготувати: Подрібніть листя базиліка в пюре.

Як використовувати: Приготовленою сумішшю почистіть зуби.

Результат: Освітлення зубної емалі.

Морська сіль

Більшість китайців використовують замість зубної пасти морську сіль, при цьому вони практично не страждають від карієсу і жовтизни зубів. Так чому б не взяти з них приклад?

Будь-яка сіль володіє абразивним впливом, зміцнює емаль, знищує бактерії в порожнині рота, усуває зубний біль.

Якщо застосовувати для чищення кухонну сіль, вона тільки видалить наліт і камінь. Набагато ефективніше застосовувати морську сіль без домішок, так як вона містить корисні мікроелементи, що благотворно впливають на емаль.

Рецепт з морською сіллю

Інгредієнти: Морська сіль – 5 г

Як приготувати: Візьміть морську сіль без домішок.

Як використовувати: Нанесіть трохи морської солі на щітку і акуратно почистіть нею зуби.

Результат: Білосніжна усмішка.

Як відбілити зуби. Догляд за зубами після відбілювання

Будь-яка процедура як відбілити зуби  в стоматологічній клініці супроводжується гарантією на 5-7 років. Однак ця гарантія має на увазі деякі умови. Переважно це відмова від пігментованих, насичених кольором напоїв, наприклад:

Червоне вино;

Міцний чорний чай;

Кава і кавові напої;

Напої з високим вмістом барвника (Cola, Fanta і т.п.).

Сюди ж обов’язково відноситься і паління, яке викликає сильне пожовтіння зубів за короткий період.

Якщо ви вирішили почати курс відбілювання, то заздалегідь придбайте ополіскувач або освіжаючий фторвмісний гель. Фтор позитивно впливає на зубну емаль і дозволяє захистити зуби, які на період відбілювання стають більш вразливими до руйнування.

Як відбілити зуби. Відгуки

Лариса, 34 роки. Відбілювання активованим вугіллям перевершило всі очікування. Це набагато краще і дешевше, ніж в стоматологічному кабінеті. Про цю методикою дізналася з відгуків на форумі. Процедура досить проста. Знадобиться три пігулки вугілля, з яких потрібно зробити порошок. Чистила порошком зуби на ніч. Вдалося відбілити зубну емаль на три тони, зник наліт від сигарет і кави, ефект тримається вже три місяці.

Ольга, 23 роки. Одного разу скористалася професійною послугою відбілювання у стоматолога. Результатом була задоволена, але протримався він усього кілька місяців (при цьому я не курю). Йти до професіонала вдруге не зважилася, тому що послуга не з дешевих.

Щоб повернути білизну, спробувала суміш з харчової соди і перекису водню. Після першої ж процедури мої зуби стали білішими. Протягом місяця я відбілювала емаль вдома близько трьох раз. Зуби стали білішими. З того часу минуло трохи більше п’яти місяців, ефект не загубився.

Вікторія, 37 років. Відбілювала зуби смужками. Ефект хороший і стійкий. Процедура, як відбілити зуби смужками,  повністю безболісна і досить проста, результат тримається протягом півроку.

Наталя, 28 років. Давно мріяла про голлівудську усмішку, але боялася завдати шкоди емалі. Зважилася спробувати Zoom, і не пошкодувала. Обійшовся набір мені приблизно в 5 разів дешевше, ніж сеанс відбілювання в клініці, а освітлити зуби вдалося аж на 4 тони.

Тетяна, 27 років. Коли лікувала зуб в клініці, лікар порадив відбілюючий гель. Подумала, що не завадило б освітлити зуби на кілька тонів, і вирішила спробувати. Використовувала один з тих гелів, які не потрібно змивати. Мазала зуби щодня і вже з третього тижня мені почали робити компліменти на користь посмішки. Геля ще багато залишилося, тепер буду наносити його з періодичністю  в кілька днів.

Відео про способи відбілювання зубів в домашніх умовах:


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *