Як відбілити зуби – процедура більш затребувана, ніж може здатися на перший погляд. У сучасному світі як і раніше «зустрічають по одягу», і від першого враження, наприклад, при прийомі на роботу або зустрічі з новим діловим партнером, може залежати багато чого. Детальніше про варіанти процедури домашнього очищення зубів – в матеріалі цієї статті.
Як відбілити зуби. Чи можна відбілити зуби вдома?
Білосніжна усмішка (або відсутність такої) зіграє не останню роль при першій розмові.
Зазвичай рекомендується провести процедуру, як відбілити зуби в спеціальних стоматологічних центрах. Однак не всім по кишені ця послуга, або може не вистачати вільного часу.
На щастя, ефективне відбілювання зубів в домашніх умовах можливо. Але важливо пам’ятати про фактори, що впливають на ефективність і безпеку процесу.
Відбілювання зубів в домашніх умовах показано в тому випадку, якщо:
відсутнє захворювання зубів;
відсутнє захворювання ясен;
є дозвіл від стоматолога.
Протипоказання процедури відбілювання зубів в домашніх умовах:
наявність захворювань зубів і ясен;
надмірно чутливі зуби;
наявність коронок або пломб.
Що можна використовувати для відбілювання зубів?
Правильна чистка зубів сприяє покращенню їх вигляду. Але навіть кращими щітками і пастами не завжди вдається домогтися бажаного результату. Для цього будуть потрібні інші засоби. В їх число входять:
харчова сода;
перекис водню;
активоване вугілля;
кокосова олія;
полуниця;
бананова шкірка;
апельсинова шкірка;
яблучний оцет;
лимон або лимонний сік;
алое вера;
смужки для відбілювання зубів.
Як відбілити зуби
Харчова сода
Перший спосіб – як відбілити зуби содою. Вона є в кожному будинку, і має ряд корисних властивостей. У тому числі – допомагає відбілити зуби.
Щоб відбілити зубну емаль наведеним способом, потрібно нанести на зубну щітку пасту, і посипати зверху содою. Досить маленької щіпки. З метою досягнення кращого результату можна використовувати лимонну кислоту (якщо у людини тільки відсутня алергічна реакція на цитрусові). Головне, щоб у роті не було ран – інакше процедура очищення зубної емалі виявиться і болючою, і небезпечною.
Потім зуби очищаються содою з пастою. На завершення потрібно прополоскати рот прохолодною водою (але не крижаною – так можна застудити зуби і ясна).
З недоліків способу варто відзначити неприємний після-смак, але його ефективність – на рівні.
Перекис водню
Також дуже ефективний засіб, але з ним потрібно дотримуватися певної техніки безпеки:
переконатися у відсутності ран в ротовій порожнині;
ні в якому разі не заковтувати рідину, інакше можна отримати опік горла і внутрішніх органів.
Процедура, як відбілити зуби перекисом водню проста – потрібно набрати приблизно 2-3 столових ложки рідини в рот і полоскати протягом 8-10 хвилин. Коли піде піна – перекис випльовується і ротова порожнина промивається холодною водою.
Активоване вугілля
На думку більшості, найбільш безпечний засіб для відбілювання зубів – активоване вугілля, за рахунок відсутності ймовірності нанесення шкоди слизовій оболонці рота. При цьому щодо ефективності спосіб мало відстає від інших. А якщо частина активованого вугілля буде випадково проковтнута, шкоди для внутрішніх органів від цього не буде.
Існує три найпоширеніші варіанти відбілювання зубів за допомогою активованого вугілля:
У зубну пасту додається подрібнена пігулка активованого вугілля, після чого зуби чистяться цією сумішшю. Процедура повторюється кожні сім днів протягом місячного періоду.
Дві-три пігулки активованого вугілля подрібнюються і наносяться на щітку, як зубний порошок. Зуби потрібно чистити протягом максимум 5 хвилин. Потім залишки порошку змиваються і процедура проводиться вже звичайною пастою. По її завершенні краще прополоскати рот теплою водою. Таке очищення повторюється раз в 10 днів протягом одного місяця.
4 пігулки активованого вугілля ретельно розжовуються протягом 5 хвилин. Потім зуби чистяться з використанням стандартної пасти і ополіскуються водою. Важливо пам’ятати, що малі частинки пігулок можуть застрягти між зубами, тому краще уважно все оглянути і, при необхідності, вичистити залишки зубною ниткою. Процедура повторюється раз в 10 днів протягом одного місяця.
Кокосова олія
Відбілювання зубів кокосовою олією – поширений метод, який використовувався ще стародавніми індусами. Але з ним потрібно врахувати один нюанс – ефективність методики не висока. Вона підходить для профілактики і знезараження ротової порожнини від шкідливих бактерій. Освітлення можливо не більше ніж на 2-3 тони.
Спосіб використання кокосової олії для відбілювання зубів – полоскання рота. Трохи кокосової олії набирається в рот, після чого нею потрібно гарно прополоскати порожнину. Процедура, як відбілити зуби триває не менше 20 хвилин. Потім олія випльовується.
Полуниця
Як це не парадоксально, але певні «солодощі» ефективні для того, щоб відбілити зуби. Наприклад, поширений спосіб відбілювання зубів полуницею.
Ця методика має наступні переваги:
Полуниця відбілює зуби, не впливаючи на їх чутливість.
У ягодах полуниці відсутні шкідливі для ротової порожнини компоненти і кислоти.
Смакові характеристики ягоди дуже високі, тому процедура чистки зубної емалі виконується із задоволенням.
Процедура дуже проста, і може бути виконана навіть дитиною.
Вузький спектр протипоказань, який включає:
алергію на полуницю;
карієс;
механічні пошкодження зубів;
недолік кальцію;
підвищену кислотність.
Рекомендації щодо застосування
Перед описом процедури, як відбілити зуби полуницею в домашніх умовах, потрібно привести базові рекомендації для її проведення.
Перше – полуничне відбілювання, за рекомендаціями фахівців, проводиться не частіше ніж один раз на чотири тижні. Для профілактики метод не підходить.
Друге – зуби потрібно ретельно почистити як до процедури, так і після неї. Всі застряглі шматки їжі повинні бути видалені.
Третє – якщо у людини є проблеми з зубами (наприклад, карієс) або у них встановлені пломби / коронки, то процедуру проводити не можна. Це ж стосується і брекетів.
Способи застосування полуниці для відбілювання зубів:
Розрізати полуницю навпіл і провести половинками по зубній емалі, видавлюючи сік. Потім прополоскати рот теплою водою або трав’яним відваром.
Розім’яти одну ягоду в пюре і нанести його на щітку, як пасту. Почистити таким чином зуби, після чого обполоснути їх.
Розтерти одну ягоду і додати половину чайної ложки харчової соди. Цією сумішшю почистити зуби і не змивати протягом п’яти хвилин (перший раз час можна скоротити вдвічі). Потім провести чистку без пасти, просто щіткою, і обполоснути рот.
Бананова шкірка
На думку фахівців, відбілювання зубів банановою шкіркою відноситься до найбільш безпечних видів процедури. В силу хімічного складу банана, його шкірка ніяк не може пошкодити зубну емаль, або завдати шкоди слизовій рота.
Для відбілювання зубів банановою шкіркою, крім неї, буде потрібна тільки зубна паста і щітка. Перед процедурою зуби чистяться звичайною пастою, для видалення нальоту. Після цього їх, протягом трьох хвилин, протирають банановою шкіркою. Потім повторюється звичайне очищення зубною пастою.
Використовувати бананову шкірку можна щодня, двічі на день – вранці і ввечері. Серед протипоказань методики – тільки алергічна реакція на банани.
Додаткова рекомендація: бананову шкірку можна нарізати шматками і складати в морозилці. На ефективності процедури це не позначиться, але дозволить не купувати порції бананів щодня.
Апельсинова шкірка
Також для відбілювання зубів можна використовувати апельсинову шкірку. До її складу входять кальцій і вітамін С, які сприяють зміцненню зубів і їх захисту від шкідливих мікроорганізмів.
Застосовувати апельсинову шкірку потрібно щодня. Спочатку зуби потрібно почистити звичайною зубною пастою і прополоснути теплою водою. Потім вони натираються внутрішньою стороною свіжої шкірки апельсина. Змивати її не треба.
Серед протипоказань – алергічна реакція на цитрусові.
Яблучний оцет для відбілювання зубів
Відбілювання зубів яблучним оцтом відноситься до ефективних і м’яких способів. Цей продукт нейтральний для ротової порожнини і швидко видаляє наліт, плями і потемніння на зубах.
Для застосування одна чайна ложка яблучного оцту розводиться в одній склянці води. Полоскати рот цим розчином потрібно два рази в день – вранці і ввечері, протягом 3-4 хвилин.
Протипоказання – індивідуальна непереносимість продукту і підвищена кислотність.
Лимон або лимонний сік
У лимона, при його використанні в процедурі, як відбілити зуби, є один серйозний плюс – висока концентрація цитрусової кислоти. Вона, з одного боку, має антибактеріальну дію, з іншого – сприяє освітленню зубної емалі.
Способи застосування лимонної кислоти:
Лимонний сік в чистому вигляді. Для цього зуби натираються м’якоттю або шкіркою лимона. Потім їх треба прополоскати і почистити звичайною зубною пастою.
Каша з лимонного соку і соди. Вони змішуються в приблизно рівних пропорціях, і наносяться на зубну щітку як звичайна паста. Потім потрібно почистити ними зуби. Процедура повторюється не частіше ніж один раз на тиждень.
Лимонне масло (можна придбати в аптеках). Його можна використовувати нерозбавленим. Масло наноситься на ватяну паличку, якою протирають зуби. Краще постаратися, щоб засіб не потрапив на ясна.
Лимонна кислота може і нашкодити зубам і ротовій порожнині. Щоб цього не сталося, потрібно пам’ятати про наступні рекомендації:
Вживати мінімум «фарбувальних» продуктів: сигарет, кави, чорного чаю.
Не поєднувати з антибіотиками.
Не застосовувати препарат при наявності:
карієсу,
відколів,
тріщин на зубах,
брекетів,
захворювань та інфекцій ротової порожнини,
інфекцій загального профілю,
пломб, протезів та коронок.
Вагітним жінкам і годуючим матерям застосування даного способу, як відбілити зуби строго протипоказано.
Алое вера
Ця рослина є у багатьох вдома. Вирощувати її неважко, а число корисних властивостей більш ніж значна. Алое вера допомагає прискореному загоєнню тканин, дезінфікує і позбавляє від сверблячки. Всі ці особливості виявляються корисними і при відбілюванні зубів.
Способи застосування описані нижче.
Перший
Використовувати її як зубну пасту. Для проведення процедури потрібно просто розрізати лист рослини і видавити його зміст на зубну щітку. Після цього ретельно почистити зуби і прополоскати ротову порожнину.
Другий
Список інгредієнтів:
півсклянки харчової соди;
10 крапель ефірного масла лимона;
4 чайні ложки рослинного гліцерину.
Все це змішується з 1 чайною ложкою гелю алое вера і переливається в ємність, яка підходить для зберігання рідин. Засіб потрібно втирати в зуби вранці і ввечері, протягом 2-3 тижнів.
Смужки для відбілювання зубів
В останні роки набирають популярність спеціальні смужки для відбілювання зубів. Це тонкі і гнучкі пластини, покриті особливим складом. Вони не ушкоджують емаль і, при цьому, роблять її на 5-6 тонів світлішою.
Ключова складова смужок – пероксидний гель, в основі якого перекис водню і карбамід. Він руйнує органічні пігменти, сприяючи освітленню емалі.
Застосовувати смужки потрібно двічі на день, з рівними часовими проміжками. Повторне застосування не допускається. Тривалість процедури залежить від конкретної марки і може становити від 5 хвилин до 2-3 годин. Точний час вказується в інструкції застосування.
Після зняття смужок, зуби рекомендується почистити з використанням ремінералізуючої пасти і прополоскати рот теплою водою. Тривалість курсу – від 2 до 4 тижнів.
Отже, якщо виникла необхідність у відбілюванні зубів, є два способи вирішення проблеми: звернутися до стоматолога чи виконати все в домашніх умовах. Переваги звернення до стоматолога – надійність і гарантований результат. З недоліків слід відзначити високу вартість процедури.
Перевага домашньої процедури, як відбілити зуби – мінімальна вартість. Однак гарантія позитивного результату відсутня. А якщо все здійснюється без консультації зі стоматологом, то висока ймовірність нашкодити зубам і яснам.
Окремо варто відзначити, що не завжди відбілювання зубів дасть бажаний результат. Особливо, якщо природний відтінок зубів досить темний. Можна використовувати спеціальні відбілювальні засоби, але вони досить «агресивні» і можуть нашкодити зубам, яснам і ротовій порожнині в цілому.
Поширені професійні методики лазерного відбілювання, але більшість з них підвищують чутливість зубів до гарячої і холодної їжі.