Home / Дозвілля / Як відбілити тюль – дієві способи та корисні поради

Як відбілити тюль – дієві способи та корисні поради

Затишний будинок немислимий без гарних вікон. І, звичайно, порожні «очниці» навряд чи створять відчуття тихої гавані у вашій оселі. Про дієві способи як відбілити тюль  розберемо в цій статті.

Як відбілити тюль – способи

Як відбілити тюль - дієві способи та корисні поради

Господині знають, що білий тюль швидко набуває неприємний сіруватий або жовтуватий відтінок через сонячне світло, вуличний пил, сигаретний дим, пічний гар. Як відбілити тюль  без застосування спеціальних магазинних засобів? Адже часті прання можуть тільки погіршити ситуацію, перетворюючи первісну білизну тканини в стійкий темний відтінок.

Білий – колір чистоти і свіжості. Повітряний  білосніжний тюль  створює в кімнаті відчуття легкості. Згодом ця білизна порушується різними забрудненнями, такими як:

пил

гар

дим

Сонячні промені, що радують своїм яскравим світлом, призводять до пожовтіння білих прозорих штор. Але, на щастя, повернути їм первісний вигляд не так вже й складно.

Для відтворення білосніжності існує кілька способів:

За допомогою народних засобів

У пральній машині з використанням сучасних відбілюючих засобів

Здати в хімчистку або прання, де використовуються професійні мийні засоби

Господині, піклуючись про здоров’я своєї родини, найчастіше вдаються до простих способів, не довіряючи промисловій хімії.

Відновити білизну тюлі в домашніх умовах можна за допомогою:

синьки

перекису водню

кухонної солі

зеленки

крохмалю

марганцівки

лимонної кислоти

Для господинь, які вважають за краще користуватися в даному питанні пральними машинами, необхідно знати, що відбілюючі засоби не повинні містити хлор. Тонка тканина вимагає до себе дбайливого ставлення. Режим прання потрібно вибирати найщадніший.

Розглянувши докладніше кожен із способів, як відбілити тюль, можна вибрати для себе найбільш підхожий.

Синька

Процедура відбілювання за допомогою синьки починається із прання забрудненого тюлю в порошку. Потім необхідно приготувати розчин для полоскання, який і додасть тканині бажану білизну:

У тазик необхідного розміру наливається вода

Температура її повинна бути не більшою 40°C

У воду додається столова ложка синьки

Все ґрунтовно перемішується

Щоб на тканині не залишалося блакитних розводів, порошок повинен повністю розчинитися

Протягом п’яти хвилин тюль необхідно потримати в приготованому розчині

Ретельно прополоскати тканину в чистій прохолодній воді

Не відтискати  тканину, потрібно розвісити її в розправленому стані

Інший менш трудомісткий спосіб відбілювання – додати синьку в відділення для полоскання пральної машини. Режим прання повинен бути щадним або ручним, температура 30°C.

Перекис водню

Для відбілювання перекис водню повинен бути тривідсотковий.

У пропорції 2: 1 її необхідно змішати з нашатирним спиртом

У місткість з гарячою водою (близько 60 ° C) додати отриману суміш та ретельно перемішати

Повністю занурити в розчин тюль

Витримати протягом півгодини добре прополоскати

Повісити тюль для просушування, не відтискаючи

Цей метод можна застосовувати для тюлю з натуральних тканин.

Кухонна сіль

За допомогою звичайної солі тюль можна відбілити двома способами:

Три ложки кухонної солі (грубого помелу, не йодованої!) необхідно розчинити в теплій воді. Туди ж потрібно додати трохи прального порошку. В цей розчин помістити тюль і витримати близько десяти годин. Після цього тюль можна випрати в пральній машинці або ручним способом. Полоскання при цьому способі, як відбілити тюль, має бути тривалим близько трьох раз зі зміною води.

Сіль в кількості двох столових ложок розчиняється в теплій воді в тазу, і туди поміщається тюль. Через годину її потрібно дістати, розправити і повісити сушитися.

Ці досить прості способи повернуть в будинок білосніжні повітряні прикраси вікон.

Крохмаль

З незапам’ятних часів крохмаль використовувався для додання постільній білизні, скатертям, серветкам  білизни і форми. Його ж можна застосувати для відбілювання тюлі з капрону, вуалі і інших тканин.

Випрати тюль звичайним способом

Змішати 250 грамів  крохмалю з теплою водою в кількості 10 літрів

Потримати тюль в цьому розчині близько 5 хвилин

Прополоскати в холодній воді

Після цієї процедури тюль не тільки стане білосніжним, а й придбає форму, а його прасування доставить море задоволення.

Марганцівка

Досвідчені господині давно використовують спосіб відбілювання тюлі за допомогою марганцівки. Не варто побоюватися пожовтіння тканини. Про це підряд:

У місткість об’ємом близько 10 літрів налити гарячої води

Додати кілька кристалів перманганату калію

Ретельно перемішати до повного розчинення. Вода повинна придбати ніжно-рожевий колір

Додати в воду склянку прального порошку

Помістити в отриманий розчин тюль

Почекати до повного охолодження води

Прополоскати у великому обсязі холодної води

Просто і дуже ефективно. Ще однією перевагою цього методу, як відбілити тюль,  є дешевизна.

Зеленка

Попри свою назву, розчин діамантового зеленого використовується для відбілювання капронових тюлей, прозорих завіс з органзи. Детальніше цей спосіб виглядає наступним чином:

Десять крапель зеленки накапати в склянку води

Розмішати найретельнішим чином

Кілька хвилин дати постояти

Перевірити на наявність осаду та перемішати знову

У воду для остаточного полоскання додати рідину, що вийшла

Помістити в цей розчин тюль і залишити на дві хвилини

Протягом цього часу її необхідно постійно перевертати

Обережно віджати тюль без скручування

Розправити і повісити до повного висихання

Чудовий зовнішній вигляд тюлі після цього способу утішить господиню.

Лимонна кислота

Цей спосіб найтриваліший, але зате за допомогою лимонної кислоти можна відіпрати навіть дуже брудний і посірілий тюль. Для цього:

Намилити тюль господарським милом DURU і залишити в гарячій воді на годину

Прополоскати в теплій воді з додаванням лимонної кислоти (1 пакетик) або оцту (3 столові ложки)

Дану процедуру потрібно повторити три або чотири рази залежно від забрудненості матеріалу.

Господарське мило

Господарське мило, якщо приготувати з нього особливий розчин, допоможе врятувати пожовклий  тюль  господарське мило. Приготуйте мило, що підходить для прання білих речей. Натріть його на середній тертці і засипте в каструлю з водою.

Доведіть мильний розчин до кипіння і відразу ж знімайте з плити. Змішайте вміст каструлі з прохолодною водою, щоб вийшла тепла суміш, і замочіть в ній пожовклий  тюль на 5-7 годин. Після цього розтягніть тюль руками і добре прополощіть.

Другий варіант – замочування:

Подрібнити мило на тертці. Повинна вийти склянка  стружки. Закип’ятити 3-4 л води. Висипати в неї мило. Перемішати до розчинення. З’єднати гарячу воду з холодною, щоб вийшла тепла рідина загальним обсягом 7-8 л. Замочити в мильному розчині тюль на 5-12 годин. Випрати тканину руками і прополоскати.

Корисні рекомендації як відбілити тюль

Щоб відбілювання тюлі в домашніх умовах було найбільш дієвим, застосовуйте наступні корисні поради. Щоб під час замочування в тканину не ввібрався пил і бруд, ретельно витрусіть тюль на вулиці.

Занадто забруднені фіранки замочіть у воді з порошком на ніч. Для замочування, прання і відбілювання тюлі в домашніх умовах використовуйте воду, температура якої не перевищує 35 градусів. В іншому випадку жовтизна і сірість тканини може залишитися назавжди.

Перед відбілюванням обов’язково періть гардини. Якщо ви робите це в автоматичній пральній машині, включайте делікатний режим, а також використовуйте спеціальний мішечок або звичайну наволочку. Перед пранням складіть тюль до розмірів невеликого прямокутника. Так ви уникнете утворення заломів, які потім буде складно розгладити.

Перучи руками, не тріть тканину, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд тюлі, а лише злегка стискайте її. Щоб матеріал придбав гарний блиск і переливався на сонці, у воду для прання додайте столовий оцет (на 1 л води – 1 десертну ложку).

Якщо тюль з органзи або капрону ще нова і ви перете її вперше, додайте у воду необхідну кількість рідкого або порошкоподібного магазинного відбілювача. Відбіливши тюль, не поспішайте їх гладити. Не викручуйте тканину руками і не вмикайте «віджимання» в пральній машині.

Зачекайте, поки стече вода, і повісьте ще вологу тюль на вікна: складки випростовуються під власною вагою тканини. Якщо прасування все ж необхідне, використовуйте мінімально нагріту праску, інакше синтетичні волокна можуть придбати жовтизну, яку буде неможливо відбілити.

Дотримуючись простих рекомендацій, ви переконаєтеся, що прання і відбілювання тюлі не таке складне  заняття, як може здатися на перший погляд. Домашні рецепти з використанням доступних засобів допоможуть зробити тюль білосніжною, блискучою, струмливою. Витративши мінімум зусиль, ви прикрасите свої вікна і створите затишок у всій кімнаті.

Вуаль, органза, капрон, мереживо – будь-яка  тюль стане білосніжною  після процедур з використанням дуже простих підручних засобів.

Як відбілити тюль. Рекомендації для різних тканин

Тюль – тонка прозора тканина, для виготовлення якої можуть бути використані натуральні або синтетичні волокна. Склад матеріалу обов’язково потрібно враховувати при відбілюванні.

Основні рекомендації:

Органза. Цей жорсткий прозорий матеріал роблять з шовку, віскози та поліестеру шляхом особливого перекручування ниток. Йому протипоказані гаряча вода і агресивні засоби. Освіжити тюль з органзи можна за допомогою солі, зеленки, синьки.

Капрон. Ця тканина виготовляється з поліестеру. Її не можна кип’ятити, максимальна температура – 30 °. Якщо виникло питання, як відбілити тюль  капронову в домашніх умовах, підійдуть сольовий або содовий розчини, синька, марганцівка, зеленка, господарське мило, крохмаль.

Шифон. Напівпрозорий матеріал, що струмує  може бути проведений з шовкових, бавовняних або синтетичних волокон. Через невелику товщину  ниток він відрізняється невисокою міцністю. Відбілити шифоновий тюль  допоможуть господарське мило і сіль. Прати найкраще руками в прохолодній воді.

Вуаль. Вона являє собою густу сітку з полотняним плетінням. Найчастіше її виготовляють з комбінації бавовни і поліестеру, іноді додають шовкові нитки. Вуаль легко пошкодити. Максимальна температура прання 30-40 °, віджимання небажане. Відбілити тюль допоможуть мило, сіль, сода, зеленка, синька, крохмаль.

Бавовна. Тюль з бавовняних волокон найменш вибаглива у догляді. Їх можна кип’ятити з господарським милом, обробляти перекисом і нашатирем, а також крохмальним розчином .

Хімічні відбілювачі Як відбілити тюль за допомогою сучасних засобів?

Існує три великих групи промислових відбілювачів:

Хлорвмісні. Позитивні особливості цього виду – висока ефективність і невелика ціна. Хлор – основна дієва речовина. Цей хімікат дуже агресивний, тому використовувати його потрібно вкрай обережно. Під його впливом стоншуються і руйнуються волокна і структура тканини, вона швидко зношується і рветься.

Більше одного разу цей засіб не можна використовувати на одному і тому ж матеріалі. Інакше ви можете отримати результат, зворотний бажаному: тьмяні плями назавжди закріпляться на ваших фіранках.

Кисневмісні. В результаті хімічної реакції виділяється вільний кисень, який буквально вибиває з тканини забруднення. Ці засоби справляються зі своїм завданням досить добре, самі по собі вони не є небезпечними для структури матеріалу. Єдине «але»: працюють вони тільки в гарячій воді, яка може негативно впливати на стан тканини.

Оптичні. Це спосіб в корені відрізняється від двох перерахованих вище. Тут завдання не відчистити плями, а просто удати, що тюль став чистим. Шляхом  хімічної реакції крихітні частинки люмінесцентного барвника закріплюються в структурі тканини, змушуючи її буквально світитися зсередини. У верхньому шарі матеріалу створюється оптична ілюзія білосніжного кольору.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *