Home / Дозвілля / Як відбілити тюль – дієві поради. Методи відбілювання

Як відбілити тюль – дієві поради. Методи відбілювання

Кожній господині, безсумнівно, хочеться створити в своєму будинку затишок, прикрасити його всілякими пристосуваннями, створити в ньому атмосферу світла тепла і любові. Тюль є одним з таких елементів домашнього інтер’єру. Про те як відбілити тюль  різними методами дізнаємось з даної публікації,

Як відбілити тюль

Як відбілити тюль – дієві поради. Методи відбілювання

Тюль в приміщенні створює відчуття ніжної  хмари. З зовнішнього боку будинку захищає від сторонніх очей все те, що відбувається всередині, по іншу сторону вікна. Використовувана в інтер’єрі з ще з давніх часів, вона стала звичною, і вже жодна господиня не уявляє собі голі стіни і відкриті вікна. Але це лише одна сторона медалі.

Згодом, якою би білою і гарною не була тюль, вона починає втрачати свій колір під впливом різних чинників, що діють Та  найніжніша «хмара» через пару років, минаючи прання з використанням порошків, перетворюється в пожовклу або посірілу «хмару». І вона навряд чи буде радувати господарів будинку, а вид на вікно з вулиці захоплення точно не викличе.

Все це тому, що будь-який тюль змінює свій вигляд, і господині починають задаватися питанням: Як відбілити тюль  та повернути первозданний вигляд? Особливо сильно це питання буде хвилювати, якщо тюль якісна і дорога.

Через що утворюється забруднення

Перш ніж з’ясувати, яким же чином відбілити тюль в домашніх умовах, спробуємо зрозуміти, чому ж  вона брудниться, які чинники впливають на її зміни.

Чому тьмяніє тюль? Причин цьому може бути декілька, і в кожному випадку спосіб прання відрізняється.

Сонячні промені. Основна місія наших вікон – пропускання сонячного світла в будинок. На його шляху стоїть тюль. З роками сонячне світло може марнувати тонкі волокна тканини, в зв’язку з чим вони починають жовтіти. При цьому, жовтизна може охоплювати невеликі ділянки, тим самим ще більше псуючи вигляд. Даний випадок є найважчим, і відіпрати таку жовтизну майже неможливо.

Пил. Будь-яка домогосподарка щорічно очищає свій будинок від декількох кілограмів пилу, який осідає на всіх об’єктах інтер’єру, на шторах і тюлі в тому числі. Осідаючи на ворсинках пил надає їй неприємний сірий відтінок. Згодом вона навіть може в’їдатися, і її буде клопітно виводити. Перед пранням радиться струсити тюль від пилу.

Забруднення побутового характеру. У будинку, де є діти, не варто дивуватися забрудненим стінам і меблям, а штори і тюль, за якими вони так люблять ховатися не становлять винятку. Крім того, в ході перебування в будинку, на кухні особливо, на тюлі скупчуються жирові відкладення.

Іноді жінки навіть впадають у відчай їх відіпрати і готові назавжди попрощатися. А дарма, адже при правильному підході, навіть в домашніх умовах можна повернути первозданну чистоту будь-якій тканині.

Як захистити улюблену тюль від забруднень?

Яким би чином не захищали білий тюль, вона все одно з часом стане брудною. Але цей процес можна трохи відтягнути. Тільки необхідно звернутися до даного елементу декору з належною ретельністю:

намагатися захищати від сильних сонячних променів за допомогою жалюзі,

періодично струшувати, або прибирати за допомогою спеціальної насадки пилосмуга пил,

намагатися по можливості використовувати фарбувальні речовини подалі від тюлі.

Якщо дотримуватися даних порад, то можна не тільки зберегти чистоту тюлі, а й додати її термін життя. Але захист від забруднень не виключає необхідності її прати.

Як відбілити тюль. Як правильно відіпрати тюль

Прання тюлі відрізняється від прання одягу чи інших текстильних речей. Вона вимагає особливої уваги і догляду при пранні.

Крім того, необхідно врахувати, що відтирати тюль можна кількома способами, які вже довгий час використовувалися нашими бабусями, і до того ж вельми ефективні.

Підготовка до процесу прання

Перед тим, як почати процес прання, тюль необхідно заздалегідь до цього підготувати. Її  слід попередньо струсити від пилу і замочити в теплій воді. Замочування сприяє тому, що в подальшому її буде набагато легше відбілити. При цьому важливо строго дотримуватися температурного режиму. У гарячій воді бруд не тільки не відійде, а навпаки, може назавжди в’їстися в тюль.

Процес прання

Після того, як тюль в перебігу хвилин двадцяти замочувалась, можна переходити до прання. Тут варто відзначити, що існує безліч різних способів як відбілити тюль  в домашніх умовах.

Це може бути прання, з використанням сучасних засобів, призначених для відбілювання або ж перевірені часом народні засоби, якими користувалися ще наші бабусі.

Як відбілити тюль. Сучасні засоби

Одним з часто використовуваних і дієвих відбілювачів є «Білизна». Принцип її використання простий: в теплу воду необхідно налити ту кількість відбілювача, яку зазначено в інструкції. В даний розчин приблизно на півгодини поміщають тюль. Після закінчення цього часу тюль  обполіскують.

Ефект від такого способу буде хорошим, але також не слід забувати, що будь-яка хімічна речовина, що володіє відбілюючими властивостями має в своєму складі агресивні компоненти. При неправильному дозуванні вони можуть зіпсувати тканину і обпалити руки.

Також, використання білизни має ряд своїх недоліків:

По-перше: з’являється неприємний запах хлорки, боротися з яким доведеться за допомогою спеціального кондиціонера для білизни.

По-друге: після використання даного засобу, при наступних праннях можливо не вдасться досягти бажаного результату якщо користуватися іншими відбілювачами  або методами прання.

Крім білизни на сьогоднішній день існує велика кількість синтетичних миючих засобів та засобів для виведення плям.

Ринок являє безліч відбілюючих засобів для різних тканин. Тому, відбілити тюль – не така складна задача. Потрібно лише знати особливості їх використання і слідувати інструкції, щоб не зіпсувати річ.

Відбілити тюль можна за допомогою простих і доступних засобів

Плямовивідник «Ваніш» – найбільш популярний засіб для відбілювання текстилю. Крім того, він зможе легко відбілити пожовклу гардину. Однак він неефективний при частих праннях. Більш того, будь-який хімічний відбілювач негативно впливає на волокна. Його потрібно додавати в відсіки пральної машини разом з миючим порошком.

Господарське мило. Варто зазначити, що ефективне використання мила саме класичного зразка (бурого кольору з цифрою 72% на брикеті). Є рецепт як відбілити тюль, змішуючи мило з крохмалем.

Для цього потрібно натерти мило на тертці, залити водою і поставити на вогонь. Окремо розвести крохмаль в холодній воді. Після того як мильний розчин закипить, зняти з плити і змішати з крохмалем.

Цю суміш налити в таз, розвести холодною водою і замочити матеріал в складі. Залишити на ніч. Добре прополоскати і віджати, не викручуючи полотно. Ця суміш добре допоможе, якщо потрібно освітлити капронову тюль в домашніх умовах.

Народні засоби у боротьбі за чистоту

Методи, які досить відомі з часів наших бабусь теж можуть скласти конкуренцію сучасним.

До основних речовин, за допомогою яких можна провести процес відбілювання тюлі відносяться:

синька

нашатирний спирт

господарське мило

сіль кухонна

сода

зеленка

перекис водню.

Використання синьки

Принцип використання синьки полягає в тому, що в процесі полоскання досить додати у воду лише невелику  його кількість. Це допоможе досягти первинного вигляду фіранок.

Суміш нашатирного спирту і перекису водню. Даний спосіб дозволяє досягти прекрасного результату. Для цього необхідно дві частини нашатирного спирту і одну частину перекису водню розвести  у об’ємі  двадцять літрів, добре розмішати і помістити в даний розчин тюль на півгодини. Далі її потрібно сполоснути і розвісити для сушіння.

Господарське мило

Господарське мило є широко відомим і поширеним засобом, яке до того ж доступне  за ціною.

Принцип його використання такий: через тертку необхідно подрібнити невелику кількість господарського мила. Ці стружки висипаються в теплу воду, куди потім необхідно помістити тюль. Через півгодини її слід злегка віджати руками, сполоснути і висушити.

Використання кухонної солі

Використання кухонної солі засноване на наступних принципах:

Тюль, очищену заздалегідь від пилу, необхідно помістити в розчин порошку з сіллю в співвідношенні п’ять столових ложок солі на п’ять літрів води і невеликої кількості порошку.

Після того, як тюль випрана, її необхідно помістити в розчин чотирьох ложок солі у воді приблизно на двадцять хвилин.

У відрі теплої води слід розвести півтори столових ложок соди і замочувати у цьому розчині тюль протягом пари годин. Після цього її можна відіпрати звичайним способом. Особливо хороший ефект буде спостерігатися при використанні соди з сіллю в співвідношенні один до одного.

Зеленка

Після того, як тюль випрана звичайним способом, розчин з п’яти крапель зеленки в невеликій кількості води вливають в воду, де її будуть полоскати. Почекавши кілька хвилин, її злегка віджимають і вішають для сушіння.

Аспірин і рослинне масло

Щоб позбутися від жовтизни і сірого кольору, 4 таблетки аспірину розчиняють в 5 л води. Тюль потрібно на 3 години замочити в розчині, після чого її перуть, полощуть і просушують. Не можна використовувати шипучий розчин, тому що входять до його складу вітамінні добавки, які  погіршують ситуацію.

Спосіб з рослинним маслом зазвичай застосовують для відбілювання кухонних рушників, але його можна використовувати і для тюлі з натуральної тканини. Беруть п’ятилітрову ємність, наливають в неї воду і ставлять на вогонь.

Коли вода закипить, в неї додають півсклянки прального порошку, 2 ст. л. рослинного масла і будь-якого відбілювача. Все добре перемішують і в отриманому розчині замочують тюль на 2-3 години. Потім її слід відіпрати і виполоскати.

на відео: народні способи як відбілити тюль

Як відбілити тюль. Особливості відбілювання різних тканин

Всі представлені методи відбілювання по-своєму ефективні. Але при підборі засобів обов’язково потрібно враховувати склад тканини.

Капрон. Щоб успішно відбілити капронову тюль в домашніх умовах вам потрібно знати особливості ниток. Хоч це міцна тканина, але не скасовує при цьому дбайливого поводження. Волокна дуже чутливі до агресивних речовин.

Її ні в якому разі не можна прати з відбілювачем. Перед тим, як відбілити тюль  капронову, перевірте температуру води при пранні. Допускається використання тільки холодної води з низькими оборотами віджиму – не вище 400.

Органза. Це матеріал, створений за допомогою техніки перекручування ниток. Логічно, що використання гарячої води при пранні неприпустимо, щоб уникнути деформації. Переважно не додавати в воду для прання агресивні хімічні речовини.

Якщо тюль несвіжа, але вирішити питання як її відбілити допоможуть розчини солі, соди, аптечної зеленки і синьки. Але найкращий варіант відбілювання для органзи – це прання з крохмалем. Він підкреслить рельєф структури тканини і сяючу білизну.

Шифон. Ніжну шифонову тканину без шкоди освіжають соляний  і мильний розчини. Прати тільки в холодній воді.

Сітка. Цей вид тюлі виготовляють з використанням бавовняних ниток і поліестеру. Це досить податливі волокна, тому потрібно бути обережними при пранні. Ніякого машинного віджимання! Для відбілювання візьміть сіль, соду, крохмаль або синьку.

Бавовна. Це найпрактичніший  матеріал для фіранок. Є безліч варіантів щоб відбілити бавовняну тюль. І всі перераховані способи підходять. Крім того, фіранки з бавовни можна кип’ятити.

Відео: як відбілити тюль  за допомогою зеленки

Як відбілити тюль.  Прання в пральній машині

Легким способом прання будь-якої речі є прання в машині. Але є особливість використання машини при пранні тюлі. Щоб не зіпсувати тканину, слід прати в машині автомат при включеному делікатному режимі. Даний спосіб не гарантує повернення білизни і чистоти без використання інших методів.

Відбілювання старої тюлі

Що робити, якщо улюблена фіранка вже давно втратила свіжість, а викидати її не хочеться? Відбілити стару тюль можна з огляду на деякі нюанси. Бавовняну тюль  допустимо прокип’ятити в розчині з господарським милом.

Можна витримати у воді з вмістом перекису і нашатирю або зайнятися полосканням в солі. Є деякі нюанси в тому, як відбілити тюль, якщо вона з синтетики. Тут потрібно бути делікатнішими  – прополоскати в зеленці, солі або в воді з крохмалем. Кращий ефект досягається при комбінації допустимих методів відбілювання.

Як відбілити тюль. Поради

Обов’язково витрушувати фіранки перед пранням.

Не терти тканину руками при пранні.

Можна додати оцту в воду, щоб завіса придбала лиск.

Перед пранням в машинці-автомат, завантажити штору в барабан акуратно складеною. Інакше можуть залишитися заломи.

Не можна користуватися підбілювачами  при кожному пранні.

Вішати тюль ще вологою, щоб вона розгладилася за допомогою своєї ваги.

Вплив гарячої праски може залишити жовті сліди. Тому утримайтеся від прасування.

Ці поради допоможуть зберегти свіжий вигляд тюлі на довгі роки. А вже старі фіранки можуть здивувати своєю первозданною білизною.

Як відбілити тюль.  Відгуки

Ольга. Вже довгий час відбілюючи тюль в домашніх умовах старим дідівським методом, а саме за допомогою зеленки. Все як вказано вище в описі. Все дуже просто, а результат просто приголомшливий. У тому числі дуже добре відбілюється  старий виріб. Звичайно ж не потрібно забувати про запобігання отримання забруднень, з якими пізніше буде дуже важко справлятися.

  Olek Ipiz.  Це краща комплексна порада для господинь які люблять чистоту, яку  я тільки читала. Тут все описали і як зберегти свою тюль від забруднення і відео процес прання. Все описано зрозуміло. Рада що знайшла ці ваші поради!


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *