Home / Кулінаріні рецепти / Консервація / Як варити варення з горобини червоної та чорної. Підбірка рецептів

Як варити варення з горобини червоної та чорної. Підбірка рецептів

Горобина фігурує не тільки в піснях, а й у медицині, косметології і навіть кулінарії. З її червоних ягід виходить відмінне варення, яке підкорить серця гурманів своїм неперевершеним ароматом і чарівним смаком, спокусивши їх своїм яскравим кольором. У статті розглянемо, як варити варення з горобини, які інгредієнти знадобляться і в чому ж полягає цілюща сила ягід горобини.

Як варити варення з горобини. Смакові якості і зовнішній вигляд

Як варити варення з горобини червоної та чорної. Підбірка рецептів

Такі ласощі – надзвичайно корисний продукт харчування, який багатий вітамінами і мінералами, завдяки цьому є справжнім цілющим еліксиром для тих, хто його споживає в їжу.

Десерт з горобини привертає увагу ласунів своїм спокусливим помаранчевим кольором. Унікальність цієї солодощі складається і в тому, що вона володіє чудовим смаком з екзотичною пікантною гірчинкою і слабо вираженою кислинкою.

Важливо! Для приготування горобинового варення потрібно використовувати ягоди, які перемерзли, оскільки із свіжих плодів вийде не солодкий, а гіркий десерт.

Вид такої ласощі може залежати від рецепта приготування. Найчастіше майже готовий продукт пропускають крізь сито, внаслідок чого страва стає схожою на джем або ж знаходить желеподібну форму. Ще поширений рецепт, як варити варення з горобини, в якому ягоди зберегли свою цілісність. Таке варення і зовні привабливе.

Як варити варення з горобини. У чому користь

Користь ягід оранжевого кольору очевидна, недарма їх обожнюють клювати птиці. Розглянемо, в чому вона полягає.

Склад горобини

У ста грамах червоної горобини міститься всього 50 кілокалорій. Що стосується балансу жирів, білків, вуглеводів, то їх міститься відповідно 1,5 г, 0,1 г, 10,9 г на кожну сотню грам ягід. За рівнем вмісту в своєму складі каротину (9 мг / 100 г) і вітаміну С (70 мг / 100 г) ягода може конкурувати з морквою і має всі шанси перемогти.

Мінерально-вітамінний запас багряних плодів вражає своїм складом. Вони багаті вітамінами (в 100 г):

РР – 0,7 мг;

А – 1500 мкг;

В1 – 0,05 мг;

В2 – 0,02 мг;

В9 – 0,2 мкг.

Відзначилися ягоди цієї рослини і іншими запасами:

марганцю (2 мг);

міді (120 мг);

магнію (331 мг);

калію (230 мг);

фосфору (17 мг);

кальцію (42 мг);

цинку (0,3 мг);

заліза (2 мг).

Чи знаєте ви? Згідно древнім народним віруванням, горобиновий матеріал використовувався для створення хреста, на якому був розп’ятий Ісус. У зв’язку з цим з’явилося навіть релігійне угрупування – горобинівці. Її прихильники стверджували, що рослина згадана в Біблії під назвою «Пігва».

У складі плодів горобини також міститься запас (на кожні 100 г):

золи – 0,8 г;

харчових волокон – 5,4 г;

 води – 81,1 г;

моносахаридів і дисахаридів – 8,5 г;

органічних кислот – 2,2 г;

крохмалю – 0,4 г

Корисні властивості

Горобинові ягоди широко використовуються у фармакології і є справжньою панацеєю від безлічі хвороб. Так, ці плоди – відмінний засіб для лікування і профілактики авітамінозу, недокрів’я, фізичного виснаження, ГРВІ.

Також є інший різновид горобини, яка називається аронією або чорноплідною горобиною.

Вживання таких природних ліків  допоможе підвищити імунозахисні сили організму і збільшити рівень опірності органів і систем до різних захворювань.

Ягоди покращують роботу серцево-судинної системи, допоможуть ліквідувати симптоми гіпертонії, аритмії, принесуть користь людям, що страждають від ламкості капілярів, серцевої недостатності або виснаження організму.

Цілюща сила плодів рослини відмінно проявила себе в процесі лікування геморою і гастриту. Горобиновий сік – перевірений засіб боротьби з різними видами мікозів. Вживання плодів в будь-якому вигляді – м’яко діючий засіб для виведення шлаків і токсичних речовин з організму, а також використовується в процесі боротьби з холестерином.

Сприяють зниженню «поганого» холестерину вживання: яблучного або бурякового соку, помідорів, цукіні, моркви, імбиру, салату айсберг, слив, кукурудзи, сушеної ламінарії, грейпфрута, кавуна і кеш’ю.

Після перенесення важких операцій рекомендовано приймати відвар з листя і плодів цього дерева.

Чи можна вживати варення дітям, вагітним, жінкам, які годують

Горобинове варення – не просто ласий десерт, але і ліки, тому підходити до його появи на вашому столі необхідно з обережністю. Розглянемо особливості впливу на організм дітей, вагітних і жінок, що годують.

Незважаючи на те, що плоди цього дерева надзвичайно корисні для молодого організму, дитини, що росте, в дитячому харчуванні вони зустрічаються не часто. На думку лікарів, їсти такий десерт можуть діти, яким вже виповнився рік. Це не просто страва, яка припаде до смаку дітям, а й потужний імуномодулятор.

Чи знаєте ви? Про цілющі властивості цієї рослини знали навіть стародавні моряки, які застосовували його для боротьби з цингою.

Що ж стосується того, чи можна ввести солодкість в раціон майбутнім матусям, то лікарі-гінекологи категорично проти такого продукту харчування. Вся справа в ефірних екстрактах, які сприяють згортанню крові і можуть спровокувати переривання вагітності.

Тому, вагітним-ласунам слід вилучити ягоду зі свого раціону. Годуючим матусям можна їсти варення тільки в тому випадку, якщо у малюка немає алергії на даний продукт харчування.

Але занадто захоплюватися таким десертом в лактаційний період не рекомендується.

Як варити варення з горобини. Шкода і протипоказання

Горобинове варення підходить далеко не кожному організму, так само як і ліки з плодів цієї рослини. Так, не можна вживати продукцію, яка виготовлена з використанням ягід тим людям, які страждають підвищеною кислотністю шлунка, хворіють на гастрит, у яких діагностована ішемічна хвороба серця або визначена висока згортання крові.

Чи знаєте ви? При відсутності питної води кілька щойно зрізаних гілок дерева, поставлених в болотяну воду на дві-три години, роблять її цілком придатною для використання. Точно так можна зробити і з водопровідною водою.

Також продукт протипоказаний тим, хто переніс інфаркт чи інсульт. Горобинові грона можуть виступати потужним алергеном, тому з обережністю варто вживати продукти, виготовлені з них, алергікам.

 Як варити варення з горобини червоної

Завдяки зусиллям і вмінням справжніх господинь, існує безліч рецептів як варити варення з горобини. Пропонуємо вашій увазі один з найкращих, простих і бюджетних.

Необхідні інгредієнти

Для того, щоб у вас вийшли ароматні ласощі, знадобиться:

1 склянка горобини червоної;

1 склянка цукрового піску;

0,5 склянки води.

Важливо! Дане варення можна приготувати з використанням чорноплідної горобини. Кількість ягід незмінна – 1 склянка, тільки одну половину склянки потрібно заповнити червоними, а іншу – чорними плодами.

Правила вибору ягід

Не всі ягоди підійдуть для приготування цього продукту. Розглянемо, як правильно вибрати головний інгредієнт. В першу чергу слід звернути увагу на зовнішній вигляд плодів. Важливо, щоб вони не були покльованими птахами.

Плоди повинні володіти насиченим яскравим кольором. На їх поверхні не повинно бути дефектів і червоних точок. Слід також звернути увагу на присутність блиску на ягодах: якісні повинні виблискувати.

Розмір плодів теж має велике значення. Звичайно ж, для приготування найкраще підійдуть ягоди великого розміру.

Процес приготування горобинових ласощів не зажадає від вас безлічі зусиль. Потрібно підготувати всі інгредієнти. Ягоди ретельно помити і висушити. Необхідну кількість води і цукру змішуємо, ставимо на плиту і потихеньку підігріваємо, при цьому постійно перемішуючи. Але не можна допустити, щоб сироп закипів.

У готовий сироп додаємо ягоди і доводимо все це до кипіння. Готове варення розлити в скляну тару і щільно закрити.

Важливо! Горобинове варення має кипіти всього лише дві хвилини. А загальний процес його приготування становить не більше 5 хвилин.

Деякі господині стверджують, що такий десерт виходить набагато смачнішим, якщо використовувати для його приготування червону і чорну ягоду в однакових пропорціях.

 Відео: рецепт як варити варення з горобини червоної:

Правила зберігання горобинового варення

Приготувати варення на зиму – це всього лише півсправи. Потрібно ще й правильно його зберігати:

Щільно заатані банки необхідно поставити в темне приміщення з температурою + 14- + 25 ° С. В таких умовах десерт може зберігатися тривалий час, при цьому він не розтрачує своїх цілющих властивостей. Розкриту банку з ласощами необхідно помістити в холодильник, де воно може зберігатися протягом 2-3 місяців.

Як варити варення з горобини чорноплідної

З ягід чорноплідної горобини можна приготувати солодко-терпке варення, яке стане відмінним доповненням чаювання або прекрасною начинкою для випічки. Чорноплідне варення характеризується не тільки своїм смаком, але і цілющими властивостями, які досягаються завдяки вмісту в ягодах великої кількості органічних кислот, вітамінів і мікроелементів.

Варто врахувати, що ягоди стають максимально корисними до вересня, тому варити варення з чорноплідної горобини рекомендується на початку осені.

Як варити варення з горобини чорноплідної – рецепти

Варення з цукром без варіння

Відсутність термічної обробки в процесі підготовки варення дає можливість отримати максимально вітамінізовані ласощі.

Для його приготування потрібно:

1.2 кг чорноплідної горобини;

800 грам цукру.

Чорноплідні ягоди перебираються і промиваються під проточною водою.

Після того як ягоди обсохнуть, їх половина перекладається в чашу блендера, засипається половиною обсягу цукру. Прилад активується, а ягоди подрібнюються.

Окрему ємність ошпарюють окропом, а потім в неї перекладається горобинове пюре.

Те ж саме проробляється з другою порцією сировини.

Обидві половини майбутнього варення перемішуються так, щоб всі цукрові кристали повністю розчинилися.

Потім ємність закривається кришкою і залишається на 15 хвилин.

Далі потрібно простерилізувати скляні банки невеликого об’єму  за допомогою їх обробки паром.

Після цього варення розкладається по ємностях, закатується ошпареними кришками.

Зберігати таке сире цукрове варення, яке не потребує, варіння слід на нижній полиці холодильника.

Варення з чорноплідної горобини і яблук (відео)

Класичний рецепт

Ще одна назва чорноплідної горобини – аронія. Класичні рецепти як варити варення з горобини  дозволяють отримати смачні ласощі з тонкими терпкими нотками і привабливим ароматом.

Для цього потрібно:

1100 грам чорноплідної горобини;

1650 грам цукру;

710 мілілітрів питної води.

Ягоди промиваються, чистяться від гілок, пересипаються в глибоку ємність.

Горобина заливається проточною водою таким чином, щоб її рівень був на 1 сантиметр вищий ягід.

У каструлю наливається питна вода, а потім в неї всипається цукровий пісок. Ємність ставиться на повільний вогонь і вариться до прозорості.

Горобина перекладається в друшляк, злегка обсушують і поміщається в емальований посуд.

Ягоди заливаються отриманим сиропом, перемішуються і залишаються остигати.

Після цього сироп зливається в каструлю, знову доводиться до кипіння, вариться протягом 20 хвилин. Потім в сироп додається горобина, все перемішується і вариться ще півгодини.

Гарячі ласощі розподіляються по стерилізованих банках, закатуються, перевертаються кришкою вниз, закутуються в теплу ковдру і залишаються на 2 доби до повного охолодження.

Якщо є бажання зробити смак майбутнього варення більш свіжим і ароматним, під час останнього його варіння в сироп слід додати кілька гілочок м’яти. Під час розподілу ласощі по банкам, гілку м’яти слід вийняти.

Ласощі з горобини без цукру

Чорноплідна горобина дуже корисна для людей, які страждають на цукровий діабет. Щоб зберегти максимум корисних якостей цієї ягоди і при цьому не використовувати цукор, чорноплідне варення слід варити за особливою технологією.

Складові:

чорноплідна горобина;

вода.

У цьому рецепті не потрібно дотримуватися чітких пропорцій інгредієнтів.

На дно широкої високої каструлі укладається рушник.

Ягоди перебираються, миються, ошпарюють окропом і розкладаються по чистим півлітровим скляним ємностям.

Каструля з рушником наповнюється водою, яку слід довести до кипіння. Наповнені банки занурюються в окріп так, щоб рівень рідини припадав їм по плечики.

Вогонь зменшується до мінімуму, при якому вода тихо кипить.

Під час стерилізації ягоди будуть поступово осідати, тому в банки необхідно акуратно додавати сировину.

Стерилізація повинна тривати не більше 40 хвилин.

Після її закінчення банки витягуються з окропу, закатуються ошпареними кришками, перевертаються і остигають при кімнатній температурі.

Зберігати таку заготовку можна протягом 3 років в прохолодному, захищеному від сонячних променів місці.

Рецепт-п’ятихвилинка на зиму

Варення-п’ятихвилинка – відмінний варіант, як варити варення з горобини, який не займе у господині великої кількості часу. Для приготування п’ятихвилинки на зиму з чорної горобини знадобиться:

2 кг аронії;

1 кг цукрового піску.

Ягоди миються, бланшують протягом 5 хвилин, а потім подрібнюються в блендері або пропускаються через м’ясорубку.

Маса ретельно перемішується з цукром, ставиться на тихий вогонь і вариться до повного розчинення цукрових гранул.

Однорідна маса залишається на плиті до закипання, вариться ще 5 хвилин і знімається з вогню.

Варення-п’ятихвилинка розподіляється по заздалегідь помитим і підсушеним банкам.

Ємності прикриваються кришкою і ставлять на стерилізацію на 20 хвилин.

Банки закатуюся, перевертаються, загортають теплою ковдрою і залишаються остигати.

Варення-п’ятихвилинка з аронії зможе придбати цікаві смакові нотки, якщо в нього додати печене яблуко, цедру цитрусових або невелику кількість лимонної кислоти.

Заготівля з волоськими горіхами і лимоном

Незвичайне, але смачне поєднання виходить з аронії, горіхів і цитрусів.

Для приготування такої ласощі потрібно:

0.5 кг чорноплідної горобини;

0.3 кг яблук (антонівки);

1 лимон;

1 кг цукрового піску;

100 г волоських горіхів;

200 мілілітрів води.

Стиглі ягоди перебираються, миються, заливаються водою, засипаються цукром. Ягідна маса перемішується і ставиться на вогонь, доводиться до кипіння і вариться протягом 25-30 хвилин.

В цей час лимон миється, ріжеться часточками, очищається від кісток.

Яблука помити, почистити  від шкірки і серцевини, нарізати скибочками.

Лимонні і яблучні дольки перекладаються в горобинну масу, все перемішується, доводиться до кипіння, вариться ще 15 хвилин.

Горіхи подрібнюються і пересипаються в майбутнє варення, все перемішується, доводиться до кипіння, знімається з вогню і розливається по стерилізованим банкам.

Ємності закатуються, перевертаються, загортають у рушник і залишаються до повного охолодження.

Варто врахувати, що під час розподілу джему по банкам він може здатися занадто рідким, але в процесі його охолодження він загусне.

Рецепт варення з апельсином

Терпкість чорноплідного варення можна зменшити, додавши в нього апельсин. Цей додатковий інгредієнт дозволить не тільки покращити смакові якості ласощів, а й його ароматність.

Для приготування знадобляться такі інгредієнти:

1 кг цукрового піску;

великий апельсин;

лимон;

0,5 кг чорноплідної горобини;

склянка очищених волоських горіхів.

Аронія миється, перебирається, відкидається на друшляк.

Цитруси помити, занурити на 10 секунд в киплячу воду. Потім плоди витягуються з рідини і нарізаються частками.

Лимон з апельсином прокручується через м’ясорубку. Далі те ж саме робиться і з аронією, горіхами.

Отримане пюре присипається цукром, все перемішується і ставиться на тихий вогонь. Під час варіння масу потрібно постійно помішувати. Після закипання варення вариться ще 5 хвилин і знімається з вогню.

Гаряча маса розподіляється по стерилізованих ємностях, закатується і перевертається догори дном.

Заготовки обертаються теплою тканиною і залишаються на ніч.

Зберігати таке варення слід в коморі або холодильнику.

Ласощі з чорноплідної горобини (відео)


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *