Home / Кулінаріні рецепти / Як варити варення з гарбуза. Цікава підбірка рецептів

Як варити варення з гарбуза. Цікава підбірка рецептів

Про користь гарбуза для здоров’я людини знає більшість, тому широко використовують цей овоч в кулінарії. Однак не всі господині знають, що з гарбуза можна приготувати дуже смачне варення, яке може використовуватися не тільки в якості самостійного десерту, а й як начинка для багатьох видів випічки. Про те як варити варення з гарбуза  розберемо в цій статті.

Як варити варення з гарбуза – підготовка гарбуза

Як варити варення з гарбуза. Цікава підбірка рецептів

Першим кроком до приготування будь-якої страви з гарбуза є її попередня підготовка. Для початку, як варити варення з гарбуза, потрібно взяти гарбуз і добре його помити зовні. Якщо плід великий, то його можна просто протерти мокрою ганчіркою, а потім витерти насухо чистим рушником або паперовою серветкою.

Після промивання приступають до оброблення гарбуза. Для цього знадобиться кухонна дошка і великий, добре заточений ніж. Гарбуз може бути дуже твердим, тому господині доведеться докласти деяких зусиль, щоб його розрізати.

Спочатку плід розрізають уздовж на дві рівні половини. Усередині гарбуза знаходиться насіннєва камера, яку руками вичищають з обох одержаних половин. Волокна цієї камери викидають, а насіння можна засушити і вживати в їжу.

Потім кожну половину гарбуза розрізають на великі шматки будь-якої форми, з тильного боку яких акуратно зрізують тверду шкірку, а з внутрішньої видаляють залишені волокна. Очищені великі шматки гарбуза розрізають на більш дрібні відповідно до рецептури варення.

Як варити варення з гарбуза  – кращі рецепти

З гарбуза можна приготувати безліч цікавих варіацій варення на зиму, використовуючи його в якості основного інгредієнта. Для того щоб смак готового продукту відрізнявся, можна додавати до гарбуза лимони, курагу, апельсини та ін. Нижче представлено кілька рецептів як варити варення з гарбуза.

Кращі рецепти варення з гарбуза з лимоном

Варення, приготоване з гарбуза і лимона, лише злегка нагадує звичний смак гарбуза, тому такі ласощі підійдуть і для тих, хто цей овоч не дуже любить. Заготовити цей десерт можна двома способами: холодним, при якому залишається максимальна кількість вітамінів в готовому продукті, і звичним гарячим.

Для приготування варення з гарбуза з лимоном знадобляться такі інгредієнти:

гарбуз – 1 кг;

 лимон – 1 шт;

 цукор – 1 кг.

Гарячий спосіб приготування гарбузового варення

Для економії часу можна почати приготування варення з сиропу. Для цього цукор висипають у велику каструлю і заливають 1 склянкою води. Потім включають повільний вогонь і чекають кипіння. За цей час можна підготувати гарбуз, очистивши його і подрібнивши на невеликі кубики.

Лимон необхідно просто помити і подрібнити за допомогою міксера. Для цього його попередньо ошпарюють окропом і розрізають на невеликі шматки. Шкірку при цьому залишають.

Коли сироп закипить, необхідно внести в нього подрібнені гарбуз і лимон, а всю масу добре перемішати.

Варення буде варитися досить довго – не менше 1 години. Його готовність можна визначити за зовнішнім виглядом шматків гарбуза – вони стануть прозорими. За час варіння можна помити і підготувати банки і кришки до розливу готового продукту.

Готове варення розкладають в чисті банки. При цьому з даної кількості інгредієнтів в підсумку виходить 1,5 л варення. Заповнені банки закатують, остуджують при кімнатній температурі і відправляють на зберігання в прохолодне місце.

Холодний спосіб приготування гарбузового варення

Тут необхідно взяти трохи менше цукру, ніж в першому випадку (850 г).

Заздалегідь підготовлений гарбуз розрізають на скибки такого розміру, щоб їх було зручно прокрутити через м’ясорубку. Лимон звільняють від шкірки і кісток.

Обидва інгредієнта перекручують в м’ясорубці, після чого в суміш вносять цукор. Далі можна зробити двома способами: просто залишити при кімнатній температурі ємність з сумішшю і дочекатися розчинення цукру або інтенсивно її перемішувати вручну.

Готове холодне варення розкладають по банках і зберігають в холодильнику. Таке варення має трохи постояти, перш ніж його почнуть вживати в їжу: чим більше часу пройде, тим інтенсивнішим і гармонійнішим буде його смак.

Варення з гарбуза з апельсином

Точно так же, як і у випадку з лимоном, гарбузове варення з апельсинами можна приготувати холодним і гарячим способом. Холодне приготування повністю аналогічне попередньому рецепту, просто замість лимона потрібно взяти два невеликих апельсина. А ось гарячий спосіб трохи відрізняється.

Для приготування гарбузово-апельсинової ласощі знадобляться:

гарбуз – 1 кг;

апельсини (великі) – 2 шт;

цукор – 1 кг.

Починається приготування варення з варіння сиропу. Для цього у велику каструлю потрібно засипати цукор і залити склянкою води. Варити на повільному вогні до кипіння. За цей час готують гарбуз, розрізаючи його м’якоть на невеликі брусочки розміром 3 … 4 см.

Гарбузові шматки потрібно залити готовим цукровим сиропом і залишити остуджувати протягом години. Після закінчення цього часу каструлю знову переміщують на плиту і на повільному вогні з постійним помішуванням доводять до кипіння, після цього варять ще чверть години.

Паралельно можна зайнятися підготовкою цитрусів: їх миють, розрізають і видаляють кістки. Після цього подрібнюють за допомогою міксера або м’ясорубки.

Коли гарбуз проварити протягом зазначеного часу, в гарбузово-цукрову суміш вносять подрібнені апельсини і варять ще 15 хв.

Готовий продукт розкладають по підготовленим чистим банкам, закатують, дають охолонути при кімнатній температурі і прибирають на зберігання в прохолодне місце, наприклад, в підвал.

Варення з гарбузом і курагою

Варення за цим рецептом готується досить довго і передбачає варіння в кілька етапів для отримання необхідної густоти готового продукту. При такому способі, як варити варення з гарбуза, шматки гарбуза не розваряться. У підсумку вийде чудовий десерт, він порадує багатьох ласунів чудовим смаком і ароматом.

Для того щоб приготувати варення з гарбузом і курагою, знадобляться такі інгредієнти:

гарбуз – 1 кг;

курага – 0,3 кг;

цукор – 0,8 кг;

сік одного лимона.

Попередньо підготовлену м’якоть гарбуза розрізають на більш дрібні шматки і укладають в каструлю шарами, кожен з яких пересипають цукром. Через кілька годин при кімнатній температурі гарбуз під впливом цукру пустить сік. Бажано цю операцію виконувати на ніч, а до готування варення приступати з ранку.

Як варити варення з гарбуза, то потрібно почати з замочування кураги. Зазвичай це займає близько години. Після цього її сушать на паперовому рушнику і дрібно нарізають на шматки будь-якої форми.

Каструлю з гарбузом і виділеним за ніч соком ставлять на повільний вогонь і доводять до кипіння. Як тільки суміш закипить, в неї скидають підготовлену курагу, акуратно перемішують і варять протягом 15 хв. Після цього варення остуджують протягом трьох годин при кімнатній температурі. Після закінчення цього часу знову доводять до кипіння і варять ще 15 хв.

При бажанні для додання густоти варенню, можна варити його ще один раз, попередньо остудивши протягом 6 годин після другого варіння. Якщо збереження шматків гарбуза в цілості й зовнішній вигляд готового варення не цікавлять, то можна обійтися і без поетапного варіння, а просто проварити всю суміш за один раз протягом півгодини.

Готовий продукт розливають по чистим банкамх, закатують і при кімнатній температурі дають охолонути. Потім відносять на зберігання в підвал або інше прохолодне місце.

З апельсином і лимоном

Гарбузове варення з додаванням цитрусових вважається одним з найкращих ласощів для людей, охочих схуднути, не дивлячись на досить велику кількість внесеного цукру. Такий десерт можна приготувати і холодним, і гарячим способом.

Холодний спосіб

В даному випадку холодне варення готується точно так же, як і в першому рецепті. На 1 кг гарбуза потрібно взяти 1 лимон і 1 апельсин (великі). Кількість внесеного цукру при цьому залишається тією самою – 800 … 850 г. Та ж кількість інгредієнтів знадобиться для приготування варення гарячим способом.

Гарячий спосіб приготування

Очищений гарбуз потрібно нарізати невеликими кубиками. Лимон і апельсин добре промивають, розрізають і видаляють кістки. При цьому апельсин ще попередньо чистять, а шкірку лимона залишають. Цитруси дрібно ріжуть.

Всі підготовлені інгредієнти змішують в одній ємності з цукром, перемішують і залишають настоюватися на ніч, тому всіма підготовчими операціями краще зайнятися ввечері. В якості ємності найкраще використовувати емальований посуд.

За цей час складові пустять сік, а цукор розчиниться. Масу потрібно перелити в каструлю для варіння і поставити на повільний вогонь. Після того, як суміш закипить, її варять ще протягом 40 хв до отримання густої консистенції варення.

Готове гарбузове варення гарячим розливають по підготовленим раніше банкам, закатують і перевертають. В даному випадку їх рекомендується додатково укутати і чекати повного остигання в кімнатних умовах. Після цього банки відправляють на зберігання, а вживати в їжу готовий продукт можна вже через тиждень.

Варення з гарбуза з чорної горобини

 Нам  потрібно:

Гарбуз – 1 кг;

чорноплідна горобина – 1  кг;

цукровий пісок – 1 кг.

   Чистимо гарбуз від шкірки і насіння. Потрібно нарубати кубиками, причому чим менші кубики, тим швидше приготується варення. Але краще намагатися нарізати кубики за розміром ягоди.

   Ягоду перебираємо і промиваємо під проточною водою.

   Перемішуємо ягоду з гарбузом і посипаємо цукром. Залишаємо так в чаші приблизно на 4 години, щоб виділився сік. Періодично перемішуємо.

   Тепер все ставимо на вогонь. Але щоб варення з гарбуза, швидко і смачно вийшло, необхідно варити не довго і циклами. Для цього на повільному вогні все доводимо до кипіння, помішуючи. Після закипання варити 5 хвилин і прибирати з вогню.

   Даємо охолонути, не більше 8 годин. Так повторюємо до 3 разів. Готове варення набуває дуже красивий чорний відтінок.

  Тепер розливаємо гаряче варення по стерилізованим банкам і закатуємо. Після охолодження прибираємо на зберігання.

Варення з гарбуза зі сливою

Тепер дізнаємось рецепт, як варити варення з гарбуза, швидко і смачно, ароматно і шалено смачно зі сливою.

Для цього нам знадобиться:

Гарбуз – 1 кг;

Слива – 1  кг;

Цукор  – 1 кг.

Як зазвичай чистимо гарбуз, нарізаємо шматками як вам зручно. Потім перекручуємо через м’ясорубку.

Тепер добре промиваємо сливи і перебираємо їх. Вони повинні бути абсолютно цілими. Навіть трохи зіпсованого попадеться і варення може не зберегтися до зими. Чистимо від кісток і перекручуємо.

Перемішуємо гарбуз і сливу посипавши цукром. Залишаємо все на пару годин.

Тепер ставимо на повільний вогонь. Як закипить, варимо 20 хвилин і варення готове. Розливаємо по банках і закатуємо.

Гарбуз з желатином

Тут пропонується замінити тривале варіння гарбуза простим додаванням желатину. Для приготування гарбузового варення швидким способом знадобляться:

гарбуз – 1 кг;

цукор – 0,5 кг;

желатин – 20 г;

сік одного лимона.

Порізаний на невеликі шматки гарбуз заливають склянкою води (або меншою її кількістю, якщо плід соковитий) і тушкують до його розм’якшення.

Розм’якшений гарбуз за допомогою міксера перетворюють в пюре і добавляють сік одного лимона і цукор. Всю масу добре перемішують і вливають в каструлю для варіння.

Її ставлять на повільний вогонь, чекають кипіння і варять ще протягом 5 … 10 хв.

Після додають заздалегідь замочений у воді желатин.

Всю масу варять на сильному вогні до повного розчинення желатину, постійно помішуючи (3 … 5 хв). Більш довга тривалість варіння зруйнує всі властивості доданого желатину.

Гарячий джем розливають по чистим банкам, закатують і дають охолонути при кімнатній температурі. Такий джем бажано зберігати в прохолодному місці, але не в холодильнику, тому що в противному випадку готовий продукт може змінити колір (через вміст желатину) проте це ніяк не вплине на його смакові характеристики.

Поради господиням:

Основними загальними рекомендаціями по приготуванню гарбузового варення можна вважати наступні:

при приготуванні варення холодним способом рекомендується використовувати емальовані ємності для настоювання складових, засипаних цукром;

бажано використовувати гарбуз солодких і соковитих сортів. Якщо гарбуз в процесі приготування дасть занадто мало соку, можна добавити невелику кількість води;

зберігати готове варення з гарбуза потрібно тільки в прохолодному місці. В іншому випадку заготовки швидко стануть непридатними для вживання в їжу.

Рецепт як варити варення з гарбуза: відео

Таким чином, смачне варення з гарбуза на зиму можна приготувати одним з безлічі способів з додаванням різних інших компонентів для додання особливого смаку.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *