Варити рис деяким недосвідченим кулінарам дуже не подобається. Це заняття здається складним. Він часто пригорає або не доварюється, залишається сирим. Замість розсипчастого рису часто виходить неприваблива сіра маса. Про те як варити рис правильно піде мова далі.
Основні сорти рису: як варити рис різних сортів?
Обговоримо сьогодні, як варити рис без проблем. З’ясуємо кілька тонкощів його відварювання. Розсипчастий рис – це, як правило, довгозернистий. Однак дивлячись яку страву ви робите. Наприклад, для ролів вам буде потрібно клейкий і круглозернистий сорт.
Потім можна виймати пакет з води і дати воді стекти. Ось так найпростіше готувати розсипчастий рис.
У пакетики кладуть рис, пропарений під тиском. Виробники стверджують, що в ньому збережені всі вітаміни і мінерали. Достеменно це невідомо. Однак ось у чому можна переконатися на власному досвіді: пакетований рис не злипається.
Рис можна класифікувати за кількома ознаками.
За типом зерна рис поділяється на:
– Довгозернистий. Тонкі, довгасті форми зерна, іноді бувають до сантиметра завдовжки (зазвичай 0,7). Практично не злипається під час варіння. Їдять такий рис, як правило, разом з м’ясними або рибними стравами. Варити цей сорт потрібно протягом 20 хвилин. Пропорції – 1 склянка рису до 2 склянок води.
– Середньозернистий. Зазвичай довжиною в 0,5 см. Зерна такого рису мають овальну форму. Його як правило додають в якості компонента будь-яких страв. Такий рис використовують в супах, в паельє, в кашах, в плові, в різотто. Це – в’язкий сорт. Варити такий рис потрібно 15-20 хвилин. Потім його настоюють протягом 10 хвилин.
Для варіння середньозернистого рису беремо на 1 склянку продукту 2,25-2,5 склянки води.
– Круглозернистий. Круглий рис відмінно злипається під час варіння. Його часто використовують для ролів, суші, рисових запіканок. Для 1 склянки круглозернистого рису потрібно 2,5 склянки води.
Відповідно до обробкою буває рис:
Білий. Білий шліфований рис сильно оброблений. Цей продукт втратив деякі свої початкові корисні властивості.
Жовтий рис. Жовтуватий відтінок рис набуває, коли його обробляють паром. Такий спосіб обробки дозволяє зберегти в продукті майже всі корисні властивості. Пропарений рис ніколи не злипається при варінні. Однак може здатися сухуватим в порівнянні з іншими продуктами.
Коричневий рис. Найкорисніша версія рису. У ньому збережена найбільша кількість необхідних вітамінів.
Дикий рис. Або ціцанія. Це не зовсім рис. Це родинна рису злакова рослина. Дуже корисний за своїми властивостями.
Як варити рис в мультиварці?
Мультиварки походять від рисоварок, створених японськими техніками для спрощення варіння рису. Мультиварки відмінно підходять для того як варити рис, так що зварити рис у мультиварці зможуть навіть господині – початківці. Потрібно тільки робити все відповідно до рецепту.
Який же рецепт, як варити рис? На 1 склянку (припустимо) рису береться близько півтора і до двох склянок води.
До рису також потрібно сіль, масло. Потім на мультиварці включаємо відповідний режим, який має назву «рис» (ну або «плов», в залежності від моделі).
Як приготувати рис в пароварці? Для початку промийте необхідну вам кількість рису. В цей час нехай вода вже закипає. Як тільки ви закінчите промивку продукту, помістіть його в пароварку і готуйте від півгодини до сорока хвилин.
Як готувати рис в мікрохвильовці?
Готувати в мікрохвильовці рис незручно, але у деяких немає плити, а тільки СВЧ-піч, ну або просто, вони в силу звички прагнуть все готувати в мікрохвильовці.
Як це зробити? Взяти велику тару, всипати в неї наш продукт в сирому вигляді. На 300 г сирого продукту нам буде потрібно 0,5 літра води. Залийте рис водою, прикрийте тару кришкою, поставте її в мікро.
Тепер нам потрібна вся потужність грубки (готуємо рис на повній потужності 5 хвилин). Потім зменшуємо на 50%. Варимо продукт ще 15 хвилин. Після вимикаємо піч і чекаємо ще хвилин 10 поки рис дійде і застигне.
Як варити рис. Рецепт розсипчастого рису:
- Кращий сорт рису для варіння, щоб вийшов розсипчастий рис, зернятко до зернятка, це басматі. У басматі довгі, тонкі, гострі зернята і хоча він дорожчий інших, він виходить і смачнішим, і ароматнішим, і гарнішим. Завжди вимірюйте рис об’ємом, а не вагою: використовуйте мірний глечик і відміряйте по 65 мл на людину (150 мл на дві порції, 275 мл на чотирьох і т.д.). Рідини повинно бути в два рази більше, ніж рису, тобто на 150 мл рису потрібно 300 мл гарячої води або бульйону.
- Для варіння рису найкраще підійде пательня з кришкою. Чим тоньший і ширший шар рису при варінні, тим краще він готується. Так що пательня діаметром 25.5 см з кришкою буде дуже хорошим вкладенням. Якщо у вас немає пательні з кришкою, знайдіть досить велику кришку від якої-небудь каструлі, щоб вона покривала пательню. Налити на дно трохи рослинного масла. Спочатку потрібно обсмажити дрібно порізану цибулю, яка додасть рису приємний смак і аромат, але це не обов’язково. Ви можете просто відварити рис у воді. Потім добавити рис, який не потрібно попередньо промивати. Його промивають на виробництві та повторне промивання його вдома вимиває деякі корисні речовини (в будь-якому випадку через високу температуру рис буде чистим). Перемішуйте зернята в пательні, поки вони всі не будуть покриті маслом. Завдяки маслу в вареному вигляді рис буде розсипчастим.
- На наступному етапі потрібно додати в каструлю окріп (щоб заощадити час наливаємо воду в мірний глечик прямо з чайника). Бульйон – прекрасна альтернатива воді, особливо, якщо рис буде подаватися з куркою (використовуйте курячий бульйон), з яловичиною (використовуйте яловичий бульйон) або з рибою (рибний бульйон). Не рекомендуємо використовувати бульйонні кубики, так як з ними виходить дуже міцний бульйон, маскує ніжний аромат рису. Також не забудьте добавити сіль, близько 1 ч л на кожні 150 мл рису.
- Коли гаряча рідина додана, перемішувати потрібно тільки 1 раз, щоб не поламати ніжні зернята – тоді з них виділиться крохмаль і рис вийде липким. Оскільки деякі при варінні рису нервують, переживають за свій рис або просто звикли все помішувати, дуже важливо не піддаватися спокусі.
- Накрити кришкою і знизити вогонь до мінімуму. Залиште пательню з кришкою на вогні, зазначити час і підіть з кухні або займіться іншими справами! Якщо ви піднімите кришку і випустите пар, рис буде варитися повільніше і довше, а варити його потрібно якомога швидше. Готуйте 15 хв білий рис і 40 хв коричневий рис – використовуйте таймер, щоб не забути про нього, якщо ви не хочете його перетравити. Кращий спосіб перевірити, чи готовий рис – спробувати зернятко на зуб. Інший спосіб – акуратно нахилити кришку – якщо рідина збирається на краю кришки, рис потрібно готувати ще кілька хвилин.
- Коли рис готовий, зняти кришку, вимкнути вогонь і покласти зверху кухонний рушник на 5-10 хв. Він вбере пар і зайву вологу, і рис залишиться сухим і розсипчастим. Перед тим, як подавати, розпушити рис паличкою або виделкою.
Дуже смачний і простий рецепт як варити рис!
Корисні поради для тих, хто хоче ідеально готувати рис:
Ваш рис знову пригорає? Прилип до каструлі або пательні? Подивіться на потужність плити: варити рис потрібно на найнижчій потужності.
Для приготування рису нам потрібна пательня або каструля з дуже товстим дном. Каструля з тонким дном не підійде. Тонке дно прогрівається нерівномірно. І ось якраз до місць сильного нагріву рис буде прилипати дуже сильно.
- Хочете зробити ваш рис незвичайним? Спробуйте використовувати бульйон замість води (наприклад, овочевий або курячий), і додайте нові спеції на ваш смак.
- 4. Із залишків вареного рису можна приготувати смачний смажений рис з овочами, куркою або яловичиною.
Як приготувати рис в каструлі?
Приготувати рис можна в будь-якій каструлі (з товстим дном), в спеціальному казані, і в тому числі в пательні. Перед тим, як варити рис, краще промити його декілька разів. Після ретельного промивання рис необхідно залити підсоленою водою і варити (після закипання) близько 20-ти хвилин.
Якщо вам потрібно приготувати розсипчастий рис, заливайте його холодною водою. Якщо потрібен рис клейкий – вливайте в каструлю киплячу воду.
Проте знавці і любителі рису кажуть, що найкращий рис виходить на пательні. Для того щоб зробити рис в пательні, варто спочатку злегка підсмажити його на маслі.
Як варити рис для плову? Спочатку замочіть його ненадовго в холодній воді. В цей час займіться м’ясом і овочами (згідно з тим рецептом, за яким ви готуєте плов).
Отже, м’ясо обсмажене, овочі готові. Залишилося тільки добавити в каструлю або в казан рис. Залийте все водою так, щоб рис був покритий на 3-4 см.
Як варити коричневий рис, в чому його користь?
Приготування коричневого рису нічим не відрізняється від варіння білого. Тільки варити його доведеться довше – до 45 хвилин. Спочатку рис потрібно промити, потім залити водою, дати воді закипіти, а потім перевести на маленький вогонь. Кришку каструлі весь час слід тримати закритою.
Коричневий рис зварився? Тепер потрібно вимкнути вогонь і дати рису потомитися ще хвилин 10. Тепер він готовий.
Як варити рис для суші в домашніх умовах
Успіх смачних суші полягає в правильно звареному рисі. Далі дізнаємось, як варити рис для суші за технологією професіоналів в домашніх умовах. Якщо дотримуватися всіх правил і умов в приготуванні, то з цим цілком може впоратися кожен з вас.
Рис є основою японської страви суші. Тому, щоб страву правильно приготувати, і вона вийшла, слід знати, як варити рис для суші правильно. Перше на чому потрібно акцентувати свою увагу, це те, що для суші необхідно використовувати спеціальний японський рис. Такий рис володіє особливою клейкістю, що не дозволяє йому бути розсипчастим.
Якщо немає можливості придбати спеціальний рис для суші, можна обійтися і звичайним круглозернистим рисом, він також має властивість добре розварюються. Рис повинен приправлятись соусом для суші. Він складається з рисового оцту, водорості комбу, цукру і солі, а також Міріна (рисове кулінарне вино).
Перед приготуванням рис потрібно ретельно промити під холодною проточною водою.
Японці стверджують, що рис потрібно промивати не менше семи раз, інакше він втрачає свої деякі смакові якості.
Після промивання рис потрібно окинути на сито і дати йому час, щоб він стік. Варити потрібно рис в неемальованій глибокій з товстим дном каструлі. Води повинно бути більше ніж рису на одну п’яту (на 200 грам рису 250 грам води).
Накриту кришкою каструлю ставимо на середній вогонь і доводимо воду до кипіння. Потім вогонь потрібно прибрати до мінімуму і варити 10-15 хвилин. За цей час вода повинна повністю ввібратися.
Рис повинен варитися без солі і приправ, і обов’язково під закритою кришкою. Якщо помішувати або відкрити кришку пар вийде і рис вийде не таким, як потрібно. Коли рис буде готовий, його потрібно вимкнути і дати настоятися протягом 10-15 хвилин під кришкою.
Для соусу за рецептом потрібен мірін або саке. Але якщо цього немає, то цілком можна замінити рисовим оцтом з цукром і сіллю. Пропорції для соусу: 2 столові ложки оцту, 1 чайна ложка солі, 1 чайна ложка цукру.
Всі інгредієнти потрібно змішати і трохи підігріти, поки розчиниться цукор і сіль. Готовий рис викласти в широку миску і полити соусом, дерев’яною лопаткою швидко перемішати рублячими рухами. Щоб рис гарно блищав під час перемішування, його потрібно остудити за допомогою віяла.
Рецепт як приготувати рис
Перше що потрібно зробити – це ретельно промиваємо рисову крупу і залишаємо десь на годину в ситі.
Потім висипаємо в каструлю і заливаємо водою з розрахунку: 250 г рису – 300 мл рідини. При виборі посуду для варіння рису, враховуйте, що вона повинна бути заповнена не більше 1/3 частини ємності.
Ставимо на вогонь і варимо хвилин 15 на слабкому вогні, при цьому, не відкриваючи кришку. Після обов’язково дати настоятися рису ще хвилин 10.
Поки рис настоюється, готуємо соус: рисовий оцет 25мл змішуємо з 20г цукру і 2,5 г солі, все ретельно перемішуємо.
Потім цією сумішшю поливаємо вже приготований рис, але не розмішувати, а акуратно як би перевертати.
Для більшої ароматності рису слід покласти в воду невеликий шматок водорості комбу, вийняти який, потрібно перед закипанням води.