Home / Кулінаріні рецепти / Десерти / Як варити порічкове (смородинове) варення. Підбірка рецептів

Як варити порічкове (смородинове) варення. Підбірка рецептів

Які ж смачні і корисні ягоди чорних порічок. Навіть якщо людина вживає їх в малій кількості, а в значній мірі піднімають життєвий тонус, зміцнюють імунітет людини, в рази подовжують молодість. А ще порічки допомагають  людині видужати і прийти в себе після важкої хвороби. Пропонуємо ознайомитись із рецептами, як варити порічкове (смородинове) варення.

Як варити порічкове (смородинове) варення.  Що потрібно знати про чорні порічки

Як варити порічкове (смородинове) варення. Підбірка рецептів

Коли приходить час збирати урожай, розумієш, що непогано було б зробити якусь заготовку на зиму. Ягоди можна просто заморозити в холодильнику, однак вони втрачають свій смак і аромат. А ось варення з чорних порічок – мабуть, одне з найпопулярніших заготовок ягід про запас. Існує безліч способів як варити порічкове (смородинове) варення.

Буквально кілька слів про чорні порічки – для загального розвитку. Нітрохи не перебільшуючи, можна сміливо стверджувати, що порічки є справжньою коморою здоров’я. В таких малих і трохи терпких ягодах міститься в чотири рази більше вітаміну C, ніж у визнаних лідерів лимоні і апельсині.

Важко повірити, але для забезпечення організму добовою дозою вітаміну C достатньо з’їсти всього 15 ягід! Ось чому лікарі рекомендують вживати ягоди порічки при нестачі вітамінів взимку, при легеневих і простудних захворюваннях.

Поговоримо про користь порічок. Вони мають властивість підсилювати кровообіг і захищати кишечник від бродильних процесів. А ще вона здатна знижувати кислотність шлунка, покращувати обмінні процеси в організмі людини. Порічки вдвічі випереджають чорницю за кількістю антиоксидантів. Не дарма їх називають аптекою з гілки!

Цікаво також, що при переробці та подальшій консервації порічки не втрачають своїх корисних якостей. Тобто, всі вітаміни і мінерали залишаються в ній, на відміну від інших ягід і фруктів. Це ще один безумовний аргумент на користь того, щоб готувати смачне варення із порічки.

Як варити порічкове (смородинове) варення.  Готуємо посуд і плоди

Постарайтеся приготувати всі банки для розкладання варення заздалегідь. Ви ретельно миєте їх, обдаєте окропом і висушуєте. Кришки для порічок беруться лаковані, оскільки ця ягода здатна до окислення. Тоді метал може придбати темно-фіолетовий або чорний колір. З цієї ж причини для варіння вибирається виключно емальований посуд.

Що стосується підготовки плодів, то їх збір починається через тиждень після повного дозрівання. Коли ягоди повністю почорніють, можна приступати до їх збору. Роблять це в суху погоду. Краще зривати ягоди кистями, а потім окремо перебрати. Перед варінням їх миють і добре просушують.

Як варити порічкове (смородинове) варення – рецепти приготування

Класичний рецепт варення із порічок

Тут все просто. На один кілограм цукру ви берете 500 мл води. Цукру, звичайно, порічки беруть достатньо – 1,5 кілограма. Як завжди, робимо сироп – цукор заливаємо водою, доводимо до кипіння, а потім фільтруємо отриману суміш.

У вас вийшов добірний сироп. Переливаємо його в чистому вигляді в емальований посуд достатнього об’єму і викладаємо туди ягоди порічки. Ставимо все це на малий вогонь. Варення за даним рецептом вариться в один прийом. Пінка при цьому повністю знімається. Вже через десять хвилин ваше варення буде готове. Розкладаємо в банки, закупорюємо і перевертаємо їх догори дном.

Другий класичний рецепт приготування варення із порічок

А цей рецепт ще простіший попереднього. Нічого варити вам тут не потрібно, на кілограм порічок також береться 1-1,5 кг цукру.

Ви миєте порічки, добре просушуєте їх і пересипаєте в пластикову ємність (пластмасова цілком підійде). Розтираєте порічки дерев’яним товкачем, ретельно перемішуєте. До речі, можна пропустити порічки через м’ясорубку на крупній решітці (діаметр 2,5 мм).

Даєте постояти хвилин 5-10, розкладаєте по банках. Зверху засипаєте цукром і щільно закриваєте. Таке варення слід зберігати в холодильнику або погребі. Воно може зберігатися близько року. Бажано, щоб температура не перевищувала 3 градуси – тоді порічки збережуть всі свої корисні властивості.

Варення-п’ятихвилинка з чорних порічок

Назва рецепта, як варити порічкове (смородинове) варення  говорить сама за себе. Це варення дійсно готується досить швидко. Воно дозволяє зберегти цілком не тільки плоди, але і більшість вітамінів. Цікаво, що інші ягоди за даним рецептом варяться без води, але для порічок в силу їх особливих властивостей робиться виняток.

На дев’ять склянок порічок ви берете трохи малини (три склянки), 15 склянок цукру і 300 грам води. Підготовлені ягоди просушуєте. Половину цукру, ягід і води змішуєте, доводите їх до кипіння, варите п’ять хвилин. Потім знімаєте з вогню, висипаєте  цукор, що залишився і перемішуєте до повного розчинення. Закатувати строго гарячим.

Дуже  рідке варення з чорних порічок

За зовнішнім виглядом і смаком він чимось нагадує повидло. На один кілограм цукру вам потрібно 1,25 кг порічки, подрібненої до стану пюре. На початку варіння ви змішуєте одну половину цукру з пюре і уварюєте до повного розчинення цукру.

На все про все піде не більше 20 хвилин. Потім ви додаєте другу частину цукру, гарно все розмішуєте, уварююте до готовності. На це також піде хвилин 15-20. Готове варення викладаєте в дерев’яні шухлядки або банки, вистелені пергаментом, остуджуєте.

Варення із порічок в мультиварці

Оскільки мультиварка на сьогодні є практично в кожному будинку, пропонуємо вам приготувати порічкове варення в ній. Робиться це досить просто. Вам знадобляться в рівних пропорціях цукор і порічки – по кілограму.

Ягоди  промиваєте, перебираєте і обсушуєте. Потім пересипаєте їх цукром і залишаєте на ніч. Після цього вранці кладете порічки в мультиварку, вибираєте режим варіння і, закривши кришкою, варите варення рівно одну годину. Далі його розливаєте в стерильні банки і закупорюєте.

Сире варення із порічок з апельсином

Приготоване за даним рецептом варення буде добре зберігатися в вашому погребі чи холодильнику до наступного літа. З інгредієнтів знадобляться кілограм смородини, 1,5 кг цукру і великий апельсин.

Ви добре миєте апельсин, перемелюєте його в блендері разом з шкіркою або перекручуєте на м’ясорубці. Те ж робите з ягодами. З’єднуєте порічкове і апельсинове пюре, всипаєте цукор, перемішуєте і залишаєте на кілька годин при кімнатній температурі.

За цей час маса перемішується кілька разів, щоб цукор повністю розчинився. Як тільки це відбудеться (цукор не повинен хрустіти в варенні!), Розкладаєте варення по стерилізованим банкам, закриваєте їх стерильними кришками і забираєте в холодильник на зберігання.

Чорні порічки стерилізовані

Якщо ви не хочете заощадити і не витрачати багато цукру і банок, чорні порічки  можна стерилізувати про запас. Як це робиться? Заздалегідь вимиті і обсушені ягоди щільно укладаються в півлітрові банки, які періодично струшують.

Потім їх накривають залізними кришками і ставлять стерилізувати на 10-12 хвилин в киплячу воду. Після цього банки із порічками закатують, ставлять догори дном. Що робити з такими ягодами?

Взимку з них можна зварити компот, тоді як ласуни можуть додати  до них цукор і приготувати смачне варення з чорних порічок. Його можна буде використовувати для начинки під час випічки або у вигляді самостійного частування до кави або чаю.

Як варити порічкове (смородинове) варення. Чотири секрети від досвідчених кулінарів

  1. У ягід вийде більш ніжний смак, якщо попередньо бланшувати порічки в соковарці протягом 2-3 хвилин. Тоді вони не зморщаться і повністю наповняться соком.
  2. Існують десятки способів урізноманітнити смак порічкового варення. Наприклад, ви можете змішувати різні ягоди, додаючи в порічкове варення агрус, малину, червоні порічки та інше. Головне – витримати правильні пропорції. На 15 склянок ягід намагайтеся брати стільки ж склянок цукру. Основну масу повинні становити порічки. Наприклад, на 13 склянок цієї ягоди дві склянки агрусу або дві склянки малини.
  3. Варення із порічок вийде дуже смачним, якщо ви його не доварите. Таке варення матиме більш апетитний колір. До речі, цукру при такому способі варіння можна покласти в кілька разів менше.
  4. 4. Якщо ви страждаєте тромбофлебітом, на жаль, вживати порічкове варення в їжу вам не можна. Але це не привід не варити його. Готуйте порічкове варення – і пригощайте ним своїх рідних і близьких!

Як варити порічкове (смородинове) варення – з червоних порічок

Червоні порічки відрізняються солодко-кислим смаком і яскравим забарвленням. Вони можуть прикрасити будь-яку страву, будь то десерт або м’ясне асорті. Надзвичайно багатий урожай дає можливість заготовити порічки про запас безліччю способів.

З цієї ягоди виходять соковиті і барвисті заготовки – джем, морс, компот, все це легко приготувати вдома. Варення з червоної порічки на зиму готують не часто, причиною тому желюючі властивості цієї ягоди, завдяки яким варення більше нагадує джем.

Але знаючи деякі тонкощі, як варити порічкове (смородинове) варення, і за таких умов можна приготувати дуже смачну страву, яка буде радувати не тільки шлунок, але і очі.

Підготовка продуктів

Ягоди червоних порічок не зберігаються довго, тому готувати з них варення потрібно якомога швидше після збору, і тим більше якщо ягода була куплена на базарі або в магазині. Готувати продукт слід обережно, щоб не пошкодити ніжну структуру:

порічки перебирають, видаляють стебла і плодоніжки, листя і сміття;

пересипають ягоди в друшляк і ставлять під слабкий струмінь води або заливають водою і акуратно промивають;

розкладають в один шар на рушник або серветки, щоб ягоди були повністю сухими.

Порічки містять натуральний консервант – вітамін С, тому вважається, що банки достатньо добре помити розчином соди і сполоснути окропом, але для повної впевненості в збереженні варення варто витратити деякий час на процедуру стерилізації.

Для цього потрібно банки прогріти в духовій шафі, мікрохвильової печі або потримати над парою. Кришки помістити на пару хвилин в киплячу воду. Процедуру проводять безпосередньо перед закладкою в банки варення.

Способи приготування

Червоні порічки вкрай корисна ягода, яка регулює обмінні процеси в організмі, знижує кислотність, є профілактичним засобом проти простудних і ракових захворювань. Безперечною перевагою є той факт, що порічки не втрачають свої корисні властивості і після обробки. Час варіння залежить від рецепта, але в тривалій обробці червоні порічки не потребують, тому варення можна готувати як гарячим, так і холодним способом.

У будь-якому випадку найпростіший рецепт як варити порічкове (смородинове) варення  має на увазі використання цукру. Червоні порічки мають яскраво виражену кислинку в смаку, тому тим, хто любить не солодке варення, слід дотримуватися стандартної пропорції: кілограм порічок на кілограм цукру. Щоб варення вийшло солодшим, кількість цукру слід збільшити до 1,5-2 кілограмів.

Розглянемо найпоширеніші способи приготування варення з червоних порічок.

Холодний спосіб

Один з найпростіших рецептів і досить швидкий, адже ягоди не піддають термічній обробці. Але з тієї ж причини частку цукру для кращого збереження варення треба збільшити, отже, і калорійність десерту також буде вищою.

Знадобиться:

1,5 кілограма ягід;

2,8-3 кілограми цукру.

Ягоди розім’яти виделкою, товкачем або перетерти через сито.

Пересипати отримане пюре цукром і розмішати, поки солодкі кристали повністю не розчиняться.

Готове варення розлити в заздалегідь підготовлений посуд, зверху засипати невеликою кількістю цукру.

Банки закрити капроновими кришками і поставити на зберігання в холод. Або перелити в контейнер і зберігати в морозильнику.

Варення, приготоване за цим рецептом, максимально збереже корисні властивості свіжої ягоди.

Класичний гарячий спосіб

Найпопулярніший рецепт як варити порічкове (смородинове) варення. Вимагає трохи більше часу на приготування, але відрізняється збалансованим, в міру солодким смаком і має тривалий термін зберігання.

Складові:

2 кілограми червоної смородини;

2-2,4 кілограма цукру;

480 мл води.

Ягоди висипати в таз або велику каструлю, зверху покрити цукром і розрівняти його по всій поверхні.

Залишити на 4-5 годин, поки ягоди не віддадуть свій сік.

Налити воду і поставити на середній вогонь, нагрівати, кожні 1-2 хвилини помішуючи масу.

Після закипання зменшити вогонь і варити 35-40 хвилин, регулярно перемішуючи масу і знімаючи пінку.

Зняти з вогню і розлити по банках.

Гарячий спосіб – швидкий рецепт- «п’ятихвилинка»

Цей спосіб отримав назву «п’ятихвилинка» за швидкість термічної обробки ягоди. Цукру необхідно трохи більше, ніж при класичному способі, на 1 кг ягід потрібно взяти 1,5-1,6 кг цукрового піску. Крім того, знадобиться ще 1 склянка чистої води.

Сам процес приготування варення-п’ятихвилинки з червоної порічки нескладний і складається з декількох етапів:

Для початку треба зварити сироп. Для цього воду довести до кипіння, після чого засипати цукор і готувати до повного його розчинення.

Наступним етапом буде обробка порічок. У гарячий сироп добавляють ягоди і варять варення рівно 5 хвилин, кожну хвилину перемішуючи вміст. Щоб ягоди зберегли свою форму, варення не перемішують ложкою, а злегка похитують ємність, в якій воно вариться, під час приготування і протягом хвилини після варіння.

Завершальною дією буде закатування банок з варенням.

Протерті червоні порічки

Для приготування перетертого варення необхідно:

Засипати кілограм червоних порічок такою ж кількістю цукру.

Поставити в тепле місце до появи соку.

Довести суміш до кипіння на середньому вогні і варити, поки кристали цукру не розчиняться, постійно перемішуючи ягоди.

Готове варення процідити і перетерти за допомогою сита.

Желейне варення

До складу червоних порічок входить пектин – речовина, яка надає продукту желюючівластивості. Таке варення володіє ніжною структурою і красивим рубіновим відтінком, його можна розлити по маленьких банках, накрити зверху красивою тканиною, перев’язати мотузкою і використовувати навіть в якості декору в зимовий період.

Щоб зробити смак варення-желе ще більш оригінальним, до нього додають мед, ванілін, горіхи, інші ягоди.

Рецепт: потрібно взяти по 1 кілограму порічок і цукру і склянку води. Процес приготування наступний:

Ягоди перекладають в чисту каструлю або таз, розминають виделкою або товкачиком, вливають воду і ставлять на плиту.

Чекають закипання і проварюють суміш ще дві хвилини.

Відразу ж перетирають через сито, позбавляючись від шкірки і насіння.

В отриману однорідну масу додають цукор і варять на помірному вогні 25-30 хвилин, поки маса не загусне.

Розподіляють по банках.

Варення з червоних порічок в мультиварці

При використанні мультиварки порічки збережуть свою користь по максимуму, а сам процес приготування не викличе труднощів навіть у новачка в кулінарії. Інгредієнти беруть в тих же пропорціях, що і для приготування на плиті, відрізняється лише спосіб:

ягоди насипають в чашу мультиварки, пересипають цукром і залишають на час приблизно 60 хвилин, ягода якраз встигне пустити сік;

варення варять 50-60 хвилин в режимі «Варіння».

Для більш швидкого приготування потрібно взяти цукру вдвічі більше, ніж порічок. Порядок дій: з ягід добувають сік за допомогою сита або соковижималки, додають в нього цукор і готують в режимі «суп» або «варіння» 30 хвилин.

Під час приготування не використовується вода, незалежно від рецепту, але пінку необхідно знімати в міру її появи на поверхні. Кришка мультиварки під час варіння варення повинна бути відкрита.

Як варити порічкове (смородинове) варення – секрети приготування

Варення з червоних порічок готують не одне покоління. Зрозуміло, за цей час накопичилося чимало корисних секретів, які допоможуть приготувати ідеальну страву, збалансовану за смаковими якостями і корисними властивостями.

Після обробки порічок через сито залишається макуха – суміш м’якоті, шкірки і зернят. З нього можна зварити дуже смачний компот.

Щоб перевірити, чи готове варення, треба капнути крапельку сиропу на ніготь або блюдце, вона не повинна розтікатися по поверхні.

Завдяки наявності пектину в складі червоних порічок варення стає густим навіть при мінімальній тепловій обробці.

Для приготування варення краще вибирати великі ягоди червоних порічок, вони швидше готуються і мають більш солодкий смак.

Якщо вчасно не зняти пінку, варення стане каламутним і непрозорим і в подальшому може заграти.

Щоб наситити смак і аромат, варення з червоних порічок готують з додаванням ванілі, меду, яблук, бананів, малини, чорних порічок, лимонного соку, кавуна, горіхів.

Зберігання

Варення з червоних порічок, приготоване гарячим способом, зберігають у прохолодному темному місці терміном до 3 років, але важливо враховувати, що корисні властивості з кожним роком будуть зменшуватися. Варення, отримане без варіння, зберігають виключно в холодильнику, не більше року.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *