Home / Кулінаріні рецепти / Десерти / Як робити варення з кульбаби. Підбірка рецептів

Як робити варення з кульбаби. Підбірка рецептів

Як же це здорово – побалувати себе чашкою гарячого чаю з улюбленим варенням! Таким смачним і корисним, зі смаком полуниці, чорниці, смородини, малини, кульбаби … «Кульбаби» – здивуєтеся ви? Саме, варення з кульбаб! Більшість знає про його користь для організму, проте лише мало хто уявляє його собі у вигляді ласощів. Для тих, хто не боїться експериментувати і випробовувати нові відчуття, ми з радістю представимо найкращі рецепти як робити варення   екзотичне і корисне з кульбаби.

Як робити варення. Чим корисне варення з кульбаб

Як робити варення з кульбаби. Підбірка рецептів

Багато наших співвітчизників зовсім не звертають уваги на маленьку придорожну кульбабу. І вже тим більше практично ніхто не збирається використовувати її для приготування будь-яких страв або варення. І дарма, адже в придорожньому «жителі» величезна кількість мінералів, корисних речовин, а також вітамінів, які так необхідні кожній людині.

Цього «домашнього лікаря» багато знахарів використовують для приготування різних рецептів від недуг і хвороб. В їжу ж її вживали задовго до нашої появи. Ще наші предки готували з кульбаб смачні і корисні страви. А китайці їдять її до цього дня.

Вдосталь намилувавшись килимом з жовтих квітів, люди проходять повз. Варто брати приклад з китайців. Вони готують з кульбаб салати та інші страви, а також лікувальні настоянки. Для них це не просто бур’ян, а цінний продукт харчування, який спеціально вирощують на плантаціях.

З огляду на, що люди, які живуть в Китаї, відрізняються міцним здоров’ям, їх досвіду можна довіряти. Готувати варення з кульбаби нескладно, а користь його важко переоцінити.

Варення (або кульбабовий мед) може стати панацеєю для осіб, які мають захворювання різної етіології та ступеню тяжкості.

Проста кульбаба, яка росте у нас під ногами, часом буває ефективніша деяких аптечних медикаментів. Можна довго перераховувати корисні властивості варення з цієї квітки, тому варто виділити основні.

Атеросклероз, цинга, гастрит, холецистит, кров’яний тиск, хвороби печінки, жовчного міхура, набряки, отруєння – це лише неповний перелік недуг, з якими допоможе впоратися маленький жовтий лікар.

Для імунітету. За рахунок підвищеного вмісту аскорбінової кислоти зміцнюються захисні бар’єри організму, підвищується тонус. Вже через п’ять днів вживання засобу відзначається приплив енергії і підвищення працездатності.

Від запалень. Тритерпенові сполуки пригнічують запальні процеси в організмі, боряться з інфекціями і грибками. Культивують лактони вбивають мікроби, віруси і бактерії.

Для лікування печінки. Зменшує навантаження на орган і сприяє його очищенню. На початкових стадіях цирозу печінки пригнічує процес переродження тканин. Також кульбаба допомагає усунути застій жовчі.

Для ЦНС. Аспаргін і хаолін розслаблюють нервову систему, допомагають легше переносити стреси і переживання.

Для органів шлунково-кишкового тракту. Варення регулює кількість виділених ферментів, покращує травлення, сприяє схудненню. Також засіб бореться із заворушеннями в кишечнику і запобігає появі геморою.

Для суглобів. Значно послаблює прояви симптомів ревматизму.

Проти токсинів. Каротиноїди пов’язують вільні радикали, токсини і важкі метали, виводячи їх з організму.

Від анемії. За рахунок підвищеного вмісту заліза покращує якість крові.

Для жіночого здоров’я. Приймати лікувальну варення з кульбаб корисно при порушенні менструального циклу і тривалій відсутності овуляції.

Кульбаба буде корисною тільки в тому випадку, якщо вонат зібрана в екологічно сприятливій місцевості, в достатній відстані від доріг і промислових підприємств. В іншому випадку варення може завдати шкоди організму, адже рослина вбирає в себе всі токсичні речовини з атмосфери.

Кому продукт вживати не можна

Відгуки лікарів про варення з кульбаб неоднозначні. Серед сучасних медиків мало прихильників народних методів лікування. Але навіть якщо ваш лікар не налаштований скептично, ви все ж повинні з ним проконсультуватися, щоб переконатися у відсутності у себе протипоказань. Кульбабове варення не рекомендується приймати в таких випадках:

для діабетиків;

при схильності до алергічних реакцій;

при розладі шлунка;

при кишковій непрохідності;

при загостренні гастриту;

при підвищеній кислотності;

для вагітних і дітей молодше п’яти років;

при виразці шлунка або дванадцятипалої кишки;

при жовчнокам’яній хворобі.

Як робити варення – рецепт

Кульбабовий мед здатний попереджати напади таких серйозних захворювань як бронхіт і астма. Він є багатим джерелом клітковини, сприяє травленню і благотворно впливає на обмін речовин, в результаті чого йдуть зайві кілограми і покращується колір обличчя.

Кульбаба по праву ще з давніх часів називається «еліксиром життя». Якщо ви хочете мати під рукою універсального помічника в боротьбі за здоров’я або просто смачне зілля, то варення, зварене з кульбаб, якраз те, що ви шукаєте.

Збираємо кульбаби для варення

Важливо запам’ятати, що в спекотний полудень ця квітка виділяє найбільшу кількість нектару, який безпосередньо впливає на смак і аромат готового продукту. Отже, збирати кульбаби найкраще в цей час доби.

Отже, визначившись з часом, займемося вибором місця. Зрозуміло, найкраще зібрати кульбабу за межею міста, де осідає менша кількість важких металів, пилу, кіптяви і бруду, але якщо такої можливості немає, постарайтеся вибрати квіти, що ростуть якнайдалі від місць вигулу собак і проїжджої частини.

Посуд з собою найкраще брати скляний або емальований, в ньому повільніше йде процес окислення. Для варення з кульбаб знадобиться лише сама квітка, тому зрізаємо тільки її, вибираючи при цьому повністю бутони, що розкрилися.

Починаємо готувати

Приступимо до найцікавішої частини – варимо вариво. Якщо ви вже знаєте, як робити варення  з кульбаб, майте на увазі, що існуючі рецепти мають загальну схему, але кожна господиня вносить свою родзинку. Ця особливість надає варенню свій неповторний смак.

Слідуючи загальній схемі, для початку відокремимо квіти від чашолистків, потім ретельно промиємо кульбабу проточною водою. Вода обов’язково повинна бути холодною! Деякі господині пропускають цей пункт, вважаючи, що в процесі промивання виходять вітаміни і сік.

Це, звичайно, так, але якщо у вас немає можливості зібрати квіти в екологічно чистому місці, найкраще кульбаби промити від забруднень, нехай і невидимих вашому оку. До того ж це вбереже від неприємних сюрпризів у вигляді комах.

Далі відкидаємо наші квіти в друшляк і даємо воді стекти. Тепер варто визначитися, як ви будете готувати мед з кульбаб: гарячим або холодним способом.

Гарячий спосіб приготування

Рецепт з лимоном

Для цього рецепта як робити варення з кульбаби вам знадобляться наступні інгредієнти:

кульбаба – 350 – 400 квіток;

цукор – 1 кг;

лимон – 1 шт.

Заливаємо наші квітки одним літром води, додаємо розрізаний на частини лимон разом з цедрою. Варимо цю суміш 1 – 1,5 години, потім накриваємо марлевою тканиною і залишаємо нашу заготовку на добу.

Цей час необхідний для того, щоб пелюстки кульбаби і шматочки лимона добре настоялися і віддали весь сік.

Далі проціджуємо відвар через сито, макух віджимаємо і викидаємо. Знову ставимо каструлю на вогонь і, додавши цукру, варимо вариво поки не загусне. Готове варення розливаємо по стерилізованим банкам і закручуємо кришками. От і все.

Рецепт з відвару

Це найшвидший спосіб як робити варення. Швидкість приготування ніяк не позначиться на смакових якостях, в результаті ви отримаєте ароматні  і запашні  ласощі. 2 склянки води і 350 квіток з чашолистками доводимо до кипіння і тримаємо на вогні протягом 2-х хвилин.

Потім проціджуємо отриманий відвар через кілька шарів марлевої тканини, макух викидаємо, решту  доводимо до кипіння з 7-ма склянками цукру. Варимо 7 хвилин, охолоджуємо, розливаємо по банках. Варення готово!

Холодний спосіб приготування

Якщо ви прагнете зберегти якомога більше корисних речовин і скоротити час приготування, то холодний спосіб саме те, що потрібно.

Рецепт з цукром

У стерилізовану скляну банку викладаємо шар кульбаб чергуючи його з шаром цукру в таких пропорціях: на 1 частину квіток по  2 частини цукру. Чим більше ви зробите шарів, тим швидше і краще буде виділятися сік. Засипавши останній шар цукру, починаємо ретельно притискати нашу заготовку дерев’яною палицею або товкмачем.

Цей етап дуже важливий, адже від того, як ви промнете кульбабу  залежать смакові якості готового варення.

Завершивши цю процедуру, щільно перев’язуємо горлечко банки марлевою тканиною і ставимо в холодне місце на кілька місяців. Для тих, хто хоче отримати готове варення швидше, пресовані кульбаби поміщаємо в тепле місце на 2 тижні для бродіння, після проціджуємо через сито і ставимо в холодильник.

Рецепт з перемеленими квітками

Квітки кульбаби пропускаємо через м’ясорубку і засипаємо цукром, дотримуючись таких пропорцій: 1 кг квітів кульбаби на 1,5 кг цукру. Чекаємо повного розчинення цукру і даємо заготівлі добре настоятися – цей процес може зайняти кілька днів, протягом яких необхідно регулярно помішувати ложкою вміст нашої каструлі.

В кінці 3-го дня розливаємо по банках масу, закриваємо поліетиленовими кришками і ставимо догори дном на два тижні.

Готове варення накриваємо щільним папером, перев’язуємо і ставимо в холодильник.

Рецепт з медом

Подрібнені в блендері квітки кульбаби заливаються рідким медом. Співвідношення квіток і меду вибираєте на свій розсуд, все залежить від ваших смакових уподобань. Це, мабуть, найшвидший і найсмачніший рецепт як робити варення  з кульбаб.

З вишневим листям

Якщо вам подобаються незвичайні смаки, зваріть варення з вишневим листям. Ця добавка додасть варенню пікантну терпкість і легку гірчинку.

Вам знадобиться:

суцвіття кульбаби – 500 штук;

кип’ячена вода – шість склянок;

лимон – дві штуки;

вишневе листя – 12 штук;

цукор – півтора кілограма.

До заздалегідь підготовленої кульбаби додайте нарізаний зі шкіркою лимон і вимиті вишневі листя.

Залийте суміш водою і поставте на вогонь.

Доведіть суміш до кипіння і проваріть ще протягом десяти хвилин.

Зніміть відвар з вогню і дайте йому настоятися протягом доби.

Процідіть відвар, з’єднайте його з цукром і знову поставте на плиту.

Після того, як рідина закипить, її потрібно варити ще годину. Сироп потрібно постійно перемішувати.

Коли варення охолоне, залишається розлити його по стерильним банкам і заховати в холодильник.

Щоб зрозуміти, що варення готове, достатньо крапнути трохи сиропу на чисте блюдо. Якщо крапля не розтікається, значить, можна знімати склад з вогню. В іншому випадку час варіння доведеться збільшити.

З прянощами

Любителям пряних ароматів рекомендується спробувати рецепт як робити варення з прянощами. Воно подвійно смачніше і корисніше.

Вам знадобиться:

суцвіття кульбаби – 500 штук;

кип’ячена вода – один літр;

половина лимона;

малий корінь імбиру;

бадьян – дві зірочки;

цукор – півтора кілограма.

Підготовлені пелюстки кульбаби залийте водою. Сюди ж відправте бадьян, нарізаний імбир і шматки лимона з шкіркою.

Поставте ємність на плиту і доведіть рідину до кипіння. Після цього вона повинна варитися ще десять хвилин.

Зніміть відвар з вогню і дайте йому настоятися 12 годин.

Процідіть рідину через марлю, добре відіжміть пелюстки з прянощами.

Додайте у відвар цукор і доведіть до кипіння. Після цього варіть сироп ще півтори години.

Розлийте варення по заздалегідь підготовленим банкам і поставте в холодильник.

Як приймати

Варення з кульбаб для печінки, серця, суглобів та інших систем організму буде корисне, навіть якщо ви просто будете їсти його в якості ласощів до чаю. Проте, щоб досягти більш вираженого ефекту, дотримуйтеся деяких рекомендацій.

Як приймати для печінки. Не рідше п’яти разів на день вживайте по склянці теплої води або зеленого чаю, розчинивши в ньому три чайних ложки варення. Якщо ваша мета – чищення печінки, замініть чай відваром з розторопші.

Як приймати для серця і судин. Протягом двох тижнів потрібно з’їдати по чайній ложці варення натщесерце. Після місячної перерви курс можна повторити.

Як приймати для суглобів. Протягом місяця натщесерце з’їдайте по чайній ложці варення. Через два місяці повторіть курс.

Як приймати від бронхіту. Після кожного прийому їжі з’їдайте по дві столові ложки варення, запиваючи чаєм. Курс лікування – десять днів.

Як приймати для імунітету і очищення крові. Щодня з’їдайте по чайній ложці варення. Робіть це в будь-який час доби, незалежно від прийому їжі.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *