Тонкі аромати соснового лісу вже давно рятують людство від мігрені, нервозності і поганого настрою. Але мало хто знає, що корисні властивості сосни можна «закатати в банку» в прямому сенсі цього слова. Варення, яке отримують з шишок, голок і пагонів вічнозеленої рослини, володіє незвичайним смаком і великим цілющим потенціалом. Його активно використовують для боротьби із застудою, зміцнення імунітету і лікування серйозних захворювань. Про те як приготувати варення з шишок дізнаємось з цєї статті.
Як приготувати варення з шишок: склад і цілющі властивості
Варення з соснових шишок увібрало в себе всі найкорисніші та рідкісні компоненти. Особливе місце в їхньому списку відводиться фітонцидам – природним антибіотикам, чия сила спрямована на боротьбу з бактеріями і вірусами. Потрапляючи в організм, вони знищують навіть ті мікроорганізми, які ще не встигли нанести удар по імунній системі.
За виведення токсинів і шлаків відповідають антиоксиданти. У комплексі з ними працюють вітаміни групи B, C і P. Вони підвищують захисні функції і перешкоджають поширенню інфекції в організмі, сприяють профілактиці ЛОР-захворювань.
Хвойні ефірні масла відлякують віруси, є прекрасними антисептиками. Нетривале вдихання аромату заспокоює нервову систему, знімає стрес, усуває головний біль і підвищує настрій.
У зимовий та осінній період варення із соснових шишок використовують для підвищення гемоглобіну в крові, відновлення організму після хвороби. У народній медицині існує безліч рецептів з цими ласощами проти астми, бронхіту, розладу шлунка, кровоточивості ясен і загальної слабкості.
Вітаміни
Ялинове варення багате на різні вітаміни, які позитивно впливають на різні функції в організмі:
вітаміни групи В зміцнюють імунну та серцево-судинну системи, перешкоджають розвитку стресів і неврозів;
вітамін К зміцнює кісткову тканину і бере участь в синтезі білка;
вітамін С сприяє зміцненню стінок судин, захищає організм від різних інфекційних захворювань;
вітамін Е перешкоджає швидкому старінню організму, значно покращує стан шкірних покривів;
вітамін Р покликаний стабілізувати роботу серцевого м’яза і зміцнити стінки капілярів.
Мінеральні речовини
Даний продукт багатий на такі мінерали:
алюміній – позитивно впливає на активність ферментів і травних залоз, зміцнює кісткову і епітеліальну тканини;
залізо – основний каталізатор процесів обміну киснем, також підтримує роботу щитоподібної залози і бере участь в процесах передачі нервових імпульсів;
мідь – упорядковує роботу травної системи, бере участь в процесах синтезу колагену (речовина, що відповідає за еластичність шкірних покривів);
хром – основним завданням даного хімічного елемента є підтримка нормального балансу цукру в сироватці крові.
Як приготувати варення з шишок. Застосування варення
Цілюще варення з шишок сосни підходить для лікування захворювань різного характеру. Відомі методики поставлять на ноги як дорослого, так і дитину. При наявності патологій і хронічних недуг обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб не спровокувати загострення хвороби.
Для профілактики інсульту
Якщо є ймовірність виникнення інсульту, варення із соснових шишок має бути присутнім в раціоні щодня. Також засіб підходить для відновлення функцій організму після перенесеного удару. Варення можна пити з чаєм, організовувати з нього перекушування або їсти натщесерце по 1 ст. л. Хвойні шишки виділяють речовини, які відновлюють кровопостачання і зміцнюють судинну систему.
УВАГА! Добова норма для пенсіонерів складає половину від зазначеного дозування.
При бронхіті
Бронхіт – поширена проблема в холодну пору року. Щоб вилікувати недугу, 3 рази на день приймають по 1 ч. л. соснового варення. Запивати лікарський засіб найкраще гарячим напоєм (водою, чаєм або компотом). Так корисні речовини швидше подіють.
Молоко і мед від кашлю. Тепле молоко з медом використовують як допоміжний засіб для лікування бронхіту
При астмі
Напади астми найчастіше пов’язані з алергічною реакцією. Так як сосна входить в число можливих алергенів, протестуйте засіб перед вживанням і не давайте дітям до 12 років. З медикаментозним лікуванням варення із соснових шишок прекрасно поєднується.
Щоденна порція соснового десерту – 2 ст. л. Дозу слід з’їдати протягом дня поступово, розділивши на кілька прийомів. Кожен повинен бути незалежним від прийому їжі. Забороняється їсти варення до і відразу після їжі, поєднувати його з напоями.
При ангіні
Як приготувати варення з шишок, що нейтралізує дію шкідливих бактерій і сприяє одужанню? Засіб знімає запалення, знижує температуру і втамовує біль. Варення приймають з теплим трав’яним або чорним чаєм 2-3 рази в день.
Для посилення ефекту рекомендується полоскати горло 5-6 разів на день спиртовою настоянкою із соснових шишок. Для її приготування зелені шишки нарізають навпіл і заливають 40% спиртом. Оптимальна пропорція 1:10. Ліки настоюють не менше 10 днів.
При вагітності
Збити температуру, вилікувати застуду і зміцнити імунітет можна за допомогою натурального засобу – варення з шишок. Консультація лікаря є обов’язковою. Тільки фахівець зможе розрахувати правильне дозування і дати рекомендації по застосуванню.
Для дітей
До підліткового віку соснове варення дають дітям по 2 ч. л. в день. Його можна з’їдати за сніданком з чаєм або без. Безпечний засіб послужить відмінним захистом для дитячого організму. Особливо актуальне застосування варення в період загострення ГРВІ, грипу та застуди. Солодкі ліки зміцнять імунітет і покращать роботу мозку.
Як приготувати варення з шишок. Ознаки якісного варення
Варення з ялинових шишок можна придбати на ринку і в спеціалізованих магазинах, але щоб не помилитися при виборі, пропонуємо вашій увазі кілька характеристик продукту високої якості:
Однією з найважливіших характеристик якісної ласощі є розмір шишок. Вони повинні бути маленькими (1-3 см). Найдрібніші шишки містять найбільшу кількість корисних речовин і мають ніжний і смачним ароматом в готовому продукті.
Шишки в готовому продукті обов’язково повинні бути цільними. Якщо вони нарізані, то це головна ознака того, що їх збирали пізно. Пізні шишки часто старі і тверді, і продукт на їх основі краще не купувати.
Завжди звертайте увагу на ГОСТ, який є запорукою якісного варення (приємний смак і аромат; відповідний склад, колір і консистенція). Згідно стандартизації, натуральний і якісний продукт має таке маркування: ГОСТ Р 53118-2008.
У банку з варенням вміст шишок не повинен бути меншим, ніж 70%.
Перевіряйте продукт на наявність барвників і консервантів. Натуральні ласощі повинні містити в своєму складі тільки цукор, воду і шишки.
Рецепти як приготувати варення з шишок
Пропонуємо вам рецепт як приготувати варення з шишок, яке дозволить збагатити організм усіма необхідними корисними вітамінами, мінералами та іншими хімічними сполуками. Шишки для варення збирають ранньою весною. Вони повинні бути м’якими і липкими від смоли
Для приготування цієї корисної ласощі нам знадобляться:
1 кг цукру;
1 кг молодих ялинових шишок;
0,5 літра води.
Якщо ви хочете отримати натуральний продукт з природним ароматом, то краще не додавайте в варення ніяких інших підсолоджувачів і підсилювачів смаку. Навіть мед, і той краще дарма не переводити. Також варення можна приготувати з ягід чорної смородини, обліпихи, морошки, горобини червоної, журавлини та айви.
Щоб самостійно приготувати смачне та якісне варення з шишок, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій з приготування:
За класичною рецептурою молоді шишки збирають і перебирають, щоб позбутися від пошкоджених.
Попередньо зібрану сировину гарно промийте в двох водах. Закиньте шишки в каструлю і залийте водою. Варіть їх протягом 90 хвилин на середньому вогні. По закінченні цього часу приберіть каструлю з вогню і залиште її в прохолодному місці до ранку.
Вранці процідіть вміст каструлі (шишки відкладіть в окрему ємність). У шишковий відвар додайте цукор і добре перемішайте. Поверніть шишки назад в відвар і варіть їх ще протягом однієї години. Потім остудіть вміст до кімнатної температури. Розлийте варення по банках і закупорте їх.
ПОРАДА! Під час варіння регулярно помішуйте варення і знімайте чорну піну, яка утворюється на поверхні.
Після останнього варіння остудіть варення і розлийте по банках. Зберігати цілющий десерт потрібно в холодильнику. Для профілактики хвороб дорослі можуть з’їдати 1 ст. л. в день, діти – 2 ч. л. При захворюваннях керуйтеся рекомендованим дозуванням.
Варення з соснових голок
Голки сосни містять не менше корисних речовин, ніж шишки дерева. Ліки застосовують для боротьби з туберкульозом, різними формами кашлю.
Складові:
2 склянки соснових голок;
1 лимон;
1 склянка шипшини;
300 г цукрового піску;
3 л води.
Перед початком приготування ошпарте соснові гілки окропом і відокремте голки за допомогою ножиць.
Голки залийте 700 мл окропу, подрібніть в блендері.
Соснову суміш перелийте в зручну ємність, знову залийте 700 мл окропу.
Додайте до подрібнених голок промиту шипшину, накрийте кришкою і настоюйте 12 годин.
Процідіть розчин. Вилийте рідину в каструлю і додайте 1,5 л води. Додайте цукор і варіть на повільному вогні до загустіння. Знадобиться близько 1 години.
Перед завершенням приготування додайте сік лимона, який нейтралізує гіркоту.
Розлийте варення по банкам.
Варення з соснових пагонів
Сировину промийте і наріжте невеликими частинами.
Засипте пагони цукром і залиште на ніч. Оптимальна пропорція: 2 частини пагонів на 3 частини цукру.
Вранці залийте пагони водою: 1 л рідини на кожен кілограм. Поставте на вогонь, доведіть до кипіння і варіть ще 5 хвилин.
Зніміть з вогню каструлю з пагонами, накрийте кришкою і настоюйте 6 годин.
Повторіть процедуру три рази.
При останньому варінні додайте 1 ст. л. лимонного соку або лимонної кислоти. Ретельно перемішайте.
Готове варення розлийте по банках і закрийте.
Варення з пагонів зберігають в темному прохолодному місці. Відкриту банку краще тримати в нижній частині холодильника.
Як приготувати варення з шишок. Протипоказання
Фахівці і народні цілителі рекомендують суворо дотримуватися правил вживання даного продукту. Краще за все не їсти більше 4 ст. л. такого варення в добу, інакше як побічні ефекти можуть виникнути сильні головні болі, розлад шлунка, шкірні висипання (алергічна реакція), блювота.
Якщо ви цілеспрямовано дотримуєтеся здорового способу життя і їсте варення з ялинових шишок в профілактичних цілях, то краще не вживати більше 1 ст. л. ласощі в день. Пам’ятайте, що тільки помірне вживання принесе користь без шкоди.
Варення із соснових шишок і інших частин дерева – примхливий і сильнодіючий продукт. Не варто забувати, що це не просто корисний десерт, а й ліки. Дотримання добової норми обов’язково для уникнення побічних ефектів.
Консервація під забороною:
при хронічних захворюваннях нирок і печінки;
при алергії на хвою (зокрема сосну);
при виразці шлунка;
для дітей до 7 років без рекомендації лікаря.
Для всіх інших варення з шишок не тільки безпечне, але і необхідне, щоб протистояти вірусам і бактеріям.
Відео: вітамінне варення із соснових шишок
Правила зберігання
Готовий продукт необхідно зберігати в сухому і темному місці, яке недоступне для дітей. Температура зберігання повинна варіюватися в межах від +5 до +20 ° С. Терміни зберігання, як приготувати варення з шишок не уточнюються, але найкраще приготувати кілька банок на зиму, щоб в наступному році знову зробити свіжі ласощі, а не задовольнятися торішніми.
Банка готового хвойного варення – вітамінна бомба, яка може з легкістю замінити половину домашньої аптечки. Лікування міжсезонної застуди та інших захворювань стане ефективним і приємним. Міцне здоров’я поряд з хорошим настроєм будуть супроводжувати протягом всього року, сприяючи новим звершеням!