Home / Кулінаріні рецепти / Як готувати абрикосове варення. Підбірка рецептів

Як готувати абрикосове варення. Підбірка рецептів

У липні в кожному другому дворі на півдні України чути тонкий аромат абрикосового варення. Звичайно, в колишні часи його варили значно більше і частіше, ніж зараз. У супермаркеті можна цілий рік купувати свіжі абрикоси і щосили ними ласувати. Було б бажання! Тим часом, повністю виключати з раціону абрикосове варення теж не варто. Про те як готувати абрикосове варення  правильно та смачно піде мова далі.

Як готувати абрикосове варення. Загальні поради по варінню абрикосового варення

Як готувати абрикосове варення. Підбірка рецептів

Чому не варто? В першу чергу, в абрикосовому варенні міститься велика кількість корисних мікроелементів і мінеральних речовин. Особливо цей продукт корисний тим людям, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи.

В абрикосах міститься пристойна кількість солей калію, який так необхідний для зміцнення серцевого м’яза.

Для приготування якісного абрикосового варення зазвичай беруть недостиглі, цілі і без пошкоджень плоди або стиглі, соковиті. Є рецепти як готувати абрикосове варення, в яких пропонується зварити варення разом з кістками.

Варто розуміти, що далеко не всі абрикосові ядра є їстівними – в окремих випадках вони навіть ставали причиною отруєння. В ідеалі, абрикоси повинні мати стиглі плоди і смачні ядра (без гіркоти). Існують рецепти варення з горіхами, з кістками і без них, рідке абрикосове варення і варення шматками.

Як готувати абрикосове варення – рецепти

Варення з абрикосів шматками

Тут у нас все буде по два:

дві склянки води,

два кг цукру,

два кг абрикосів.

Беруться хоч і стиглі, але досить тверді абрикоси. Вони добре вимивають, обсушують і нарізають на шматки в кількості 2-4 штук. З води з цукром вариться сироп, шматки абрикосів заливаються їм в киплячому вигляді і залишаються до повного охолодження.

На наступному етапі ви ставите абрикоси на середній вогонь, доводите до кипіння. Як тільки маса закипить, її необхідно зняти з вогню і залишити на якийсь час настоюватися. Потім знову поставити на плиту і варити на повільному вогні до готовності варення, коли шматки абрикосів стануть прозорими, а сироп густим.

Уже готове абрикосове варення можна остудити і смакувати. Але ви робите по-іншому – розкладаєте його в гарячому вигляді в уже простерилізовані сухі банки і закатуєте сухими прокип’яченими кришками. Зберігати абрикоси потрібно в прохолодному місці – бажано в погребі чи підвалі.

Абрикосовое варення з мигдалем

Екзотичне варення у вас вийде, якщо візьмете цей рецепт, як готувати абрикосове варення! З дуже пікантним смаком і ароматом, але на любителя.

На три кілограми абрикосів радимо взяти:

2 кг цукру,

400 мл води,

два пакетики ванільного цукру,

400 грам мигдалю.

Уже помиті і висушені абрикоси відокремлюємо від кісток. Варимо сироп з цукру і води на слабкому вогні, доводимо його до кипіння. У миску, в якій ви зібралися варити варення, викладаємо абрикоси і мигдаль (зверху), а потім трохи ванільного цукру, заливаємо все це киплячим сиропом.

Даємо постояти до тих пір, поки варення повністю не охолоне, а потім на повільному вогні доводимо до кипіння. Не перемішуємо страву, але і не кип’ятимо. Так робимо 5-6 разів до повної готовності варення, після чого закупорююємо його в банки. На цьому процес приготування завершено!

Варення з абрикосів і персиків

Як відомо, персики і абрикоси один одному двоюрідні брати. Якщо вам просто нікуди дівати персики з абрикосами, спробуйте зварити з цієї веселої компанії ароматне варення. Довгими зимовими вечорами ви зможете насолодитися незабутнім смаком літа.

При цьому в загальну «топку» можна кидати все, що у вас є в переспілому вигляді: персики, нектарини, абрикоси. Цукру візьміть приблизно стільки ж, скільки і фруктів за об’ємом. Абрикоси розділіть на половини.

Звичайно, це не завжди просто зробити, адже абрикоси переспілі. Нічого страшного – в самому варенні все це буде виглядати чудово. Ні в якому разі не викидайте кістки від абрикосів, адже вони вам ще знадобляться.

Персики та нектарини наріжте на шматки довільного розміру. До речі, кістки від персиків можна сміливо викидати. Для нас вони не приносять користі.

Отже, всі нарізані фрукти ви кладете у велику каструлю і засипаєте цукром. Каструлю ставите на повільний вогонь. При підвищенні температури з абрикосів почне виділятися волога і розчинятися цукор.

Якщо боїтеся, що в якийсь момент варення пригорить, додайте в нього трохи води, не більше склянки. Зрідка помішуючи, доведіть фруктову масу до кипіння, проте варити її не варто.

Після закипання каструля з персиками і абрикосами знімається з вогню, накривається рушником і залишається на добу остигати. На наступний день ця процедура повторюється. Доводите до кипіння і відразу знімаєте.

Вже на третій день ви дістаєте абрикосові кістки, відкладені на самому початку. Їх потрібно розколоти молотком і дістати всі ядра. Очищені абрикосові кістки відправляються в каструлю з варенням і доводяться до кипіння в останній раз.

Тепер у вас вийшло справжнє абрикосове варення з персиками. При цьому смак персиків в ньому практично не помітний.

Абрикосове варення з волоськими горіхами

Напевно, ви ніколи не підозрювали, що волоські горіхи разом з абрикосами теж консервуються на зиму. Отримане варення чудово поєднується з чаєм і буребродами – наприклад, з вершковим маслом.

Радимо підбирати всі компоненти за принципом «Чим більше горіхів, тим краще». Наведемо перелік мінімальної кількості інгредієнтів:

кілограм абрикос без кісток,

1 кг волоських горіхів (не лущених) або 300 грам лущених горіхів,

600 г цукру.

Загальна тривалість приготування – 4-5 годин, не враховуючи перерв в варінні, які тривають 2-3 дні.

Видаліть у всіх абрикос кістки. Засипте фрукти цукром. Перемішайте, залиште на кілька годин. Це потрібно для того, щоб абрикоси пустили сік. Можна навіть на ніч залишити – гірше не зробите. Доведіть до кипіння на повільному вогні і проваріть 10-15 хвилин.

Дайте постояти страві  кілька годин. Знову доведіть до кипіння і трохи проваріть. Повторіть цю ж процедуру і в третій раз. Коли будете доводити варення до кипіння в четвертий раз, всипте туди ядра горіхів. Перемішайте. Це і буде останнє варіння.

Разом з горіхами варення має кипіти хвилин двадцять. Гарячим воно розливається в заздалегідь простерилізовані банки і закупорюється. Дайте йому настоятися хоча б пару днів. Тоді волоські горіхи добре просочаться сиропом.

Варення з абрикосів без кісток

Для приготування варення знадобиться:

3 кг не достиглих абрикосів

2 кг цукру.

Промиваємо абрикоси і позбавляємо від кісток. Викладаємо в таз шарами (всього повинно вийти 3-4 шари), кожен з них пересипається цукром. Ми залишаємо в такому вигляді на 12 годин, до виділення соку.

Після цього, протягом 4-5 днів, двічі на день доводимо варення до кипіння. На 5-й день, варення буде готове, при цьому абрикоси не втратять своєї форми і будуть добре просочені цукровим сиропом.

Рекомендуємо додати в готове варення або м’яту, або цедру лимона, або свіжий імбир.

Рецепт абрикосового варення з апельсином

Складові:

1 кг абрикосів;

0,5 кг цукру;

250 гр апельсинів.

Абрикоси промити, видалити гнилі, побиті і червиві плоди, розділити на дві частини, кістки викинути;

Пересипати цукром, він повинен повністю покрити половинки.

Апельсини помити, нарізати півкільцями, не знімаючи шкірку.

Варити на тихому вогні, видаляючи пінку.

Коли рідина почне кипіти, а пінка перестане з’являтися, варення буде готове.

Рецепт варення з абрикосів з лимоном

У нинішніх господинь часу на приготування завжди не вистачає. Варка варення процес досить тривалий і вимагає постійної уваги. Але є рецепт, як готувати абрикосове варення  за лічені хвилини, головне подбати про попередню підготовку плодів заздалегідь.

Знадобиться:

1 кг плодів;

1 кг цукрового піску;

1 велика ложка соку свіжого лимона.

Абрикоси розділити на половинки, кістки в рецепті не знадобляться.

Якщо плоди великі, половинки можна розділити на невеликі шматки.

Скласти у велику миску і пересипати цукром.

Залишити на 8-10 годин, краще на всю ніч.

Поставити ємність з абрикосами на тихий вогонь і дочекатися закипання.

З’явиться пінка, яку обов’язково видалити, далі варити ще 5 хвилин.

В самому кінці влити в миску лимонний сік.

Розподілити по стерилізованих банках, закрити кришками.

Абрикосове варення «П’ятихвилинка»

Якщо практичність – ваш коник, а часу для «танців» біля плити практично не залишилося (зайнятість, робота, сім’я), спробуйте зварити варення-п’ятихвилинку.

Для цього візьміть:

кілограм абрикосів,

кілограм цукру

і всього одну склянку води (буде більш ніж достатньо).

Беремо стиглі, але не зіпсовані абрикоси. Миємо  їх, обсушуємо, видаляємо непотрібні нам кістки і нарізаємо в довільному порядку. З води і цукру готуємо сироп, доводимо його до кипіння і варимо 5 хвилин на середньому вогні.

Готове варення розкладаємо в сухі і вже простерилізовані банки і закатуємо  сухими кришками. Перевертаємо банки з варенням догори дном і залишаємо до повного охолодження. «П’ятихвилинки» зберігаємо в темному і прохолодному місці.

Рецепт царського варення з абрикосів

А цей рецепт, як готувати абрикосове варення, ми спеціально залишили на закуску. Воно справді царське і в минулі часи саме в такому вигляді до столу царів подавали абрикосове варення.

Вам буде потрібно:

о, 5 кг цукру на кожен кілограм щільних абрикосів.

Вся суть приготування зводиться до того, що ви перебираєте абрикоси, миєте їх, акуратно виймаєте кістки і видаляєте шкірку. Кістки розколюєте, а отримані ядра вкладаєте в абрикоси. Абрикоси укладаються в вогнетривку миску. Цукор засипається в каструлю, куди вливається одна склянка води. Каструля при цьому ставиться на середній вогонь.

Царське варення готується, помішуючи дерев’яною ложкою до тих пір, поки цукор повністю не розчиниться. До речі, якщо цукор раптом почне пригорати, додайте туди 1-2 столові ложки гарячої води, доведіть сироп до кипіння і відразу ж залийте ним абрикоси. Давши охолонути, акуратно злийте сироп в каструлю, знову закип’ятіть, залийте абрикоси.

Повторіть цей захід ще мінімум три рази. Чим більше і довше ви повторите цей процес, тим більш насиченим буде ваше царське варення. Максимально гаряче варення укладається в підготовлену банку, яка обгорнута вологим рушником. Краї витираються і тут же закриваються кришкою. Варення потрібно остудити і зберігати його в холоді.

Слушна порада наостанок. Якщо у абрикос раптом виявляться несмачні кістки, їх завжди можна замінити чимось іншим. Наприклад, четвертинками волоських горіхів або ж мигдалем.

Як готувати абрикосове варення. Корисні поради

Щоб приготувати дійсно смачне варення з абрикосів, потрібно обов’язково враховувати деякі, на перший погляд незначні, моменти:

Правильний вибір абрикосів. Якщо вибрати перестиглі плоди, вони не будуть тримати форму і розпливуться під час варіння. Злегка недозрілі можна використовувати, але насиченого абрикосового аромату у варення не буде.

Тонка тягуча нитка сиропу на ложці буде сигналом про те, що варення готове і пора знімати його з плити. Крім того, можна крапнути краплю сиропу на тарілку, якщо вона не розтікається, то ласощі готові.

Для покращення смаку і аромату в варення додають трохи кориці, гвоздики або ванілі.

Дуже обережно потрібно варити варення з ядра з кісток. Перед тим як приступати до готування, слід спробувати їх на смак. До вживання згодяться тільки солодкі ядра, якщо ж смак гірчить або присутня кислинка, від додавання такого продукту краще відмовитися. Замінити ядра можна мигдалем або волоським горіхом.

Щоб не розділяти абрикос на половинки, але позбутися від кістки, потрібно проштовхнути її зубочисткою або паличкою, або зробити невеликий надріз зверху. Але для цього слід вибирати стиглі абрикоси.

Щоб варення довше зберігалося, під час варіння в нього додають лимонну кислоту, чверть чайної ложки на кілограм варення.

Зберігають варення тільки в простерилизованому посуді. Кришки теж потрібно обробити.

Як готувати абрикосове варення. Зберігання

Після того, як банки з абрикосовим варенням щільно закатали кришками, їх загортають ковдрою або рушником і залишають остигати в теплому місці.

Зберігають заготовки в прохолодному приміщенні без доступу прямих сонячних променів. В ідеалі це підвал або комора.

Термін зберігання закритого варення до 3 років, але, якщо абрикоси готувалися з кістками, термін скорочується до 1 року. Кислота, яку виділяють кістки, з часом перетворюється на отруйну речовину, і вживання такого продукту може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

У відкритому вигляді тримати абрикосове варення можна тільки в холодильнику, максимум 7-10 днів.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *