Зима закінчується, скоро весна, а наша шкіра не в кращому стані. Вона виснажена постійною боротьбою з холодом, сухістю, авітамінозом. Шкірі в цей період необхідні живлення і достатнє зволоження. Щоб шкіра нормально функціонувала, їй потрібно «дихати». А для забезпечення цього процесу важливий такий чинник, як ретельне очищення. А, як ми знаємо, кращим помічником для очищення шкіри є скраб. Про те як готуємо шкіру обличчя до весни піде мова в цій статті.
Готуємо шкіру обличчя до весни
Скраби накладаються на поверхню шкіри з елементами масажу – це м’які кругові рухи протягом близько хвилини. Коли виконується масаж, дуже важливим є акуратність і плавність, не варто розтягувати шкіру, інакше існує ймовірність ранньої появи зморшок від такого догляду.
Скраби змиваються тільки теплою водою, проте, коли обличчя буде очищено, важливим є його ополіскування прохолодною водою.
Якщо у вас жирна шкіра, то вона схильна до швидкого повторного забруднення, тому її очищати потрібно не менше двох разів на тиждень. Скраби при цьому краще вибирати на глиняній основі.
При сухій шкірі використовуйте кремові скраби. Універсальними засобами для очищення шкіра є гелевидні, вони підійдуть всім.
Для вашого тіла відмінно підійдуть скраби, до складу яких входить морська сіль. Адже її грубі частинки швидко очистять ділянки шкіри, що мають велику товщину.
І пам’ятайте, якщо ваша шкіра збуджена або на ній є гнійничкові висипання, варто на деякий час відмовитися від застосування скрабів. Інакше це призведе до того, що абразивні частинки косметичного засобу травмують вже і без того запалені прищики.
Готуємо шкіру обличчя – рецепти скрабів в домашніх умовах.
Готуємо шкіру обличчя – для сухої шкіри.
Тут важливо пам’ятати, що лущиться і суха шкіра не потерпить жорстких механічних і хімічних скрабів. Кращим вибором є гоммаж – це м’який скраб, який крім очищення (за рахунок видалення тільки верхнього шару ороговілих лусочок), сприяє додатковому живленню і зволоженню шкіри. У складі крему-гоммажа немає травмуючих частинок. Його природні компоненти розчиняють омертвілі клітини і видалять верхню суху відлущуючу шкіру.
Така маска-пілінг робиться щотижня. Після цієї процедури шкіра стане рівною, бархатистою і посвіжілою.
Візьміть один кусень житнього хліба, відокремте кірку від м’якушки. У миску складіть невеликі шматочки хлібної м’якушки. Залийте його теплими вершками або молоком. Розминайте в кашку м’якуш. Слідкуйте за консистенцією. Якщо ви побачите, що в мисці багато молока, злийте надлишок, при його недоліку, навпаки, додайте. Коли буде отримана однорідна консистенція, додайте до суміші одну столову ложку меду.
Тільки пам’ятайте, що у меду можуть бути протипоказання до використання. Це алергічна непереносимість і купероз. Купероз – це поява на обличчі підшкірних судинних зірочок. Мед сприяє посиленню кровообігу, що веде до ще більшого розширення судин. Якщо у вас мають місце ці стани, мед в маску-пілінг додавати не варто. Потім додаємо столову ложку гарбузової або соняшникової олії.
Коли маска буде готова, і ви побачите, що вона рідкувата, процідіть її, використовуючи марлю. Також прибере зайву вологу вівсянка. Ви можете додати борошно з вівсяної крупи, як додатковий (необов’язковий) інгредієнт домашнього скрабу.
Нанесіть маску на обличчя, обходьте область губ і очей. Через 15-20 хвилин змийте маску теплою водою. Нанесіть на шкіру живильний крем.
Якщо ваша шкіра володіє надмірною сухістю, повторюйте процедуру частіше: дві-три маски можна зробити через день, а потім перейдіть до рекомендованої частоти (раз на тиждень).
Готуємо шкіру обличчя – маска-пілінг для жирної шкіри
Житній хліб з кіркою залийте гарячою водою. Після того, як хліб запариться, видаліть надлишок води, віджиманням хліба. Розімніть кашку, нанесіть її на шкіру, помасажуйте хлібом обличчя. На десять хвилин залишаємо маску на обличчі,потім сполосніть її теплою водою, а потім сполосніть обличчя прохолодною.
Цю маску можна залишити в холодильнику для зберігання (не більше п’яти днів).