Серед різноманіття різновидів сімейства горіхових саме горіхи грецькі набули широкої популярності завдяки наявності корисних властивостей. Цінність продукту обумовлена практично безвідходним його використанням при лікуванні хвороб різної етіології та профілактики загального самопочуття. У чому основна користь і чи є шкода у даного продукту – дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.
Горіхи грецькі
Горіхові складові – ядра, шкаралупа, перегородки, гілки, листя і кора дерева успішно застосовуються в косметичних і загальнозміцнюючих цілях. Завдяки місткості корисних мінералів грецький горіх є значущим основним інгредієнтом світової кухні.
Особливим важливим критерієм багатогранності використання можна назвати доступність даного продукту в оптимальних умовах розведення. Має стійку і потужну кореневу систему горіхове дерево невибагливе до особливих умов утримання, добре переносить температурні перепади, має високу врожайність.
Величезна користь грецького горіха – в його багатому вітамінному і мінеральному складі. Продукт, мабуть, єдиний в природі містить високу концентрацію повноцінного рослинного білка. Ядро плоду грецького горіха володіє жирними ненасиченими кислотами до 76%, вмістом білкових речовин до 21%.
Крім того, в горісі присутні провітамін А, вітаміни групи А, С, Е, В, К, Р, кислоти омега-3, амінокислоти, дубильні речовини, вуглеводи, цінні мікроелементи – залізо, цинк, мідь, кальцій, кобальт, йод, калій, фосфор. Вміст поживних речовин забезпечує його високу калорійність – до 8500 ккал на 1 кілограм сировини.
Горіхи грецькі. Скільки можна з’їдати грецького горіха в день
У загальних профілактичних цілях рекомендується вживання не більше 2-3 ядер горіха в день.
У період відновлення або лікування важкої хвороби досить 6-7 ядер на добу, в крайніх випадках за медичними показаннями до 10 штук.
Перевищення цієї норми може бути причиною прояву шкідливих наслідків.
Горіхи грецькі – користь
Горіховий лист є хорошим антисептиком, володіє протизапальним впливом на рану.
Вживання в розумних дозах позитивно впливає на активність мозкової діяльності, стимулюючи нейрохімічні процеси мозку, перешкоджає утворенню ракових клітин.
Продукт дуже корисний при зниженні чоловічого лібідо.
Застосовується в якості активної складової для зміцнення імунної системи людини з метою профілактики і лікування початкових ознак інфекційного захворювання.
Нормалізує роботу серцевої системи організму, зміцнює стінки головних судин, перешкоджає утворенню холестеринових надлишків, стабілізує рівень артеріального тиску.
Зменшує токсичну зашлакованість організму, перешкоджає виникненню діареї, загального розладу шлунково-кишкового тракту, нормалізує метаболічні процеси.
Насиченість корисними речовинами ядер грецького горіха застосовується як лікувальний засіб при схильності до ожиріння на тлі збільшення показників цукру в крові. Висока калорійність продукту використовується при дієтичному харчуванні в розумних частках.
Горіхи грецькі – показання
При обмеженому харчуванні під час лікувальних дієт незамінне вітамінізоване джерело. Крім того, продукт сприятливо впливає на кровообіг, очищаючи організм від шлаків, шкідливих речовин.
Загальнозміцнюючий при простудних захворюваннях, надає відновлюючу дію ослабленій імунній системі.
Застосування горіхових ядер добової норми, як додатковий засіб зміцнення основного методу лікування, показано страждаючим на атеросклероз, погіршенням пам’яті.
Хороший засіб при вітамінній недостатності. Різноманітний склад забезпечує усунення причин авітамінозу.
50 грам горіхових ядер на добу сприяють зниженню рівня кислотності шлункового соку.
Вітаміни групи А, Е впливають на прискорення процесів руйнування склеротичних і холестеринових бляшок, покращують кровообіг, відновлюють і зміцнюють стінки судин, капілярів, сприяють зниженню рівня цукру в крові. Показані при анемії, недокрів’ї, цукровому діабеті.
Покращують кровообіг головного мозку. Рекомендується хворим на атеросклероз, а також як профілактичний засіб для покращення мозкової активності.
Концентрація природного йоду дозволяє застосовувати його з метою лікування захворювань щитовидної залози.
Масло ядер горіха є сильним природним афродизіаком. Застосовується у відновленні чоловічого лібідо, підвищенні потенції, лікуванні імпотенції та безпліддя.
Бактерицидні антисептичні властивості горіхового листя добре знімають біль, знижують інтенсивність запального процесу, зменшують гіперемію.
Застосуємо як відновлюючий засіб після перенесених важких захворювань.
Продукт містить достатню кількість заліза для поповнення добової норми при дефіциті залізовмісних речовин в організмі людини.
Годуючим мамам з метою запобігання рахіту новонароджених можна вживати не більше трьох горішків в день.
Добова норма в чотири горіхових ядра допоможе відновити нервову систему після важкого робочого дня, зніме ознаки втомленої перенапруги очних яблук.
Болезаспокійливі властивості горіха використовуються в якості настоянок для полоскання ротової порожнини при сильному зубному болю, патологічних змінах запального характеру.
У комплексі лікування гінекологічних пухлинних захворювань рекомендується прийом спиртової настоянки з перегородок. Добову норму 10 мл. розбавити водою, курс лікування 60 днів.
Горіхи грецькі. Протипоказання і шкода
В першу чергу, вживання продукту категорично заборонено для людей з вираженою алергічною реакцією на нього. Вживання в їжу малих доз хворим зі схильністю до білкової алергії, необхідно проводити тільки за рекомендацією лікаря. Надмірна доза грецького горіха може призвести до неконтрольованих наслідків у вигляді ускладнень і анафілактичного шоку.
З огляду на насиченість горіха корисними вітамінами і мікроелементами, при регулярному вживанні необхідно знати:
При лікуванні запорів зловживання дозуванням призводить до зворотного ефекту – діареї.
Схильність до повноти лікується тільки мінімальними тижневими дозуваннями продукту.
Від вітамінізованого надлишку внаслідок ненормованого споживання за добу виникає підвищена ймовірність запалення слизової оболонки мигдаликів з точковим проявом на шкірі.
Вживання протипоказано діатезним хворим, гострої кишкової інфекції, загостренні гастриту, панкреатиту, виразкових хвороб шлунково-кишкового тракту.
Застосування горіхів протипоказано людям з активною стадією таких захворювань як псоріаз і нейродерміт, вітамінізована перенасиченість призводить до порушення функцій відновлення шкірного покриву.
Горіхи грецькі. Користь для організму та лікування
У профілактичних цілях для підтримки нормальної роботи серця достатньо приймати не більше трьох горіхових ядер в день. Щоб уникнути гіпертонічних проявів подрібнений на м’ясорубці продукт змішуйте з медом в рівних пропорціях. Суміш вживається в їжу стабільно, добова доза 2, 5 столових ложки.
У лікуванні ендокринних захворювань використовуються листя або перегородки. Столову ложку сухої сировини залити склянкою окропу. Проціджену настоянку приймати невеликими порціями перед їжею за півгодини.
Для нормалізації роботи перистальтики кишечника. 50 грам горіхових ядер з медом швидко позбавлять від метаболічного дискомфорту і схильності до частих запорів. Засіб застосовується натщесерце, в ранковий час за півгодини до першого прийому їжі. Звичайний курс лікування до одного тижня.
При запальних процесах органічного походження. Антибактеріальну дію настоянки листя знімає біль, зменшує набряклість, прибирає неприємний запах з рота. Сухе горіхове листя добре подрібнити на блендері. Щоб продукт не втрачав корисні властивості зберігати в скляному посуді без доступу світла. Для лікування хвороби залити одну столову ложку сировини склянкою окропу, дати настоятися, процідити. Настоянкою полоскати ротову порожнину не менше двох разів на день. Після полоскання утримайтеся від прийому їжі на годину.
Вживання засобу ефективне при запальних процесах гемороїдальних вузлів. Прикладайте примочки на уражене місце в міру необхідності. Маніпуляції швидко знімуть неприємні відчуття болю, зменшать роздратування.
Для зміцнення загального самопочуття. Для підвищення працездатності застосовуйте вранці 20 грам кашки з горіха, кураги, лимона, родзинок і меду. Інгредієнти для приготування брати в рівних пропорціях, ретельно перемолоти на м’ясорубці. Вітамінізований засіб містить всі необхідні для життєзабезпечення людського організму поживні речовини, має тонізуючу, загальнозміцнюючу дію, підвищує активність головного мозку.
Горіхи грецькі на сторожі чоловічого здоров’я
Для повноцінної роботи статевої функції у чоловіків добової норми від 7-9 горішків досить. Вмістимий в продукті білок, аргінін, сірка, фолієва кислота, вітаміни груп а, РР активізують вироблення гормонів. Підвищують лібідо, усувають наслідки еректильної дисфункції.
Успішно ліквідовують початкові ознаки захворювань передміхурової залози, регулюють гормональний баланс, підвищують активність сперматозоїдів. З метою покращення ефективного впливу приймайте продукт з медом в однакових пропорціях по дві чайні ложки вранці.
Горіхи грецькі. Користь і шкода продукту для дітей, вагітних
Для дітей вживання горіха краще починати з дворічного віку, коли кишечник повністю готовий до розщеплення важких продуктів. Обмежте дозу прийому дитиною подрібнених горішків до 2-3 ядер в день. Це найоптимальніша пропорція. Додавайте горіхи грецькі в мед – корисні природні ласощі припадуть до душі маленькому непосиді.
Наслідком поїдання кількості продукту, що значно перевищує норму, є серйозні проблеми зі шлунком.
У період виношування дитини для жінки дуже важливо забезпечити повноцінне харчування з оптимальним вмістом всіх необхідних корисних речовин. Якщо немає протипоказань, 2-3 ядерця грецького горіха повинні стати невід’ємною частиною харчового раціону майбутньої матусі. Вмістимі компоненти горіха позитивно впливають на формування і розвиток плоду.
У період годування вживання горіхових ядер сприяє жирності грудного молока, покращує його корисні властивості і смакову насолоду.
Горіхи грецькі. Застосування в косметиці
Використання грецького горіха в домашній косметиці сприятливо впливає на тонус шкірних покрив, розгладжує мімічні зморшки, ефективно в боротьбі з епідермічними патологіями.
Подрібнені ядра в поєднанні з яєчним білком, вівсяними пластівцями і медом однорідною масою наносити на обличчя перед сном. Маска розгладжує зморшки, прибирає жирний блиск, живить і освіжає шкіру. Застосовується як додатковий засіб в боротьбі з запальними процесами і підвищеною пітливістю сальних залоз жирного типу шкіри.
У комплексі з яєчним жовтком, розтопленим вершковим маслом і медом дає сухій шкірі додаткове живлення.
Для ефективного і помірного впливу застосування очищувальних масок на основі грецького горіха рекомендується проводити не менше двох разів на тиждень.
Масло грецького горіха відмінно підходить в якості обполіскуючого бальзаму для ламкого, тонкого волосся. У комплекті з яйцем і медом однорідною консистенцією нанести на вимите волосся, втираючи масажними рухами. Засіб має загальнозміцнювальну дію, перешкоджає випаданню волосся, надає природний блиск і об’ємність. Бальзам тримати під целофаном протягом 20 хвилин, потім змити теплою мильною водою. Використовувати не менше одного разу на тиждень.
Горіхи грецькі в кулінарії
Тут використання продукту широко застосовується в приготуванні солодких східних вишукувань, закупорці на зиму, як десертний інгредієнт. Крім того, смакові якості горіха відмінно поєднуються з м’ясними та рибними стравами, надаючи їм, вишуканий колір і підкреслюючи ароматний смак основної складової їжі. Горіхове масло є хорошим замінником більш важким жирам в складі заправок, салатів, соусів.
Горіхи грецькі. Умови збирання та зберігання
Готовність і стиглість продукту визначається по розкриттю лушпиння. Зазвичай це відбувається до кінця вересня. Зібрані плоди горіхового дерева піддати ретельному сушінню на сонці або в умовах теплого приміщення. Після висихання зберігати у вентильованому місці.
Зелене горіхове лушпиння збирають влітку, коли ще не закінчений процес формування центрального ядра.
В кінці червня молоді листочки грецького горіха володіють найвищою концентрацією корисних речовин і вітаміну С особливо. Сушити їх можна на сонці, розклавши по одному на тканинній поверхні. Такий процес сушіння дозволяє максимально зберегти корисні властивості сировини.
Очищені горіхові ядерця краще зберігати в закритому посуді при холодних умовах утримання. Це запобігає виникненню гіркуватого смаку внаслідок окислення продукту при взаємодії з повітрям.