Home / Дієти / Голодування по Бреггу – усуває залежність від їжі

Голодування по Бреггу – усуває залежність від їжі

Практика утримання від твердої їжі використовувалася протягом тисячі років. Батько західної медицини Гіппократ казав, що під час голоду організм зцілює себе. Знаменитий лікар епохи Відродження Парацельс заснував науку токсикологію і оголосив пост великим способом лікування. Аюрведа давно використовує утримання від їжі для терапевтичного ефекту.

 У Європі лікувальний пост використовується для терапії та відновлення здоров’я пацієнтів, а деякі експерти вважають, що людина носить із собою 0,5-2 кг токсичних продуктів.

 Система лікувального голодування по Бреггу

 Перш ніж почати голодування по Бреггу  для схуднення, потрібно зрозуміти, про що говорив цей американський натуропат і дієтолог в книзі «Чудо голодування». Процес споживання їжі дуже енерговитратний, перевантажує внутрішні органи, викликає втому, засмічує організм через присутність пестицидів у рослинній їжі і кислот в білкової їжі.

 Він вважав, що 99% хвороб викликано неправильної їжею. Людина вживає безліч мертвих і нежиттєздатних продуктів, які не дають енергію, а забирають її. До таких продуктів належить цукор, алкоголь, чай, кава, солона їжа і напівфабрикати.

 Система лікувального голодування постулює наступні принципи в основі:

 людина їсть за звичкою, коли не хоче їсти, відчуває сонливість через переїдання;

 перетравлювання їжі відбирає життєві сили, призводить до порушення роботи внутрішніх органів і хвороб;

 мертві продукти не насичують тіло енергією, а обтяжують відходами, які доводиться очищати ниркам, печінці та кишечнику.

 Якщо хочеться очистити організм, то лікувальне голодування по Бреггу  доведеться освоювати довго. Починати з одноденних відмов від їжі з поступовим переходом на часткове вегетаріанство. Через пару місяців спробувати голодувати 3-4 дні, і тільки через півроку, коли чисте харчування увійде в звичку, зважитися на тижневий піст.

 Чудо або основи детоксикації?

 Люди, яким важко витримувати суворий режим харчування, можуть відкрити для себе лікувальне голодування по Бреггу. Відмовляючись від їжі, можна пити воду і несолодкий трав’яний чай. Наукові дослідження підтверджують, що в результаті голоду людина втрачає 20-25% власної маси тіла без деструктивних процесів в тілі.

 Поль Брегг переконаний, що тільки при повній відмові від їжі організм пробуджується, відкриває внутрішні сили, зосереджує їх на усунення забруднень. Голод – це стрес, проти якого тіло підключає весь спектр оборонних реакцій.

 Голод впливає на систему кровообігу, адже спорожнілий шлунково-кишковий тракт не заважає циркуляції рідини, клітини крові оновлюються. Поль Брегг рекомендує раз на 7 днів говорити їжі «ні», всього на 24 години з вечора. Приймати проносне перед сном або робити клізму з ранку, пити чай з м’яти, чебрецю, материнки. Лікувальне голодування варто планувати на вихідний день.

 Детокс – інша назва одноденних постів, які настільки популярні в зарубіжних блогах про схуднення. Один день харчуватися тільки фруктовими соками, яблуками або кавунами – такий варіант харчування очищає кишечник, допомагає скинути 1-3 кг ваги, що є метою детоксикації. Однак результат лікувального посту Поля Брегга не зводиться до втрати кілограмів за рахунок рідини.

 Система Поля Брегга включає яблучний оцет – джерело природних кислот, які покращують травлення і балансують рН тіла, втомленого від солодкої і жирної їжі. Дві столові ложки оцту змішуються з 500 мл води і столовою ложкою органічного меду. Напій потрібно приймати за годину до їжі по склянці.

 Кислотні продукти або джерело  хвороб

 Книга «Чудо голодування» розповідає про те, яку роль відіграють сирі овочі і фрукти в харчуванні. Бурхлива реакція кишечника на надлишок клітковини – це процес очищення. Поль Брегг рекомендує збільшувати кількість сирої рослинної їжі в раціоні, що в поєднанні з 24-годинною щотижневою відмовою від їжі допоможе позбутися від шкідливих речовин.

 Хоча саме відмова від їжі протягом 3-7 днів очищає організм від більшості хвороб, які викликані кислотоутворюючою їжею: цукром, кавою, чаєм, алкоголем, м’ясом і рибою.

 Книга «Чудо голодування» Поля Брегга описує досвід життя на дієті, що складається в основному з органічних фруктів, овочів, салатів, горіхів і насіння. Фрукти – солодкі і соковиті. Салати можуть дивувати складом і різноманітністю, а список овочів може бути довгим і розгалуженим.

 Сирі горіхи та насіння дають багато калорій, корисних жирів і білка. Щоб позбутися від закислення організму або ацидозу, потрібно поєднувати пост з дієтою на основі сирих продуктів.

 Основними ознаками отруєння кислотами названі:

  •  головні болі;
  •  запаморочення;
  •  мушки в очах;
  •  втома;
  •  психічне роздратування.

 Так проявляється надлишок жовчі на тлі перевантаження і захворювань печінки. Щоб зняти симптоми, досить перебудувати харчування: прибрати з раціону всі жирні та м’ясні продукти, рафінований цукор і крохмалі. Поль Брегг вважає, що організм здатний задовольнити потребу в білку з бобових продуктів, сирих горіхів, насіння, овочів.

 Поль Брегг у книзі «Чудо голодування» описує утримання від їжі, яке пробуджує розум і душу. Після 1-3 днів утримання від їжі його послідовники помічали, що туман темних думок, тривог і депресії відступав, розум очищався, проблеми вирішувалися за лічені хвилини. Чудо, на думку Поля Брегга – це спокій і внутрішнє умиротворення, здобуте людиною, яка очистила тіло.

 Лікувальне голодування по Бреггу: підтверджено наукою

 Дослідники в США нещодавно підтвердили, що на тлі голоду організм відчуває стрес, який змушує стволові клітини виробляти нові білі клітини крові – основних заглушувачів інфекції. Таким чином, голод – ключ до регенерації імунітету.

 На тлі браку енергії організм починає переробляти безліч імунних клітин – зазвичай тих, які пошкоджені і не використовуються. Саме тому склад крові оновлюється, тіло буквально молодіє, про що і писав Поль Брегг у книзі «Чудо голодування».

 Система лікувального голодування по Бреггу припускає зміну погляду на їжу, перетворення нездорового апетиту в здоровий голод.


Check Also

Як схуднути до Нового року. Корисні поради дієтологів

До Нового року залишилося менше двох тижнів, а значить прийшов час терміново підготувати свою фігуру …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *