На голові з’явилися прищі – прощай, спокійне життя. Звичайне розчісування перетворюється на тортури, оскільки найменше зачіпання прища зубчиками гребінця веде за собою хворобливе відчуття, та й голова постійно свербить, що теж не так вже приємно. І хоч прищі в волоссі на голові можуть і не бути видні, якщо у вас досить довгі і густі локони, від цього щось легше ніяк не стає.
Гнійні прищі на голові: причини виникнення
Спершу потрібно виявити точні причини того, чому на голові з’явилися гнійні прищі. Це, як мінімум, наполовину полегшить непросту задачу щодо їх лікування.
Отже, прищі на голові під волоссям можуть «порадувати» своєю присутністю, якщо:
Ви харчуєтеся не так, як слід.
Неправильне харчування – першопричина багатьох проблем, у тому числі і запальних процесів, внаслідок чого утворюються гнійні прищі на голові.
Ви користуєтеся неправильним шампунем.
Якщо ви вибрали невідповідний шампунь або кондиціонер, будь-яку іншу косметику по догляду за волоссям, є чимала ймовірність того, що згодом прищі в волоссі на голові стануть вашими нежданими супутниками.
Ви недавно пережили сильний нервовий зрив, стрес.
Найчастіше говорять, що всі недуги в нашому організмі починаються «через нерви», і зі стовідсотковою впевненістю не візьмешся стверджувати, що в цьому судженні немає сенсу. Якщо ви часто занадто сильно хвилюєтеся, це і може бути джерелом проблеми появи прищів.
Ви носите головні убори, зроблені з синтетичного матеріалу.
Такі головні убори зазвичай викликають надмірну пітливість, а піт, що змішується з надлишками шкірного жиру, – викликає запалення, алергію, сверблячі висипи, гнійні прищі на голові.
Прищі на голові під волоссям: методи лікування
Ви і самі чудово розумієте, що самолікування ніколи не є кращим виходом. Найрозумніше звернутися з викликаними занепокоєнням у вас питаннями до фахівця, який допоможе вам зрозуміти, в чому полягає проблема, і яким способом її вирішити.
Зазвичай, якщо вас турбують прищі на голові, дерматологи радять користуватися антибактеріальною маззю, яка акуратно наноситься на уражені прищами ділянки голови. Так само, як і мазь, може використовуватися саліциловий або камфорний спирт: невелика його кількість за допомогою ватної палички наноситься безпосередньо на самі прищі на голові. Важливо вгадати з правильною кількістю засобу, що ви використовуєте, щоб не обпекти шкіру, що призведе до ще однієї небажаної проблеми – опіків. При дрібних прищах добре допомагає дегтярне мило: спробуйте деякий час мити голову ним, воно швидко підсушить прищики, про які ви зовсім скоро забудете. У дуже рідкісних випадках, коли зовсім нічого не допомагає, вам може прописати курс антибіотиків, який вилікує напевно гнійні прищі на голові.
Тільки пам’ятайте, якщо у вас гнійні прищі на голові, їх категорично не можна видавлювати або колупати: тільки створите собі зайві проблеми і більше часу витратите на лікування.
Якщо з яких-небудь, причин ви не маєте такої можливості або ж просто не бажаєте звертатися до лікаря, тоді на допомогу вам прийдуть народні засоби.
Самое широко розповсюджене – яблучний оцет. Берете його в кількості 100 грам і змішуєте з точно такою ж кількістю води, а після – обполіскуєте волосся і добре промиваєте теплою водою.
Корисними також будуть в якості «ополіскувачів» відвари з лікувальних трав – чистотілу, деревію, календули, кропиви. Вони попередньо настоюються, а потім ними вже можна обполіскувати волосся, акуратно, масажними рухами втираючи в шкіру голови.
Якщо ви крапнете кілька крапельок масла чайного дерева, що можна дістати в будь-якій аптеці, в свій шампунь або маску для волосся, це теж посприяє позбавленню від вашого «головного болю».
Спробуйте медово-коричну маску. Змішайте 2 ч.л. кориці з декількома столовими ложками меду і отриману масу акуратно нанесіть на шкіру голови на 20 хвилин. Не лінуйтеся брати в озброєння таку маску двічі на тиждень, і гнійні прищі на голові вас покинуть!
Якщо у вас гнійні прищі на голові або звичайні дрібні прищики під волоссям, не впадайте у відчай.