Глід вже давно використовується як в офіційній, так і народній медицині. Його застосовують і для лікування захворювань, і в якості міри профілактики. У лікувальних цілях використовують суцвіття, ягоди і листя рослини. Спершу його цінували за кровоочищаючі властивості, а також лікували ним такі захворювання, як дизентерія та діарея. Зараз плоди і суцвіття виписують людям, що страждають серцевими патологіями.
У плодах рослини міститься багато вітамінів, мікроелементів,корисних речовин, а також кавова, урсолова, хлорогенова, аскорбінова, лимонна і винна кислота. Також до складу входить кобальт, цинк, калій, фосфор, кальцій, залізо, мідь і магній.
Чи можна вживати глід при вагітності?
У період виношування дитини жінка повинна уникати перевтоми, стресу і уважно стежити за здоров’ям. Але так як організм відчуває сильні навантаження, це не завжди вдається.
Особливо часто страждає нервова система, тому спостерігаються перепади настрою, зайва дратівливість. Ці фактори призводять до болів в серці, порушення ритму.
Всім відомо, що звичні препарати мають протипоказання і вагітність в переважній більшості належить до їх числа. Взагалі в цей період краще утриматися від прийому будь-яких медикаментозних засобів. Тому краще використовувати більш безпечні рецепти народної медицини, засновані на натуральних компонентах.
Глід, як і валеріана, володіє заспокійливим ефектом, знижує артеріальний тиск і навантаження на міокард. Також надає спазмолітичний ефект.
Плоди глоду, прийняті перед сном, при вагітності допоможуть зробити сон більш глибоким і спокійним. З них також заварюють чай, який володіє таким же ефектом.
Але потрібно використовувати цю рослину гранично акуратно. При цьому в період виношування можна пити тільки відвари і настої. Не можна вживати настоянку. Обережно ставляться і до припарки, тому що вони можуть знизити кількість молока під час вигодовування. Потрібно відзначити, що надмірне вживання без показань підвищує ризик викидня.
Показання до застосування глоду при вагітності:
Патології коронарних судин;
Ослаблення роботи міокарда;
Набряки;
Поганий кровообіг;
Нервове перенапруження;
Серцево-судинні захворювання.
Глід при вагітності дозволений не завжди, є і протипоказання:
Атеросклероз;
Токсикоз;
Надшлуночкова тахікардія;
Екстрасистолія;
Вегето-судинна дистонія;
Миготлива тіхіаритмія;
Індивідуальна непереносимість.
Як вживати глід при вагітності?
Рослина має кілька методів використання, наприклад, його можна добавляти у випічку. Сушені плоди перемелюють до стану борошна і готують з неї булочки і печиво. Він надає кондитерським виробам неповторний фруктовий аромат. А змішавши свіжі ягоди з медом, отримують чудову начинку для пирогів.
Під час виношування дитини перевагу віддають компоту, відвару, настою і чаю з глоду. Не рекомендується вживати свіжі ягоди глоду, варення, спиртові настоянки при вагітності.
Для зміцнення імунітету готують чай з сушених плодів рослини. Для цього знадобиться близько 15 ягідок і 3 л води.
Для гарного сну, від безсоння
Глід при вагітності може бути використаний для вирішення проблем зі сном. Для цього роблять коктейль з настою глоду і меду. Для його приготування потрібні вищевказані інгредієнти (по 1 ст. л.), бБанан, 2 ч. л. кефіру, кориця і ваніль за смаком. Всі складові змішують в блендері і п’ють приблизно за годину перед сном.
Альтернативним варіантом є неспиртна настоянка: 50 г квіток змішують з 300 мл гарячої води, охолоджують і проціджують. Отриманий засіб п’ють по 15 мл тричі на добу.
При нервовій напрузі
Необхідно 80 г листя і 0,5 л гарячої води. Інгредієнти змішують, настоюють протягом півгодини і проціджують. Вживають по 100 мл тричі на день;
Знадобляться ягоди (1,5 ст. л.) І 300 мл гарячої води. Настоюють 1,5 години, обмотавши ємність рушником, потім проціджують. Вживати його потрібно по 30 мл, але не більше 3 разів на добу.
Для зниження серцевого ритму
Відвар глоду готують при вагітності так: 5 висушених ягід заливають 400 мл гарячої води і варять 15 хвилин. Вживають засіб по 0,5 склянки після сніданку та за годину перед сном). Цей же відвар використовують і при необхідності виведення з організму зайвої рідини (при набряках).
Запобіжні заходи прийому глоду при вагітності
Необхідно серйозно ставитися не тільки до медикаментозних засобів, а й до лікарських трав, які, в свою чергу, мають і побічні ефекти, і протипоказання.
Зловживання глодом під час вагітності може спровокувати сонливість, збої ритму серця, падіння тиску. Наприклад, якщо з’їсти цілу склянку ягід, то виникнуть досить відчутні збої серцевого ритму, а тиск різко і сильно впаде.
Настоянка, відвар, чай з глоду при вагітності не повинні вживатися на голодний шлунок. Рекомендується пити їх через 10-20 хвилин після трапези. Варто відзначити, що у людей, схильних до алергії, можуть виникнути негативні реакції, тому їм глід строго протипоказаний.
Ця рослина не є токсичною. Глід корисний і безпечний при правильному застосуванні, дотриманні дозування.