Home / Твоя краса / Тіло / Гіпноз від паління – міф чи реальність?

Гіпноз від паління – міф чи реальність?

Паління – це звичка, яка не тільки згубно впливає на здоров’я, але й не кращим чином відбивається на зовнішньому вигляді курця.

Недостатній об’єм інформації про наслідки цієї небезпечної звички – ось в чому основна проблема повального захоплення цією згубною звичкою.

Тютюновий дим негативно впливає на такі життєво важливі системи організму:

серцево-судинна;

нервова;

дихальна:

травна.

З часом починаються проблеми з шкірним покривом, передчасне старіння, алергічні реакції. Але незважаючи на те, що паління призводить до таких серйозних наслідків, людей, що віддають перевагу піддавати свій організм подібного роду катуванням, з кожним днем стає все більше. Як це пояснити?

Чому люди починають палити?

Про шкоду паління ми чуємо з дитинства. Тоді чому ця згубна звичка набувається саме в підлітковому віці? Батьки – це завжди об’єкт для наслідування і непохитного авторитету. В нормальній сім’ї все, що роблять дорослі – це правильно. З цим важко сперечатися.

На жаль, деяка родина може похвалитися тим, що в ній немає курців. Тому паління  одного з батьків, вже формує в дитині помилкові стереотипи, що це заняття цілком природне для дорослої людини.

На додачу до всього, батьки не навчені, доступно пояснювати своїм дітям, яку загрозу насправді таїть у собі тютюнова залежність, максимум інформації про це міститься у фразі «палити не можна – це погано». Таке туманне пояснення перетворює процес паління для дитини в «заборонений плід», а він, як відомо, завжди вабить.

Але не слід вішати ярлики. Часто можна спостерігати ситуацію, в якій батьки схильні до тютюнової залежності, а у їх потомства на цей рахунок своя протилежна тверда точка зору: паління несе здоров’ю непоправну шкоди.

Якщо сім’я веде здоровий спосіб життя і цигарки в будинку – це табу, загроза може таїтися в оточенні підлітка. У період статевого дозрівання, підлітки ранимі і легко піддаються впливу своїх однолітків. Одні викурюють свою першу сигарету, щоб задовольнити інтерес. Інші йдуть на поводу у сформованих у суспільстві хибних стереотипах: куріння – це ознака дорослості.

Треті не можуть протистояти впливу «поганої компанії» і не хочуть здаватися на їх фоні «білою вороною». Плюс до всього, тверда позиція того, що куріння – це звичка, яка не викликає блискавичного звикання, а значить, відмовитися від неї не складе великих труднощів.

«Одна крапля тютюну вбиває коня» – заяложена фраза, яку в більшості своїй, люди сприймають буквально. Ніхто ще не помер від самого процесу паління. Мало хто замислюється, що її слід розуміти в контексті повільної загибелі від нікотину. Смерть настає від наслідків, пов’язаних з цією пристрастю.

Багато людей палять десятиліттями і продовжують жити, а що з’явилися проблеми зі здоров’ям списують на екологію, вік і т. д.

Небезпека цього заняття таїться в тому, що звикання до нього настає не відразу. Тому для людини, яка почала палити, основним аргументом, який реабілітує її поведінку, є наступні твердження: «я пал не кожного дня, а за компанію», «я не палю, тільки після застілля палю», «можу палити, можу не палити, я не страждаю тютюновою залежністю». Такі позиції – помилкові. Людина або палить, або ні.

У суспільстві склалася думка, що люди найчастіше палять під впливом таких чинників:

періодично піддаються стресам, а цигарки допомагають їм швидше відновити психологічний баланс;

паління допомагає виглядати в очах оточуючих дорослішими, а значить, авторитетнішими;

схильні до ефекту натовпу;

звичка.

Мало кому відомо, що тютюн викликає в організмі вироблення адреналіну, який уповільнює процес виведення такого токсину, як діфамін. Таким чином, у курця в момент перекуру виникає стан ейфорії. Поступово в організмі формується залежність. Цим пояснюється той факт, чому хтось палить пачками, а для когось нормою є всього кілька цигарок в день. Все залежить від тривалості стажу у людини, яка палить.

Методи боротьби з палінням

Тютюнова залежність носить скоріше психологічний, ніж фізіологічний характер. Люди, які намагаються позбутися цієї залежності, не страждають від так званих ломок, до яких схильні наркомани.

Фізично вони почувають себе добре, відмова від тютюну проявляється в підвищеній нервозності і легкій збудливості організму.

Якщо у людини сильний характер і він самостійно прийшов до рішення кинути палити, в такому випадку він без зусиль поборе в собі упертість, що заважає більшості курців раз і назавжди відмовитися від цигаркового диму.

Але на жаль, більшості людей не так просто відмовитися від своєї пристрасті самостійно. Цим і пояснюється поява аудіо і відео методик, які спрямовані на позбавлення від тютюнової залежності. Такі сеанси являють собою дистанційні тренінги.

Основною їх метою є мобілізація вольових якостей у людини і формування у нього чіткого бажання відмовитися від цигарок раз і назавжди. Відео та аудіо програмування від паління розраховані як на індивідуальну терапію, так і на групову.

Гіпноз  як спосіб позбутися паління

Останнім часом став популярним такий метод, як гіпноз проти паління. Реклама даного методу запевняє, що досить лише одного гіпнотичного сеансу, щоб кинути палити.

Паління – це психологічна залежність. Дія гіпнозу спрямовано на зміну людської підсвідомості. Існує думка, що вилікувати гіпнозом курця цілком реально, хоча наукового доказу цього немає.

Кодування від паління  гіпнозом  включає в себе такі стадії:

Переконання в згубну дію тютюну на організм;

Формування тютюнової непереносимості;

Закріплення отриманого результату.

Як працює гіпноз проти паління?

Під впливом гіпнозу, людина розслабляється не тільки фізично, а й психологічно, а значить, стає легко довірливим. У такому стані йому легше прийняти думку про зміну звичного для нього способу життя.

Наскільки ефективним може бути гіпноз від паління? Тут думки різняться. Одні стверджують, що такий метод насправді допоміг їм відмовитися від цигарок. У житті ж інших не відбулося жодних змін.

Дослідження показують, що процентне співвідношення ефективності методик, спрямованих на відмову від паління (електронні цигарки, спреї, антитютюнові пластирі, гіпноз, аудіо чи відео вплив) приблизно однаковий. Тому не можна стверджувати, що який-небудь із прийомів ефективніший, ніж інші.

Чи можливі побічні ефекти від гіпнозу? Як стверджують фахівці, на сьогоднішній момент таких не виявлено.

Позитивні сторони гіпнотичного лікування курців:

Повна відсутність медикаментозного впливу на організм людини;

Немаєі побічних явищ.

Негативні сторони:

Немає наукового доказу в 100% ефективності такого методу;

Сеанси гіпнозу  коштують дорого;

Деякі люди з побоюванням ставляться вже до самої думки, що вони можуть бути підданими гіпнозу.

У боротьбі з тютюновою залежністю, головним залишається не питання як кинути палити, а що зробити для того, щоб знову не піддатися цій пагубній пристрасті.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *