Home / Активний спосіб життя / Гімнастика / Гімнастика для пальців рук: розминка для краси та здоров’я

Гімнастика для пальців рук: розминка для краси та здоров’я

Гімнастика для пальців ваших рук актуальна не тільки в повсякденному житті, але і при конкретних проблемах – при артриті і артрозі, після перелому і операції, при онімінні верхніх кінцівок. Лікувальна гімнастика допоможе вам швидко відновити прямі функції кисті, зняти напругу з суглобів, зробити руки гнучкими і сильними.

 А найголовніше – всі вправи доступні будь-якій жінці, адже їх можна виконувати в домашніх умовах!

 Усілякі проблеми з руками істотно знижують якість нашого життя, адже верхні кінцівки – наш головний інструмент в побутових і робочих питаннях.

 Виконуючи нескладні вправи, ви не тільки позбавитеся від існуючих проблем, але й забезпечите собі їх результативну профілактику.

 Як виконувати просту розминку?

 Стандартна розминка не має на увазі нічого складного, і не вимагає використання будь-яких снарядів або інструментів. Цей комплекс важливо виконувати на щоденній основі. Особливо це актуально для тих, хто постійно працює з клавіатурою і письмовою документацією, здійснює масу домашніх справ, часто відчуває втому кистей вечорами.

 У розуміння красивих рук входить не тільки акуратний манікюр і свіже покриття нігтів лаком. Це цілий комплекс візуальних і внутрішніх явищ, які скульптурують ваші кисті зсередини. У нього входить гнучкість, сила, пружність. Погодьтеся, розвинені довгі пальці куди більш привабливі, ніж зашкарублі, слабо гнуться, коротенькі «аналоги»!

 Лікувальний курс гімнастики  для пальців рук:

 Стисніть кисті в кулак і обертайте ними по 10 разів в обидві сторони. Розслабтеся;

 Кисть з силою розтисніть і витягніть паралельно перед собою. Гніть до себе і від себе 15 разів;

 Зберіть руку в кулак, ніби з силою стискаєте його, готуючись до бою. На рахунок «два» розтисніть їх і максимально далеко розчепірте один від одного. Викнайте вправу 10 разів;

 Великий палець пригніть до основи долоні. Потім поставте його прямо. Повторюйте 20 разів. Така вправа входить в базовий комплекс гімнастики при артриті пальців рук;

 Техніка для рухливості суглобів: напружте великий палець, і, не згинаючи кисть, перенесіть його якомога ближче до мізинця, рухаючись уздовж поверхні долоні;

 Покладіть кисті на стіл і притисніть руки до нього. По черзі піднімайте великий, вказівний, середній палець і мізинець. Решта повинні бути міцно притиснуті до поверхні;

 Візьміть однією рукою кінчики пальців іншої. Акуратно і повільно потягніть їх. Повторіть по 5 разів для кожної кисті.

 Всі ці банальні вправи підходять для комплексного оздоровлення суглобів. Гімнастика  сприяє зміцненню кистей і пальців, знімає напругу з рук, розвиває їх рухливість і моторику, перешкоджає виникненню артриту при схильності до нього.

 Ідеально, якщо традиційні гімнастичні техніки доповнюються фізіотерапією. Гімнастика для суглобів пальців ваших рук буквально необхідна, якщо ви постійно працюєте ними, наприклад, часто пишете або друкуєте.

 Перелом пальця:  відновлення після зняття гіпсу

 Будь яка механічна травма – це велика неприємність, яка створює незвичайний дискомфорт потерпілому. І після неї не так легко реабілітуватися, особливо якщо перебування в гіпсі або пов’язці було тривалим, і мало місце формування контрактури.

 Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, її в обов’язковому порядку потрібно вирішувати. Інакше ви ризикуєте назавжди втратити природню гнучкість і рухливість фаланги, оскільки контрактура може «схопитися» міцно, після чого її можна видалити лише оперативним шляхом.

 Та й хірургічне втручання в цьому випадку не завжди може дати які-небудь гарантії на позитивний прогноз. Будь який інструктор з лікувальної фізкультури скаже вам, що на перших порах потрібно діяти, перемагаючи, часом, дуже сильний біль. Боятися цього не варто – тільки так ви досягнете результату.

 Як виконувати гімнастику  після переломі пальця руки:

 Поступово, обережно, не поспішаючи, стисніть руки в кулаки. Тепер виконайте аналогічний рух у зворотному напрямку. Тут намагайтеся не доводити зусилля до болю, але якщо він все ж виникає, терпіть його. В даному випадку він є абсолютною нормою;

 Розводьте пальці до упору. Тут можна і зовсім без обережності, перемагаючи біль;

 Руки покладіть на стіл і притисніть долоні до поверхні. Не відриваючи кистей, поверніть їх долонями вгору. Поверніться у вихідне положення і знову поверніть кисті, але вже всередину, щоб їхні зовнішні ребра стикнулися один з одним;

 Інтенсивно тріть кисті одну об одну протягом 1-2 хвилин;

 Кінчики пальців зберіть в «пучок» і притисніть один до одного. Спираючись пальцем об палець протилежної руки, розтягуйте і випрямляйте їх. Повторіть 10-15 разів;

 З’єднайте руки в замок і розімніть їх, прогинаючи вниз і потягуючи вгору. Періодично повертайтеся в звичайне положення і повторюйте техніку.

 Якщо мучить артроз

 Для гімнастики  при артрозі пальців рук  характерні банальні вправи, доступні кожній з вас в домашніх умовах:

 Покладіть руку долонею вниз на плоску поверхню. Не стискайте і не напружуйте її. Обережно розтягніть кисть так, щоб вона виглядала максимально прямою і рівною. Можете трохи підняти її верхню підставу, але не доводьте стан до болю! Повторіть програму 10 разів;

 Візьміть пружний м’ячик і стисніть його настільки, наскільки це можливо. Ви не повинні відчувати сильного болю чи дискомфорту! Зафіксуйте положення на 20 секунд, розслабте кисть. Повторіть все 10 разів для кожної кінцівки;

 Ущипніть м’яч з м’яких матеріалів великим і вказівним пальцем. Утримуйтеся в цьому положенні 10-15 секунд, після чого розслабтеся;

 Покладіть руку долонею на стіл, оберніть її тугою резинкою навколо підстави суглобів. Повільно, але вперто відсуньте вбік великий палець і замріть в цьому положенні. Повторіть 10 разів.

Крім цих вправ, ми радимо вам частіше «грати» з пластиліном, полімерною глиною та іншими пластичними матеріалами. Це не тільки розвине в вас творчий потенціал, але і позбавить від болісних болів в суглобах.

 В якості гімнастики  при онімінні пальців рук  підійдуть всі базові техніки, але ми все-таки рекомендуємо вам обстежитися на предмет справжньої причини такої патології.

 Ваша проблема може скластися не в звичайній втомі рук, а в серцево-судинних захворюваннях, які вимагають негайної терапії.

 Пам’ятайте – всі домашні техніки потрібно виконувати тільки після очної консультації з фахівцем і встановлення точного діагнозу.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *