Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Хімічна завивка для волосся – правила виконання

Хімічна завивка для волосся – правила виконання

Технологія хімічної завивки волосся, огляд препаратів для створення локонів, завивка на волоссі різної довжини і з різним розміром завитків. Хімічна завивка  волосся – один з найбільш популярних методів надання їм об’єму і пишноти. Пройшовши цю процедуру, волосся без праці набувають задану форму, а зачіска зберігається протягом довгого часу. Це відносно недавня методика, яка була розроблена в 1908 році. Наскільки довго волосся збереже хвилястість, залежить від того, які хімічні реактиви застосовувалися, а також від діаметра бігудей.

Хімічна завивка – технологія

Хімічна завивка для волосся – правила виконання

Раніше хімічна завивка  була досить ризиковим заходом. Вона згубно позначалася на здоров’ї волосся. Сучасні технології та препарати для завивки – більш щадні, вони дозволяють нейтралізувати негативний вплив на локони.

Хімічна завивка – правила підготовки

Щоб завивка волосся вийшла якісною і безпечною, потрібно чітко слідувати інструкції. Існує кілька етапів технологічного процесу, який передує власне нанесенню препарату для завивки:

Аналіз волосся. Аналіз структури волосся проводиться для того, щоб вибрати оптимальну технологію завивки. Фахівці в салонах проводять оцінку по таким параметрам: міцність, еластичність, тип волосся, щільність. Густе волосся погано завивається, оскільки препарат практично не проникає всередину волосся. А ось слабке, тонке волосся, навпаки, погано переносять завивку сильної фіксації. Якщо волосся мають низьку еластичність, то при накручуванню вони розтягнуться, але повернутися в колишнє положення не зможуть. Завивка викличе їх деформацію. Сухе волосся також не слід завивати, вони будуть рватися і ламатися.

Аналіз поверхні голови. Цей етап обов’язковий для того, щоб виявити наявність травм або захворювань шкіри голови. Робити завивку в такому випадку протипоказано.

Тест на чутливість шкіри. Щоб його провести, слід змочити ватний спонж в препараті для завивки і нанести його на шкіру за вухом, залишити на 10 хв. У разі відсутності роздратування препарат можна використовувати. Якщо з’явилися почервоніння, висипання, то засіб потрібно терміново змити розчином перекису водню, а завивку виключити.

Драпірування. Дану процедуру слід проводити, щоб захистити шкіру і одяг від попадання хімічних препаратів. Необхідно зняти сережки, інші прикраси з голови, окуляри, підвернути комір і обмотати рушничок навколо шиї. Його слід зафіксувати так, щоб водичка не потрапляла на одяг.

Перевірка волосся на хімічний препарат. Цю процедуру проводять, щоб визначити допустиму концентрацію засобу для завивки. Для цього відокремлюють невелике пасмо волосся, змочують його препаратом і залишають на пару хвилинок. Після цього волосся перевіряють на розрив. Якщо вони залишилися досить міцними, то їх можна завивати. Якщо вони стали схожі на клоччя, то розчин занадто концентрований.

Миття волосся. Процедура хімічної завивки волосся обов’язково включає в себе попереднє миття голови. При митті волосся їх лускатий шар розпушується, і це дозволяє провести більш якісну завивку.

Стрижка волосся. Цей етап передбачений інструкцією для хімічної завивки. Його можна виконати до завивки або після неї. У другому варіанті простіше зробити певну закінчену форму хвилястого волосся.

Виконавши всі підготовчі етапи, можна приступати до нанесення розчину для завивки і накручування волосся на коклюшки або бігуді.

Хімічна завивка – вибір препаратів

Принцип дії будь-якого препарату для завивки локонів один: при впливі на волосся хімічних речовин їх структура змінюється, і вони легко набувають нову форму. Хімікати впливають на кератин – білок в волоссі. При цьому послаблюються цистинові зв’язки між волосяними клітинами. Волосся деформується. Бігуді або коклюшки надають локонам нову форму, і вона закріплюється фіксатором. Останній відновлює цистинові міжклітинні зв’язку і фіксує форму локона.

Найважливіша характеристика препарату для хімзавивки – це рН. Залежно від того, який цей показник, препарат може бути кислотним, лужним і нейтральним. Лужний препарат сприяє розм’якшенню і розбуханню волосся. Кислотний, навпаки, провокує затвердіння волосся.

Існує кілька груп препаратів, які використовуються для завивки волосся:

На кислотній основі. Такі засоби забезпечують кращу фіксацію. Допускається використання на всіх типах волосся. Вони надають на волосся найсильнішу дію. Кислотні препарати мають більш низький рівень рН, хімічна завивка  з використанням цих засобів займає трохи більше часу. Компоненти кислотних препаратів повільніше проникають в волосся.

На лужній основі. Така завивка надає більш м’який вплив на пасма. Вона тримається менший період часу і підходить не всім типам волосся.

«Японська завивка». Основа цього складу – ліпідно-протеїновий комплекс. Це також щадний вплив на волосся. рН цього способу нейтральний, а тому підходить практично для всіх типів волосся. Навіть сухе і пошкоджене волосся можна завивати цією групою препаратів.

На амінокислотній основі. Завивка з використанням цієї групи препаратів дозволяє відновити пошкоджене волосся в найкоротші терміни. Правда, тримається вона недовго.

На кислотній основі з тіоглюколієвою кислотою. Така завивка послаблює міцність волосся, тому підходить не всім типам локонів. Її не рекомендують використовувати на гладкому, прямому волоссі.

Біозавивка. Їх виділяють в особливу групу. Це новий різновид хімзавивки останнім часом стала дуже популярною. В основі засобі длоя хімія волосся лежить цистеаміну хлоргідрат. Існує 3 види складу для біозавивки: для ослабленого або фарбованого волосся, для неслухняного волосся, які важко піддаються завивці, і для нормального волосся.

Практично всі засоби для завивки волосся виготовлені на основі тіоорганічних з’єднань. Саме вони сприяють зміні структури локонів.

Часто виробники пропонують кілька різновидів препаратів для завивки: для жорсткого волосся, нормального, пористого, пофарбованого, мелірованого, які важко піддаються завивці та інших.

Що стосується фіксаторів, то готові склади бувають концентрованими і неконцентрованими. Крім того, фіксатори готують самостійно в салонах краси і в домашніх умовах. Їх роблять із суміші водички, шампуню і перекису водню. Причому, концентрація перекису водню в суміші не повинна перевищувати 3%.

Хімічна завивка – засоби

У наш час косметична промисловість випускає масу різноманітних засобів для хімічної завивки, фіксації і подальшого догляду. Тому зробити завивку можна навіть в домашніх умовах. Правда, для цього потрібно чітко дотримуватися інструкції нанесення препарату на волосся, щоб не перепалити їх.

Для домашнього використання, як правило, випускають засоби в двох сумішах:

Гелевидні. Такі склади зручно видавлюються з тюбика, їх легко наносити пензлем на волосся. Препарати у вигляді гелю зручно використовувати для завивки відрослого коріння на завитому раніше волоссі, для обробки окремих ділянок голови, для завивки зони скронь в коротких чоловічих стрижках. У таких випадках користуються не бігудями або коклюшками, а гребінцем. Гель наносяться безпосередньо на волосся і гребінцем надається потрібна форма волоссю.

Піноподібні. Цей різновид перманенту вважається нешкідливим для завивки волосся. В результаті його впливу на волосся вони стають більш об’ємними, а завитків практично не видно.

Такі засоби для хімія волосся  хороші тим, що вони досить безпечні для домашнього використання. Ними складно перепалити волосся, а наносити їх легко. Випускають суміші для хімічної завивки такі фірми, як Londa, Schwarzkopf, Wella, Estel і інші виробники.

Хімічна завивка – підбір бігудів

Бігуді, які використовуються в процесі завивки волосся, визначають тип майбутньої завивки. Найпопулярнішими є такі типи хімзавивки:

На папільйотки. Це довгі поролонові палички з металевим стрижнем всередині. Вони сприяють створенню природних м’яких хвиль.

На шпильки. Цей тип завивки підходить для короткого волосся. Шпильки повинні бути спеціальні, неметалеві.

На коклюшки. Це універсальні дрібні бігуді для хімічної завивки. Вони бувають гумові, дерев’яні, пластмасові.

На бігуді. Вони для хімічної завивки повинні бути виготовлені з пластмаси. Завдяки різному діаметру бігуді, можна досягати різних ефектів на волоссі.

Крім того, існує багато різновидів фіксації бігудів на волоссі, що також дає можливість домогтися цікавих ефектів. Наприклад, популярно останнім часом робити завивку «на косичку». При цьому пасма заплітаються в кіски, кінці яких закручуються на особливі папільйотки.

Хімічна завивка – види

Основа хімічної завивки – це спеціальний засіб, а також бігуді. Результат завивки буде цілком залежати від того, які бігуді ви використовували в процесі. Різновидів бігудів багато. Використання кожного певного виду бігудів дозволяє домогтися різної форми локонів.

Велика хімічна завивка волосся

Великі, пишні локони – це зачіска, яка практично будь-якій жінці підходить. Однак далеко не кожна жінка може похвалитися розкішними кучерями. Виправити це можна з допомогу великої хімічної завивки волосся. З такою завивкою ви точно не станете скидатися на баранчика. Правда, волосся для такої зачіски повинні бути більші середньої довжини.

Хімічна завивка для волосся – правила виконання 1

Перш ніж зробити таку завивку, підберіть правильний діаметр бігудів. Чим він більший, тим більші локони ви отримаєте в результаті. Також для хімія волосся  завивки  можна використовувати «бумеранги» (папільйотки) великого діаметру. Останні легко накручувати на волосся.

Перед безпосередньо хімічною завивкою рекомендовано провести «репетицію» і накрутити волосся на обраний тип бігудів без використання перманенту. Так ви зможете визначити, чи підходить вам така зачіска. Зверніть увагу, після хімічної завивки локони будуть більш пружними.

Вибирати діаметр бігудів для великої завивки слід також виходячи з вашого типу волосся. Для тонкого волосся не підійдуть великі бігуді. Такі волосся погано тримають форму, і локони, накручені на великі бігуді, будуть походити на легкі хвилі.

Великою популярністю зараз користується американська завивка. Вона дозволяє отримати великі локони за допомогою спеціальних бігудів великого діаметра Olivia Garden. Вони скріплюються між собою за допомогою зубчиків і складаються на голові в особливу конструкцію. Від таких бігудів не залишаються заломи на волоссі, а кучері виходять великі і пишні.

Дрібна хімічна завивка волосся

Дрібна хімічна завивка рекомендована для жінок, у яких тонке і не густе волосся. Як правило, вона виконується на коротких стрижках.

Хімічна завивка для волосся – правила виконання 2

На волоссі середньої довжини дрібна завивка дає ефект «афро-стилю». Для неї характерний ультраоб’єм, дрібні завитки і кулястий силует. Особливо ефектно виглядають такі об’єми на пишному від природи волоссі. Правда, доглядати за такою зачіскою згодом буде нелегко. До того ж зробити нове укладання на такій шевелюрі практично неможливо.

Дрібні завитки можна отримати, зробивши спіральну хімічну завивку волосся. Вона робиться з використанням спеціальних спиць, ліній, папільоток, дрібних спіральних бігудів. Таку завивку варто робити тільки в салоні краси, оскільки вона досить трудомістка, і самостійно впоратися з цим завданням дуже складно. Щоб зробити «афрозавивку», знадобиться до 5 годин часу.

Для того щоб отримати пишну спіральну завивку з великою кількістю дрібних локонів, майстру доведеться використовувати багато коклюшок. Волосся на них накручуються тоненькими пасмами за спеціальною технологією.

Середня хімічна завивка волосся

Домогтися середнього розміру локона можна за допомогою модної вертикальної завивки. Для такої хімія волосся завивки використовуються спеціальні конусоподібні довгі коклюшки з отворами для просмикування пасом.

Хімічна завивка для волосся – правила виконання 3

Оптимально, якщо вони будуть виготовлені з дерева або пластика. Вони дозволяють накрутити рівномірно локон по всій довжині – від коренів до кінчиків. Особливо це актуально на довгому волоссі, завити які горизонтальним методом практично неможливо.

Така завивка виглядає природно, волосся падають пружними однорідними хвилями. Зручна вертикальна завивка ще й тим, що її легко коригувати, коли волосся відростає. Достатньо лише завити прикореневу частину волосся. Так волосся буде пошкоджуватися мінімально.

Технологія накручування волосся при вертикальній завивці – зворотна традиційній. Волосся накручуються від коренів до кінців.

Хімічна завивка – правила виконання на волоссі різної довжини

Хімічна завивка на волоссі різної довжини проводиться різними методами. Найпопулярніші – це вертикальний (для довгого волосся) і горизонтальний (для короткого волосся). Зробити завивку можна в домашніх умовах. Головне, чітко дотримуватися інструкцій по нанесенню складу.

Хімічна завивка – технологія виконання на короткому волоссі

Перш ніж приступити до завивки короткого волосся вдома, підберіть щадний засіб для завивки і відповідні бігуді або коклюшки. Для короткого волосся оптимально підійдуть бігуді невеликого діаметру. Знадобиться їх в середньому 20-30 штук.

Хімічна завивка для волосся – правила виконання 4

Проводимо завивку в такому порядку:

Миють голову звичайним шампунем і просушують волосся рушничком.

Поділяємо розчесані волосся на передню частину і пару бічних.

Шкіру обличчя і біля вух, яка стикається з волосяним покровом, змащуємо вазеліном або дитячим кремом.

Накручуємо пасма на бігуді або коклюшки. Коротке волосся слід накручувати, починаючи з тім’яної зони до верхівки від обличчя, а далі – до шиї від середньопотиличної частини голови. Найкраще, якщо у вас будуть коклюшки трьох діаметрів. Найтовстіші використовуються для накручування волосся у верхній частині голови, середні – на скронях, найтонші – на потилиці.

Ширина пасом повинна бути на 1,5-2 см меншою довжини коклюшки. Волосся накручувати потрібно рівно, без натягів. Слідкуйте, щоб не утворювалися заломи.

Кожен виток сильно змочують засобом для завивки. Робити це зручно спонжем, пензлем або губкою.

Після того як все волосся зафіксоване і оброблене хімічним препаратом, одягаємо на голову ковпак, що утеплює.

Зачекавши належний за інструкцією час, волосся в коклюшках промиваємо водичкою.

Поверх промитого волосся на коклюшки наносимо фіксуючий склад. Витримуємо близько 5 хв.

Коклюшки знімаємо, а волосся знову обробляємо фіксатором. Ми залишаємо ще на 5 хв.

Миємо голову з шампунем і обполіскуємо підкисленою водичкою.

В кінці процедури також можна нанести на волосся біологічний закріплювач. Він зміцнить кератин волосся, і це позитивно позначиться на зовнішньому вигляді волосся.

Зверніть увагу! Використовувати фен для сушіння волосся, які піддалися хімічній завивці, не рекомендується. Це негативно на них вплине.

Вертикальна хімічна завивка на довге волосся

Для такої завивки також використовуються коклюшки, але іншої форми – конусоподібні, видовжені. Причому, чим довше волосся, тим довші повинні бути коклюшки. Технологія нанесення складу аналогічна тій, що використовується для завивки короткого волосся. Відрізняється лише процедура накручування пасом.

Хімічна завивка для волосся – правила виконання 5

Робиться це так:

Голову миємо, розчісуємо волосся і ділимо пасмами на рівні квадрати. Починати слід від потилиці. Розмір квадрата повинен бути не меншим діаметра основи коклюшки. В іншому випадку вони не помістяться на голові.

Волосся закріплюємо тимчасовими зажимами.

Наносимо препарат для завивки за допомогою кисті або губки. Починаємо з кінців.

Пасма волосся протягуємо крізь отвір біля основи коклюшки. Один кінець протовкувача протягуємо в отвір основи коклюшки з того боку, де конус потовщений.

Лівою рукою беремо змочене хімпрепаратом пасмо волосся і пропускаємо її в протовкувач, складаємо вдвічі і протягуємо через отвір, який знаходиться в основі коклюшки. Відзначимо, якщо волосся дуже густе, то складаємо їх удвічі ближче до кінців, щоб пасмо пройшло через отвір.

Накручуємо волосся з потиличної частини. Пасмо накручуємо на основі коклюшки кільцеподібно, рівномірно і щільно.

Якщо волосся дуже довге, можна накручувати їх в два ряди. В такому випадку локон вийде великим.

Після того як всі локони накручені, надягаємо гумове затискувальне кільце.

Накручене волосся змочують хімічним складом і залишаємо на необхідний час.

Волосся миємо, обробляємо фіксатором і знову змиваємо.

Пам’ятайте, що при процедурі завивки волосся не можна використовувати металеві предмети. Далі не можна фарбувати волосся протягом хоча б двох тижнів.

Як зробити хімічну завивку – дивіться на відео:

Локони будь-якої форми і розміру, додатковий об’єм – все це здатна вам дати хімічна завивка волосся. Виконати процедуру хімія волосся можна навіть вдома, використовуючи якісні і щадні суміші для завивок. Не забувайте, що після завивки ваше волосся потребують додаткового догляду.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *