Прийшла пора і домашнім гідрофільним маслом почати мити волосся. А що тут складного-то? Масло з емульгатором змішали, з водою збили, на волосся нанесли, помасажували, ще пару-трійку раз помасажувати і змили. Навіть ніяких бальзамів і кондиціонерів не треба. Спосіб, що й казати, для справжніх волосоманьяків обох статей.
Якщо ви прихильник органічної та екологічної косметики, то звичний для гідрофільних масел емульгатор Полісорбат 80 у разі миття волосся краще замінити куди як більш екологічним емульгатором: Олівем 1000, Монтані, Полавакс. Вважається, що Полісорбат занадто агресивний і знищує захисний шар шкіри. Його краще використовувати в змиваючих засобах, коли контакт з шкіою мінімальний. Якщо ж засіб залишається на шкірі або, як гідрофільний шампунь, повністю не змивається, краще використовувати більш щадні емульгатори.
Крім основного емульгатора можна для гідрофільних шампунів використовувати і спеціальний кондиціонуючий емульгатор, наприклад BTMS. Основний емульгатор складе від 10 до 15 відсотків суміші, BTMS добавляють в кількості 3-5 відсотків. Решта ж об’єму в рецепті займають масла.
Це можуть бути найзвичайніші масла, наприклад, кокосове, макадамії, гірчичне, реп’яхове, рицинове, а можуть бути і масляні настої для волосся, тобто мацерат.
Для приготування мацерата:
Залийте сухі трави (кропиву, ромашку, розмарин) та / або, приміром, мелену каву або зелений чай гарячим маслом і дайте настоятися в теплому сухому місці – 5-7 днів. Краще всього поставити ємність з маслом біля батареї або на неї. Далі готовий масляний настій потрібно як слід процідити.
Щоб гідрофільний шампунь довше зберігався і був ще кориснішим, в нього добавляють вітамін Е, близько 1 відсотка.
Звичайно ж, у такий масляний шампунь так і просяться ефірні масла: чайного дерева, масло бей, розмарину, лимона, ромашки, іланг-ілангу. Частка введення ефірних масел – 1-2 відсотки від усієї суміші.
Для приготування гідрофільного шампуню:
Базові масла і емульгатори змішуються і розтоплюються на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Далі все ще раз змішується або навіть збивається міксером. Коли гідрофільний шампунь охолоне до 40*С або нижче, в нього по краплі вводяться ефірні масла.
Готовий гідрофільний шампунь найкраще зберігати в пляшечці з дозатором в сухому місці. Так само слід стежити, щоб у нього не потрапила вода.
Застосовувати шампунь можна як звичайний, тобто нанести на вологе волосся, помасажувати і змити, або як маску: намастити на 15-20 хвилин і лише далі змити. Ще один спосіб застосування такого гідрофільного шампуню: розвести 1-2 ст. ложки в склянці води або трав’яного настою і вже цю суміш використовувати як шампунь.
Такі шампуні особливо гарні для дуже сухого і ламкого волосся. Втім, при правильному підборі масел і емульгаторів їх можна використовувати і при будь-якому іншому типі волосся, навіть для жирного.
Не варто забувати, що шампунь – це насамперед засіб особистої гігієни. Масла не дуже справляються, тому гідрофільні шампуні слід чергувати зі звичайними, віддаючи перевагу звичайному хоча б 1 раз на тиждень.
Якщо ж гідрофільний шампунь саме як шампунь вам не підійшов, ним користуються як гелем для гоління, гелем для душу або як масляною маскою для волосся до миття і навіть після миття волосся.